باتری خودروهای سایپا

باتری کوییک

باتری کوییک

مشخصات باتری کوییک

باتری کوییک چند آمپر است؟

کوئیک یک هاچ‌بک کوچک شهری است که سایپا در سال ۱۳۹۵ با افتخار تمام از آن رونمایی کرد و با افزودن برخی جزئیات ظاهری به‌اضافه اندکی افزایش ارتفاع، سعی داشت آن را تحت عنوان یک کراس اوور کوچک به بازار کشور معرفی کند. این خودرو درواقع نمونه فیس‌لیفت کوییک به شمار می‌رود که بر پلتفرم ایکس ۲۰۰ سایپا استوار شده است و ازلحاظ فنی، تفاوت چندانی با سایر اعضای خانواده ایکس ۲۰۰ ندارد. با این حال، طراحی ظاهری آن نسبتا جذاب‌تر به نظر می‌رسد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری فابریک خودروی کوییک که توسط کارخانه سازنده برروی آن نصب شده است، باتری 50 آمپر قالب L2 است. باتری های یک قالب از نظر ابعاد با هم برابر هستند و تنها آمپراژ آن ها متفاوت است. به همین دلیل از باتری 55 و 60 آمپر قالب L2 نیز می توان در این خودرو استفاده کرد.

استفاده از باتری هایی با آمپر بالاتر از باتری فابریک باعث می شود تجهیزات برقی خودروی شما هنگام خاموش بودن موتور تنها چند دقیقه بیشتر کار کند. این تاثیر باعث شده است بسیاری از افراد ترجیح دهند که از باتری های آمپر بالا استفاده کنند؛ اما خوب است بدانید که باتری های فابریک طوری انتخاب شده اند که پاسخگوی نیاز خودرو باشند و در واقع بهترین باتری برای خودروی شما محسوب می شوند.

در برخی خودرو ها مانند کوئیک تنها از یک قالب و آمپراژ های مختلف آن می توان استفاده کرد اما کارخانه های خودرو سازی برخی خودرو ها را طوری طراحی می کنند که چندین قالب بتواند در محفظه باتری آن جای گیرد که این کار قدرت انتخاب را بالا می برد.

باتری مناسب کوییک

سپاهان باتری از بهترین کارخانه های باتری سازی در ایران و حتی در خاورمیانه است. از آنجای که آلودگی باتری ها زیاد است بسیاری از کشور ها ترجیح می دهند از باتری های تولیدی کشورهای دیگر استفاده کنند. البته داشتن اصول صحیح تولید و بازیافت باتری می تواند آلودگی ها را تا حد بسیاری کاهش دهد. به همین دلیل هنگام تعویض باتری، باتری فرسوده از شما تحویل گرفته می شود تا به درستی بازیافت شده و آسیب کمتری را به محیط زیست وارد کند.

کارخانه سپاهان باتری برند های مختلفی را بر اساس نیاز مردم تولید کرده است. باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB چهار برند اصلی این کارخانه است که محبوبیت بیشتری در میان افراد دارد. باتری های اوربیتال پریمیوم و اوربیتال سیلور باتری های با کیفیتی هستند که نسبت به برند های دیگر قیمت مناسبی داشته و مقرون به صرفه اند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

اگر به دنبال انواع باتری خارجی هستید اما به دلیل تحریم ها نمی توانید آن ها در کشور پیدا کنید، باتری های سوزوکی باتری های بسیار مناسبی برای شما هستند. باتری های سوزوکی باتری هایی هستند که زیر نظر شرکت سوزوکی ژاپن تولید شده و استاندارد های جهانی در آن ها رعایت شده است.

باتری های اوربتال EFB نیز باتری های نسل جدید هستند که بر اساس تکنولوژی های روز دنیا تولید شده اند. این باتری برای خودرو هایی که مصارف الکتریکی بالایی دارند بسیار مناسب است.

شما می توانید باتری کوییک را از میان برند های سپاهان باتری انتخاب نمایید، این باتری ها در قیمت پایین صفحه برای شما آورده شده است.

فروش باتری سپاهان مناسب کوییک
ارسال رایگان باتری سوزوکی کوییک در تهران

تست باتری کوییک

اگر می خواهید باتری کوییک را در خانه آزمایش کنید، می توانید این روش ها را امتحان کنید:

تست چراغ جلو:

سوییچ را بچرخانید، ماشین را در پارک نگه دارید و مطمئن شوید چراغ های جلو روشن هستند. موتور را روشن کنید و ببینید آیا روشنایی چراغ جلو تغییر می کند یا خیر. اگر چراغ های جلو روشن تر شوند، این بدان معناست که جریان آنقدر قوی نیست که بتواند چراغ ها را در روشنایی معمولی نگه دارد. در این مرحله خودرو خود را برای ارزیابی بیشتر به مرکز خدمات ببرید.

استفاده از مولتی متر دیجیتال:

ولت متر را روی 20 ولت DC تنظیم کنید. در زیر کاپوت، ترمینال منفی (سیاه) را با پروب متر منفی (همچنین سیاه) لمس کنید. لمس پایانه مثبت (قرمز) با پروب متر مثبت. از یکی از دوستان خود بخواهید چراغ های جلو را روشن کرده و میزان ولت متر را بررسی کند. 12.5 ولت یا بالاتر به معنی شارژ کامل باتری کوییک است. 12.3 ولت یعنی 75٪ شارژ دارد. 11.8 ولت یا کمتر به این معنی است که 25٪ یا کمتر شارژ دارید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

برای سلامت باتری کوییک نیاز است که هر چند مدت یکبار این اقدامات را با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام گیرد. بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری‌های پیشگیرانه یک باتری لازم است. اگر باتری شما سالم نباشد خودروی شما روشن نخواهد شد.

تست سلامت باتری کوییک و دینام هنگام تعویض باتری توسط کارشناسان سپاهان باتری و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می گیرد. انجام تست به صورت رایگان انجام می پذیرد.

خرید باتری تیگو 7 با ارسال و نصب رایگان در تهران

تعویض باتری کوییک

چگونه می توان متوجه شد که باتری کوییک شما نیاز به تعویض دارد؟

هنگامی که زمان تعویض باتری خودروی شما فرا می رسد، علائم زیر را خواهد داشت:

1-کم نور شدن چراغهای جلو

2-نیاز مکرر به دور موتور یا شوک های لحظه ای

3-وقتی سوییچ را می چرخانید یا دکمه را فشار می دهید، شروع به کار بیشتر طول می کشد.

4-نوسانات غیر معمول قدرت

چه چیزی باعث خرابی باتری کوییک می شود؟

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

گرما: هوای گرم باعث تبخیر مایعات داخل باتری خودرو می شود ، بنابراین اگر در آب و هوایی که دائما گرم است، زندگی می کنید عمر باتری شما ناگزیر کوتاهتر می شود.

ارتعاشات: اگر گیره های نگهدارنده باتری شما شل باشد یا مکرراً در جاده های ناهموار رانندگی کنید، ارتعاشات باعث می شود قطعات داخلی باتری سریعتر خراب شوند.

نیاز به شوک: اگر کاری کرده اید که چراغ های خودرو خود را یک شب تا صبح روشن گذاشته اید یا اجازه داده اید موتور شما برای مدت طولانی خاموش بماند و نیاز به شوک سریع داشته باشید، این موضوعات می تواند عمر باتری کوییک را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

زمان: یک باتری کوییک فقط می تواند چرخه های زیادی از شارژ را پشت سر بگذارد، بنابراین مرگ باتری خودرو شما اجتناب ناپذیر است، اما مراقبت مناسب می تواند مانع از اتمام زودهنگام باتری روی شما شود. برای به دست آوردن شماره دقیق تر از مدت زمان دوام باتری با مراقبت مناسب، دفترچه راهنمای مالک خود را بررسی کنید یا از تکنسین های خدمات ما در مورد برنامه تعمیر و نگهداری خودرو خود سوال کنید.

تعویض باتری به صورت رایگان و توسط متخصصان با تجربه از وظایف نمایندگی های شرکت سپاهان باتری است. همچنین ارسال باتری سیتروئن سی 3 به تمام نقاط شهر تهران مانند استخر، دیباجی، قلهک و … به صورت رایگان ارسال می شود.

باتری با کیفیتباتری کوییک با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری کوییک با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری کوییک با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری کوییک با خدمات پس از فروش

تاثیر رانندگی بر باتری کوییک

آیا از وضعیت باتری کوییک خود اطلاع دارید؟

برای اکثر رانندگان، باتری غیر قابل توجه است، مگر اینکه موتور از روشن شدن امتناع کند، که در فصول سرد و بارانی زمستان بیشتر اتفاق می افتد. دما های شدید، استفاده نامنظم، سفرهای کوتاه و سن باتری کوییک یک وسیله نقلیه بر قدرت راه اندازی باتری تأثیر می گذارد.

بسیاری از رانندگان فکر می کنند که وقتی وسیله نقلیه خاموش است، هیچ انرژی از باتری کوییک مصرف نمی شود. این نادرست است. برخی از سیستم‌ها مانند آلارم و قفل، عملکردهای بدون کلید و ناوبری حتی زمانی که خودرو پارک شده است به برق نیاز دارند. این به تخلیه باتری کمک می کند. پس از چند هفته بدون استفاده در گاراژ، وسیله نقلیه شما ممکن است روشن نشود. این در هوای سرد یا اگر باتری قدیمی‌تری دارید، بیشتر دیده می‌شود. رانندگی با خودرو یک بار در هفته به مدت حداقل ده دقیقه می تواند به جلوگیری از مشکلات استارت کمک کند.

هنگامی که صاحبان خودرو فقط در مسافت های کوتاه تردد می کنند، باتری کوییک قادر به شارژ کامل نیست. در زمستان، مصرف‌کنندگان تشنه‌ی برق، مانند شیشه‌های عقب و صندلی‌های گرم شونده، باتری کوییک را بیشتر تخلیه می‌کنند. ماشین خود را هر ماه یک بار به یک سفر طولانی بروید تا باتری را از طریق دینام شارژ کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری کوییک چقدر طول عمر دارد؟

اگرچه باتری کوییک در صورت مراقبت مناسب می توانند سه سال یا بیشتر دوام بیاورند، اما اکثراً این باتری بر روی خودرو طی سه سال استفاده روزانه در شرایط عادی فرسوده و ناکارآمد می شود. همانطور که طول عمر باتری رایانه یا تلفن هوشمند شما با هر بار شارژ کم می شود، باتری کوییک شما نیز هر بار که توسط موتور خودرو شارژ می شود به تدریج ظرفیت ذخیره ی خود را از دست می دهد. پس از دو سال و نهایتاً سه سال ، معمولاً زمان نصب جایگزین باتری کوییک فرا رسیده است.

بعد از دو یا سه سال ، باتری باتری کوییک تقریباً غیرقابل اعتماد خواهد بود. باتری کوییک قدیمی می تواند تعدادی از دردسر های کلافه کننده مثل ماندن در جاده و خیابان وقتی عجله دارید را برای شما به دنبال داشته باشد. خوشبختانه با کمی دقت به راحتی می توان تشخیص داد که باتری کوییک شما به پایان عمر خود نزدیک شده است و نیاز به رسیدگی دارد.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری شاهین

چگونه تشخیص دهیم باتری کوییک در حال از بین رفتن است؟

اگر فکر می کنید باتری کوییک شما در حال رسیدن به پایان عمر خود است، باید به نشانه ها توجه کنید. مثلاً اگر باتری تلاش زیادی برای شروع به کار موتور خودرو شما می کند، به ویژه اگر روز سردی نیست و آب و هوا نرمال است، این می تواند نشان دهنده یک مشکل احتمالی برای باتری کوییک شما یا ضعیف شدن باتری باشد. عوامل زیادی می توانند باعث از بین رفتن باتری کوییک یا از دست دادن شارژ آن شوند. دلایل متداول خالی شدن باتری شانل روشن نگه داشتن چراغ های جلو یا چراغ های داخلی ، خرابی سیستم شارژ ، خوردگی یا پارک کردن خودرو برای مدت طولانی می باشند.

ض: باتری کوییک که در حال از بین رفتن باشد این موضوع را از طریق رفتار های روز مره اش به شما نشان خواهد داد، یعنی شما متوجه می شوید که در زمان غیر فعال بودن موتور خودرو و خاموش بودن دینام ، نور چراغ های خودرو کمتر از حالت نرمال است، یا این که برای راه اندازی خودرو باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید ، حتی ممکن است متوجه شوید باتری شما دیگر توانایی نگهداری شارژ در خود را مانند روز های اول ندارد. این موارد گوشه ای از نشانه های مربوط به ضعیف شدن باتری خودرو هستند که با بروز آن ها ، باید در اولین فرصت اقدام به تست باتری خودرو کنید تا مشخص شود وضعیت سلامت باتری خودرو شما به چه شکل است . اگر در نتیجه ی تست متوجه شدید که راهی جز خرید باتری جدید برای خودرو ندارید، می توانید خرید باتری مناسب خودرو را از بین محصولات سپاهان باتری با اطمینان خاطر انجام دهید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

خوردگی سرباتری باتری کوییک را چگونه رفع کنیم؟

یکی از دلایلی که ممکن است باعث شوذ باتری کوییک شما دشارژ شود این است که پایانه های باتری به مرور زمان خورده می شوند. تمیز نگه داشتن پایانه ها از سولفاته و خوردگی یک راه عالی برای افزایش عمر باتری کوییک شما است. پایانه ها را با یک مسواک آغشته به  آب جوش تمیز کنید سپس با استفاده از یک بطری آب، مخلوط را بشویید و با یک پارچه تمیز خشک کنید. می توانید با استفاده از گریس باتری کوییک را عایق کنید.

14010821  : اگر قصد دارید سولفات باتری کوییک خود را برای همیشه از بین ببرید،می توانیم شما را نا امید کنیم، زیرا هرگز این امکان وجود ندارد. سولفات باتری خودرو در پی انجام واکنش های شیمیایی رخ می دهد که نمی توان جلوی واکنشات را گرفت، اما همان طور که گفته شد ، شما می توانید با مالیدن مقداری گریس به قطب های باتری، از سرعت تشکیل سولفات بکاهید. نکته لازم به ذکر این است که اگر از زمان تعویض باتری خودروتان بیش از دو سال گذشته است و دچار سولفات شده است، باید اقدام به تعویض باتری کنید و تمیز کردن آن، نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری رانا

نگهداری و میزان استفاده از خودرو چه تاثیری بر طول عمر باتری کوییک دارد؟

باتری کوییک باید حدود 3 سال دوام بیاورد، اما این بستگی به نحوه ی مراقبت از آن دارد. بسته به نحوه ی استفاده از خودرو و باتری، ممکن است متوجه شوید که باتری وسیله نقلیه شما از حدود 2 سالگی علائم کهنگی را نشان می دهد. عملاً باتری خودرو شما وقتی برای روشن کردن موتور از آن استفاده می کنید، یکباره مقدا قابل توجهی انرژی از دست می دهد، سپس در حین رانندگی به تدریج توسط دینام شارژ می شود. اگر مسافت های کوتاه زیادی را با خودرو طی می کنید، ممکن است باتری کوییک فرصت دریافت شارژ کامل از دینام را نداشته باشد و احتمالاً سریعتر از بین می رود. این می تواند به این معنی باشد که شما باید سریعتر از زمانی که به طور منظم سفرهای طولانی تری با ماشین خود انجام می دهید، باتری کوییک خود را تعویض کنید.

280901 ف ف : به غیر از موارد ذکر شده می توانید به هنگام مشاهده ی سولفاته ها بر روی ترمینال های باتری کوییک ، اقدام به تمیز کردن آن ها نمایید. در صورتی که شما این سولفاته ها را از بین ببرید می توانید از خرابی زود هنگام باتری جلوگیری کنید پس حتما این موضوع را در نظر بگیرید. ممکن است نگران باشید که آیا شست و شوی باتری با آب بر روی این قطعه تاثیر منفی خواهد گذاشت یا خیر. پاسخ این سوال این است که نه تنها تاثیر منفی نمی گذارد بلکه با تمیزی چربی و گرد غبار های بر روی این قطعه می توانید طول عمر آن را افزایش دهید. خوردگی ها را می توانید با استفاده از آب داغ و همچنین جوش شیرین از بین ببرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تعویض باتری کوییک را چه زمانی بهتر است انجام دهیم؟

برای تعویض باتری کوییک نباید آنقدر منتظر بمانید تا باتری شما کاملاً از بین برود، زیرا ممکن است به راحتی با یک باتری که موتور خودرو را راه اندازی نمی کند، در جاده گیر بیفتید. اگر متوجه شروع آهسته یا استارت ضعیف شدید، به احتمال زیاد طول عمر باتری خودرو شما در حال از تمام شدن است. اگر وقتی می‌خواهید موتور را راه اندازی کنید صدای کلیک می‌شنوید، احتمالاً باتری کوییک شما قبلاً تمام شده است. به محض اینکه متوجه مشکل در راه اندازی موتور خود شدید، حتماً ماشین خود را نزد یک کارشناس خبره و قابل اعتماد ببرید تا از بروز مشکلات متعدد جلوگیری کنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری فیدلیتی

050901 : تعویض باتری کوییک نیاز به احتیاط دارد و نباید طمع کنید! همان طور که در ابتدا گفته شده است، باتری هایی که برای خودرو شما مناسب است، باتری 50 آمپر، 55 آمپر و 60 آمپر است، اما باید توجه داشته باشید که کوییک شما دنده ای است یا اتومات. اگر کوییک شما اتومات باشد، فقط و فقط باتری 50 آمپر برای خودروتان مناسب است، بنابراین به هنگام تعویض باتری به این موضوع توجه داشته باشید و فقط به فکر خرید باتری کوییک با آمپر بالا نباشید و سعی کنید باتری با کیفیت و متناسب با خودرو خود خریداری کنید تا به هنگام نصب باتری دچار مشکل نشوید. اگر اطلاعات کاملتری برای تعویض باتری خودرو خود لازم دارید و یا سوالی ذهنتان را درگیر کرده است، می توانید تمامی مطالب این صفحه را مطالعه کنید و سوال خود را در قسمت نظرات مطرح کنید، تا به شما پاسخ داده شود و یا با کارشناسان ما تماس بگیرید و اطلاعات کافی را از آنها کسب کنید، کارشناسان ما به صورت تمام وقت آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

171001 ف ف :   باتری را بررسی کنید. ترمینال های باتری خورده اغلب با سایر مشکلات باتری کوییک مانند کابل های فرسوده و نشتی دست به دست می شوند. این مسائل می تواند گلوله برفی را به مشکلات بزرگتری تبدیل کند که آزار دهنده تر و گران تر هستند. علاوه بر این، مشاهده سطح خوردگی داخلی از بیرون باتری دشوار است. برای کمک به شما در مورد زمان تعویض باتری، برای اطلاع از وضعیت دقیق باتری و تخمین زمانی که ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد، می توانید تست باتری انجام دهید.

آیا کارخانه سپاهان باتری، باتری کوییک را تولید می کند؟

14010814   :خوب است بدانید، کارخانه های تولید کننده باتری خودرویی، تنها برای خودرو خاصی باتری تولید نمی کنند، در واقع آنها باتری های خودرویی را در قالب هایی که مطابق استاندارد های جهانی است تولید می کنند. به عنوان مثال باتری در قالب L2 و یا L3  و ….. تولید می کند که این باتری ها با توجه به ابعادی که دارند قابل استفاده در تعدادی از خودرو ها می باشد.

کارخانه سپاهان باتری نیز باتری قالب L2 و قالب L1 را که مناسب برای خودرو کوییک است، با بالاترین سطح کیفیت تولید می کند. باتری با قالب L1 و L2 علاوه بر اینکه باتری مناسب کوییک است، برای سایر خودرو ها مانند 206 ، پراید و … نیز مناسب است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

201201 ف :  روشن ماندن چراغهای خودرو چگونه باعث کوتاه شدن طول عمر باتری کوییک خواهد شد؟

زمانی که خودروی خود را پارک کرده و موتور آن را خاموش می کنید، ممکن است فراموش کنید که چراغها را خاموش کرده و سپس خودرو را ترک کنید. در این زمان وقتی پس از چندین ساعت به سراغ ماشین می آیید، متوجه خواهید شد که موتور دیگر استارت نمی خورد. این به این دلیل است که در زمان خاموشی موتور وسیله نقلیه، دینام نیز خاموش می شود و باتری اچ سی کراس دیگر شارژ نمی شود. در این صورت با توجه به چراغ روشنی که از باتری تغذیه می کند، پس از مدتی انرژی باتری به صورت کامل تخلیه خواهد شد. با تکرار این امر، باتری پس از مدتی فرسوده خواهد شد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

13 دیدگاه در “باتری کوییک

 1. معصومه گفت:

  سلام وقت بخیر من ماشینم کوییک دارم و باتری کوییک 55 امپر روی باتری کوییک من نصب هستش و میخام سیستم صوتی بلند نصب کنم
  میخام از شما بپرسم که باتری کوییک 60 امپر نصب کنم میخام ببینم روش اوکی هست که باتری کوییکمو ارتقا بدم یا خیر ؟

 2. asra گفت:

  سلام
  بنده کوییک اتومات دارم . ماشین کوییک دستی و اتومات جفتشون هم آمپرن ولی قالب باتری کوییک دستی بزرگتره . من می تونم میتونم براش باتری کوییک دستی بندازم؟

 3. فاطمه گفت:

  سلام آقا من ماشینم کوییک هستش و باتری کوییک ۵۵ آمپر روی خودروی من نصب هستش میخام باتری کوییک ۶۰ آمپر نصب کنم میخواستم ببینم مشکلی برای خودروی پیش نمیاد؟

 4. سحر گفت:

  سلام سه سال از طول عمر باتری ماشین من می گذره. امروز دیدم ماشین خیلی سخت استارت می خوره. حدس زدم که باتری کوییک داره خراب میشه. حالا من اگر بخوام باتری کوییک رو تعویض کنم چه آمپری برای خودروی کوییک دنده اتومات مناسب هست و لطف کنید قیمت باتری اوربیتال سیلور رو هم بگید تا من بدونم. مرسی از شما.

 5. admin گفت:

  سلام . طول عمر مفید یک باتری خودرویی بین 2 تا 3 سال می باشد و به نحوه استفاده ی شما از باتری نیز بستگی دارد. پس اگر خودروی شما در استارت خوردن دچار مشکل شده باشد باید اقدام به تعویض باتری خودرو نمایید. باتری فابریک کوییک اتومات 50 آمپر می باشد و شما برای اطلاع از قیمت باتری ها ی برند سپاهان می بایست با نمایندگی ما تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی شوید.

 6. محمدرضا گفت:

  خودروی من کوییک هست و پارسال خریدمش و از نطر فنی تا الان سالم بود. دیروز متوجه شدم که سیستم خودروی من نمیخونه. دو هفته پیش سیستم رو نصب کردم ولی باتری خودرو رو عوض نکردم چون از نظرم اوکی بود و مشکلی نداشت. الان با وجود این مشکل میخواستم از شما بپرسم که آیا چراغی بر روی باتری کوییک وجود داره که نشون بده این باتری فرسوده، دشارژ یا سالمه؟ لطفا اگر میدونید بهم بگید تا من چک کنم ممنونم.

 7. admin گفت:

  این موضوع کاملاً بستگی به برند باتری که روی خودروتون استفاده میکنید داره، چون بعضی از برندها این آپشن را به باتری هاشون اضافه کردند و برخی دیگه نکردند . اگر باتری ماشینتون چشمی داشته باشه از طریق رنگ توپک داخل چشمی میتونید تشخیص بدید باتری در چه مرحله هستش؛ اگر سبز بود یعنی باتری شارژ کافی دارد ، اگر مشکی بود یعنی باتری نیاز به شارژ دارد و اگر سفید بود یعنی باتری به کلی نیاز به تعویض دارد و باید به فکر خرید باتری کوییک باشید ، اما برای تصمیم‌گیری نهایی لازمه حتما تست ولتاژ هم برای باتری انجام بدید. اگر که باتری تون اندیکیتور یا همون چشمی را نداره مستقیماً باید به سراغ تست ولتاژ باتری برید.

 8. شریعتی گفت:

  سلام . ماشینم کوییک هست دو سال پیش خریدمش. هنوز باتری کوییک فرسوده نشده ولی یک نشونه هایی مشاهده کردم و به فکرش افتادم. روی باتری کمی سولفاته شده. باتری رو که نگاه کردم تازه متوجه شدم پایه کوتاه هست. سوالی به ذهنم خطور کرد ، هم از روی کنجکاوی هم اینکه باید بدونم. ایا میشه باتری پایه بلند هم روی این خودرو نصب کرد؟ آخه مغازه باتری فروشی محل ما باتری های پایه بلند دارند. ممنون میشم پاسخ بنده رو بدید.

 9. admin گفت:

  نه دوست عزیز شما نمی تونید روی خودروتون از باتری پایه بلند به عنوان باتری مناسب کوییک استفاده کنید چرا که باتری فابریک خودرو شما در قالب پایه کوتاه انتخاب شده و متناسب با آن جایگاه باتری در ماشین شما هم برای باتری پایه کوتاه طراحی شده و نمیشه باتری پایه بلند رو در این جایگاه نصب کرد. اگر میخواهید برای تعویض باتری خودرو از یک باتری مناسب استفاده کنید حتماً با کارشناسان مشورت کنید تا شما را در انتخاب باتری خوب برای خودروتون راهنمایی کنند.

 10. حدیث گفت:

  خواهر زادم تازه به دنیا آمده بود و می خواستم با ذوق و شوق برم بیمارستان که برای اولین بار ببینمش، نشستم پشت ماشین ولی متاسفانه هرچی استارت میزدم ماشین روشن نمی شد. به قدری عصبی شدم که حتی نرفتم چک کنم ببینم مشکل ماشین چیه . ماشین را جلو در شرکت ول کردم با اسنپ رفتم تا بیمارستان. بعد از ظهر برگشتم سراغ ماشین و از همکارم خواستم باتری کوییک و بررسی کنه ببینیم مشکل از باتری هست یا نه ؟!وقتی نگاه کرد گفت که چشمی باطری سبزه ولی ممکنه بازم باتری خراب شده باشه باید باتریو بری تست کنی. می خوام بدونم پس اگه این باتری قرار نیست از طریق چشمی به ما نشون بده که کی خراب میشه و کی سالمه چشمی دقیقا به چه دردی میخوره ؟؟ یعنی ممکنه چشمی سبز باشه ولی باتری خراب شده باشه؟؟

 11. admin گفت:

  در شرایط خاصی ممکن باتری کوییک شما از بین رفته باشه و به اصطلاح صفحه قطع کرده باشه اما چشمی همچنان سبز رنگ باشه چون باتری شارژ کافی رو در خودش ذخیره داره اما نمیتونه عملکردش را ادامه بده و از بین رفته. در واقع این چشمی وظیفه داره میزان شارژ باتری شما رو بهتون بگه نه میزان سلامت باتری ماشین رو، پس فکر نکنید هر زمان که این چشمی سبز هستش پس یعنی باتری سالم و عملکرد خوبی داره ! سبز بودن این چشمی به معنی این هست که باتری شارژ کافی در اختیار دارد.

 12. shadi گفت:

  من می خواستم واسه تعویض باتری ماشین از باتری ۶۶ آمپر استفاده کنم ولی یه بنده خدایی به من گفت شما برای تعویض باتری کوییک مجاز به استفاده از این باتری نیستی و من تعجب کردم، چون فکر می کردم این باتری مثل خودرو دنا هستش و باتری که روی این خودرو نصب میشه با باتری خودرو دنا یکیه برای همین داشتم دنبال خرید باتری ۶۶ آمپر می‌گشتم! الان من روی ماشینم که مدل۹۹ هست از چه باطری میتونیم استفاده کنم؟

 13. admin گفت:

  اگر خودرو شما کوییک مدل ۹۹ هست برای تعویض باتری این خودرو باید از باتری ۵۰ آمپر استفاده کنید که باتری فابریک خودرو شما هست و به جز استفاده از این باتری برای تعویض باتری کوییک امکان استفاده از باتری دیگری وجود ندارد . برای همین شما باید در نظر داشته باشید که حتماً باتری را از نمایندگی معتبر خریداری کنید تا باتری فابریک خودرو را برای شما ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *