باتری خودروهای ایران خودرو

باتری سمند LX ،سمند سورن

باتری سمند

مشخصات باتری سمند

باتری 66 آمپر باتری فابریک تمام مدل های خودروی سمند است. این باتری با قالب L3 در بازار موجود است. باتری 74 قالب L3 نیز از باتری هایی است که می توان در این خودرو استفاده کرد چراکه باتری های هم قالب ابعاد یکسانی دارند و می توانند به جای هم استفاده شوند.

در خودرو ها به شرط مناسب بود ابعاد می توان از آمپراژ بالاتر استفاده کرد. این امر قدرت خودرو را در نیرورسانی به تجهیزات برقی بیشتر می کند. توجه داشته باشید که با رعایت شروط لازم، استفاده از آمپراژ بالا مشکلی ندارد اما استفاده از آمپراژ پایین تر از باتری فابریک توصیه نمی شود. به طور کلی بهتر است از باتری فابریک در خودرو استفاده کنید زیرا کارخانه سازنده دانش لازم را درباره ساختار خودرو و باتری مناسب آن را نصب نموده است.

باتری های شرکت سپاهان باتری در برند های مختلفی تولید می شود. برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB برند هایی هستند که باتری قالب L3 را تولید می کنند.  باتری های شرکت سپاهان باتری، باتری های هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند و به همین علت به کشور های همسایه صادر می شوند. تفاوت اصلی این باتری ها در مواد اولیه سازنده آن ها و قدرتشان است.

شما می توانید با مراجعه به باتری های قرار داده شده در ذیل توضیحات، باتری مناسب خودروی خود را تهیه نمایید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

قیمت باتری سمند

یکی از موارد مهم در خرید های ایرانی قیمت محصول است. قیمت گذاری باتری ها توسط شرکت سازنده آن انجام می گیرد و به عوامل بسیاری بستگی دارد. آمپراژ و نوع برند باتری از عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری باتری است. باتری های ایرانی نسبت به باتری های خارجی برای خرید مقرون به صرفه تر اند. شرکت های بسیاری در ایران باتری تولید می کنند و چون هزینه هایی مانند هزینه گمرک، انبار داری و … شامل حالشان هم شود قیمت مناسب تری هم دارند.

علاوه بر نکات گفته شده باید بدانید که هزینه باتری ها با احتساب دریافت داغی آن ها محاسبه می شود. در صورتی که باتری فرسوده خودروی شما نباشد لازم است به ازای هر آمپر مبلغی پرداخته شود. ارزش این داغی بدلیل وجود سرب در آن است. از دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت باتری هزینه ارسال و نصب است که در بسیاری از کشور های جهان هزینه بالایی دارد. شرکت سپاهان باتری هزینه ارسال و نصب باتری را برای شما عزیزان به صورت رایگان در نظر گرفته است.

در انتها گارانتی باتری های خودرویی است که بسته به برند آن بین 12 تا 21 ماه در نظر گرفته می شود. برای استفاده از خدمات ضمانت نامه سپاهان باتری لازم است به نمایندگی ها مراجعه نمایید. همچنین برای فعال سازی گارانتی از طریق شماره های قرار داده شده بر روی برگه گارانتی و کد محصول اقدام نمایید.

شما می توانید برای تهیه باتری و اطلاع از قیمت باتری ها به سایت مراجعه نموده و یا با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار نمایید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

خرید باتری اوربیتال وان مناسب سمند

خرید باتری سوزوکی سمند
تست باتری سمند سورن

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات ناگهانی در خودرو بهتر است اقدامات پیشگیرانه ای در این زمینه انجام دهید. تست و کنترل سلامت باتری و دینام از جمله موارد پیشگیری است. بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری‌های پیشگیرانه یک باتری لازم است. تداوم در انجام اعمال پیشگیرانه بسته به شرایط اقلیمی و نوع باتری، بهتر است به صورت دوره ای و حداقل یک مرتبه قبل از شروع سرما و یک مرتبه قبل از شروع گرما انجام گیرد.

از آنجایی که باتری یکی از قسمت های مهم تامین انرژی الکتریکی ماشین است و کار کردن اولیه موتور خودرو به آن بستگی دارد، سلامت آن اهمیت بسیار زیادی در کارکرد دیگر اعضا دارد. تجهیزات برقی اضافی نصب شده بر روی خودرو از مواردی است که نیاز خودرو را به تامین برق باتری در هنگام خاموش بودن موتور، بسیار بیشتر می کند.

اگر بعد از تست باتری متوجه شوید که باتری شما نیاز به تعویض دارد، لازم است آن را به دست متخصص بسپارید. تعویض باتری از کار های مهمی است که اگر اشتباه صورت گیرد به خودرو و شخص آسیب جدی وارد می کند.

تست کنترل سلامت باتری هنگام تعویض آن توسط کارشناسان شرکت سپاهان باتری به صورت رایگان انجام می گیرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

فروش باتری سوزوکی مزدا 3

طول عمر باتری سمند

آیا در راه اندازی خودرو مشکل دارید؟

هیچ چیز به اندازه صبح بیدار شدن، سوار شدن در ماشین، چرخاندن سوییچ و هیچ اتفاقی نیفتادن نا امید کننده نیست. خودروی شما کار نمی کند و اکنون شما دیر به سر کار می رسید.

در حالی که چندین عامل خودکار وجود دارد که می تواند دلیل مشکلات شما هنگام راه اندازی وسیله نقلیه باشد. شایع ترین علت روشن نشدن خودروی شما خالی شدن باتری است. چرا که باتری نیروی اولیه را جهت راه اندازی موتور تامین می کند. از عوامل دیگر می توان به سن باتری اشاره کرد. باتری هایی که زمان زیادی از خرید آن ها گذشته است، عمر مفید خودرا از دست داده اند. این امری معقول است که به تدریج باتری خالی شده و از بین برود.

طول عمر استاندارد باتری ها در حدود دو سال است، اما آنچه این دوسال را تضمین می کند، عملکرد صاحب خودرو، نوع آب و هوا و بسیاری از عوامل دیگر است.

به یاد داشته باشید که هنگام خرید باتری حتما به تاریخ آن توجه نمایید؛ چراکه باتری هایی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولیدشان گذشته باشد کیفیت و کارایی اولیه را نخواهند داشت.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین سمند

گارانتی

باتری سمند سورن با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری سمند Lx با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری سمند با خدمات پس از فروش

سوالات متداول شما عزیزان

تعویض یا شارژ مجدد باتری سمند؟ کدام مناسب است؟

هنگامی که باتری سمند شما تمام می شود و نمی توانید وسیله نقلیه خود را روشن کنید، مهم است که تعیین کنید که آیا باتری تخلیه شده است و نیاز به شارژ مجدد دارد یا آنقدر ضعیف است که نمی تواند شارژ شود و باید به فکر تعویض آن باشید.گاهی اوقات باتری سمند فقط نیاز به شارژ یا تقویت دارد تا احیا شود اما هنگامی که توانایی خود را برای نگه داشتن شارژ از دست می دهد، نیاز به تعویض دارد و هیچ راه دیگری برای احیا کردن باتری سمند وجود ندارد.

برای تعویض باتری سمند، دانستن چگونگی جدا کردن صحیح باتری ماشین شما بسیار مهم است. اشتباهات در این زمینه ممکن است آسیب جدی به سیستم شارژ خودرو شما وارد کند. یاد بگیرید که کارها را به روش درست و به ترتیب درست انجام دهید، بهترین گزینه این است که از کارشناسان امداد باتری کهن بخواهید تا تعویض باتری سمند را برای شما انجام دهند.

باتری سایر خودرو ها : باتری کوراندو

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چرا باتری سمند در بین اجزاء خودرو حائز اهمیت است؟

به طور متوسط باتری سمند با مراقبت و نگهداری معمولی حدود سه سال دوام می آورد. هنگامی که در حال خرید یک خودروی جدید هستید، اکثراً خودرو را بر اساس ظرفیت موتور، مصرف سوخت، اندازه یا سطح راحتی که ارائه می‌کند، قضاوت می‌کنید و تعداد کمی از شما به باتری خودرو یا در واقع گارانتی خودرو اهمیت می دهید. باتری سمند شما به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک وسیله نقلیه مدرن، طیف وسیعی از کارها و دستگاه‌ها از راه‌اندازی موتور تا تامین انرژی اجزاء الکترونیکی داخل خودرو در زمان غیر فعال بودن دینام را مدیریت و پشسمندنی می کند.

آب و هوا چه تاثیری بر باتری سمند دارد؟

باتری حاوی الکترولیت است، گرمای بیش از حد می تواند فرایند شیمیایی که درون باتری سمند رخ می دهد را تسریع کرده و باعث تبخیر آب از الکترولیت باتری شود. کاهش سطح مایعات به ساختار داخلی باتری آسیب می رساند و باتری سمند را به سمت فرسوده شدن سوق می دهد.

هوای سرد واکنش درون باتری را کند می کند به همین دلیل است که ممکن است احساس کنید باتری سمند شما در زمستان ضعیف می شود. در هوای سرد، به کار انداختن موتور سخت تر می شود زیرا روغن داخل آن سفت تر شده است، این بدان معناست که باتری شما برای انجام کار به انرژی بیشتر از حالت عادی نیاز دارد و همیشه به این معنی نیست که باتری سمند شما مرده است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری آزرا

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تخلیه عمیق شارژ باتری سمند چرا اتفاق می افتد و چه تاثیری بر سلامت باتری دارد؟

تخلیه بیش از حد باتری سمند برای مدت طولانی می تواند باعث سولفاته شدن صفحات باتری شود. اگر سولفاته شروع به تجمع کند، عبور جریان از باتری را مسدود می کند و باعث تاخیر و همچنین طولانی شدن زمان شارژ می شود و بهره وری باتری و طول عمر آن را به شدت کاهش می دهد. برای جلوگیری از تخلیه کامل باتری سمند ، پیروی از یک برنامه تعمیر و نگهداری و نظارت دقیق بر سطح شارژ باتری را در پیش بگیرید و هرگز اجازه تخلیه بیش از حد برای مدت زمان طولانی را به باتری سمند ندهید. اگر یک خودرو باری بیشتر از میزان بار مشخص شده باتری سمند که موتور خودرو را راه اندازی می کند، بردارد، باتری را مجبور می کند تا جریان بیشتری از آنچه برای آن طراحی شده است تامین کند. در این حالت باتری خودرو شما نیاز دارد مدت زمان بیشتری توسط دینام شارژ شود تا انرژی از دست رفته اش را جبران کند و اگر این اتفاق نیفتد و باتری شارژ کافی را دریافت نکند دچار آسیب می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری زانتیا

آزمایش باتری سمند چه کاربردی دارد؟

اگر موتور استارتر موتور را به آرامی راه اندزی کند یا چراغ چک روشن شود، ممکن است مشکل باتری سمند داشته باشید. یکی دیگر از نشانگرهای ضعیف باتری در خودروهای قدیمی، چراغ‌های سقفی کم نور، به ویژه در حالت دور آرام است. درواقع منظور این است که، هر باتری خراب خود را از طریق علائم آشکار نشان نمی دهد.

برای جلوگیری از گیر افتادن در اثر مشکل باتری، باتری سمند را در هر تعویض روغن بررسی کنید تا مطمئن شوید که اتصالات کابل تمیز و محکم هستند و سخت افزار نگه داشتن آن ایمن است. زمانی که باتری به سه سالگی رسید، سالیانه آن را آزمایش کنید. آزمایش تشخیص می دهد که باتری به حدی خراب شده است که برای جلوگیری از خرابی غیرمنتظره، تعویض آن توصیه می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021