باتری خودروهای سایپا

باتری تیبا

باتری تیبا

مشخصات باتری تیبا

باتری تیبا، باتری 50 آمپر باتری فابریکی است که توسط شرکت سازنده در قالب L2 بر روی این خودرو نصب شده است. از آنجایی که باتری های هم قالب دارای ابعاد یکسانی هستند می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. باتری 55 و 60 آمپر، باتری های دیگر قالب L2 هستند که می توان در این خودرو از آن ها استفاده کرد. باتری 50 آمپر سوزوکی ، باتری 55 آمپر سوزوکی و باتری 60 آمپر سوزوکی محصولاتی هستند که می توانید از بین محصولات سپاهان باتری موجود در امداد باتری کهن تهیه کرده و با ارسال و نصب رایگان درب منزل در سراسر تهران از جمله فرماینه ، تهران پارس ، خیابان دماوند و هروی تحویل بگیرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

هرچه ظرفیت باتری که تهیه می کنید بیشتر باشد، انرژی بیشتری برای مواقعی که دینام ماشین شما خراب می شود یا چراغ ها را برای مدت طولانی تری در زمان غیر فعال بودن دینام روشن نگه داشته اید، در دسترس خواهد بود، اما توصیه کارشناسان برای این که بتوانید از نهایت طول عمر باتری تیبا خود بهره مند شوید این است که از باتری فابریک بر روی خودرو استفاده کنید.

14010825  :   نوع باتری تیبا بسیار اهمیت دارد، زیرا در نحوه نگهداری شما از آن، تاثیرگذار است. باتری تیبا در دو نوع سیلد اسید و اسیدی وجود دارد. باتری های اسیدی منسوخ شده اند و دیگر تولید انبوه ندارند، اما باتری سیلد اسید، باتری رایج در بازار است که به دلیل نگهداری آسان، طرفداران زیادی دارد. باتری های سیلد اسید با تغییر سطح الکترولیت به مقداری که نیاز به شارژ آن باشد، موجه نمی شوند، زیرا درب باتری به بدنه آن مهر و موم شده است و اجازه نمی دهد تا سطح الکترولیت تغییر آن چنانی داشته باشد.

 

فروش باتری آریزو 5 با قیمت مقرون به صرفه

باتری مناسب تیبا

شرکت های بسیاری وجود دارند که باتری مناسب تیبا را تولید می کنند اما شرکت سپاهان باتری به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه و از شرکت های صادر کننده باتری در ایران، باتری مناسب تیبا 2 شما را در برند های متفاوتی تولید می کند. برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB از برند های معروف این شرکت است که باتری های مناسب خودرویی را تولید می نماید.

از میان این برند ها، برند های سوزوکی و اوربیتال EFB از باتری های به روز است که بدلیل کیفیت بالایی که دارند به کشورهای همسایه صادر می شوند. باتری سوزوکی طبق استاندارد های جهانی و توسط مهندسین خبره ایرانی و همچنین زیر نظر شرکت ژاپنی سوزوکی تولید شده است. باتری های EFB نیز به عنوان نسل جدید باتری های الکترولیت مایع، برای خودرو هایی که به عنوان راه حلی برای کاهش مصرف سوخت و انتشار دی اکسید کربن تولید شده اند؛ طراحی شده است. همچنین این باتری ها دارای طول عمر بالاتری نسبت به باتری های متداول هستند و برای مصرف الکتریکی بالای خودروها طراحی شده اند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری های اوربیتال پرمیوم و اوربیتال سیلور که از باتری های مناسب تیبا هستند نیز، از جمله باتری هایی هستند که علاوه بر کیفیت بالا به دلیل قیمت مناسبی که دارند مقرون به صرفه بوده و مشتریان بسیاری دارند. در ادامه می توانید باتری تیبا خود را انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران نمایندگی سپاهان باتری ارتباط برقرار نمایید.

 

فروش باتری سپاهان مناسب برای تیبا

خرید باتری اوربیتال سیلور مناسب تیبا 2

قیمت باتری تیبا

قیمت باتری تیبا 2 به عوامل بسیاری همچون مواد اولیه سازنده، نوع باتری، برند باتری، میزان آمپراژ باتری و …. بستگی دارد. قیمت باتری برای خریداران بر اساس فرمول زیر محاسبه می شود:

همچنین نمایندگی سپاهان باتری، باتری را به صورت رایگان برای شما ارسال و نصب می کند که ارسال رایگان باتری تیبا به تمام نقاط شهر تهران مانند ازگل، استخر، نارمک و …. امکان پذیر است. علاوه بر آن تست دینام و تعویض باتری تیبا 2 نیز برای مشتریان رایگان انجام می گردد. به همین دلیل قیمت تمام شده باتری تیبا برای مشتریان بسیار مناسب تر از سایر نمایندگی ها محاسبه خواهد شد. این مورد باعث می شود قیمت باتری در عین کیفیت بالای آن، مقرون به صرفه باشد. در انتها شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری تیبا 2 در برند های سپاهان باتری از میان برند های آن، به سایت مراجعه کرده و یا با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

4010803 :   برای آنکه از قیمت باتری تیبا خود مطلع شوید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از قیمت به روز و دقیق باتری تیبا مطلع شوید. توجه داشته باشید که قیمت باتری به عواملی بستگی دارد که ممکن است به صورت روزانه و یا ماهانه به طور مداوم تغییر کند، مانند قیمت جهانی سرب و یا قیمت دلار.

باتری با کیفیتباتری تیبا با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری تیبا با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری تیبا با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری تیبا با خدمات پس از فروش

باتری تیبا 2 چقدر باید دوام بیاورد؟

طول عمر باتری تیبا 2 ، توسط عوامل مختلفی تعیین می شود که مهمترین آنها نگهداری صحیح است. میزان استفاده، شارژ مناسب و آب و هوا از دیگر مواردی است که باید در نظر گرفته شود. اگر باتری تیبا 2 که برای مدت طولانی بدون استفاده یا شارژ مجدد نگهداری می شود، می تواند روی صفحات سولفاته شود. این اتفاق به میزان زیادی، زمان و کارایی عملکرد باتری تیبا را کاهش می دهد، بنابراین توصیه کارشناسان این است که از باتری تیبا 2 خود به درستی نگهداری کنید، به همین دلیل به هنگام خرید باتری تیبا لازم است که نوع باتری تیبا خود را بدانید، زیرا نحوه نگهداری باتری تیبا در انواع مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال نگهداری باتری تیبا در نوع اسدید و یا سیلد اسید با یکدیگر متفاوت است. باتری سیلد اسید به گونه ای است که نیازی نیست سطح الکترولیت آن را بررسی کنید اما باتری اسیدی به گونه ای است که باید سطح الکترولیت آن را به صورت ماهیانه بررسی کنید و در صورت نیاز به آن آب مقطر اضافه کنید.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

شارژ مجدد باتری تیبا چگونه است؟

دو راه استفاده از دینام و استفاده از شارژر برای شارژ باتری تیبا وجود دارد. در شرایط عادی، دینام هر زمان که موتور روشن است، باتری تیبا را شارژ می کند. هنگامی که باتری از بین می رود، یک شارژر خارجی بهترین راه برای شارژ مجدد آن است.

استفاده های معمولی از باتری تیبا ، مانند روشن کردن رادیو یا چراغ های سقفی در حالی که موتور خاموش است، از باتری تیبا شما انرژی می گیرد اما دفعه بعد که ماشین خود را روشن می کنید به طور طبیعی دوباره شارژ می شود. با افزایش دور موتور، توانایی دینام برای تولید برق نیز افزایش می‌یابد و هر نیرویی که توسط لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلوی شما استفاده نمی‌شود، برای شارژ باتری تیبا در دسترس است.

طرف دیگر این است که، در برخی موارد، دینام شما ممکن است نتواند برق کافی برای راه اندازی تمام لوازم جانبی شما را تامین کند. به عنوان مثال، اگر تهویه مطبوع، برف پاک کن ها، چراغ های جلو، رادیو و سایر لوازم جانبی خود را در هنگام خاموش بودن خودرو در پشت چراغ قرمز روشن نگه دارید، نیروی ذخیره‌شده در باتری تیبا شما تخلیه می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری ساینا

آیا استارت زدن مکرر بر روی طول عمر باتری تیبا موثر است؟

هنگامی که به طور موقت در مکانی توقف می کنید، ماشین خود را خاموش نکنید، چون که باتری تیبا برای هر بار استارت زدن ماشین انرژی مصرف می کند و برای جبران این انرژی از دست رفته، باید دینام کار کند و باتری را مجددا شارژ کند. استارت زدن مکرر به روال عادی چرخه شارژ و دشارژ باتری تیبا ی شما لتمه وارد می کند. درواقع با روشن و خاموش کردن زیاد ماشین این فرصت را در اختیار دینام ماشین خود قرار نمی دهید که باتری تیبا را شارژ کند. به همین دلیل انرژی که از باتری تیبا ی خود گرفته اید جبران نمی شود و طول عمر باتری تحت تاثیر این موضوع کاهش میابد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

باتری تیبا چه اهمیتی در خودرو دارد؟

یک چیز که ماشین شما بدون آن نمی تواند فعال شود باتری تیبا ی شماست. هیچ چیز بدتر از این نیست در حالی که دیرتان شده است سعی کنید موتور خودرو را راه اندازی کنید، اما موفق نشوید. برای یک راننده، هیچ چیز با مزایای تعویض باتری تیبا قبل از مرگ آن قابل مقایسه نیست. با این حال، بسیاری از ما منتظر می مانیم تا زمانی که باتری کاملا بمیرد و متوجه عوامل متعددی بر کاهش عمر باتری تیبا شما نقش دارند، نمی شویم و یا به آن ها توجه نمی کنیم.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری موهاوی

080901 : باتری تیبا علاوه بر اینکه به خودرو شما کمک می کند تا روشن شود تا شما بتوانید به محل کار خود بروید، وظیفه با اهمیت دیگری نیز دارد که به هنگامی که خودرو روشن است این وظیفه خود را انجام می دهد. وظیفه مهم آن این است که برقی که از دینام به آن فرستاده می شود را تصفیه می کند، زیرا این جریان برق دارای نوسانات فراوانی است که اگر به قطعات برقی خودروتان برسد، باعث خرابی آن قطعات می شود. باتری این توانایی را دارد تا جریان برق را تصفیه کند و جریان برق سالم به قطعات خودرو بفرستد و به حفظ سلامت آنها کمک کند.

داشتن باتری تیبا سالم و مناسب چه اهمیتی در خودرو دارد؟

باتری تیبا شما مسئولیت های زیادی در خودرو دارد. انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین شما را تامین می کند و ولتاژ خروجی دینام را که ماشین شما را روشن نگه می دارد تثبیت می کند. مانند تمام قطعات خودرو، باتری ها برای همیشه دوام نمی آورند و در نهایت باید تعویض باتری خودرو را انجام دهید. می خواهید مطمئن شوید باتری خودروتان چقدر سالم است؟ اگر باتری خودروی شما قدیمی است یا از کار افتاده است، ممکن است متوجه شوید که زمان بیشتری طول می کشد تا ماشین خود را به وسیله ی آن روشن کنید یا صدای موتور هنگام استارت زدن عجیب و غریب می شود، این نشانه ای است که می گوید باتری تیبا شما در حال از دست دادن سلامتی خود است.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چه زمانی باتری تیبا را برسی کنیم؟

اجزاء الکترونیکی خودرو در زمان خاموش بودن دینام، با انرژی باتری تیبا کار می کنند. وقتی چراغ های جلو شما در حین استفاده از انرژی باتری کم نور می شوند، به این معنی است که قدرت کافی را از آن دریافت نمی کنند. این نه تنها یک خطر ایمنی خصوصا در هنگام رانندگی در شب است، بلکه نشانه ای است که باتری شما در حال خاموش شدن است یا سیستم الکتریکی شما دچار مشکل شده است.

اگر راننده ی ماهری باشید، احتمالاًمی دانید که صداهای معمول خودرو در هنگام رانندگی چیست و مطمئناً می‌دانید که استارت عادی ماشین شما چه صدایی دارد. اگر راه اندازی خودرو برای شما کمی کند به نظر می رسد و با صدا های غیر عادی همراه است، در اولین فرصت باتری تیبا خود را بررسی کنید.

021201 ف ف:  برای بررسی کردن باتری تیبا می توانید تست باتری را به وسیله ی مولتی متر انجام دهید تا از میزان ولتاژ باتری خودرو مطلع شوید. در ابتدا سیم سیاه رنگ را به قطب منفی و سیم قرمز رنگ را به قطب مثبت باتری خودرو متصل کنید. به نمایشگر مولتی متر در حالت خاموش بودن موتور خودرو نگاه کنید. مقدار عددی که نمایان می شود می بایست حداقل 12.6 ولت باشد. حال در زمان روشن بودن موتور خودرو نیز به این عدد نگاه کنید. در این زمان می بایست بین 13.4 تا 14.4 ولت باشد. این مقادیر نشان می دهند که باتری ما از سلامت کامل برخوردار می باشد و در غیر این صورت باتری یا نیاز به شارژ و یا نیاز به تعویض خواهد داشت.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هاوال H2

آیا باتری تیبا می تواند آتش بگیرد؟

14010815      :   جنس بدنه باتری تیبا از گرانول است. گرانول نوعی پلاستیک مصنوعی فشرده شده است که قابل اشتعال نمی باشد، اما خودش آتش می گیرد. به این معنا که خودش تحت تاثیر حرارت قرار میگیرد و ذوب می شود اما شعله آتش را پخش نمی کند و اشیاء اطراف خود را مشتعل نمی کند.

شما برای جلوگیری از آتش گرفتن باتری خودرو خود باید به چند نکته توجه داشته باشید، اول اینکه باتری را به درستی نصب کنید و قطب مثبت و منفی را به درستی به کابل ها متصل کنید و از انفجار و آتش سوزی جلوگیری کنید. نکته دوم کنترل اتصالات و سیم کشی های خودرو است، زیرا ممکن است بر اثر یک جرقه، آتش سوزی رخ دهد و باتری ماشین نیز آتش بگیرد.

 

220901 ف ف : خوردگی در باتری تیبا به چه صورت است؟

خوردگی ها در باتری که بر روی سرباتری ها به رنگ سفید یا آبی به نظر می رسند، می تواند به این معنا باشد که باتری نشتی دارد که منجر به عملکرد ضعیف این قطعه می شود. این به ویژه برای باتری های اسیدی مضر است و می تواند طول عمر آن ها را کوتاه کند، زیرا خوردگی جریان الکترون ها را به کابل های ترمینال های مثبت و منفی باتری مختل می کند. اگر لایه ای از خوردگی بر روی ترمینال باتری ظاهر شود، احتمالا عواقب الکتریکی آن در حال ایجاد شدن است. ریشه کن کردن این خوردگی ها و جلوگیری از شیوع آن برای افزایش عمر باتری بسیار مهم است.

201001 ف ف:   از رایج ترین مشکلاتی که برای باتری تیبا به وجود می آید چیست؟

هوای بسیار گرم و شارژ بیش از حد دو دلیل اصلی برای کوتاه شدن عمر باتری هستند. باتری شما حاوی مایع است و گرما باعث تبخیر آن می شود. سطح کم مایعات به ساختار باتری آسیب وارد می کند چرا که حد درست محلول الکترولیت باید از 30% اسید سولفوریک و 70% آب تشکیل شده باشد تا بتواند واکنش های شیمیایی را به درستی انجام دهد. یکی دیگر از مشکلاتی که برای باتری خودرو به وجود می آید می توان به شارژ پذیر نبودن و دشارژ شدن زود به زود آن اشاره کرد. در این حالت است که می توان گفتباتری خودروی شما فرسوده شده است.

231201 ف:   اگر دینام خودرو خراب شود چه تاثیری بر روی باتری تیبا خواهد گذاشت؟

با فرسودگی دینام خودرو، باتری دیگر سیستم شارژی نخواهد داشت که قدرت مورد نیاز آن را تولید کرده و سیستم های برقی را به راه بیندازد. در این حالت، باتری مهم ترین وظیفه ی خود یعنی راه اندازی موتور خودرو را انجام نخواهد داد. نشانه هایی که می توانند ناشی از خرابی دینام بوده و در خودرو ظاهر شوند به این صورت خواهد بود که:

1- چراغهای جلویی خودروی شما در حین رانندگی، ضعیف و کم نور می شوند.

2- موتور خودرو استارت می خورد اما دوباره خاموش می شود.

به محض مشاهده ی این ها تست دینام را انجام داده و از سلامت و یا خرابی دینام خود اطمینان حاصل نمایید.

12 دیدگاه در “باتری تیبا

 1. سارا گفت:

  سلام. ماشین من تیبا ۲ هست . باتری تیبا ۲ من باتری خالی کرده میخواستم بپرسم من میتونم با ماشین مامانم که تیبا ۱ هست باتری به باتری کنم؟ باتری تیبا ۱ و باتری ۲ باهم فرقی دارند؟ ممنون میشم جواب بدید

 2. سعید گفت:

  سلام آقا من باتری تیبا میخام بخرم داداش دقیقا نمیدونم که چند آمپر بخرم خوبه میشه شما لطف کنید که به بنده که دربه در دنبال باتری تیبا
  هستم کمک کنید و معرفی کنید که از کجا بخرم که برای منم هم مناسب باشه که بدونم در خرید باتری تیبا درست قام برداشتم
  ممنونم

 3. admin گفت:

  سلام باتری فابریک تیبا شما 50 آمپر میباشد و شما میتوانید باتری تیبا 50, 55 ,60 آمپر برای خودروتون تهیه کنید .و همچنین میتوانید از برند سپاهان که دارای کیفیت بالا , کارایی خوب , با گارانتی (15-21 ) ماهه که برای فعال کردن گارانتی برند سپاهان لطفا با شماره : 03135062 تماس حاصل فرمایید . شما میتوانید از طریق سایت ثبت سفارش انجام دهید و منتظر تماس کارشناس های ما باشید که برای شما در اسرع وقت در محدوده ی تهران به صورت کاملا رایگان نصب و ارسال کنند و امکان پرداخت از سریق سایت وجود ندارد . و یا شما میتوانید با شماره هایی که در سایت مشاهده میکنید تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان محترم صحبت کنید و اقدام به ارسال و نصب رایگان برای شما کنند.

 4. قشقایی گفت:

  سلام باتری تیبا ماشینم کاملا سالم هست و من تازه خریدمش ولی ضبط صوت ماشین من درست کار نمیکنه. فلش که به ماشین میزنم موزیک پلی نمیشه و میخوام بدونم این مشکل فقط به باتری ماشین ربط داره؟ یا قطعات برقی دیگه ای هم هستن که خرابی اون ها به ضبط صوت صدمه بزنه؟ شما باتری برند سپاهان قیمت مناسب چقدر دارید؟

 5. admin گفت:

  سلام خرابی ضبط صوت تنها مربوط به باتری تیبا نمی شود . شما باید از سالم بود خود ضبط اطمینان حاصل کنید تا بعد از آن به قطعات دیگر و یا باتری خودرو شک کنید. همین که خودروی شما روشن شود نشان می دهد که باتری خودرو سالم می باشد و نیازی به تعویض نمی باشد.

 6. بهرام گفت:

  سلام وقت اعتبار گواهینامه ماشینم باطل شده و تا من فرصت کنم و برم تمدیدش کنم یکم طول میکشه‌ به همون دلیل یک مدت ماشین میمونه تو پارکینگ. خواستم ازتون بپرسم اینکه ماشینم اگر برا این مدت استفاده نشه و موتورش خاموش بمونه ، باتری تیبا فرسوده خواهد شد یا نه؟ چاره اش چیه آخه چیکار باید انجام بدم

 7. admin گفت:

  بهتره که ماشینتون رو برای چند روز بدون رانندگی رها نکنید حتی شده در حد اینکه توی محوطه محل زندگیتون با خودرو رانندگی کنید تا باتری شارژ بشه ، حتما این کار را انجام بدید، چون اگر که باتری بدون دریافت شارژ بمونه و دشارژ بشه علاوه بر این که برای شارژ مجدد نیاز به باتری به باتری کردن دارید ، باتری تون هم آسیب جبران ناپذیری میبینه که باعث کاهش طول عمر باتری شما به مرور زمان میشه. پس بهتره که رانندگی با خودرو برای شارژ نگه داشتن باتری را پشت گوش نیندازید.

 8. ملک گفت:

  سلام من ماشینم تیبا ۱ هست و پنج سال پیش خریدمش. من باتری تیبا رو هم آخرین بار سه سال پیش عوض کردم. یک مدتی میشه که حس میکردم بوی بد و یک نوع سوختگی در داخل ماشین حس میکنم. متوجه شدم روز به روز این بو شدیدتر هم میشه. خواستم از شما بپرسم که اگر این بو میتونه نشونه ی فرسودگی باتری ماشینمون باشه و شما اطلاع دارید میشه بهم بگید؟

 9. شربتی گفت:

  الان تقریبا سه هفته هستش که من باتری جدید برای ماشین خریدم و تعویض باطری تیبا انجام دادم، البته من باتری که خریدم برند متفرقه هستش و اشتباهی کردم این بود نرفتم باتری برنده معروف بخرم که حداقل خیالم راحت باشه دارم هزینه می کنم باتری عملکرد خوبی بهم ارائه میده . الان بعد از سه روز متوجه شدم این باتری تاریخ قدیمی بوده و هر چقدرم با اون فروشگاه تماس میگیرم کسی جوابم من رو نمیده. مجبورم عوضش کنم، می خوام یه باطری قیمت مناسب بخرم، بین محصولات سپاهان باتری کدام برند قیمتش از همه مناسب تره؟

 10. admin گفت:

  اگر دنبال خرید باطری تیبا از بین محصولات سپاهان باتری هستید و میخواهید قیمت باتری که تهیه میکنید مناسب باشه بهترین گزینه برای شما استفاده از باتری های برند سیلور هستش چرا که این برند مقرون به صرفه ترین و اقتصادی ترین برند شرکت سپاهان باتری هستش که میتونید از باتری های ۵۰ آمپر ۵۵ آمپر و ۶۰ آمپر این برند روی ماشین استفاده کنید و از ۱۵ ماه گارانتی تعویض رسمی که کارخانه برای این برند در نظر داره بهره مند بشید

 11. سلطانی گفت:

  من فکر میکردم که برند سوزوکی که تعریفش رو زیاد شنیده بودم از جمله باتری های وارداتی باشه ، نمیدونستم باتری داخل کشور خودمون تولید میشه و محصول شرکت سپاهان باتری هستش و الان که این موضوع را متوجه شدم خیلی خوشحالم و افتخار می کنم به اینکه مهندسان قدرتمندی داریم که باتری به این با کیفیتی ساخته اند . لطفاً بگید قیمت این باتری برای تعویض باطری تیبا چه مقدار است؟

 12. admin گفت:

  اگر برای تعویض باتری تیبا به دنبال خرید باتری مناسب از برند سوزوکی هستید می توانید با شماره تلفنی که در سایت قرار داده شده تماس بگیرید تا کارشناسان شما را در زمینه خرید باتری مناسب راهنمایی کنند و می توانید با مراجعه به صفحه باتری مناسب خودرو ثبت سفارش را در آنجا انجام دهید تا باتری در کوتاهترین بازه زمانی در سراسر تهران به دست شما برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *