باتری خودروهای سایپا

باتری سراتو

باتری سراتو

مشخصات باتری سراتو

باتری سراتو مهره اصلی در راه اندازی خودرو است، یکی از رایج‌ترین نشانه‌های خرابی باتری، دیر روشن شدن خودرو است. این می تواند ناشی از مشکلات مختلف از جمله باتری بد یا دینام بد باشد. با این حال، اگر مشکوک هستید که باتری ضعیفی دارید، چند نشانه وجود دارد که می توانید مراقب آنها باشید.

ابتدا ببینید آیا روشن شدن وسیله نقلیه شما در صبح های سرد دشوار است ؟ اگر این چنین باشد علت این است که عملکرد باتری خودرو در دماهای سرد ضعیف تر می شود. حتی اگر باتری شما سالم باشد، دمای سرد ممکن است شروع به کار را دشوار کند اما به آن آسیب وارد نمی کند و درواقع این شرایط فقط برای باتری های ضعیف خطرناک است.

همچنین ممکن است متوجه شوید که ماشین شما راه اندازی نمی شود و چراغ های داخل ماشین شما روشن نمی شوند. این احتمالاً به دلیل از بین رفتن باتری کیا سراتو یا سایر مشکلات الکتریکی است. گر نگران باتری ماشین خود هستید، می توانید باتری را برای تست و برسی نزد کارشناس مربوطه ببرید و در صورتی که نیاز به تعویض باتری سراتو داشتید، باتری 60 آمپر سوزوکی و یا باتری 60 آمپر پایه بلند سوزوکی را از امداد باتری کهن تهیه کرده و با ارسال و نصب رایگان در آجودانیه ، قلهک ، میرداماد و سایر مناطق تهران درب منزل تحویل بگیرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

خرید باتری سراتو

شرکت سپاهان باتری از معتبر ترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه است. این کارخانه برحسب نیاز مشتری و کارکرد خودرو ها برند های را تولید کرده است که تفاوت اصلی شان در مواد سازنده و قدرتشان است. برند باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB برند هایی هستند که این شرکت تولید کرده است. باتری اوربیتال سیلور و اوربیتال پرمیوم از باتری های مقرون به صرفه برای مشتریان است. می توانید باتری مناسب سراتو را با اطمکینان خاطر از بین محصولات این شرکت تهیه کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری سوزوکی، محصول با کیفیت شرکت سپاهان باتری است که زیر نظر شرکت ژاپنی تولید شده است و به کشور های همسایه صادر می شود. همچنین باتری اوربیتال EFB از جدیدترین نسل باتری های الکترولیت مایع است. این باتری ها غالبا در خودرو های الکتریکی استفاده می شوند و نسبت به باتری های دیگر طول عمر بالاتری دارند و همچنین برای مصرف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده اند. در ادامه می توانید از میان برند های مختلف سپاهان باتری، باتری مناسب سراتو خود را انتخاب نمایید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

03.02.19 : باتری های خودرو به سرعت پیر شده و با بالا رفتن سن، قدرت خود را از دست می دهند. هر باتری که از تاریخ خرید آن بیشتر از سه ماه گذشته باشد برای وسیله نقلیه شما مناسب نیست، چرا که خیلی زود از بین رفته و باعث می شود بی جهت روی یک جدید سرمایه گذاری کنید. تاریخ ساخت باتری ماشینی را که قصد خرید آن را دارید بررسی کنید. اگر بیش از سه ماه از عمر آن می گذرد از خرید خودداری کنید. همچنین توجه داشته باشید باتری های خوب دوره گارانتی طولانی و خدمات سراسری دارند. باتری سراتو تولید سپاهان که از امداد باتری خریداری می کنید با گارانتی بلند مدت رسمی و تاریخ تولید جدید در سراسر تهران به دست شما خواهد رسید.

 

ارسال و نصب رایگان باتری سراتو در تهران
فروش باتری کیا سراتو با قیمت مناسب

تست باتری سراتو

باتری اتومبیل اصلی ترین بخش تامین کننده برق خودرو است و درواقع مانند قلب و روح ماشین است و درصورت خرابی آن حتی موتور خودرو نیز کار نخواهد کرد. باتری خودرو شاید از نظر اندازه کوچک باشد اما قدرت آن بسیار بالا است و مسئولیت بزرگی را در خودرو برعهده دارد. بدون قدرت باتری، اتومبیل شما روشن نخواهد شد. هدف اولیه باتری، استارت زدن، تثبیت انرژی و تهیه نیروی کافی جهت راه افتادن مصرف کننده ها است. هنگامی که خودرو را روشن می کنید درواقع انرژی شیمیایی به الکتریکی تبدیل شده و ولتاژ را به استارت می رساند و این امر موجب می شود باتری سراتو شما انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین را تامین کند تا موتور کار کند.

در چنین شرایطی که روشن شدن ماشین بستگی به کارکرد باتری دارد، پرواضح است که باید بصورت مداوم تست باتری کیا سراتو  انجام گیرد تا از بوجود آمدن مشکلات ناگهانی جلوگیری شود. موارد بسیاری وجود دارد که سبب بروز خرابی در باتری می شود و از جمله آن می توان به شدت گرما، سولفاته شدن و…. اشاره کرد. برای جلوگیری از مشکلات کارهایی از جمله اندازه گیری ولتاژ، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. را می توان انجام داد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تست ولتاژ ساده ترین روش تست باتری سراتو است که با استفاده از ولت متر یا مولتی متر انجام می گیرد. باید توجه داشته باشید که تست باتری با استفاده از ابزار مخصوص انجام می گیرد و چون کار تخصصی است باید توسط متخصص این کار انجام شود.

 

فروش باتری mvm x22 با ارسال رایگان

طول عمر باتری سراتو

میانگین طول عمر باتری سراتو در حدود 2 سال است. همانطور که قبلا گفته شد عمر مفید باتری از زمان قرار گرفتن الکترولیت در باتری آغاز می شود. بهترین راه جهت افزایش طول عمر باتری ها نگهداری و مراقبت مستمر از آن هاست. همانطور که قبلا گفته شد نگهداری اشتباه باتری ها در انبار سبب کاهش طول عمر باتری سراتو و حتی خرابی آن می شود، چراکه باتری ها بصورت خود به خودی دشارژ و سولفاته می شوند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

با توجه به این نکته باتری های خارجی که به دلیل تحریم به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند و تا زمان رسیدن به دست مشتری به صورت نادرست نیز نگهداری می شوند، گزینه های مناسبی برای خرید نیستند. اصلا برای باتری  شدت گرما نیز می تواند طول عمر باتری سراتو را کم کند که به همین منظور محافظ هایی ساخته شده اند تا از باتری نگهداری کنند و سرعت خرابی باتری را کاهش دهند. از عوامل دیگری که در این امر تاثیر می گذارند می توان به ترافیک زیاد، طرز استفاده کردن از خودرو، تعداد تجهیزات برقی که در زمان غیر فعال بودن دینام مورد استفاده قرار می گیرند و میزان استفاده از کولر ها و چراغ ها زمانی که خودرو خاموش است، اشاره کرد. توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، طول عمر باتری کیا سراتوشما کاهش خواهد یافت.

 

تعویض باتری سراتو

از نشانه های خرابی باتری استارت نخوردن آن است. باتری سالم برق مورد نیاز برای روشن شدن خودرو و تامین تجهیزات برقی در زمان غیر فعال بودن موتور را فراهم می کند. هرچند اگر خودروی شما استارت نخورد و روشن نشد لازم است یکسری کنترل ها را انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل از باتری خودرو است و سپس به فکر تعویض باتری کیا سراتو بیفتید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تعویض باتری سراتو کار آسانی است اما ریزه کاری هایی در انجام  این کار وجود دارد که درصورتیکه انجام نشود موجب خسارت دیدن خودرو می شود.از این رو بهتر است کار تعویض را به دست متخصص این کار بسپارید تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود. نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل حضور خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری سراتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریخرید باتری سراتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سراتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سراتو با خدمات پس از فروش

تست باتری سراتو به چه صورت است؟

اگر وقتی کلید استارت را می‌چرخانید اصلاً چیزی نمی‌شنوید، این نشانه ی واضحی است که موتور استارت هیچ برقی دریافت نمی‌کند. هنگامی که با نکات دیگر مانند داشبورد و چراغ های جلو که به طور کلی خاموش یا کم نور هستندترکیب می شود، باتری سراتو مرده احتمالاً مقصر است. برای بررسی اینکه مشکل از باتری سراتو است یا نه، شما باید ولتاژ باتری را بررسی کنید. این کار را می توان با هر مولتی متر اولیه ای که می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید، انجام دهید. اگر باطری سراتو تمام نشده باشد، ممکن است به موتور استارت یا حتی چیزی مانند خوردگی پایانه های باتری سراتو مشکوک شوید. تنها راه برای تشخیص این نوع مشکل، حذف هوشمندانه ی هر یک از این احتمالات است.

