باتری خودروهای کیا

باتری کیا سراتو

باتری کیا سراتو

باتری مناسب کیا سراتو

باتری کیا سراتو شما به مرور زمان از بین می رود. با گذشت زمان، اجزای داخل باتری شما فرسوده شده و کارایی کمتری خواهند داشت و وقتی این اتفاق می‌افتد، تامین شارژ باتری برای استارت بیشتر طول می‌کشد و باید چند ثانیه بیشتر صبر کنید تا موتور راه اندازی شود. شروع آهسته معمولاً می تواند نشانه رو به اتمام رفتن طول عمر باتری کیا سراتو باشد، اما نتیجه دقیق تنها با تست باتری مشخص می شود.

باتری سراتو تمام وسایل الکترونیکی خودروی شما، از چراغ‌ها گرفته تا رادیو و رایانه خودرو شما را زمانی که دینام غیر فعال است، تامین می‌کند. اگر باتری در حال از دست دادن شارژ خود باشد، کار سخت تری برای انجام این کارها با تمام قدرت خواهد داشت.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری مناسب سراتو، باتری 60 آمپر سیلور و باتری 60 آمپر پایه بلند پریمیوم است که این باتری را می توانید از امداد باتری کهن با ارسال و نصب رایگان در اقصی نقاط تهران از جمله پاسداران ، تجریش ، آجودانیه و نیاوران درب منزل تحویل بگیرید.

تست باتری کیا سراتو

شایع ترین علائم ناشی از خرابی باتری عبارتند از:

چراغ باتری روشن شده است، خودرو هنگام راه اندازی موتور به آرامی خاموش می شود و به راه اندازی مکرر نیاز دارد، چراغ ها کم نور هستند یا ماشین روشن نمی شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

یکی از روش های مرسوم تست باتری استفاده از مولتی متر است. یک مولتی متر ولتاژ باتری ماشین شما را اندازه گیری می کند و به شما اطلاع می دهد که در حال حاضر چه مقدار از باتری در باتری ذخیره شده است. چراغ های جلو را به مدت دو دقیقه روشن کنید تا از شر شارژ سطحی باتری خلاص شوید.  مولتی متر را روی 20 ولت DC تنظیم کنید. چراغ ها رو خاموش کنید. مولتی متر را به پایانه های مثبت و منفی باتری وصل کنید.  اگر ولتاژ شما در حدود 12.6 ولت نیست، ممکن است یک باتری خراب داشته باشید. حالا ماشین را روشن کرده و به دنبال ولتاژ تجدید نظر شده بالای 10 باشید. ولتاژ در لحظه ی استارت باید بیشتر از 10 ولت باشد. اگر هنگام کارکردن خودرو ولتاژ شما به زیر 5 برسد، بد است و باید فوراً تعویض شود. موارد دیگری نیز برای تست باتری وجود دارد که بهتر است به دست متخصص آن سپرده شود. تست دینام از تست های مهمی است که موجب می شود به موقع از خرابی آن مطلع شده و باتری دچار دشارژ نشود. تست دینام و باتری خودرو توسط کارشناس سپاهان باتری به صورت رایگان انجام می گیرد.

طول عمر باتری کیا سراتو

عمر باتری خودرو چقدر است؟

باتری خودرو به عنوان یکی از مهمترین چیزها در خودرو به شمار می رود. این سلول خودرو موتور را روشن می کند و برخی از قسمت های سیستم خودرو را تغذیه می کند. با این حال، بسیاری از رانندگان نمی دانند که باتری خودرو چقدر دوام می آورد. بنابراین عمر باتری خودرو چقدر است؟ خوب، طول عمر این اقلام (اصلی یا جدید) متفاوت است. علاوه بر این، این دوره ها به عوامل مختلفی بستگی دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

میانگین طول عمر و شارژ باتری من چقدر است؟

امروزه شرکت ها باتری هایی طراحی می کنند که می توانند تا پایان عمر با شارژ کامل کار کنند. اگرچه به شما کمک می کند تا قبل از خاموش شدن باتری به مقصدی طولانی برسید، اما این ویژگی ممکن است شما را از مشاهده هرگونه نشانه ای مبنی بر فرسودگی باتری باز دارد. تعیین طول عمر این محصول بدون زحمت نیست. با این حال، برخی دلایل می توانند طول عمر را افزایش یا کاهش دهند که شامل سرمای زیاد یا گرما، زمان رانندگی طولانی تر، سلامت کمربند محرک و دینام می شود. اگرچه ممکن است به ندرت از ماشین خود استفاده کنید، اما باید واحد قدرت آن را تعویض کنید. حال این سوال پیش می آید که به طور متوسط ​​باتری خودرو چقدر دوام می آورد؟ معمولاً طول عمر این اقلام دو تا چهار سال است. اگر از آن استفاده می کنید، این بازه زمانی را بگذرانید، ممکن است باتری بدون نشان دادن علائم هشدار دهنده خاموش شود. در نتیجه، کارشناسان پیشنهاد می کنند که بعد از چهار سال یک واحد جدید تهیه کنید یا یک آزمایش (پس از دو سال یا بیشتر) انجام دهید تا از وضعیت آن مطلع شوید. چه عواملی می توانند بر عمر باتری خودرو تأثیر بگذارند؟ از آنجایی که تصوری از طول عمر این قسمت از وسیله نقلیه خود دارید، بیایید عوامل مختلفی را که می توانند بر طول عمر آن تأثیر بگذارند، ببینیم.

1. تعداد چرخه های استفاده: عمر چرخه ای باتری خودرو بستگی به مدل دستگاه دارد. به عنوان مثال، باتری های ژلی چرخه های استفاده تا 5000 را ارائه می دهند، عمدتا در استفاده منظم اما برخی از مدل های باتری سیلد اسید دارای چرخه های پایین تر از 700 هستند. به طور کلی، هرچه تعداد چرخه های استفاده در سلول بیشتر باشد، طول عمر آن بیشتر می شود. شما می توانید از این ایده برای تعیین مدت زمان دوام باتری خودروهای برقی نیز استفاده کنید.

2. قدرت از باتری گرفته می شود: مقدار انرژی دریافت شده از باتری که به عنوان اثرات عمق تخلیه نیز شناخته می شود، طول عمر آن را تعیین می کند. فرض کنید شما AC را در خودرو روشن می کنید و از برق کمتری استفاده می کند. اما اگر DVD، استریو و سایر وسایل الکترونیکی را اضافه کنید، باتری به دلیل بار اضافی انرژی بیشتری را از دست می دهد. بنابراین به عنوان یک قاعده کلی، هرچه قدرت کمتری از دستگاه بگیرید، طول عمر آن بیشتر می شود. همانطور که قبلاً ذکر شد، باتری های سربی بین 300 تا 700 چرخه استفاده می کنند اما اگر باتری را خالی کنید، چرخه های استفاده کمتری خواهید داشت. برای تمدید چرخه استفاده، سعی کنید حدود 10 درصد از باتری را مصرف کنید.

3. درجه حرارت خارج از خودرو: دوام باتری خودرو در محیط های سرد و گرم چقدر است؟ به طور معمول، درجه حرارت تأثیر زیادی بر چرخه عمر محصول دارد، اما در محدوده 18.3 درجه تا 32.2 درجه سانتی گراد بهترین عملکرد را دارد. این بدان معناست که اگر از وسیله نقلیه در محیط هایی با دمای شدید استفاده کنید، باتری ها به سرعت خراب می شوند. با وجود دوام باتری خودرو، مناطق سردسیر نیز می توانند کیفیت سلول را کاهش دهند. با استفاده از مورد در شرایط ایده آل می توانید از این مشکل جلوگیری کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

4. بارگیری مجدد: وقتی باتری را شارژ می کنید، انرژی با همان سرعت بازیابی نمی کند. به عنوان مثال ، اگر یک واحد به 10 ساعت زمان نیاز داشته باشد تا بتواند به شارژ کامل برسد ، می تواند 6 ساعت طول بکشد تا به 90٪ برسد در حالی که 4 ساعت 10٪ اضافی را پوشش می دهد. برای کنترل ولتاژ و نرخ شارژ ، دستگاه با یک کنترل کننده شارژ کار می کند. هنگام استفاده از باتری بدون تعمیر و نگهداری ، از شارژ بیش از حد آن خودداری کنید. برای مدل های ژل ، هنگامی که به 13.8 تا 14.1 ولت می رسد ، شارژ را متوقف کنید. اگر از سلول AGM استفاده می کنید ، 14.4 تا 14.6 ولت را هدف قرار دهید.

5. دفعات سفرهای انجام شده در ماشین شما: فراوانی سفرهایی که با ماشین شما انجام می شود. جدا از دلایل بالا، نوع سفرهایی که انجام می دهید طول عمر باتری خودرو را تعیین می کند. فرض کنید شما مرتباً سفرهای کوتاه انجام می دهید، واحد به سرعت از کار می افتد زیرا این عادت قدرت زیادی را از بین می برد. علاوه بر این، با روشن و خاموش کردن احتراق (در فواصل کوتاه)، خودرو نمی تواند باتری را به طور مناسب شارژ کند. هنگامی که این عوامل را با هم ترکیب می کنید، طول عمر واحد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به عنوان مثال، اگر یک باتری با چرخه عمر 5 ساله کمتر شارژ کنید، ممکن است 3 سال به پایان برسد.

