باتری خودروهای سایپا

باتری پراید

باتری پراید

مشخصات باتری پراید 131

باتری پراید باتری 50 آمپر قالب L2 است. این باتری توسط شرکت سازنده این خودرو بر روی آن نصب شده است. از سایر آمپراژ های قالب L2 یعنی باتری 55 و 60 آمپر نیز می توان در پراید استفاده کرد. از آنجایی که محفظه باتری ابعاد مشخصی دارد، می توان از سایر باتری های یک قالب نیز در آن استفاده کرد. باتری های هم قالب از نظر ابعادی، یکسان هستند و تنها تفاوتشان در آمپراژ آن هاست؛ پس می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.

اگرچه طول عمر دقیق باتری به وسیله نقلیه و وضعیت آن بستگی دارد، اما می توان گفت که اکثر خودروها به طور متوسط ​​هر سه سال یک بار به باتری جدید نیاز دارند. در سه سالگی، شروع به توجه به نحوه کارکرد باتری پراید خود کنید و اگر نیاز به تعویض باتری پراید پیدا کردید، باتری با مشخصات مناسب را برای خودرو انتخاب کنید تا بتوانید طول عمر مفید را از آن دریافت کنید.

شما می توانید باتری پراید 131 خود را از میان باتری 50 آمپر اوربیتال سیلور، باتری 55 آمپر اوربیتال پریمیوم، باتری 60 آمپر سوزوکی سپاهان باتری انتخاب نمایید. سپاهان باتری به عنوان یکی از معتبر ترین شرکت های باتری سازی در ایران و خاورمیانه است که بسیاری از برند های خود را به خارج از کشور صادر می کند. هرکدام از محصولات سپاهان باتری که قصد تهیه اش را دارید، می توانید با قیمت مناسب از امداد باتری کهن خریداری کنید و با ارسال و نصب رایگان در نارمک ، اشرفی اصفهانی ، سبلان ، نیرو هوایی و سایر مناطق تهران ، تحویل بگیرید.

 

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

تست باتری پراید 132

باتری پراید 132 عهده دار تامین جریان برقی است که منجر به روشن شدن موتور خودرو می شود. باتری نقش مدیریتی و محافظت کننده در شرایطی را دارد که دینام به دلیل افت بار های الکتریکی کارایی صحیح خود را از دست می دهد. چنین عملکرد های ثمربخشی از طرف باتری پراید نشان دهنده سالم بودن آن است و اینکه به اندازه کافی شارژ شده است.

درصورتی که باتری پراید 111 به اندازه کافی شارژ ندارد لازم است آن را شارژ کرده و شروع به تست باتری پراید 132 کنیم و اگر نیاز به تعویض باتری بود، اقدام به تعویض باتری نمایید و باتری سالم و نو را جایگزین آن کنید. در چنین شرایطی کنترل و تست باتری پراید به صورت مداوم سبب کارکرد بهتر آن شده و از ایجاد مشکلات ناگهانی جلوگیری می کند. برای این کار بهتر است از تجهیزات مخصوص استفاده کرده و ترجیحا برای جلوگیری از آسیب دیدن خودرو این کار را به دست متخصص آن بسپاریم.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

  4010803    :    یکی از روش های تست باتری پراید ، اندازه گیری میزان ولتاژ باتری است که شما می توانید با استفاده از دستگاه های تست باتری خودرو، این کار را انجام دهید. هنگامی که تست ولتاژ باتری خودرو را انجام دهید و متوجه شوید که میزان ولتاژ باتری شما کمتر از 8 الی 8.5 ولت باشد، نشان دهنده خراب بودن باتری خوردو شما است و باید در اولین فرصت اقدام به تعویض باتری خودر خود کنید.

 

خرید باتری اوربیتال پریمیوم مناسب پراید
فروش باتری سوزوکی مناسب پراید

طول عمر باتری پراید هاچبک

در حال حاضر باتوجه به اینکه دولت ارز دولتی جهت واردات باتری خارجی تخصیص نداده، تمامی باتری های خارجی موجود در بازار کشور قاچاق محسوب میگردند و به دلیل اینکه باتری ها از راه قانونی وارد نمی شوند و نگهداری از آن ها به صورت اصولی پیش نمی رود، از زمان مناسب استفاده از این باتری ها می گذرد که این امر باعث کاهش شدید طول عمر باتری پراید وارداتی شما می شود.

فراموش نکنیم تمامی باتری های داخلی دارای گارانتی معتبر می باشند و چنانچه در مدت گارانتی مشکلی برای باتری پراید هاچبک شما پیش بیاید که به دلیل مشکلات ساخت آن بوده باشد، توسط شرکت تعویض می گردد، اما در باتری های خارجی این امر محقق نخواهد گردید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین بر اساس استاندارد ها در حالت عادی باتری ها به طور متوسط حدود 2 سال عمر می کنند که با توجه به شرایط، تغییر این مدت زمان ممکن است. هرچند طول عمر باتری پراید شما علاوه بر نوع و کیفیت ساخت به مصرف کننده نیز بستگی دارد. عواملی مانند شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از باتری، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از حد از کولر و چراغ ها زمانی که دینام غیر فعال است می تواند بر عمر باتری پراید 132 تاثیر گذار باشد. توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، طول عمر باتری پراید شما کاهش خواهد یافت.

03.02.19 : باتری های خودرو می توانند با مشکلات مختلفی در زمینه شارژ روبرو شوند که می تواند بر عملکرد و طول عمر آنها تأثیر بگذارد. شارژ کمتر از حد استاندارد باتری پراید را تحت تاثیر قرار می دهد، این زمانی اتفاق می افتد که باتری شارژ کافی برای رسیدن به سطح ولتاژ مطلوب خود را دریافت نمی کند. شارژ کم می تواند ناشی از خرابی دینام، شل شدن یا خوردگی اتصالات باتری، یا رگولاتور معیوب ولتاژ باشد که منجر به یک باتری نیمه شارژ شده و می تواند باعث مشکلات راه اندازی خودرو و کاهش عمر باتری شود.

 

خرید باتری تیگو 5 با قیمت مصوب کارخانه

تعویض باتری پراید

باتری پراید به طور متوسط ​​با مراقبت و نگهداری معمولی سه سال دوام می آورند. اگر زمان استارت خودرو با مشکل روبرو شده‌اید، احتمالا عمر باتری اتومبیل شما رو به پایان است و نیاز تعویض باتری پراید دارید. از نشانه های باتری سالم این است که استارت به درستی کار کرده و موتور را روشن کند و همچنین تمام قطعات برقی ماشین از جمله چراغ‌ های اتومبیل، کولر و بخاری را به درستی و با قدرت روشن کند.

تعویض باتری خودرو کار ساده و آسانی است اما بهتر است برای جلوگیری از بروز خسارت از متخصص برای تعویض باتری پراید هاچبک کمک گرفته شود. همچنین بهتر است ابتدا مطمئن شوید که مشکل خودروی شما از باتری است تا هزینه اضافی بر گردن شما نیفتد. گاهی اوقات ماشین شما روشن نمی شود اما مشکل آن از باتری نیست و اشکال از قطعه ی دیگریست که در چنین مواردی بهتر است بقیه قطعات را نیز کنترل و تست کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری با کیفیتباتری پراید با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری پراید با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری پراید با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری پراید با خدمات پس از فروش

سوالات متداول در رابطه با باتری ماشین پراید

عادات رانندگی چگونه روی باتری پراید من تأثیر می گذارد؟

رانندگی در مسافت های کوتاه می تواند به مرور زمان باعث خالی شدن باتری پراید شما شود. این به این دلیل است که باتری شما فرصتی برای رسیدن به شارژ کامل ندارد، که منجر به تسریع خوردگی و لایه‌بندی اسیدی می‌شود. اگر از ماشین خود فقط برای سفرهای کوتاه استفاده می کنید، چرخش های طولانی بین آنها به سلامت باتری پراید شما کمک می کند. عادات بد، مانند نادیده گرفتن تعمیرات دوره‌ای خودرو و مصرف بیش از حد انرژی در زمان بی‌حرکتی نیز طول عمر باتری پراید را کوتاه می‌کند.