ض: وضعیت سلامت باتری خودرو را توسط کارشناسان خبره در این زمینه برسی کنید ، تست باتری سراتو که توسط کارشناس و به کمک دستگاه های حرفه ای و پیشرفته انجام شود، قابل اعتماد تر و دقیق تر خواهد بود. تست باتری خودرو علاوه بر تست ولتاژ باتری شامل تست وضعیت ظاهری باتری هم می شود، یعنی باتری خودرو شما از نظر ظاهری سالم و فاقد هر گونه شکستگی و برآمدگی باشد، دچار خوردگی یا سولفاته نشده باشد،  قطب ها سالم و بدون آسیب باشند و اتصالات باتری در شرایط ایده آل و مناسب باشند. خوب است این تست و برسی ها را به طور مرتب و در بازه های زمانی مشخص انجام دهید تا از بروز هرگونه مشکل مربوط به باتری در خودرو جلوگیری کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

شارژ و دشارژ باتری سراتو به چه صورت است؟

امروزه اکثر خودروهای سراتو موجود در جاده دارای باتری سراتو ی سیلد اسید 12 ولت زیر کاپوت هستند. یک باتری خودرو در واقع مجموعه ای از 6 سلول است که به طور نسبی 2.1 ولت تولید ولتاژ می کنند. هر سلول از دو نوع صفحه سرب (سرب و دی اکسید سرب) تشکیل شده است که در محلول اسید سولفوریک غوطه ور شده و دو قطب باتری سراتو ی شما را تشکیل می دهند که یکی قطب مثبت و دیگری منفی می باشد. یک واکنش شیمیایی در باتری سراتو رخ می دهد که الکترون ها را حرکت می دهد تا بار الکتریکی تولید کند. با حرکت الکترونها از صفحه ای به صفحه دیگر ، باتری سراتو شما  تخلیه می شود اما با ارسال مجدد آنها به صفحه اول، می توان آن را شارژ کرد. به یاد داشته باشید هر باتری دارای توانایی محدودی در زمینه ی شارژ و دشارژ است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ام جی GS

 

طول عمر باتری سراتو چقدر است؟

بسته به اینکه سیستم شارژ شما چگونه است، در کجا زندگی می کنید و عادات رانندگی شما چگونه است، میانگین طول عمر باتری سراتو ی شما بین 2 تا 4 سال متغیر است. اگر در آب و هوای گرم تری زندگی می کنید، باید باتری سراتو خود را زودتر بررسی و احتمالاً تعویض کنید. با این حال، اگر در آب و هوای خنک تری زندگی می کنید، باتری سراتو شما می تواند تا 3 سال دوام بیاورد، اما باید در بازه ی زمانی 2 تا 3 ساله بررسی شود.

300901 ف ف : طول عمر باتری سراتو ممکن است طولانی تر از 4 سال نیز بشود و این بستگی به نحوه مراقبت و استفاده های شما از این خودرو دارد.

1. با جلوگیری از دشارژ شدن های مکرر باتری می توانید طول عمر آن را افزایش دهید. ممکن است از آنجایی که چراغهای جلویی و یا داخلی خودرو را فراموش می کنید خاموش کنید، باتری تخلیه گردد پس به این موضوع توجه کنید.

2. با رانندگی در مسافت های طولانی تر نیز می توانید به باتری اجازه دهید تا فرصت یابد به طور کامل شارژ شود؛ زیرا در مسافت های کوتاه مکرر، باتری نمی تواند به صورت کامل شارژ شود و طول عمر آن کاهش خواهد یافت.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

میزان شارژ باتری سراتو چه ارتباطی با تشکیل سولفاته در سرباتری های آن دارد؟

پودر سفیدی که در اطراف پایانه های باتری سراتو مشاهده می کنید، سولفات های سرب هستند.  پایانه ها دارای درج های مسی برای هدایت الکتریکی بهتر هستند، مس با اسید سولفوریک واکنش می دهد و سولفات مس را تشکیل می دهد. سولفات های مس بی آب به رنگ سبز مایل به آبی درخشان در می آیند. این را می توان به سادگی با استفاده از آب جوش شست. پایانه های باتری سراتو را همیشه تمیز نگه دارید و بهتر است با یک لایه نازک گریس آن ها را کاور کنید تا از تشکیل مجدد سولفاته تا حدی جلوگیری کنید. سولفاته شدن باتری زمانی اتفاق می‌افتد که باتری کم‌شارژ شود و از شارژ کامل محروم شود. هر بار که شارژ باتری سراتو را کامل نمی کنیم، تجمع سولفات ها افزایش می یابند.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری تیبا

 

الگو های رانندگی چه تاثیری بر طول عمر باتری سراتو دارند؟

باتری خودرو شما به شدت تحت تاثیر الگوهای رانندگی شما قرار می گیرد، اگر وسیله نقلیه خود را برای یک سفر طولانی خارج از شهر ترک کنید، ممکن است در هنگام بازگشت باتری خودرو شما خالی شده باشد. در حالی که ممکن است فکر کنید رانندگی مکرر بر سلامت باتری سراتو شما تأثیر منفی می گذارد، اما در واقعیت برعکس این موضوع صادق است. باتری ماشین شما در حین رانندگی توسط دینام شارژ می شود، به این معنی که اگر وسیله نقلیه شما برای مدت طولانی در پارکینگ بلا استفاده بماند، ممکن است شارژ باتری سراتو شما تمام شود. اگر قصد دارید مدتی به مسافرت بروید، از یک شارژ مناسب برای حفظ شارژ باتری استفاده کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

211201 ف:   زمانی که باتری سراتو کاملا شارژ شود چند ولت باید باشد؟

باتری خودرویی ای که سالم بوده و شارژ درستی داشته باشد باید حداقل 12.6 ولت را داشته باشد که قدرت کافی برای راه اندازی موتور خودرو در دسترس باشد تا به محض اینکه کلید را در جایگاهش قرار داده و چرخاندیم، خودرو استارت بخورد. لازم به ذکر است که باتری برای قدرت گرفتن برای راه اندازی موتور خودرو، تا 10.5 ولت افت ولتاژ پیدا می کند. پس از آن باتری زمانی که توسط دینام شارژ می شود باید حداقل 13.6 ولت باشد تا نشان دهد علاوه بر خودش، دینام نیز شارژ کاملی دارد. بنابراین زمانی که این ولتاژ ها در باتری مشاهده نشد باید اقدام به تست باتری و تست دینام کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

12 دیدگاه در “باتری سراتو

 1. فراجا گفت:

  سلام دوست عزیز وقتتون بخیر ماشین من باتری ۶۰ پایه بلند صبا میخوره . ماشین من ماشین خیلی خوبی بود من خیلی راضی بودم ولی جدیدا زود زود خاموش میکنه و روشن شدنش خیلی طول میکشه حتی بعضی وقتا بابد بره پیش تعمیر گاه تا روشن بشه یا حتی باید هولش بدی تا خودشو بگیره تا روشن شه فک کنم مشکل از باتری سراتو باشه البته این یه فرضیه است که من خودم میگم ولی اگر اینجوری نیست اطلاعات دارید بهم بگید که مشکل باتری هست یا نه ؟
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید ؟

 2. سمیرا گفت:

  سلام باتری سراتو d23l یعنی چی میشه توضیح بدید لطفا مگه تو باتری ها باتری سراتو d23l داریم ؟

 3. مرادی گفت:

  سلام. آقا من برای مسافرت رفتن از جاده های ناهموار زیادی عبور میکنم که خیلی برای ماشین بد هست. ماشین خیلی تکون میخوره و این خیلی بده. خواستم بپرسم از شما باتری سراتو طی این تکون های شدید دچار مشکل میشه؟ یا مواد داخلش بهم میریزه؟ اگر اینطور باشه چند وقت یکبار باید باتری تعویض شه؟

 4. admin گفت:

  سلام. جاده های ناهموار همه ساله آسیب های گوناگونی به خودرو وارد می کنند. در حالت کلی عمر مفید یک باتری سراتو حدود 2 تا 5 سال می باشد و این میزان مدت زمان بسته به شرایط گوناگون فرق می کند. شما بعد از 2.5 سال باید مرتب باتری خودروی خود را تست کنید تا به موقع تعویض باتری صورت نماید.

 5. جاوید گفت:

  سلام جناب. ماشین من سراتو نیوفیس هست و ماشین همسایمون که در واقعا دوستم هم هست سراتو قدیمی و سایپای هست. سوال داشتم که فرق بین باتری سراتو نیوفیس با قدیمی چی هستن؟ میخوام بدونم بخاطر اینکه، اگر احیانا باتری ماشین من دشارژ بشه ببینم میتونم با باتری ماشین دوستم باتری به باتری انجام بدم و شارژش کنم یا نه.

 6. admin گفت:

  سلام وقتتون بخیر ، باتری هردوی خودروها دارای ولتاژ ۱۲ و آمپر ۶۰ می باشند و شما مجاز هستید در زمانی که نیاز به باتری به باتری کردن برای راه اندازی باطری سراتو داشتید از باتری خودرو دوستتان که فرمودید برای انجام این فرایند استفاده کنید و هیچ مانعی برای شما وجود نداره . به یاد داشته باشید برای فرایند باتری به باتری کردن باید حتماً کابل های باطری به باطری تون هم سالم باشه تا نتیجه دلخواه را از این فرایند دریافت کنید.

 7. دهقان گفت:

  من باید برم اصفهان دانشگاه. ماشینم سراتو هست. البته ماشین بابام هست که میخواد بده به من. حالا من قبلش یک سری تحقیقات باید بکنم چون قرار هست تنها هم برم نمیخوام وسط جاده گیر کنم یک موقع. شما که در رابطه با باتری های خودرویی تخصص دارید خواستم ازتون بپرسم که اگر یک باتری سراتو نزدیک به فرسوده شدنش باشه چه نشونه هایی از خودش نشون میده؟؟

 8. admin گفت:

  زمانی که یک باطری سراتو به پایان عمرش نزدیک میشه اولین نشانه که با آن مواجه میشید استارت خوردن نامنظم و کند خودرو هستش. وقتی این مشکل رو مشاهده کردید دراولین فرصت باید اقدام به تست باطری خودرو کنید چرا که احتمالاً باطری شما با اختلال مواجه شده اما اشتباه برداشت نکنید همیشه مشکل در استارت خوردن ماشین مربوط به باطری خودرو نیست اما هر زمان که باتری دچار مشکل باشه شما در راه اندازی خودرو با اختلال مواجه میشید، این دو مورد را باهم قاطی نکنید.

 9. هادی علیپور گفت:

  تا حالا پیش اومده براتون که یه بوی خیلی بدی تو ماشین بپیچه و هرچی هم خوشبو کننده بزنید و شیشه ها رو بدین پایین این رو از ماشین بیرون نره؟ الان تقریباً دو سه روزه که این اتفاق برای من افتاده و برادرم گفت برو باطری سراتو رو بده بررسی کنن شاید مشکل از باتری باشه، منم بهش خندیدم گفتم مثلاً باتری ممکنه دل پیچه گرفته باشه که همچین اتفاقی واسش بیفته و بخواد بوی نامطبوعی از خودش بیرون بده!!؟؟ ولی خوب بعدش گفتم شاید یه چیزی میدونه که این حرف زده به نظرتون ممکنه این بو از باتری باشه؟

 10. admin گفت:

  برادر شما حرف درستی زده مشکل ممکن است از باطری سراتو باشه چون در مواردی وقتی باتری خراب میشه به دلیل گازهایی که از باتری خارج میشه بوی نامطبوعی به مشام راننده و سرنشینان خودرو می رسه که شبیه به بوی گوگرد هست و در چنین شرایطی باید فوراً اقدام به تعویض باتری ماشین کنید. برای خرید باتری مناسب ماشین هم می توانید با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید و از ایشان درخواست کنید سفارش شما را ثبت کنند.

 11. danial گفت:

  رانندگی کردن با خودرو واقعاً کار لذت بخشیه و من دوست دارم برای انجام هر کاری با ماشین برم تا مدت کوتاهی هم که شده با ماشین رانندگی کنم و لذت ببرم از این کار . می خوام ببینم این مدل استفاده از خودرو به حفظ طول عمر باطری سراتو کمک میکنه یا اینکه باعث کاهش طول عمر باتری این خودرو میشه؟ در واقع نمیدونم کار درستی هست یا نه واسه همین خواستم از شما بپرسم اگر که این کار مورد تایید شما نیست از انجام آن تا حد امکان پرهیز کنم.

 12. admin گفت:

  رانندگی در مسافت‌های کوتاه در مدت زمان کم روی طول عمر باطری سراتو شما تاثیر منفی میزاره و اگر علاقه به رانندگی کردن با ماشین دارید بهتر است سعی کنید این رانندگی را برای مدت زمان کافی و با سرعت استاندارد انجام بدید تا کمک کنید شارژ باتری حفظ بشه و از کاهش طول عمر باتری در اثر رانندگی در مسافت های کوتاه جلو گیری کنید. از این طریق می توانید هم به رانندگی با خودرو بپردازید و هم از کاهش طول عمر باتری جلوگیری کنید‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *