باتری خودروهای سایپا

باتری سراتو

باتری سراتو

مشخصات باتری سراتو

سراتو دو نوع سایپایی و نیو فیس دارد.در سراتو سایپایی باتری 60 آمپر پایه بلند با قالب D23 قطب راست نصب شده است.در سراتو new face باتری 60 آمپر قالب L2 قرار گرفته است.در سراتو نیو فیس می توان از باتری های 60 ، 66 و 74 قالب L3 نیز استفاده کرد اما بدلیل اینکه قالب آن بزرگتر است و باید این کار با سختی انجام گیرد، نصب این قالب را توصیه نمی کنیم.اصولا محفظه باتری در خودرو ها به گونه ای طراحی می شوند که یک نوع قالب با آمپراژ های متفاوت را در خود جای دهد.چراکه باتری های هم قالب ابعاد یکسانی دارند و می توانند به جای هم استفاده شوند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

هم چنین در برخی خودرو ها محفظه باتری با ابعادی بزرگتر از باتری فابریک ساخته می شود که در اینصورت می توان از باتری هایی با قالب های متفاوت نیز استفاده کرد.میتوان از باتری با آمپر بالاتر از باتری فابریک در خودرو استفاده کرد که این امر موجب کارکرد بهتر تجهیزات برقی خودرو می شود؛ از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری با آمپر بالاتر را ترجیح می دهند.البته این کار را فقط به شرط مناسب بودن ابعاد می توان انجام داد.درضمن بهتر است از باتری با آمپر کمتر از باتری فابریک استفاده نکرد.در انتها ذکر این نکته ضروری است که باتری های فابریک خودرو ها به گونه ای طراحی شده اند که پاسخگوی نیاز برقی خودرو باشند.درنتیجه از اینکه باتری فابریک را بر روی خودروی خود نصب کنید نگران نباشید.

باتری مناسب سراتو

شرکت سپاهان باتری از معتبر ترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه است.این کارخانه برحسب نیاز مشتری و کارکرد خودرو ها برند های را تولید کرده است که تفاوت اصلی شان در مواد سازنده و قدرتشان است. برند باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB برند هایی هستند که این شرکت تولید کرده است.باتری اوربیتال سیلور و اوربیتال پرمیوم از باتری های مقرون به صرفه برای مشتریان است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری سوزوکی، محصول با کیفیت شرکت سپاهان باتری است که زیر نظر شرکت ژاپنی تولید شده است و به کشور های همسایه صادر می شود.همچنین باتری اوربیتال EFB که از جدیدترین نسل باتری های الکترولیت مایع است.این باتری ها غالبا در خودرو های الکتریکی استفاده می شوند و نسبت به باتری های دیگر طول عمر بالاتری دارند و همچنین برای مصرف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده است.در ادامه می توانید از میان برند های مختلف سپاهان باتری، باتری موردنظر خود را انتخاب نمایید.همچنین در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری سراتو

باتری اتومبیل اصلی ترین بخش تامین کننده برق خودرو است و درواقع مانند قلب و روح ماشین است و درصورت خرابی آن حتی موتور خودرو نیز کار نخواهد کرد.باتری خودرو شاید از نظر اندازه کوچک باشد اما قدرت آ بسیار بالا است و مسئولیت بزرگی را در خودرو برعهده دارد.بدون قدرت باتری اتومبیل شما روشن نخواهد شد.هدف اولیه باتری، استارت زدن، تثبیت انرژی و تهیه نیروی کافی جهت راه افتادن مصرف کننده ها است.هنگامی که خودرو را روشن می کنید درواقع انرژی شیمیایی به الکتریکی تبدیل شده و ولتاژ را به استارت می رساند و این امر موجب می شود باتری شما انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین را تامین کند تا موتور کار کند.

در چنین شرایطی که روشن شدن ماشین بستگی به کارکرد باتری دارد، پرواضح است که باید بصورت مداوم اقامات و تست هایی بر روی باتری انجام گیرد تا از بوجود آمدن مشکلات ناگهانی جلوگیری شود.موارد بسیاری وجود دارد که سبب خرابی باتری می شود و از جمله آن می توان به شدت گرما، سولفاته شدن و…. اشاره کرد.برای جلوگیری از مشکلات کارهایی از جمله اندازه گیری ولتاژ، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. را می توان انجام داد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تست ولتاژ ساده ترین روش تست باتری است که با استفاده از ولت متر یا مولتی متر اجام می گیرد.درصورتی که ولت متر عدد بالای 12 را نشان دهد معلوم می شود باتری سالم است.در هرصورت باید توجه داشته باشید که تست باتری با استفاده از ابزار مخصوص انجام می گیرد و چون کار تخصصی است باید توسط متخصص این کار انجام شود.شرکت سپاهان باتری تست باتری خودرو را به صورت رایگان و قبل از تعویض باتری انجام می دهد تا درصورتی که مشکل خودروی شما از قسمتی به جز باتری باشد متحمل هزینه اضافی نشوید.

ارسال و نصب رایگان باتری سراتو در تهران
فروش باتری کیا سراتو با قیمت مناسب

قیمت باتری سراتو

هزینه نهایی یک باتری توسط کارخانه سازنده برحسب عواملی مانند نوع و برند باتری، میزان آمپر آن، مواد اولیه به کار برده شده در باتری و مواردی از این دست تعیین می شود.در مرحله آخر هزینه باتری فرسوده ای که از مشتری دریافت می شود از مبلغ کل کم می شود.کم کردن این مبلغ بدلیل وجود سرب در باتری هاست که قیمت جهانی و متغیر دارد و نمیتوان قیمت پایه ومصوب برای آن تعیین کرد.پس از خروج از کارخانه نمایندگی ها می توانند 12 درصد مبلغ اصلی را به هزینه باتری اضافه کرده و به خریدار بفروشند.برخی نمایندگی ها نیز هزینه ارسال و نصب را از مشتری دریات می کنند.نمایندگی سپاهان باتری در جهت حفظ منافع مشتری، باتری را به صورت رایگان ارسال و برای مشتری نصب می نماید.

برای اطلاع از قیمت باتری های سپاهان باتری می توانید به سایت مراجعه کرده و یا با همکاران فروش ارتباط برقرار نمایید.تاریخ تولید باتری ها از موارد حائز اهمیتی است که در سلامت و قدرت باتری تاثیر داشته و حتی طول عمر باتری را تعیین می کند.باتری ها در اثر انبار کردن به صورت خود به خود دچار دشارژ یا تراوش الکترو شیمیائی و سولفاته شدن می شوند.برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است باتری ها کامل شارژ شده و سپس در محیطی با دمای سرد و بالای دمای انجماد قرار گیرند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

به لحاظ علمی عمر مفید باتری ها از زمان تولید آ ن ها و قرار گرفتن الکترولیت ما بین صفحات آغاز می گردد.پر واضح است که در چنین شرایطی چنانچه مدت زیادی از زمان تولید باتری گذشته باشد باتری کارایی و قدرت اولیه را برای ما نخواهد داشت.درنتیجه باید در هنگام خرید به تاریخ تولید باتری ها توجه نماییم و از خرید باتری هایی که بیش از یک سال از تاریخ تولید آن ها گذشته است خودداری نماییم.مدت زمان گارانتی باتری های سپاهان بین 12 تا 21 ماه تعیین شده است.

این مقدار بر اساس عواملی که به تشخیص متخصصان کارخانه مهم است تعیین شده است.نوع برند و خودرو می تواند از جمله عوامل تاثیر گذار در این امر باشد.همچنین گارانتی شامل مواردی می شود که مشخص شود باتری به دلیل مشکلات در ساخت دچار خرابی شده است که در این صورت توسط شرکت تعویض می  گردد.در ضمن باتری ها اسرانی دارای گارانتی های شرکتی هستند و شما لازم است برای استفاده از خدمات آن به نمایندگی ها مراجعه نمایید.

برای فعال سازی گارانتی باتری خریداری شده می توانید بارکد موجود بر روی جعبه باتری را به شماره های درج شده در ضمانت نامه ارسال نمایید.چنانچه در فعالسازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.ارسال باتری خریداری شده توسط مشتری در شهر تهران توسط نمایندگی سپاهان باتری اصفهان به صورت رایگان انجام می گیرد.همچنین نصب باتری برای بر روی خودروی شما توسط کارشناسان ما به صورت رایگان انجام می پذیرد.

فروش باتری mvm x22 با ارسال رایگان

طول عمر باتری سراتو

میانگین طول عمر باتری ها در حدود 2 سال است.همانطور که قبلا گفته شد عمر مفید باتری از زمان قرار گرفتن الکترولیت در باتری آغاز می شود.بهترین راه جهت افزایش طول عمر باتری ها نگهداری و مراقبت مستمر از آن هاست.همانطور که قبلا گفته شد نگهداری اشتباه باتری ها در انبار سبب کاهش عمر و حتی خرابی باتری می شود، چراکه باتری ها بصورت خود به خودی دشارژ و سولفاته می شوند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

درنتیجه باتری های خارجی که به دلیل تحریم به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند، تا زمان رسیدن به دست مشتری به صورت نادرست نیز نگهداری می شوند.شدت گرما نیز می تواند طول عمر باتری را کم کند که به همین منظور محافظ هایی ساخته شده اند تا از باتری نگهداری کنند و روند سرعت خرابی باتری را کاهش دهند.از عوامل دیگری که در این امر تاثیر می گذارند می توان به ترافیک زیاد، طرز استفاده کردن از خودرو، تعداد تجهیزات برقی و میزان استفاده از کولر ها و چراغ ها اشاره کرد.توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری سراتو

از نشانه های خرابی باتری استارت نخوردن آن است.باتری سالم برق مورد نیاز برای روشن شدن خودرو و تجهیزات برقی را فراهم می کند.هرچند اگر خودروی شما استارت نخورد و روشن نشد لازم است یکسری کنترل ها را انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل از باتری خودرو است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تعویض باتری کار آسانی است اما ریزه کاری هایی در انجام  این کار وجود دارد که درصورتیکه انجام نشود موجب خسارت دیدن خودرو می شود.از این رو بهتر است کار تعویض را به دست متخصص این کار بسپارید تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود.نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری سراتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری سراتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سراتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سراتو با خدمات پس از فروش

تست باتری سراتو به چه صورت است؟

اگر وقتی کلید استارت را می‌چرخانید اصلاً چیزی نمی‌شنوید، این نشانه ی واضحی است که موتور استارت هیچ برقی دریافت نمی‌کند. هنگامی که با نکات دیگر مانند داشبورد و چراغ های جلو که به طور کلی خاموش یا کم نور هستندترکیب می شود، باتری سراتو مرده احتمالاً مقصر است.

برای بررسی اینکه مشکل از باتری سراتو است یا نه، شما باید ولتاژ باتری را بررسی کنید. این کار را می توان با هر مولتی متر اولیه ای که می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید، انجام دهید. اگر باطری سراتو تمام نشده باشد، ممکن است به موتور استارت یا حتی چیزی مانند خوردگی پایانه های باتری سراتو مشکوک شوید. تنها راه برای تشخیص این نوع مشکل، حذف هوشمندانه ی هر یک از این احتمالات است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

شارژ و دشارژ باتری سراتو به چه صورت است؟

امروزه اکثر خودروهای سراتو موجود در جاده دارای باتری سراتو ی سیلد اسید 12 ولت زیر کاپوت هستند. یک باتری خودرو در واقع مجموعه ای از 6 سلول است که به طور نسبی 2.1 ولت تولید ولتاژ می کنند. هر سلول از دو نوع صفحه سرب (سرب و دی اکسید سرب) تشکیل شده است که در محلول اسید سولفوریک غوطه ور شده و دو قطب باتری سراتو ی شما را تشکیل می دهند که یکی قطب مثبت و دیگری منفی می باشد. یک واکنش شیمیایی در باتری سراتو رخ می دهد که الکترون ها را حرکت می دهد تا بار الکتریکی تولید کند. با حرکت الکترونها از صفحه ای به صفحه دیگر ، باتری سراتو شما  تخلیه می شود اما با ارسال مجدد آنها به صفحه اول، می توان آن را شارژ کرد. به یاد داشته باشید هر باتری دارای توانایی محدودی در زمینه ی شارژ و دشارژ است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ام جی GS

طول عمر باتری سراتو چقدر است؟

بسته به اینکه سیستم شارژ شما چگونه است، در کجا زندگی می کنید و عادات رانندگی شما چگونه است، میانگین طول عمر باتری سراتو ی شما بین 2 تا 4 سال متغیر است. اگر در آب و هوای گرم تری زندگی می کنید، باید باتری سراتو خود را زودتر بررسی و احتمالاً تعویض کنید. با این حال، اگر در آب و هوای خنک تری زندگی می کنید، باتری سراتو شما می تواند تا 3 سال دوام بیاورد، اما باید در بازه ی زمانی 2 تا 3 ساله بررسی شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

میزان شارژ باتری سراتو چه ارتباطی با تشکیل سولفاته در سرباتری های آن دارد؟

پودر سفیدی که در اطراف پایانه های باتری سراتو مشاهده می کنید، سولفات های سرب هستند.  پایانه ها دارای درج های مسی برای هدایت الکتریکی بهتر هستند، مس با اسید سولفوریک واکنش می دهد و سولفات مس را تشکیل می دهد. سولفات های مس بی آب به رنگ سبز مایل به آبی درخشان در می آیند. این را می توان به سادگی با استفاده از آب جوش شست. پایانه های باتری سراتو را همیشه تمیز نگه دارید و بهتر است با یک لایه نازک گریس آن ها را کاور کنید تا از تشکیل مجدد سولفاته تا حدی جلوگیری کنید. سولفاته شدن باتری زمانی اتفاق می‌افتد که باتری کم‌شارژ شود و از شارژ کامل محروم شود. هر بار که شارژ باتری سراتو را کامل نمی کنیم، تجمع سولفات ها افزایش می یابند.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری تیبا

الگو های رانندگی چه تاثیری بر طول عمر باتری سراتو دارند؟

باتری خودرو شما به شدت تحت تاثیر الگوهای رانندگی شما قرار می گیرد، اگر وسیله نقلیه خود را برای یک سفر طولانی خارج از شهر ترک کنید، ممکن است در هنگام بازگشت باتری خودرو شما خالی شده باشد. در حالی که ممکن است فکر کنید رانندگی مکرر بر سلامت باتری سراتو شما تأثیر منفی می گذارد، اما در واقعیت برعکس این موضوع صادق است. باتری ماشین شما در حین رانندگی توسط دینام شارژ می شود، به این معنی که اگر وسیله نقلیه شما برای مدت طولانی در پارکینگ بلا استفاده بماند، ممکن است شارژ باتری سراتو شما تمام شود. اگر قصد دارید مدتی به مسافرت بروید، از یک شارژ مناسب برای حفظ شارژ باتری استفاده کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.