270901 ف ف : رانندگی در جاده های ناهموار نیز می تواند طول عمر باتری پراید را تحت تاثیر قرار دهد. هنگامی که خودروی خود را در جاده های پر از چاله و دست انداز می رانید و همچنین سرعت شما در این جاده ها بالا است، توجه داشته باشید که تکان های شدیدی به خودروی شما وارد می شود. این تکان ها سبب ضربه دیدن باتری می شود به این دلیل که صفحات سربی ای که در ساختار باتری وجود دارند، شروع به ریزش می کنند و در باتری ته نشین می شوند. بنابراین ساختار باتری به هم خواهد ریخت و واکنش های شیمیایی به کندی انجام می شوند. با رانندگی بیشتر در این جاده ها به تدریج عمر باتری خودروی شما کاهش خواهد یافت.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چگونه از عملکرد صحیح باتری پراید مطمئن شویم؟

تعداد کمی از ما به باتری پراید یا در واقع همان ضمانت خودرو توجه زیادی می کنیم. باتری پراید شما به عنوان یکی از مهمترین بخشهای وسیله نقلیه مدرن شما، طیف وسیعی از وظایف را از شروع به کار موتور تا روشن کردن کامپیوترهای داخل ماشین در زمان خاموش بودن دینام خودرو مدیریت می کند.

علاوه بر تعویض روغن، تعویض فیلترهای هوا و سایر سرویس های عمومی مربوط به خودرو، مراقبت از باتری پراید یکی از موثرترین روش ها برای اطمینان از کارکرد روان و بدون مشکل خودرو است. خرابی باتری ها یکی از دلایل اصلی تماس های کمک جاده ای است و بخش بزرگی از این خرابی های به دلیل باتری هایی که برای کارهایی که انجام می دهند بسیار قدیمی هستند رخ می دهد. برای اطمینان از عملکرد صحیح باتری پراید خود تعویض باتری را در زمان مناسب انجام دهید.

آیا خوردگی باتری پراید خطرناک است؟

هرکسی که زمانی را در راه شناخت موتور خودرو صرف کرده باشد و تا حدودی با این بخش از خودرو آشنا باشد، فوراً خوردگی باتری پراید را تشخیص می دهد. این ماده کریستالی آبی ، سبز و خاکستری است که شبیه به یک موجود بیگانه در یک فیلم علمی تخیلی به نظر می رسد.

اکثر باتری های سیلد اسید 12 ولت خودرویی تا حدی این مشکل را دارند. خوردگی ممکن است ترسناک به نظر برسد ، اما اگر به موقع و با اقدامات احتیاطی مناسب به آن توجه شود ، خطرناک نیست. اما اگر رسیدگی به آن را پشت گوش بیاندازید، باتری پراید شما کم کم دچار فرسودگی خواهد شد چرا که توانایی دریافت شارژ از دینام را از دست می دهد و در اثر دشارژ های عمیق با کاهش طول عمر روبه رو خواهد شد.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری لیفان X60

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چه عواملی می تواند بر باتری پراید تاثیر بگذارد؟

دمای شدید منطقه، لوازم جانبی متعدد وصل شده به خودرو شما و … می توانند از عوامل موثر بر کاهش طول عمر باتری پراید باشند. گیرنده GPS، پخش کننده MP3، پخش کننده DVD، سیستم استریو ماهواره ای، لپ تاپ و شارژ تلفن همراه و … همگی در صورتی که در زمان خاموش بودن خودرو نیز مورد استفاده قرار بگیرند، بر طول عمر باتری پراید شما موثر خواهند بود.

لرزش ناشی از جاده های ناهموار یا آسیب دیده می تواند به طرز چشمگیری طول عمر باتری پراید شما را کاهش دهد. برای جلوگیری از این مورد می توانید بست های نگهدارنده ی باتری پراید را کنترل کنید و هنگام رانندگی در جاده های ناهموار دقت و حوصله بیشتری را به خرج دهید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری لیفان 620

180901 : اگر این مطلب چندمین مطلبی است که در سایت های گوگل مطالعه می کنید، احتمالا می دانید که باتری را به عنوان قلب خودرو می شناسند؛ شما از قلب خود چگونه محافظت می کنید؟ همان طور هم باید از باتری پراید خود محافظت کنید، هرگز کار دشواری نیست و نیازی نیست کار پیچیده ای انجام دهید، فقط باید چند نکته را رعایت کنید. اول اینکه اجازه ندهید باتری کثیف شود. اجزه ندهید باتری به اشتباه بر روی خودروتان نصب شود، به هنگام خاموش بودن خودروتان چراغ های ماشین را برای طولانی مدت روشن نگذارید، تمام این موارد باعث می شود تا قلب خودروتان همیشه سالم باشد تا روزی که با پایان عمر خود مواجه شود. رفتار درست و یا غلط شما می تواند تاثیر مثبت و منفی بر روی باتری خودروتان بگذارد.

گرما و رطوبت چه تاثیری بر طول عمر باتری پراید دارد؟

باتری پراید اگر در شرایط دمای مناسب و رطوبت کم استفاده شود، بیشتر از حد معمول دوام می آورد، به همین دلیل است که طول عمر باتری خودرو از یک مکان جغرافیایی به مکان دیگر متفاوت است. دماهای بالا از طریق افزایش میزان سولفاته شدن و از دست دادن آب از الکترولیت باتری پراید ، احتمال آسیب را افزایش می دهد. آب و هوای گرم باعث می شود باتری خودرو نتواند به عمر مورد انتظار خود برسد، زیرا باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیایی می شود که به صفحات باتری خودرو آسیب می زند. شرایط آب و هوایی گرم منجر به از دست دادن آب الکترولیت باتری پراید از طریق تبخیر می شود و این امر باعث در خطر قرار گرفتن اجزای داخلی باتری خودرو می شود. این باعث می شود میانگین عمر باتری خودرو در آب و هوای گرم کمتر شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری مزدا 323

29081401  :  رطوبت محیط اطراف باتری می تواند به سرعت تشکیل سولفات در قطب ها کمک کند، که خود سولفات به کاهش طول عمر باتری می افزاید، چرا که با تشکیل سولفات بر قطب ها، مقاومت ایجاد می شود و این مقاومت به باتری آسیب می رساند. همچنین رطوبت و گرمای بیش از اندازه ممکن است منجر به د فرمه شدن قاب باتری پراید شود که این اتفاق هرگز خوشایند نیست زیرا باتری ای که به هر دلیلی تغییر شکل داده باشد، از گارانتی خارج می شود، زیرا تنها دلایل تغییر شکل قاب باتری، خطا های انسانی، شرایط نگهداری نا سالم و خرابی سایر قطعات در ارتبا با باتری است، که هیچ یک از این ها مربوط به کیفیت باتری نمی باشد. شما می توانید برای اینکه کمی از این اتفاقات جلوگیری کنید، دمای محیط زیر کاپوت خودرو خود را کنترل کنید و قطب های باتری را به صورت مداوم تمیز کنید و اجازه نشستن آلودگی بر قطب ها را ندهید.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چگونه روشن ماندن چراغ های خودرو باتری پراید را از بین می برد؟

زمان هایی وجود دارد که رانندگان بعد از پارک کردن اتومبیل خود فراموش می کنند چراغ های خطر یا چراغ داخل اتاقک ماشین خود را خاموش کنند. این کار در واقع برای طول عمر باتری پراید بسیار مضر است، به ویژه اگر یک شب کامل یا برای مدت زمان طولانی روشن بماند. اگر عادت دارید این چراغ ها را بعد از پارک روشن بگذارید ، ممکن است بخواهید یک یادداشت روی داشبورد خود بگذارید تا به خودتان یادآوری شود که آنها را خاموش کنید. از طرف دیگر ، می توانید عادت کنید که جلوی اتومبیل خود راه بروید و بررسی کنید که چراغ ها خاموش شده اند. اگر فرایند دشارژ عمیق باتری پراید مدام تکرار شود، احتمالا باتری شما از بین می رود و باید به فکر خرید باتری جدید باشید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری دیگنیتی

آیا میزان نبودن فرمان خودرو، به باتری پراید مربوط می شود؟

14010817     :    پاسخ این سوال قطعا منفی است، زیرا باتری به عنوان یک منبع انرژی الکتریکی است و میزون بودن فرمان خودرو شما به جلوبندی خودروتان بستگی دارد و لازم است بدانید وظیفه اصلی باتری خودرو، روشن کردن موتور ماشین و تامین برق لوازم الکتریکی خودرو به هنگام خاموش بودن موتور ماشین است، در نتیجه شما نمی توانید خرابی های مکانیکی خودرو خود را گردن باتری بیندازید. به طور کلی، اغلب رخ دادن این مشکل به دلیل ضربات شدید به جلو بندی خودرو در تصادفات شدید است.

اگر شما با روشن نشدن خودرو خود مواجه شدید، به سالم بودن باتری خودرو خود شک کنید، که رخ دادن این اتفاق نیز به طور قطعی خراب بودن باتری را بیان نمی کند و لازم است شما بررسی های کامل تری انجام دهید.

 

111001 ف ف:  رعایت نکردن چه مواردی سبب آسیب رسیدن به باتری پراید خواهد شد؟

برخی ازرانندگان پرمصرف، از باتری خودرو علاوه بر در خودرو، استفاده های بی رویه ی دیگری نیز می کنند. ممکن است زمانی که در شب به پارک می روید و به نور نیاز دارید، یک چراغ را به باتری خودرو وصل کرده و از آن برای روشنایی استفاده کنید؛ اما می بایست آگاه باشید که در این زمان که دینام خودروی شما غیرفعال می باشد، فشار زیادی به باتری وارد شده و شارژ آن به صورت کامل تخلیه خواهد شد.

در دیگر موارد اندازه و قالب باتری برای خودروی شما مناسب نمی باشد، به طور مثال از قالب بزرگتر بر روی خودروی خود استفاده کرده اید که علاوه بر فشار بر قطعات دیگر ، خود نیز آسیب می بیند.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

251001 ف ف:  باتری پراید چگونه منجر به انفجار می شود؟

اجازه دادن به باتری برای چند روز استراحت، اعمال تکان دادن یا واژگونی دستگاه باعث اصلاح مشکل می شود. شارژ بالای باتری که توسط آن باتری 12 ولتی به مدت یک یا دو ساعت به 16 ولت می رسد نیز لایه بندی اسید را معکوس می کند. شارژ بی رویه همچنین سولفاتاسیون ناشی از غلظت اسید بالا را کاهش می دهد. توجه دقیق لازم است تا باتری از گرم شدن و از دست دادن الکترولیت بیش از حد از طریق گاز هیدروژن جلوگیری کند. همیشه باتری را در اتاقی با تهویه مناسب شارژ کنید. تجمع گاز هیدروزن می تواند منجر به انفجار شود. هیدروژن بی بو است و فقط با دستگاه های اندازه گیری قابل تشخیص است.

041201 ف ف:   توضیحات بیشتر در خصوص باتری پراید:

باتری خودروی شما قطعه ای است که از انرژی الکتریکی انرژی الکتروشیمیایی را تولید می کند. البته در ابتدا انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و تمامی این واکنش ها نیز توسط محلول الکترولیت و صفحات سربی غوطه ور در آن ها انجام می شود. باتری منبع انرژی است و علاوه بر راه اندازی شدن موتور خودرو به وسیله ی باتری، سایر سیستم هایی که به برق مربوط می شوند نیز انرژی خود را از باتری خودرو می گیرند. در صورتی که شما تمایل به استفاده بیشتر از این سیستم ها همانند نصب سیستم صوت بر روی خودرو دارید، می بایست آمپر بالاتری از باتری برای خودروی خود خریداری و نصب کنید تا پاسخگوی این حجم از انرژی باشند.

14 دیدگاه در “باتری پراید

 1. فرهاد گفت:

  سلام مايه مباهات و افتخار است كه ما در اين صنعت توانسته ايم با تكيه بر توان داخلي انقدر پيشرفت و تكامل داشته باشيم به اميد فتح قله هاي بالاتر

 2. ali گفت:

  سلام وقت بخیر من ماشینم باتری 55 امپر داره که روش نصب هستش میخام بدونم اگر امپر بالاتر باتری رو تهیه کنم خوبه به نظرتون ؟ چون من میخام سیستم صوتی قوی نصب کنم
  میخام باتری امپر بالا بزنم که کارایی ماشینم بره بالا کیف کنم به نظر شما با باتری امپر بالاتر میتونم به نظریه دلخواهم برسم یعنی نظریه من اشتباه نیست ؟
  ماشین من زود زود هم داغ میکنه مشکل چیه ؟

 3. بدری گفت:

  سلام وقت شما بخیر باشه. ماشین من پراید ۱۳۱ هست. میخواستم بدونم نوع باتری پراید در پراید های مدل مختلف باهم فرق دارن یا نه. میشه یه باتری پراید مثلا مدل ۱۴۱ رو در پراید ۱۳۱ قرار بدیم؟

 4. نیما گفت:

  سلام آقا من تو اسنپ کار میکنم و باتری پراید من زیاد ازش کار کشیده میشه من صبح میرم با خودروی پراید کار میکنم شب برمیگردم خونه میخام بدونم باتری پراید چند آمپر مناسب من هستش ؟

 5. فرهادی گفت:

  سلام خدمت شما . خودروی من پراید 141 هست و استارت نمی خوره مطمئن نیستم مشکل از باتری پراید هست یا چیز دیگه. بنظر شما میتونم پراید رو با ماشین پژو 405 باتری به باتری انجام بدم؟ مشکلی برای خودرو من یا برای خودروی دیگری پیش نمی یاد که من یک موقع شرمنده نشم؟

 6. admin گفت:

  سلام. درصورتی که خودروی شما روشن نمی شود و استارت نمی خورد به این منظور است که باتری پراید خودروی شما خراب شده یا دشارژ شده است. در صورتی که عمر باتری شما تمام نشده باشد می توانید با باتری به باتری باتری خودروی خود را شارژ کنید. برای انجام این عمل باتری هر خودرویی می تواند باتری خودروی دیگری را شارژ کند و مشکلی برای هیچ کدام پیش نمی آید .

 7. غلامی گفت:

  صبح بخیر. باتری پراید ماشینم ۵۰ آمپر بود. البته باید بگم باتری فرسوده. باتری ماشینم دیشب خراب شد و ماشینم استارت نمی خورد، متوجه شدم که باید زودتر باتری ماشینم رو عوض کنم. میخواستم قبلش از یه چیزی مطمئن شم. آیا من میتونم برای ماشینم باتری ۶۰ آمپر هم نصب کنم؟ میخوام قدرت ماشین بیشتر شه و باتری طول عمر بیشتری داشته باشه. لطفا جواب کامنت بنده رو بدید مرسی.

 8. admin گفت:

  سلام دوست عزیز وقتتون بخیر. شما میتونید از باتری ۶۰ آمپر هم به عنوان باتری پراید استفاده کنید اما مواردی که شما فرمودین با استفاده از باتری با آمپر بالاتر براتون اتفاق نمیافته ، یعنی با استفاده از باتری ۶۰ آمپر قدرت ماشین شما بیشتر نمیشه و طول آن افزایش پیدا نمیکنه. این افزایش آمپر تنها زمانی به کار شما میاد که بخواهید در صورت خاموش بودن دینام از تجهیزات الکترونیکی خودرو از جمله ضبط صوت استفاده کنید، البته این کارایی هم بیش از چند دقیقه بیشتر از حالت نرمال، طول نمیکشد.

 9. کیانفر گفت:

  سلام وقت بخیر کارشناس محترم. راستش من یک باتری خارجی برای ماشینم که پراید سال ۹۸ هست خریده بودم ، این باتری تا دیروز که حدود دو سال و نیم میشه خوب کار کرد . دیروز که میخواستم ماشینو روشن کنم برم سرکار دیدم که ماشین استارت نخورد. فهمیدم باتری پراید فرسوده شده. اینبار تصمیم گرفتم یک باتری پرایدی بخرم که تولید خود ایران باشه. باتری خودرویی های کارخانه سپاهان باتری رو که تبلیغاتش رو در تلوزیون دیدم به فکر خرید از این برند شدم. میتونید بهم بگید که آیا این برند از باتری ممکنه چند سال عمر مفید داشته باشه؟

 10. admin گفت:

  طول عمر باتری پراید بستگی به این داره که شما از باتری در چه شرایطی نگهداری کنید، اگر شرایط نگهداری باتری ایده آل باشه باتری خودرو شما میتونه سه سال یا حتی بیشتر روی ماشین زنده بمونه و اگر شرایط نگهداری باتری ایده آل نباشه ممکنه کمتر از یک سال برای شما کار کند. منظور از شرایط ایده آل این هستش که شما به اندازه کافی با خودرو رانندگی کنید تا باتری به طور کامل شارژ بشه، تست باتری را به صورت مرتب انجام بدید تا از وضعیت سلامت باتری مطلع باشید و اینکه از قرار دادن خودرو در مجاورت با گرما خودداری کنید.

 11. پناهیان گفت:

  من همیشه واسه تعویض باتری پراید از باتری ۶۰ آمپر روی این خودرو استفاده می کردم و در واقع فکر میکردم خود کارخانه هم وقتی ماشین رو تحویل میده به راننده از همین باتری روی ماشین استفاده میکنه، ولی به تازگی متوجه شدم که باتری که کارخانه به صورت فابریک روی این ماشین کار میزاره باتری ۵۰ آمپر هست. یکم نگران شدم چون قبلا شنیده بودم اگه از باتری با آمپر بالاتر روی ماشین استفاده کنی ، دینام خراب میشه . به نظرتون الان منی که تقریباً چهار ساله مرتب از باتری ۶۰ آمپر روی ماشین استفاده می کردم، دینام ماشینم خراب شده؟

 12. admin گفت:

  دوست عزیز استفاده از باتری با آمپر بالاتر به دینام خودرو شما فشار وارد نمیکنه ولی کارشناسان توصیه می کنند برای تعویض باتری پراید همیشه از باتری فابریک استفاده کنید تا بتوانید از عملکرد این باطری اطمینان خاطر کسب کنید و یادتون باشه که باتری با آمپر بالاتر اگر روی ماشین نصب بشه به دینام آسیبی وارد نمیشه و این یک طرز فکر اشتباه هستش، بنابراین آن را از ذهنتون خارج کنید و سعی کنید برای کمک به خودتان و ماشین از باتری فابریک استفاده کنید.

 13. iraniiii گفت:

  امید داشتم به اینکه اگه تعویض باتری پراید انجام بدم عملکرد چراغ های خودرو اصلاح بشه ولی با وجود تعویض باتری همچنان چراغ ها کم نور هستند و عملکرد مناسبی ندارند. دیگه ناامید شدم، میخواستم ازتون بپرسم که به نظر شما علت اینکه عملکرد چراغ های خودرو من دچار ایراد شده و با تعویض باتری هم این ایرادات از بین نرفتن چی میتونه باشه؟ شما پیشنهاد می کنید من برای پیدا کردن علت این اتفاق چه مواردی را بررسی کنم؟

 14. admin گفت:

  همیشه عملکرد ضعیف چراغ های خودرو شما با تعویض باطری پراید حل میشه و شما باید به یک مکانیک مراجعه کنید و ببینید علت ضعیف بودن نور چراغ ها چیست ؟ شاید اصلا ربطی به باطری ماشین شما نداشته باشه و شما با تعویض باتری فقط یک خرج اضافه را به خرج هاتون اضافه کنید . شما در حال حاضر باید به مکانیک مراجعه کنید و ببینید برای حل این مشکل چه پیشنهادی برای شما دارد و همان کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *