باتری خودروهای سایپا

باتری تیبا

باتری تیبا

مشخصات باتری تیبا

باتری تیبا : باتری 50 آمپر باتری فابریکی است که توسط شرکت سازنده در قالب L2 بر روی این خودرو نصب شده است. از آنجایی که باتری های هم قالب دارای ابعاد یکسانی هستند می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. باتری 55 و 60 آمپر، باتری های دیگر قالب L2 هستند که می توان در این خودرو از آن ها استفاده کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

محفظه باتری در برخی خودرو ها به گونه ای طراحی شده است که باتری هایی با قالب های مختلف و آمپراژ های گوناگون در آن جای گیرد. در خودرو هایی مانند تیبا محفظه باتری تنها مناسب یک قالب است اما از آمپراژ های مختلف آن قالب در خودرو می توان استفاده نمود. استفاده از باتری با آمپر بالاتر به کارایی بهتر تجهیزات برقی خودرو در هنگام خاموش بودن موتور کمک می کند و موجب می شود تجهیزات برقی با قدرت بیشتری کار کنند.  از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری های آمپر بالا را ترجیح می دهند.

همچنین از آنجایی که باتری تیبا تنها انرژی اولیه لازم جهت روشن شدن خودرو و استارت خوردن را تامین می کند و بقیه تامین برق ماشین برعهده دینام است، می توان گفت استفاده از باتری های فابریک مشکلی در عملکرد خودرو ایجاد نخواهد کرد و به گونه ای طراحی شده است که پاسخگوی نیاز های برقی خودرو باشند.

فروش باتری آریزو 5 با قیمت مقرون به صرفه

باتری مناسب تیبا

شرکت های بسیاری وجود دارند که باتری مناسب خودروی تیبا را تولید می کنند اما شرکت سپاهان باتری به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه و از شرکت های صادر کننده باتری در ایران، باتری تیبا 2 شما را در برند های متفاوتی تولید می کند. برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB از برند های معروف این شرکت است که باتری های مناسب خودرویی را تولید می نماید.

برند باتری تیبا : از میان این برند ها، برند های سوزوکی و اوربیتال EFB از باتری های به روز است که بدلیل کیفیت بالایی که دارند به کشورهای همسایه صادر می شوند. باتری سوزوکی طبق استاندارد های جهانی و توسط مهندسین خبره ایرانی و همچنین زیر نظر شرکت ژاپنی سوزوکی تولید شده است. باتری های EFB نیز به عنوان نسل جدید باتری های الکترولیت مایع، برای خودرو هایی که به عنوان راه حلی برای کاهش مصرف سوخت و انتشار دی اکسید کربن تولید شده اند؛ طراحی شده است. همچنین این باتری ها دارای طول عمر بالاتری نسبت به باتری های متداول هستند و برای مصرف الکتریکی بالای خودروها طراحی شده اند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری های اوربیتال پرمیوم و اوربیتال سیلور نیز از جمله باتری هایی هستند که علاوه بر کیفیت بالا به دلیل قیمت مناسبی که دارند مقرون به صرفه بوده و مشتریان بسیاری دارند. در ادامه می توانید باتری تیبا خود را انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران نمایندگی سپاهان باتری ارتباط برقرار نمایید.

فروش باتری سپاهان مناسب برای تیبا

خرید باتری اوربیتال سیلور مناسب تیبا 2

قیمت باتری تیبا

قیمت باتری تیبا 2 به عوامل بسیاری همچون مواد اولیه سازنده، نوع باتری، برند باتری، میزان آمپراژ باتری و …. بستگی دارد. قیمت باتری برای خریداران بر اساس فرمول زیر محاسبه می شود:

همچنین نمایندگی سپاهان باتری، باتری را به صورت رایگان برای شما ارسال و نصب می کند که ارسال رایگان باتری تیبا به تمام نقاط شهر تهران مانند ازگل، استخر، نارمک و …. امکان پذیر است. علاوه بر آن تست و تعویض باتری تیبا 2 نیز برای مشتریان رایگان انجام می گردد. به همین دلیل قیمت تمام شده باتری تیبا برای مشتریان بسیار مناسب تر از سایر نمایندگی ها محاسبه خواهد شد. این مورد باعث می شود قیمت باتری در عین کیفیت بالای آن، مقرون به صرفه باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

در انتها شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری تیبا 2 در برند های سپاهان باتری از میان برند های آن، به سایت مراجعه کرده و یا با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

باتری با کیفیتباتری تیبا با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری تیبا با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری تیبا با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری تیبا با خدمات پس از فروش

طول عمر باتری تیبا

باتری تیبا 2 چقدر باید دوام بیاورد؟
طول عمر باتری تیبا 2 ، توسط عوامل مختلفی تعیین می شود که مهمترین آنها نگهداری صحیح است. میزان استفاده، شارژ مناسب و آب و هوا از دیگر مواردی است که باید در نظر گرفته شود. اگر باتری تیبا 2 که برای مدت طولانی بدون استفاده یا شارژ مجدد نگهداری می شود، می تواند روی صفحات سولفاته شود. این اتفاق به میزان زیادی، زمان و کارایی عملکرد باتری تیبا را کاهش می دهد، بنابراین توصیه کارشناسان این است که از باتری تیبا 2 خود به درستی نگهداری کنید، به همین دلیل به هنگام خرید باتری تیبا لازم است که نوع باتری تیبا خود را بدانید، زیرا نحوه نگهداری باتری تیبا در انواع مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال نگهداری باتری تیبا در نوع اسدید و یا سیلد اسید با یکدیگر متفاوت است. باتری سیلد اسید به گونه ای است که نیازی نیست سطح الکترولیت آن را بررسی کنید اما باتری اسیدی به گونه ای است که باید سطح الکترولیت آن را به صورت ماهیانه بررسی کنید و در صورت نیاز به آن آب مقطر اضافه کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

شارژ مجدد باتری تیبا چگونه است؟

دو راه استفاده از دینام و استفاده از شارژر برای شارژ باتری تیبا وجود دارد. در شرایط عادی، دینام هر زمان که موتور روشن است، باتری تیبا را شارژ می کند. هنگامی که باتری از بین می رود، یک شارژر خارجی بهترین راه برای شارژ مجدد آن است.

استفاده های معمولی از باتری تیبا ، مانند روشن کردن رادیو یا چراغ های سقفی در حالی که موتور خاموش است، از باتری تیبا شما انرژی می گیرد اما دفعه بعد که ماشین خود را روشن می کنید به طور طبیعی دوباره شارژ می شود. با افزایش دور موتور، توانایی دینام برای تولید برق نیز افزایش می‌یابد و هر نیرویی که توسط لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلوی شما استفاده نمی‌شود، برای شارژ باتری تیبا در دسترس است.

طرف دیگر این است که، در برخی موارد، دینام شما ممکن است نتواند برق کافی برای راه اندازی تمام لوازم جانبی شما را تامین کند. به عنوان مثال، اگر تهویه مطبوع، برف پاک کن ها، چراغ های جلو، رادیو و سایر لوازم جانبی خود را در هنگام خاموش بودن خودرو در پشت چراغ قرمز روشن نگه دارید، نیروی ذخیره‌شده در باتری تیبا شما تخلیه می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ساینا

آیا استارت زدن مکرر بر روط طول عمر باتری تیبا موثر است؟

هنگامی که به طور موقت در مکانی توقف می کنید، ماشین خود را خاموش نکنید، چون که باتری تیبا برای هر بار استارت زدن ماشین انرژی مصرف می کند و برای جبران این انرژی از دست رفته، باید دینام کار کند و باتری را مجددا شارژ کند. استارت زدن مکرر به روال عادی چرخه شارژ و دشارژ باتری تیبا ی شما لتمه وارد می کند. درواقع با روشن و خاموش کردن زیاد ماشین این فرصت را در اختیار دینام ماشین خود قرار نمی دهید که باتری تیبا را شارژ کند. به همین دلیل انرژی که از باتری تیبا ی خود گرفته اید جبران نمی شود و طول عمر باتری تحت تاثیر این موضوع کاهش میابد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری تیبا چه اهمیتی در خودرو دارد؟

یک چیز که ماشین شما بدون آن نمی تواند فعال شود باتری تیبا ی شماست. هیچ چیز بدتر از این نیست در حالی که دیرتان شده است سعی کنید موتور خودرو را راه اندازی کنید، اما موفق نشوید. برای یک راننده، هیچ چیز با مزایای تعویض باتری تیبا قبل از مرگ آن قابل مقایسه نیست. با این حال، بسیاری از ما منتظر می مانیم تا زمانی که باتری کاملا بمیرد و متوجه عوامل متعددی بر کاهش عمر باتری تیبا شما نقش دارند، نمی شویم و یا به آن ها توجه نمی کنیم.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری موهاوی

داشتن باتری تیبا سالم و مناسب چه اهمیتی در خودرو دارد؟

باتری تیبا شما مسئولیت های زیادی در خودرو دارد. انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین شما را تامین می کند و ولتاژ خروجی دینام را که ماشین شما را روشن نگه می دارد تثبیت می کند. مانند تمام قطعات خودرو، باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند و در نهایت باید تعویض باتری خودرو را انجام دهید. می خواهید مطمئن شوید باتری خودروتان چقدر سالم است؟ اگر باتری خودروی شما قدیمی است یا از کار افتاده است، ممکن است متوجه شوید که زمان بیشتری طول می کشد تا ماشین خود را به وسیله ی آن روشن کنید یا صدای موتور هنگام استارت زدن عجیب و غریب می شود، این نشانه ای است که می گوید باتری تیبا شما در حال از دست دادن سلامتی خود است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چه زمانی باتری تیبا را برسی کنیم؟

اجزاء الکترونیکی خودرو در زمان خاموش بودن دینام، با انرژی باتری تیبا کار می کنند. وقتی چراغ های جلو شما در حین استفاده از انرژی باتری کم نور می شوند، به این معنی است که قدرت کافی را از آن دریافت نمی کنند. این نه تنها یک خطر ایمنی خصوصا در هنگام رانندگی در شب است، بلکه نشانه ای است که باتری شما در حال خاموش شدن است یا سیستم الکتریکی شما دچار مشکل شده است.

اگر راننده ی ماهری باشید، احتمالاًمی دانید که صداهای معمول خودرو در هنگام رانندگی چیست و مطمئناً می‌دانید که استارت عادی ماشین شما چه صدایی دارد. اگر راه اندازی خودرو برای شما کمی کند به نظر می رسد و با صدا های غیر عادی همراه است، در اولین فرصت باتری تیبا خود را بررسی کنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هاوال H2