عمر باتری خودروها برای خودروهای پارک شده یا ثابت چقدر است؟

پس از پارک خودرو برای مدت طولانی، مردم نگران راه اندازی آن هستند. خوشبختانه باتری خودرو حداقل دو ماه یا بیشتر در حالت بیکاری دوام می آورد. با این حال، مدت زمان دقیق بستگی به وضعیت باتری و کار آن دارد و البته که این امر هزینه زیادی را برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت. هنگام تعویض، لازم است به خاطر داشته باشید که اکثر باتری های خودرو برای مدت دو تا چهار سال مفید هستند. این عمر مفید از زمان مونتاژ آن ها شروع می گردد.

تعویض باتری کیا سراتو

گرما، ارتعاش و تخلیه سه روش اصلی برای از بین بردن باتری خودرو وجود دارد. گرما، خوردگی و تبخیر الکترولیت ها را تسریع می کند که هر دو می توانند باتری خودرو را از بین ببرند. اگر باتری دارای سدهای هوا یا لوله هایی باشد که هوا را به داخل یا اطراف آن هدایت می کند ، حذف آن می تواند از خنک شدن مناسب جلوگیری کند. ارتعاش صفحات اطراف را تکان می دهد و می تواند اتصالات داخلی را شل کند. نگه داشتن مناسب باتری از لرزش بیش از حد جلوگیری می کند تا باتری را خراب نشود. سولفاته شدن صفحه بر وضعیت سلامت تأثیر می گذارد و می تواند در یک باتری تخلیه شده نیز رخ دهد. روشن نگه داشتن چراغ ها در طول شب یا روشن بودن وسایل برقی در تمام طول روز ممکن است نیاز به یک شروع سریع داشته باشد ، اما باتری هرگز به طور کامل بازیابی نمی شود. سفرهای کوتاه همچنین باتری خودرو را از بین می برد، زیرا ژنراتور به اندازه کافی کار نمی کند تا با هر بار روشن شدن ماشین، باتری را به طور کامل شارژ کند. یک شارژر شناور یا نگهدارنده باتری ایده خوبی برای کسانی است که به مسافرت های طولانی نمی روند. همه این موارد می تواند بر طول عمر باتری تاثیر گذاشته و موجب شود ما مجبور به تعویض باتری شویم. بهتر است تعویض باتری را برای عدم آسیب به خودرو به دست متخصص آن بسپاریم. نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن تعویض باتری خودروی شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

070901 : هنگامی که به دنبال یک باتری سراتو جدید هستید، ممکن است تحت تاثیر پیشنهادات ارزان قیمتی قرار بگیرید که شامل باتری های عمومی یا با کیفیت پایین است. با این حال، صرفه‌جویی اولیه در چنین باتری‌هایی به زودی از بین می‌رود، زیرا آنها به سرعت از کار می‌افتند و با گارانتی محدود خدمات ارائه می‌شوند. همیشه روی باتری‌های خودرو با کارایی بالا از برندهای معتبری مانند سوزوکی و اوربیتال سرمایه‌گذاری کنید تا از عملکرد قدرتمند خودرو لذت ببرید. همانطور که پاسخ به سوالات ذکر شده در بالا را یاد می گیرید، به یاد داشته باشید که داشتن یک متخصص تعویض مشهور به اندازه خرید یک باتری با کیفیت بالا مهم است. کارشناسانی مانند نمایندگی اوربیتال را انتخاب کنید. ما محصولات و خدمات در سطح شهر تهران را ارائه می دهیم تا نگران این سوال نباشید که “آیا فروشگاه باتری خودرو در نزدیکی من وجود دارد ؟” متخصصان تعویض باتری ما بسیار آموزش دیده اند و از تجهیزات پیشرفته و استانداردهای ایمنی بین المللی استفاده می کنند. ما فقط بهترین ها را برای ماشین شما انتخاب می کنیم. پس برای چی منتظرید؟ فوراً با ما تماس بگیرید!

باتری با کیفیتباتری سراتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری سراتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سراتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سراتو با خدمات پس از فروش

موارد استفاده از باتری سراتو در خودرو چیست؟

مهمترین کاری که باتری سراتو انجام می دهد روشن کردن موتور است. هنگامی که موتور روشن می شود دینام انرژی مورد نیاز اجزاء الکترونیکی خودرو را تولید می کند و همچنین باتری سراتو را شارژ می کند اما چون دینام در زمانی که موتور خودرو خاموش است کار نمی کند، سیستم استارت از نیرویی که در باتری سراتو ذخیره می شود استفاده می کند.

در حالی که موتور خاموش است، نیروی ذخیره شده در باتری سراتو شما برای تامین انرژی تمام برق مورد نیاز ماشین شما از جمله رادیو، شیشه ها یا هر چیزی که ممکن است در ماشین خود روشن یا شارژ کنید، استفاده می شود، اما نباید برای راه اندازی سیستم های الکتریکی در ماشین خود برای مدت طولانی در حالی که موتور کار نمی کند، اقدام کنید چرا که شما در معرض خطر خالی شدن باتری سراتو  و سپس نداشتن قدرت کافی برای روشن کردن مجدد موتور مواجه هستید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری سمند

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چگونه خرید باتری کیا سراتو خود را به صورت اینترنتی انجام دهیم؟

14010814 : با توجه به شیوع ویروس کرونا ، اغلب مردم ترجیح می دهند برای خرید لوازم مورد نیاز خود، به صورت غیر حضوری و اینترنتی اقدام کنند تا در تجمعات بازار های مختلف قرار نگیرند، خرید باتری کیا سراتو نیز جزء خرید های ضروری است که اگر باتری ماشین به مشکل بخورد، باید در اولین فرصت انجام شود، تا بتوان خودرو را روشن کرد. امداد باتری امکان خرید باتری خودرو به صورت اینترنتی  را ایجاد کرده است تا بتواند خواسته مشتریان عزیز خود را فراهم کند. از این رو می توانید با شماره های درج شده تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید تا در کمرتین زمان، باتری خودرو خود را تحویل بگیرید. توجه داشته باشید ارسال باتری خودرو شما توسط امداد باتری کهن، فقط در سطح شهر تهران امکان پذیر است.

با شارژ مجدد باتری سراتو ، چه اتفاقی در آن رخ می دهد؟

14010824 :   هنگامی که از باتری سراتو استفاده می شود، شبکه های سرب و دی اکسید سرب تمایل به مصرف دارند و اگر این امر برای مدت طولانی ادامه یابد، باتری خودرو نمی تواند به اندازه اولیه ولتاژ تولید کند. فرآیند معکوس همان چیزی است که به عنوان یک اصل برای شارژ مجدد باتری خودرو استفاده می شود.

در این لحظه صفحات به اندازه‌ای بازسازی می‌شوند که زمانی که باتری ماشین نیاز به استفاده دارد، به دلیل بازسازی ساختار درون آن، می‌تواند عملکرد خوبی داشته باشد.

پس از شارژ همه چیز به حالت عادی باز می گردد، یک صفحه یا شبکه سولفات سرب و دیگری از سرب خالص وجود خواهد داشت. الکترولیت حاوی اسید سولفوریک است که رقیق‌تر از روشی است که در ابتدا تخلیه می‌شد.

181001 ف ف:  با کاهش دما، باتری سراتو معیوب می شود؟

در دمای پایین آب و هوا که دمای هوا تا به زیر صفر درجه می رسد، روغن موتور خودروی شما غلیظ می شود، از همین رو است که به سختی در موتور می چرخد و در نهایت دیر راه اندازی می شود. موتور خودرو برای استارت خوردن به باتری شما فشار بسیاری وارد می کند و این به طور قطع در عملکرد این قطعه خلل ایجاد می کند. علاوه بر این به دلیل مصرف کنندگان تقاضا مانند بخاری و هواکش ، بار افزایش یافته است. شارژ مجدد باتری به دلیل سرما کندتر است، به طوری که باتری برای شارژ کامل به زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، حداکثر توان خروجی دینام محدود است.  اگر تعداد زیادی از لوازم برقی فعال باشند، انرژی کمی برای شارژ باتری باقی می ماند.

1 دیدگاه در “باتری کیا سراتو

  1. سیادتی گفت:

    سلام وقتتون بخیر. چراغ ترمز های ماشین من روشن نمیشن ماشینم سراتو هست و باتری فابریک خودش یعنی باتری سراتو ۶۰ آمپر رو ماشین قرار داره. یعنی امکانش هست روشن نشدن چراغ ترمز ها ربطی به باتری سراتو داشته باشه؟ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *