باتری خودروهای کیا

باتری کیا پیکانتو

باتری کیا پیکانتو

باتری مناسب کیا پیکانتو

باتری مناسب این خودرو 35 آمپر قالب B20 است.شما می توانید از میان برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB سپاهان باتری باتری مناسب خود را انتخاب نمایید.بدلیل ابعاد محفظه باتری این خودرو از باتری با آمپراژ بالاتر از باتری فابریک نمی توان استفاده کرد.البته این باتری جوابگوی نیاز برقی خودرو شما هست و بر همین اساس برای این خودرو طراحی شده است.هرچند بعضی اشخاص بدلیل اینکه تجهیزات برقی زیادی استفاده می کنند ترجیح می دهند از باتری های آمپر بالاتری استفاده نمایند.

14010824  : برخی از مالکان خودرو پیکانتو این ترس را دارند که باتری 35 آمپر با این ابعاد کوچک آیا می تواند برق مورد نیاز خودرو را فراهم سازد یا اینکه باید از آمپر بیشتری استفاده کرد. همان طور که در ابتدا گفته ایم، باتری 35 آمپر کاملا پاسخگو برق مورد نیاز خودرو شما است و جای هیچ گونه نگرانی ای نیست، زیرا این باتری انتخاب کارشناسان خودرو ساز است و تشخیص آنان این است که از باتری 35 آمپر استافده شود، ضمن اینکه ابعاد سینی بارتی پیکانتو به گونه ای است که شما هرگز نمی توانید از باتری با آمپر و یا باعاد بیشتر استفاده کنید و به هنگام نصب باتری دچار مشکل می شوید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این امر در دیر تر تخلیه شدن باتری تاثیر گذار است.در ادامه برای خرید باتری مناسب خودروی خود باید به برند های شرکت سازنده باتری توجه کنید که هر برند چه کارایی دارند.اگر به دنبال باتری هایی با قیمت مناسب و در عین حال با کیفیت بالا هستید، باتری اوربیتال سیلور و باتری اوربیتال پریمیوم باتری های مناسبی برای شما هستند.همچنین باتری سوزوکی چون زیر نظر شرکت ژاپنی سوزوکی ساخته شده اند از کیفیت بسیار بالایی بر خوردارند و از تکنولوژی های روز دنیا در ساخت آن ها استفاده شده است.باتری EFB نیز نسل جدید باتری هاست که برای مصارف بالای الکتریکی استفاده شده و معمولا در خودرو های هیبریدی استفاده می شود.شما می توانید باتری مناسب خودروی خود را از میان باتری های موجود در سایت انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید.

100901 : باتری‌های اسید سرب نیز در مقایسه با باتری‌های لیتیوم یونی از چرخه عمر پایین‌تری رنج می‌برند. این بدان معنی است که شما می توانید یک باتری لیتیوم یونی را چندین برابر بیشتر از باتری اسید سرب شارژ و تخلیه کنید. بدیهی است که این یک مزیت بزرگ برای استفاده در خودروهای برقی است، جایی که باتری مهم‌ترین و گران‌ترین جزء را تشکیل می‌دهد و چرخه عمر پایین‌تر آن را بی‌فایده می‌کند. باتری‌های اسید سرب نیز برای ادامه کار نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند، در حالی که باتری‌های لیتیوم یونی در طول عمر خود نسبتاً بدون نیاز به نگهداری هستند، اما باتری پیکانتو از نوع سیلد اسید است و شما نمی توانید از باتری های لیتیوم یونی استفاده کنید.

 

تست باتری کیا پیکانتو

همه سیستم های الکتریکی خودرو به نیروی اولیه ای برای شروع به کار احتیاج دارند.باتری خودرو فقط برای تأمین یک انفجار کوتاه قدرت بالا طراحی شده است اما همین کار آنقدر مهم است که اگر باتری نباشد موتور شروع به کار نمی کند و اصلا خودرو روشن نمی شود.به همین دلیل سلامت باتری خودرو بسیار حائز اهمیت است.حال آیا نگران هستید که ممکن است باتری شما نیاز به تعویض داشته باشد؟قبل از اتمام کار و خرید باتری جدید، چند راه سریع وجود دارد که می توانید در خانه فقط با یک مولتی متر یا ولت متر انجام دهید تا به شما نشان دهد سلامت باتری ماشین شما چگونه است.استفاده از ولت متر اینگونه است که میزان ولتاژ باتری را اندازه می گیرید.عدد 12.6 به این معناست که باتری شما کاملا سالم است و هرچه این عدد کمتر شود نشان از ضعف باتری دارد تا این عدد به 12 برسد.اگر ولت متر عددی کمتر از 12 را نشان داد بدانید باتری شما خراب است و دیگر کار نخواهد کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

علاوه بر بررسی ولتاژ اقدامات دیگری نیز وجود دارد که با انجام آن ها می توان از خرابی های آینده پیشگیری کرد و زمان مناسب تعویض باتری را متوجه شد.بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. از جمله این اقدامات است.خوب است بدانید که اقدامات مربوط به باتری اقدامات ظریفی است و لازم است با ابزار مخصوص انجام شود تا بخودرو و حتی خود شخص آسیب نبیند.به همین منظور بهتر است از یک متخصص برای کنترل کمک بگیرید و این کار را هر چند مدت یکبار انجام دهید.نمایندگی سپاهان باتری پیش از تعویض باتری با ابزار مخصوص سلامت باتری و دینام را چک می کند، این کار باعث می شود شما بخشی از خودرو که مشکل دارد را متوجه شوید.

خرید باتری اوربیتال وان پیکانتو با تاریخ جدید
فروش باتری سوزوکی مناسب کیا پیکانتو

قیمت باتری کیا پیکانتو

باتری ماشین تأمین‌کننده نیروی الکتریکی لازم برای استارت خوردن و روشن شدن هر خودرویی است.یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت باتری کشور سازنده آن است.ایران به دلیل داشتن شرایط زیست محیطی مناسب و ارتباط با مهمترین کارخانه های باتری سازی در جهان، توانسته است رقابت خوبی را در پایین نگه داشتن قیمت بوجود بیاورد. همچنین میزان آمپراژ باتری نیز در قیمت آن تاثیر گذار است.علاوه بر این موارد تاریخ تولید و گارانتی نیز بر روی قیمت گذاری باتری ها تاثیر می گذارد.در نهایت باید بدانید که سیاست گذاری های کارخانه های باتری سازی نیز در این قیمت گذاری موثر است.شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری ها به سایت مراجعه کرده و یا با همکاران واحد فروش تماس بگیرید.

فروش باتری پراید 111 با تاریخ جدید

تعویض باتری کیا پیکانتو

251201 ف:   اتصال کوتاه به هنگام تعویض باتری پیکانتو فرسوده با یک باتری جدید از رایج ترین اتفاقاتی است که می تواند رخ دهد. زمانی این اتفاق میفتد که کلکتور سیم پیچ معیوب و یا کثیف باشد. به هر حال این می تواند دلیل اصلی خرابی باتری بوده و بسیار خطرناک هستند. اتصال کوتاه در دو سر قطب های مثبت و منفی باتری رخ می دهد و ممکن است سبب: 1- آب شدن طب ها 2- جرقه خوردن بین ترمینال های باتری 3- خرابی سیستم های برقی خودرو شود. برای جلوگیری از این آسیب ها تا حد امکان تعویض باتری خودروی خود را به دست یک کارشناس سپرده تا از هر لحاظ ایمن باشد.
تعویض باتری هر دوسال ضروری است چرا که عمر مفید باتری ها تقریبا 2 سال است.این امر باعث می شود از خراب شدن ناگهانی ماشین جلوگیری شود و این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه فرد می شود.همچنین نگرانی های ناشی از خرابی ناگهانی خودرو در جاده نیز کاهش می یابد.اطلاع از شرایط باتری و توجه به زمان مناسب برای تعویض آن از موارد حائز اهمیت است که صاحب خودرو باید از آن مطلع باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

البته تست باتری نیز در این مورد به ما کمک خواهد کرد.همچنین قبل از تعویض باتری باید توجه کرد که مشکل بوجود آمده از باتری باشد تا هزینه اضافی شامل حال مشتری نشود.تعویض باتری با اینکه کار آسانی است اما برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات و خسارات بهتر است بدست متخصص آن انجام گیرد تا از مواردی چون اتصال کوتاه جلوگیری شود.نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن تعویض باتری خودروی شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری با کیفیتباتری پیکانتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری پیکانتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری پیکانتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری پیکانتو با خدمات پس از فروش

باتری پیکانتو چه مدت بدون استفاده از خودرو زنده می ماند؟

باتری پیکانتو از اجزای حیاتی خودرو شما است. هدف اصلی باتری خودرو تغییر انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی هنگام روشن کردن موتور خودرو است. باتری پیکانتو انرژی الکتریکی را در خودرو شما پایدار نگه می دارد. همچنین در روشنایی و تغذیه لوازم جانبی خودرو مانند رادیو، ساعت و سیستم هشدار در زمان خاموش بودن موتور خودرو نقش دارد.

اینکه طول عمر باتری پیکانتو بدون رانندگی مکرر با خودرو چقدر است یکی از رایج ترین سوالاتی است که مردم در مورد باتری کیا پیکانتو می پرسند. ما دائماً از وسایل نقلیه خود استفاده نمی کنیم، گاهی اوقات به دلایلی آن ها را برای مدتی بدون استفاده رها می کنیم. وسایل نقلیه دارای رادیو، ساعت و سایر لوازم جانبی هستند که باتری پیکانتو را حتی در حالت بیکاری ماشین دائما تخلیه می کنند.

این یکی از عواملی است که باعث می شوند باتری پیکانتو در صورت عدم استفاده از بین برود. اینکه باتری پیکانتو در حالت خاموش بودن موتور چقدر طول می کشد تخلیه شود، بستگی به اینکه چگونه ذخیره می شود، باتری چند ساله است و چگونه از باتری استفاده می شود دارد. بنابراین، شما باید احتیاط بیشتری کنید تا باتری آسیب نبیند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چرا باتری پیکانتو  نمی تواند موتور خودرو را راه اندازی کند؟

روزی که پیکانتو شما روشن نشود، می توانید احتمال دهید که واکنش بین صفحات و الکترولیت باتری پیکانتو ی شما صورت نمی گیرد و عملکرد باتری مختل شده است. احتمالاً باید در طول عمر وسیله نقلیه خود یک یا دو بار باتری پیکانتو ی خود را تعویض کنید زیرا در اثر گرما و شارژ و تخلیه مکرر، قدیمی یا فرسوده می شود. یک باتری پیکانتو ی خالی می تواند یک دردسر واقعی باشد، به خصوص اگر مجهز به کابل های باتری به باتری نباشید و نتوانید باتری پیکانتو را موقتاً احیا کنید.

031201 ف: زمانی ممکن است از باتری پیکانتو خود برای شارژ باتری خودروی دیگر استفاده کنید که به این فرآیند باتری به باتری گفته می شود. در این مواقع می بایست به نکته ی اصلی دقت کنید که از طول عمر باتری خودروی خودتان چه مدت زمان می گذرد. اگر این مدت از دو سال گذشته باشد احتمال اینکه باتری خودروی شما تخلیه ناگهانی گردد وجود دارد. وقتی باتری شما ولتاژ کامل را نداشته باشد و بخواهید باتری خودروی دیگری را با آن احیا کنید، می تواند به باتری خودتان آسیب رسید. بنابراین در این مواقع حتما به این موضوع دقت کنید تا به باتری خود آسیب وارد نکنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری هیوندا I30

چگونه تشخیص دهیم باتری پیکانتو  دچار مشکل شده است؟

اگر وقتی کلید استارت را می‌چرخانید اصلاً چیزی نمی‌شنوید، این نشانه ی واضحی است که موتور استارت هیچ برقی دریافت نمی‌کند. هنگامی که با نکات دیگر مانند داشبورد و چراغ های جلو که به طور کلی خاموش یا کم نور هستند ترکیب می شود، باتری پیکانتو مرده احتمالاً مقصر است. برای بررسی اینکه مشکل از باتری پیکانتو است یا نه، شما باید ولتاژ باتری را بررسی کنید. این کار را می توان با هر مولتی متر اولیه ای که می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید، انجام دهید. اگر باطری تمام نشده باشد، ممکن است به موتور استارت یا حتی چیزی مانند خوردگی پایانه های باتری  مشکوک شوید. تنها راه برای تشخیص این نوع مشکل، حذف هوشمندانه ی هر یک از این احتمالات است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

درگرمای تابستان چه چیزی در انتظار باتری پیکانتو شما است؟

ماه های تابستان در راه اند و با باتری خودرو شما شوخی ندارد. تابستان زمانی از سال است که دوس دارید با ماشین مورد علاقه خود به جاده بروید. ساحل، دریاچه یا رودخانه شما را صدا می زند. با این حال، باتری پیکانتو شما ممکن است با برنامه های شما موافق نباشد. به نحوه واکنش باتری خودرو خود در هوای گرم نگاهی بیندازید. خرابی باتری پیکانتو نباید بخشی از برنامه های تابستانی شما باشند. قرار گرفتن در معرض هوای گرم یکی از دلایل اصلی کاهش طول عمر باتری پیکانتو است. در یک روز گرم، یک باتری می تواند به دمای داخلی بالای 140 درجه برسد، که بسیار بالاتر از دمای ایده آل 80 درجه است. برای جلوگیری از این اتفاق، می توانید از کاور های عایق برای باتری خودرو خود استفاده کنید تا باتری را از قرار گرفتن در معرض گرما نجات دهید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری زانتیا

فرایندی که در باتری پیکانتو به صورت روزمره طی می شود، چیست؟

هر سلول در باتری پیکانتو قادر است حدود 2.2 ولت انرژی تولید کند. باتری‌ خودرو شما دارای شش سلول بوده و بنابراین دارای یک باتری 12 ولتی هستید. صفحات سربی  در اسید سولفوریک غوطه ور می شوند و برای تولید انرژی در باتری پیکانتو واکنش انجام می شود. در اصطلاح علمی، اسید به عنوان یک کاتالیزور عمل می کند و چیزی نیست جز وسیله ای که انرژی شیمیایی را به الکتریسیته تبدیل می کند. باتری پیکانتو انرژی را ذخیره می کند و یا در لحظه ی نیاز آن را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. هنگامی که باتری پیکانتو موتور خودرو را راه اندازی می کند، از آن لحظه به بعد برق خودرو توسط دینام تامین می شود. حتی در این روز و عصر تکنولوژی، بشر خودرویی ابداع نکرده است که بتواند بدون منبعی برای شارژ مجدد، بر اساس نیازها انرژی خود را تامین کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

240901 ف ف : آیا بررسی ولتاژ باتری پیکانتو ضروری است؟

ولتاژ باتری خود را یک بار در ماه چک کنید. عمر باتری سرب اسیدی با دشارژ یا تخلیه شدن های مکرر به طور چشمگیری کاهش می یابد، بنابراین بررسی ولتاژ با یک ولت متر در ماه، یک راه عالی برای مراقبت از سلامت باتری است. یک باتری سرب اسیدی  سالم و کاملا شارژ شده باید ولتاژی در حدود 12.6 ولت یا بالتر داشته باشد. اگر ولتاژ آن به زیر 12.5 ولت کاهش یابد، توصیه می شود باتری را در اسرع وقت شارژ کنید. همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که باتری سرب اسیدی خودرو در ولتاژ 12.4 ولت نیمه شارژ و در ولتاژ 12 کاملا فرسوده در نظر گرفته می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

041001 ف :  چگونه تشخیص می دهید باتری پیکانتو در حال از بین رفتن است؟

میل لنگ ضعیف: استارت خوردن آهسته خودرو با کم نور شدن چراغهای جلویی و داخل خودرو

بوی بد : ممکن است زمانی که کاپوت خودروی خود را بالا می دهید بوی تخم مرغ گندیده بیاید که آن هم بوی باتری فرسوده است.

سولفاته شدن: گاهی نیز خوردگی هایی را بر روی قطب های باتری مشاهده خواهید کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021