باتری خودروهای سایپا

باتری پراید

باتری پراید

مشخصات باتری پراید 131

باتری پراید : در این خودرو از باتری 50 آمپر قالب L2 استفاده شده است. این باتری توسط شرکت سازنده این خودرو بر روی آن نصب شده است. از سایر آمپراژ های قالب L2 یعنی باتری 55 و 60 آمپر نیز می توان در پراید استفاده کرد. از آنجایی که محفظه باتری ابعاد مشخصی دارد، می توان از سایر باتری های یک قالب نیز در آن استفاده کرد. باتری های هم قالب از نظر ابعادی، یکسان هستند و تنها تفاوتشان در آمپراژ آن هاست؛ پس می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.

در برخی خودرو ها نیز جای باتری بزرگتری برای باتری تعبیه شده است که این امر موجب می شود از قالب های دیگر نیز بتوان در این خودرو استفاده کرد. استفاده از باتری با آمپر بالاتر از باتری فابریک در خودرو ها می تواند به عملکرد بهتر خودرو و تجهیزات برقی در هنگام خاموش بودن موتور کمک کند و کارایی خودرو را بالا ببرد. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند در صورت امکان از باتری پراید با آمپراژ بالا استفاده کنند. هرچند باتری های فابریک در خودرو ها به گونه ای تعبیه شده اند که پاسخگوی نیازهای برقی خودرو باشند و باتری مناسبی برای ماشین است.

شما می توانید باتری پراید 131 خود را از میان برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم، باتری سوزوکی و باتری EFB سپاهان باتری انتخاب نمایید. سپاهان باتری به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های باتری سازی در ایران و خاورمیانه است که بسیاری از برند های خود را به خارج از کشور صادر می کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

برند سوزوکی محصول مشترک سپاهان باتری و ژاپن است و باتری های EFB نسل جدید باتری هستند که از پیشرفته ترین انواع باتری های الکترولیت مایع است. باتری های EFB برای خودرو هایی که به عنوان راه حلی برای کاهش مصرف سوخت و نشر دی اکسید کربن برای تامین نیاز خودرو ها تولید شده، طراحی شده است. این باتری ها دارای طول عمر بالاتر نسبت به باتری های متداول هستند و برای خودرو هایی با مصرف الکتریکی زیاد مناسب است.

شما می توانید برای تهیه باتری پراید 132 خود از بین باتری های پیشنهاد شده، باتری موردنظر خود را تهیه نمایید و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با پشتیبانی سایت ما ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری پراید 132

باتری پراید 132 عهده دار تامین جریان برقی است که منجر به روشن شدن موتور خودرو می شود. باتری نقش مدیریتی و محافظت کننده در شرایطی را دارد که دینام به دلیل عفت بار های الکتریکی کارایی صحیح خود را از دست می دهد. این حالت در شرایطی پیش می آید که ما در حال رانندگی هستیم. چنین عملکرد های ثمربخشی از طرف باتری پراید نشان دهنده سالم بودن آن است و اینکه به اندازه کافی شارژ شده است.

درصورتی که باتری پراید 132 به اندازه کافی شارژ نشود لازم است آن را شارژ کرده و یا تعمیر کنیم و اگر هیچ یک از این دو روش پاسخگو نبود اقدام به تعویض باتری نمایید و باتری سالم و نو را جایگزین آن کنید. در چنین شرایطی کنترل و تست باتری خودرو به صورت مداوم سبب کارکرد بهتر آن شده و از ایجاد مشکلات ناگهانی جلوگیری می کند. برای این کار بهتر است از تجهیزات مخصوص استفاده کرده و ترجیحا برای جلوگیری از آسیب دیدن خودرو این کار را به دست متخصص آن بسپاریم.

باتری سایر خودرو ها: باتری کیا سراتو ، باتری پراید

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

بررسی وضعیت ولتاژ باتری پراید هاچبک، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتری ها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری، چک کردن تسمه دینام و …. از جمله اقداماتی است که برای تست سلامت باتری لازم است. نمایندگی سپاهان باتری پیش از تعویض باتری خودروی شما، کنترل های لازم را بصورت رایگان برای شما انجام می دهد تا هزینه های اضافی از روی دوش شما برداشته شود.

طول عمر باتری پراید هاچبک

در حال حاضر باتوجه به اینکه دولت ارز دولتی جهت واردات باتری خارجی تخصیص نداده، تمامی باتری های خارجی موجود در بازار کشور قاچاق محسوب میگردند و به دلیل اینکه باتری ها از راه قانونی وارد نمی شوند و نگهداری از آن ها به صورت اصولی پیش نمی رود، از زمان مناسب استفاده از این باتری ها می گذرد که این امر باعث کاهش شدید طول عمر باتری می گردد.

فراموش نکنیم تمامی باتری های داخلی دارای گارانتی معتبر می باشند و چنانچه در مدت گارانتی مشکلی برای باتری پراید هاچبک شما پیش بیاید که به دلیل مشکلات ساخت آن بوده باشد، توسط شرکت تعویض می گردد، اما در باتری های خارجی این امر محقق نخواهد گردید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین بر اساس استاندارد ها در حالت عادی باتری ها به طور متوسط حدود 2 سال عمر می کنند که با توجه به شرایط، تغییر این مدت زمان ممکن است. هرچند طول عمر باتری ها علاوه بر نوع و کیفیت ساخت به مصرف کننده نیز بستگی دارد. عواملی مانند شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از باتری، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از حد از کولر و چراغ ها می تواند بر عمر باتری پراید 132 تاثیر گذار باشد. توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری پراید شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری پراید

باتری پراید به طور متوسط ​​با مراقبت و نگهداری معمولی سه سال دوام می آورند. اگر زمان استارت خودرو با مشکل روبرو شده‌اید، احتمالا عمر باتری اتومبیل شما رو به پایان است و نیاز به تعمیر و تعویض باتری ماشین دارید. از نشانه های باتری سالم این است که استارت به درستی کار کرده و موتور را روشن کند و همچنین تمام قطعات برقی ماشین از جمله چراغ‌ های اتومبیل، کولر و بخاری را به درستی و با قدرت روشن کند.

تعویض باتری خودرو کار ساده و آسانی است اما بهتر است برای جلوگیری از بروز خسارت از متخصص برای تعویض باتری پراید هاچبک استفاده شود. همچنین بهتر است ابتدا مطمئن شوید که مشکل خودروی شما از باتری است تا هزینه اضافی بر گردن شما نیفتد. گاهی اوقات ماشین شما روشن نمی شود اما مشکل آن از باتری نیست و اشکال از قطعه ی دیگریست که در چنین مواردی بهتر است بقیه قطعات را نیز کنترل و تست کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

کارشناسان متخصص شرکت سپاهان باتری، کنترل های لازم را به صورت رایگان برای شما انجام داده و در صورت نیاز اقدام به تعویض رایگان باتری پراید 131 شما می کنند. ارسال رایگان باتری پراید به تمام نقاط شهر تهران مانند پاسداران، تهرانپارس، ازگل و …. امکان پذیر است.

باتری با کیفیتباتری پراید با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری پراید با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری پراید با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری پراید با خدمات پس از فروش

سوالات متداول در رابطه با باتری ماشین پراید

عادات رانندگی چگونه روی باتری پراید من تأثیر می گذارد؟

رانندگی در مسافت های کوتاه می تواند به مرور زمان باعث خالی شدن باتری پراید شما شود. این به این دلیل است که باتری شما فرصتی برای رسیدن به شارژ کامل ندارد، که منجر به تسریع خوردگی و لایه‌بندی اسیدی می‌شود. اگر از ماشین خود فقط برای سفرهای کوتاه استفاده می کنید، چرخش های طولانی بین آنها به سلامت باتری پراید شما کمک می کند. عادات بد، مانند نادیده گرفتن تعمیرات دوره‌ای خودرو و مصرف بیش از حد انرژی در زمان بی‌حرکتی نیز طول عمر باتری پراید را کوتاه می‌کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چگونه از عملکرد صحیح باتری پراید مطمئن شویم؟

تعداد کمی از ما به باتری پراید یا در واقع همان ضمانت خودرو توجه زیادی می کنیم. باتری پراید شما به عنوان یکی از مهمترین بخشهای وسیله نقلیه مدرن شما، طیف وسیعی از وظایف را از شروع به کار موتور تا روشن کردن کامپیوترهای داخل ماشین در زمان خاموش بودن دینام خودرو مدیریت می کند.

علاوه بر تعویض روغن، تعویض فیلترهای هوا و سایر سرویس های عمومی مربوط به خودرو، مراقبت از باتری پراید یکی از موثرترین روش ها برای اطمینان از کارکرد روان و بدون مشکل خودرو است. خرابی باتری ها یکی از دلایل اصلی تماس های کمک جاده ای است و بخش بزرگی از این خرابی های به دلیل باتری هایی که برای کارهایی که انجام می دهند بسیار قدیمی هستند رخ می دهد. برای اطمینان از عملکرد صحیح باتری پراید خود تعویض باتری را در زمان مناسب انجام دهید.

آیا خوردگی باتری پراید خطرناک است؟

هرکسی که زمانی را در راه شناخت موتور خودرو صرف کرده باشد و تا حدودی با این بخش از خودرو آشنا باشد، فوراً خوردگی باتری پراید را تشخیص می دهد. این ماده کریستالی آبی ، سبز و خاکستری است که شبیه به یک موجود بیگانه در یک فیلم علمی تخیلی به نظر می رسد.

اکثر باتری های سیلد اسید 12 ولت خودرویی تا حدی این مشکل را دارند. خوردگی ممکن است ترسناک به نظر برسد ، اما اگر به موقع و با اقدامات احتیاطی مناسب به آن توجه شود ، خطرناک نیست. اما اگر رسیدگی به آن را پشت گوش بیاندازید، باتری پراید شما کم کم دچار فرسودگی خواهد شد چرا که توانایی دریافت شارژ از دینام را از دست می دهد و در اثر دشارژ های عمیق با کاهش طول عمر روبه رو خواهد شد.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری لیفان X60

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چه عواملی می تواند بر باتری پراید تاثیر بگذارد؟

دمای شدید منطقه، لوازم جانبی متعدد وصل شده به خودرو شما و … می توانند از عوامل موثر بر کاهش طول عمر باتری پراید باشند. گیرنده GPS، پخش کننده MP3، پخش کننده DVD، سیستم استریو ماهواره ای، لپ تاپ و شارژ تلفن همراه و … همگی در صورتی که در زمان خاموش بودن خودرو نیز مورد استفاده قرار بگیرند، بر طول عمر باتری پراید شما موثر خواهند بود.

لرزش ناشی از جاده های ناهموار یا آسیب دیده می تواند به طرز چشمگیری طول عمر باتری پراید شما را کاهش دهد. برای جلوگیری از این مورد می توانید بست های نگهدارنده ی باتری پراید را کنترل کنید و هنگام رانندگی در جاده های ناهموار دقت و حوصله بیشتری را به خرج دهید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری لیفان 620

گرما و رطوبت چه تاثیری بر طول عمر باتری پراید دارد؟

باتری پراید اگر در شرایط دمای مناسب و رطوبت کم استفاده شود، بیشتر از حد معمول دوام می آورد، به همین دلیل است که طول عمر باتری خودرو از یک مکان جغرافیایی به مکان دیگر متفاوت است. دماهای بالا از طریق افزایش میزان سولفاته شدن و از دست دادن آب از الکترولیت باتری پراید ، احتمال آسیب را افزایش می دهد. آب و هوای گرم باعث می شود باتری خودرو نتواند به عمر مورد انتظار خود برسد، زیرا باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیایی می شود که به صفحات باتری خودرو آسیب می زند. شرایط آب و هوایی گرم منجر به از دست دادن آب الکترولیت باتری پراید از طریق تبخیر می شود و این امر باعث در خطر قرار گرفتن اجزای داخلی باتری خودرو می شود. این باعث می شود میانگین عمر باتری خودرو در آب و هوای گرم کمتر شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری مزدا 323

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چگونه روشن ماندن چراغ های خودرو باتری پراید را از بین می برد؟

زمان هایی وجود دارد که رانندگان بعد از پارک کردن اتومبیل خود فراموش می کنند چراغ های خطر یا چراغ داخل اتاقک ماشین خود را خاموش کنند. این کار در واقع برای طول عمر باتری پراید بسیار مضر است، به ویژه اگر یک شب کامل یا برای مدت زمان طولانی روشن بماند. اگر عادت دارید این چراغ ها را بعد از پارک روشن بگذارید ، ممکن است بخواهید یک یادداشت روی داشبورد خود بگذارید تا به خودتان یادآوری شود که آنها را خاموش کنید. از طرف دیگر ، می توانید عادت کنید که جلوی اتومبیل خود راه بروید و بررسی کنید که چراغ ها خاموش شده اند. اگر فرایند دشارژ عمیق باتری پراید مدام تکرار شود، احتمالا باتری شما از بین می رود و باید به فکر خرید باتری جدید باشید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری دیگنیتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.