باتری خودروهای کیا

باتری کیا سراتو

باتری کیا سراتو

باتری مناسب کیا سراتو

کیا سراتو خودرویی است که از سال ۲۰۰۳ تاکنون تولید شده‌است. این خودرو از نوع خودروهای موتور جلو،محور جلو است. تا امروز ۴ نسل از این خودرو تولید شده‌است. البته این خودرو در بازارهای اروپایی به نام کیا فورته شناخته می‌شود. این خودرو در مدل‌های سدان و کوپه تولید می‌شود. البته شرکت کیا موتورز در سال ۲۰۱۶ تولید مدل کوپه را متوقف کرد. نسخه هاچبک این خودرو نیز در حال حاضر تولید می‌شود که البته در ایران عرضه نمی‌گردد. کنترل سیستم صوتی روی فرمان، سیستم مدیریت پیمایش، شیشه های ضد اشعه، پشت آمپر فلورسنتی، سیستم کنترل خودکار روشنایی چراغ ها، سنسور پارک عقب با نمایشگر، کروز کنترل اتوماتیک، سیستم ورود بدون کلید با دکمه استارتر، شیشه ها و آینه های برقی، قفل مرکزی و سیستم ورود بدون کلید از تجهیزات این خودرو است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

سه نوع سراتو در ایران وجود دارد که مطابق زیر باتری بر روی آن نصب می شود:

1. سراتو های قدیمی باتری 60 آمپر پایه بلند را می توان بر روی آن ها نصب کرد.

2.بر روی سراتو های نیو فیس باتری 60 آمپر قالب L2 و همچنین باتری های 60، 66 و 74 آمپر قالب L3 نیز قابل نصب است.

3.باتری فابریک سراتو های سایپایی 60 آمپر پایه بلند 6068 است اما باتری 60 آمپر قالب L2 نیز بر روی آن قابل نصب است.

شما می توانید باتری مناسب خودروی خود را از میان باتری های موجود در سایت انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری کیا سراتو

شایع ترین علائم ناشی از خرابی باتری عبارتند از:

چراغ باتری روشن شده است، خودرو هنگام راه اندازی موتور به آرامی خاموش می شود و به راه اندازی مکرر نیاز دارد، چراغ ها کم نور هستند یا ماشین روشن نمی شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

یکی از روش های مرسوم تست باتری استفاده از مولتی متر است. یک مولتی متر ولتاژ باتری ماشین شما را اندازه گیری می کند و به شما اطلاع می دهد که در حال حاضر چه مقدار از باتری در باتری ذخیره شده است. چراغ های جلو را به مدت دو دقیقه روشن کنید تا از شر شارژ سطحی باتری خلاص شوید.  مولتی متر را روی 20 ولت DC تنظیم کنید. چراغ ها رو خاموش کنید. مولتی متر را به پایانه های مثبت و منفی باتری وصل کنید.  اگر ولتاژ شما در حدود 12.6 ولت نیست، ممکن است یک باتری خراب داشته باشید. حالا ماشین را روشن کرده و به دنبال ولتاژ تجدید نظر شده بالای 10 باشید. ولتاژ در لحظه ی استارت باید بیشتر از 10 ولت باشد. اگر هنگام کارکردن خودرو ولتاژ شما به زیر 5 برسد، بد است و باید فوراً تعویض شود. موارد دیگری نیز برای تست باتری وجود دارد که بهتر است به دست متخصص آن سپرده شود. تست دینام از تست های مهمی است که موجب می شود به موقع از خرابی آن مطلع شده و باتری دچار دشارژ نشود. تست دینام و باتری خودرو توسط کارشناس سپاهان باتری به صورت رایگان انجام می گیرد.

طول عمر باتری کیا سراتو

عمر باتری خودرو چقدر است؟

باتری خودرو به عنوان یکی از مهمترین چیزها در خودرو به شمار می رود. این سلول خودرو موتور را روشن می کند و برخی از قسمت های سیستم خودرو را تغذیه می کند. با این حال، بسیاری از رانندگان نمی دانند که باتری خودرو چقدر دوام می آورد. بنابراین عمر باتری خودرو چقدر است؟ خوب، طول عمر این اقلام (اصلی یا جدید) متفاوت است. علاوه بر این، این دوره ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

میانگین طول عمر و شارژ باتری من چقدر است؟

امروزه شرکت ها باتری هایی طراحی می کنند که می توانند تا پایان عمر با شارژ کامل کار کنند. اگرچه به شما کمک می کند تا قبل از خاموش شدن باتری به مقصدی طولانی برسید، اما این ویژگی ممکن است شما را از مشاهده هرگونه نشانه ای مبنی بر فرسودگی باتری باز دارد. تعیین طول عمر این محصول بدون زحمت نیست. با این حال، برخی دلایل می توانند طول عمر را افزایش یا کاهش دهند که شامل سرمای زیاد یا گرما، زمان رانندگی طولانی تر، سلامت کمربند محرک و دینام می شود. اگرچه ممکن است به ندرت از ماشین خود استفاده کنید، اما باید واحد قدرت آن را تعویض کنید. حال این سوال پیش می آید که به طور متوسط ​​باتری خودرو چقدر دوام می آورد؟ معمولاً طول عمر این اقلام دو تا چهار سال است. اگر از آن استفاده می کنید، این بازه زمانی را بگذرانید، ممکن است باتری بدون نشان دادن علائم هشدار دهنده خاموش شود. در نتیجه، کارشناسان پیشنهاد می کنند که بعد از چهار سال یک واحد جدید تهیه کنید یا یک آزمایش (پس از دو سال یا بیشتر) انجام دهید تا از وضعیت آن مطلع شوید. چه عواملی می توانند بر عمر باتری خودرو تأثیر بگذارند؟ از آنجایی که تصوری از طول عمر این قسمت از وسیله نقلیه خود دارید، بیایید عوامل مختلفی را که می توانند بر طول عمر آن تأثیر بگذارند، ببینیم.

1. تعداد چرخه های استفاده: عمر چرخه ای باتری خودرو بستگی به مدل دستگاه دارد. به عنوان مثال، باتری های ژلی چرخه های استفاده تا 5000 را ارائه می دهند، عمدتا در استفاده منظم اما برخی از مدل های باتری سیلد اسید دارای چرخه های پایین تر از 700 هستند. به طور کلی، هرچه تعداد چرخه های استفاده در سلول بیشتر باشد، طول عمر آن بیشتر می شود. شما می توانید از این ایده برای تعیین مدت زمان دوام باتری خودروهای برقی نیز استفاده کنید.

2. قدرت از باتری گرفته می شود: مقدار انرژی دریافت شده از باتری که به عنوان اثرات عمق تخلیه نیز شناخته می شود، طول عمر آن را تعیین می کند. فرض کنید شما AC را در خودرو روشن می کنید و از برق کمتری استفاده می کند. اما اگر DVD، استریو و سایر وسایل الکترونیکی را اضافه کنید، باتری به دلیل بار اضافی انرژی بیشتری را از دست می دهد. بنابراین به عنوان یک قاعده کلی، هرچه قدرت کمتری از دستگاه بگیرید، طول عمر آن بیشتر می شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، باتری های سربی بین 300 تا 700 چرخه استفاده می کنند اما اگر باتری را خالی کنید، چرخه های استفاده کمتری خواهید داشت. برای تمدید چرخه استفاده، سعی کنید حدود 10 درصد از باتری را مصرف کنید.

3. درجه حرارت خارج از خودرو: دوام باتری خودرو در محیط های سرد و گرم چقدر است؟ به طور معمول، درجه حرارت تأثیر زیادی بر چرخه عمر محصول دارد، اما در محدوده 18.3 درجه تا 32.2 درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارد. این بدان معناست که اگر از وسیله نقلیه در محیط هایی با دمای شدید استفاده کنید، باتری ها به سرعت خراب می شوند. با وجود دوام باتری خودرو، مناطق سردسیر نیز می توانند کیفیت سلول را کاهش دهند. با استفاده از مورد در شرایط ایده آل می توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

4. بارگیری مجدد: وقتی باتری را شارژ می کنید، انرژی با همان سرعت بازیابی نمی کند. به عنوان مثال ، اگر یک واحد به 10 ساعت زمان نیاز داشته باشد تا بتواند به شارژ کامل برسد ، می تواند 6 ساعت طول بکشد تا به 90٪ برسد در حالی که 4 ساعت 10٪ اضافی را پوشش می دهد. برای کنترل ولتاژ و نرخ شارژ ، دستگاه با یک کنترل کننده شارژ کار می کند. هنگام استفاده از باتری بدون تعمیر و نگهداری ، از شارژ بیش از حد آن خودداری کنید. برای مدل های ژل ، هنگامی که به 13.8 تا 14.1 ولت می رسد ، شارژ را متوقف کنید. اگر از سلول AGM استفاده می کنید ، 14.4 تا 14.6 ولت را هدف قرار دهید.

5. دفعات سفرهای انجام شده در ماشین شما: فراوانی سفرهایی که با ماشین شما انجام می شود. جدا از دلایل بالا، نوع سفرهایی که انجام می دهید طول عمر باتری خودرو را تعیین می کند. فرض کنید شما مرتباً سفرهای کوتاه انجام می دهید، واحد به سرعت از کار می افتد زیرا این عادت قدرت زیادی را از بین می برد. علاوه بر این، با روشن و خاموش کردن احتراق (در فواصل کوتاه)، خودرو نمی تواند باتری را به طور مناسب شارژ کند. هنگامی که این عوامل را با هم ترکیب می کنید، طول عمر واحد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به عنوان مثال، اگر یک باتری با چرخه عمر 5 ساله کمتر شارژ کنید، ممکن است 3 سال به پایان برسد.

عمر باتری خودروها برای خودروهای پارک شده یا ثابت چقدر است؟

پس از پارک خودرو برای مدت طولانی، مردم نگران راه اندازی آن هستند. خوشبختانه باتری خودرو حداقل دو ماه یا بیشتر در حالت بیکاری دوام می آورد. با این حال، مدت زمان دقیق بستگی به وضعیت باتری و کار آن دارد و البته که این امر هزینه زیادی را برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت. هنگام تعویض، لازم است به خاطر داشته باشید که اکثر باتری های خودرو برای مدت دو تا چهار سال مفید هستند. این عمر مفید از زمان مونتاژ آن ها شروع می گردد.

تعویض باتری کیا سراتو

گرما، ارتعاش و تخلیه سه روش اصلی برای از بین بردن باتری خودرو وجود دارد. گرما، خوردگی و تبخیر الکترولیت ها را تسریع می کند که هر دو می توانند باتری خودرو را از بین ببرند. اگر باتری دارای سدهای هوا یا لوله هایی باشد که هوا را به داخل یا اطراف آن هدایت می کند ، حذف آن می تواند از خنک شدن مناسب جلوگیری کند. ارتعاش صفحات اطراف را تکان می دهد و می تواند اتصالات داخلی را شل کند. نگه داشتن مناسب باتری از لرزش بیش از حد جلوگیری می کند تا باتری را خراب نشود. سولفاته شدن صفحه بر وضعیت سلامت تأثیر می گذارد و می تواند در یک باتری تخلیه شده نیز رخ دهد. روشن نگه داشتن چراغ ها در طول شب یا روشن بودن وسایل برقی در تمام طول روز ممکن است نیاز به یک شروع سریع داشته باشد ، اما باتری هرگز به طور کامل بازیابی نمی شود. سفرهای کوتاه همچنین باتری خودرو را از بین می برد، زیرا ژنراتور به اندازه کافی کار نمی کند تا با هر بار روشن شدن ماشین، باتری را به طور کامل شارژ کند. یک شارژر شناور یا نگهدارنده باتری ایده خوبی برای کسانی است که به مسافرت های طولانی نمی روند. همه این موارد می تواند بر طول عمر باتری تاثیر گذاشته و موجب شود ما مجبور به تعویض باتری شویم. بهتر است تعویض باتری را برای عدم آسیب به خودرو به دست متخصص آن بسپاریم. نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن تعویض باتری خودروی شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری با کیفیتباتری سراتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری سراتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سراتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سراتو با خدمات پس از فروش

موارد استفاده از باتری سراتو در خودرو چیست؟

مهمترین کاری که باتری سراتو انجام می دهد روشن کردن موتور است. هنگامی که موتور روشن می شود دینام انرژی مورد نیاز اجزاء الکترونیکی خودرو را تولید می کند و همچنین باتری سراتو را شارژ می کند اما چون دینام در زمانی که موتور خودرو خاموش است کار نمی کند، سیستم استارت از نیرویی که در باتری سراتو ذخیره می شود استفاده می کند.

در حالی که موتور خاموش است، نیروی ذخیره شده در باتری سراتو شما برای تامین انرژی تمام برق مورد نیاز ماشین شما از جمله رادیو، شیشه ها یا هر چیزی که ممکن است در ماشین خود روشن یا شارژ کنید، استفاده می شود، اما نباید برای راه اندازی سیستم های الکتریکی در ماشین خود برای مدت طولانی در حالی که موتور کار نمی کند، اقدام کنید چرا که شما در معرض خطر خالی شدن باتری سراتو  و سپس نداشتن قدرت کافی برای روشن کردن مجدد موتور مواجه هستید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری سمند

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.