باتری خودروهای ایران خودرو

باتری هایما S5

باتری هایما S5

مشخصات باتری هایما S5

باتری هایما s5 را می توانید با تاریخ جدید و کیفیت بالا از امداد باتری کهن تهیه کنید. دو نوع باتری نیازمند به تعمیر و نگهداری و بدون نیاز تعمیر و نگهداری برای خرید باتری هایما S5 شما وجود دارد. اکثر رانندگان یک باتری خودکار بدون تعمیر و نگهداری را انتخاب می کنند که معمولاً خرید آن هزینه بیشتری دارد اما مزیت عملکرد بدون نگرانی را دارد و این خود خیلی با ارزش است. هنگامی که این نوع باتری در خودروی شما نصب شد، باتری نیازی به نظارت بر الکترولیت ندارد. باتری های نیازمند به نگهداری ارزان تر هستند اما به این نظارت نیاز دارند. به عنوان راننده، باید مرتب سطح الکترولیت را بررسی کنید یا مطمئن شوید که این کار توسط یک متخصص انجام می شود، اضافه کردن الکترولیت نیز ممکن است ضروری باشد. اگر باتری مناسب هایما S5 را از امداد باتری کهن خریداری کنید، باتری سیلد اسید یا همان باتری بدون نیاز به نگهداری به دست شما می رسد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 70 آمپر پایه بلند سیلور، باتری مناسب هایم S5 که در قالب D26 در امداد باتری کهن عرضه می شود و با ارسال و نصب رایگان در نقاط مختلف تهران از جمله منیریه ، دارآباد ، سعد آباد و نارمک به دست شما می رسد.

باتری مناسب هایما اس 5

موارد بسیاری در خرید باتری مناسب هایما s5 اهمیت دارد که باید به آن ها توجه کرد، یکی از این موارد نوع باتری است. باتری ها در دو نوع اسیدی و سیلد اسید تولید می شوند. از نظر ساختاری این دو نوع باتری کاملا شبیه به هم هستند و فقط باتری های سیلد اسید به دلیل اینکه نیاز به مراقبت ندارند در صفحات آن ها کلسیم به کار رفته است که باعث می شود میزان مایع الکترولیت را در آن کنترل کند. باتری های اسیدی نیاز به اضافه کردن آب مقطر دارند به همین دلیل که مراقبت از آن ها لازم است، امروزه تقاضای باتری های سیلد اسید بیشتر است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین برند باتری نیز از موارد بسیار مهم در خربد باتری مناسب هایما اس 5 به شمار می رود. سپاهان باتری، باتری های خود را در برند های مختلفی تولید کرده است. باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB چهار برند معروف سپاهان باتری است.

معرف ترین برند سپاهان باتری، برند سوزوکی است که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و زیر نظر کارشناسان شرکت سوزوکی ژاپن تولید شده است. این باتری به دلیل کیفیت بالایی که در ساخت آن به کار گرفته شده است، با نمونه های خارجی، برابری و رقابت می کند و به کشور های همسایه صادر می شود. فناوری بکار رفته در این باتری از آخرین دانشی است که در کشور های پیشرفته استفاده می شود و مطابق با استاندارد های آلمان، انگلیس و استرالیا می باشد.

باطری اوربیتال سیلور جزو بهترین برندهای باتری ایرانی است که توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این برند، نشان استاندارد را کسب کرده است و یکی از باتری های خوب برای استفاده در خودروی شما می باشد که از قیمت مناسبی نیز برخوردار است.

باتری اوربیتال پریمیوم نیز از محصولات سپاهان باتری با تکنولوژی جدید و کیفیت بالا می باشد. سپاهان باتری با توجه به تامین نیاز برقی خودرو ها و با توجه به افزایش آپشن ها و لوازم برقی زیاد، باتری پریمیوم را با تکنولوژی جدید شبکه صفحات، به صورت پانچ برای رده خودرو های سبک قرار داده است.

باتری efb به معنای باتری شناور پیشرفته است و از نسل جدید باتری الکترولیت مایع است که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است. این باتری دارای تعداد بیشتری چرخه شارژ می باشد و در مقابل تخلیه عمیق مقاومت بیشتری دارد. علاوه بر این، با توجه به طول عمر بالاتر این باتری ها، برای خودروهای متداول که دارای مصرف کننده های الکتریکی زیاد و خودروهایی که نیاز به دفعات استارت بالا در طول روز دارند، مناسب هستند.  شما می توانید باتری مناسب هایما اس 5 را از میان برند های سپاهان باتری انتخاب نموده و با اطمینان خاطر این باتری را از طریق مسئولان بخش فروش سفارش دهید.

 

تست باتری هایما S5

آیا باتری ماشین شما دارای قدرت کافی را برای روشن کردن موتور در هوای سرد را دارد؟

تنها راهی که می توانید بفهمید باتری شما کاملاً شارژ است یا خیر، تست باتری هایما S5 از نظر اندازه گیری میزان ولتاژ باتری با ولت متر است. می توانید از ولت متر آنالوگ یا دیجیتال استفاده کنید، اما خواندن ولت متر دیجیتال راحت تر است و نتیجه دقیق تری را به شما ارائه می دهد. ابتدا مطمئن شوید که کلید احتراق خاموش است و همه چراغ های خودرو خاموش هستند. برای بررسی وضعیت شارژ باتری خود، سیم تست ولت متر RED یا POSITIVE را به پایانه مثبت باتری خود وصل کنید. پایانه مثبت با نماد PLUS (+) مشخص می شود و کابل باتری که به ترمینال مثبت متصل است اغلب قرمز رنگ قرمز است. سوکت تست ولت متر BLACK یا NEGATIVE را به پایانه منفی باتری خود وصل کنید. پایانه منفی با علامت منفی (-) مشخص می شود و کابل باتری که به ترمینال منفی متصل است اغلب دارای رنگ کد BLACK است. سپس به یکی از دوستان خود بگویید سوسسچ را بچرخاند و خودرو را روشن کند. در لحظه استارت و روشن شدن موتور عدد روی ولت متر را بخوانید. سه حالت ممکن است پیش بیاید:

ولت متر عد بالای 10 را نشان دهد که معلوم می شود باتری مناسب هایما اس 5 شما کاملا سالم است و شارژ لازم را دارد.
ولت متر عدد بین 8 و 10 را نشان می دهد که در این حالت باتری نیاز به سرویس و رسیدگی دارد.
عددی پایین تر از 8 نشان داده می شود که در اینصورت باتری شما خراب است و ممکن است توانایی روشن کردن موتور را نداشته باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

تعویض باتری هایما اس 5

هیچ چیز ناامیدکننده تر از  این نیست که پشت فرمان بنشینید و آماده رفتن به جایی شوید، اما متوجه شوید که شارژ باتری ماشین شما تمام شده است؛ اما چرا این اتفاق افتاده است و برای رفع آن چه کاری می توانید انجام دهید؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم که چه چیزی می تواند باعث خرابی باتری خودرو شما شود و چگونه می توان تعویض باتری هایما S5 را انجام داد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

واضح ترین مورد باتری ماشین مرده، خطای ساده کاربر است؛ یا ناخواسته چراغ سقفی را روشن کرده اید، چیزی را در منبع تغذیه لوازم جانبی شارژ کرده اید، یا زمانی که خودرو خاموش بوده است از تجهیزات آن استفاده کرده اید. این بدان معناست که مقدار زیادی از باتری شما در هنگام راه اندازی خودرو استفاده شده است، اما دینام شما،  که شارژ و انرژی را به باتری شما برمی گرداند، زمان کافی برای شارژ کامل باتری شما را نداشته است.

یکی دیگر از عوامل احتمالی خراب شدن باتری خودرو و نیاز به تعویض باتری هایما اس 5 سن آن است. اکثر باتری های خودرویی از باتری های سیلد اسید و چند سلولی استفاده می کنند. هر سلول با محلول رقیق اسید سولفوریک و همچنین سرب پر شده است. با افزایش سن باتری خودرو، فرایندی طبیعی به نام سولفاتاسیون را پشت سر می گذارد. این زمانی است که صفحات منفی باتری ماشین شما با کریستال سولفات پوشانده شده است، که می تواند باعث کاهش توان باتری شما در رساندن قدرت به خودرو و جلوگیری از راه اندازی خودرو شما شود. در واقع باتری شما انرژی لازم را به سختی انتقال داده و شارژ لازم برای خود را به سختی دریافت می کند. اگر باتری ماشین شما بین 2 – 3  سال سن دارد بهتر است باتری را تست کنید ، ممکن است زمان تعویض باتری هایما S5 فرا رسیده باشد.

070901 : گرما و لرزش مضرترین عناصر برای باتری خودرو هستند. با این حال، بسیاری از عوامل دیگر می توانند باعث خرابی باتری شوند، مانند: کابل ها و پایانه های خراب، عدم نگهداری الکترولیت، سولفاته شدن، خرابی دینام یا رگولاتور و … اما شما به عنوان مالک خودرو می توانید از تمامی این ها جلوگیری کنید به غیر از سولفاتاسیون باتری هایما اس 5.  سولفات باتری نوعی آلودگی است که بر اثر انجام واکنش های شیمیایی رخ می دهد و نمیتوان به طور کامل آن را از بین برد اما می توان در صورت تشکیل، آن را تمیز کرد و به ادامه عملکرد باتری کمک کرد. سالم نگهداشتن دینام نیز می تواند با بررسی های ماهانه انجام شود، این کار به شما اطمینان می دهد که باتری به طور کامل توسط دینام شارژ می شود و خطری از طرف دینام برای باتری وجود ندارد.

 

باتری با کیفیتباتری هایما S5 با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری هایما S5 با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری هایما S5 با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری هایما S5 با خدمات پس از فروش

در توقف های کوتاه برای باتری هایما S5 بهتر است خودرو را خاموش کنیم یا نه؟

برای توقف های کوتاه خودروی خود را خاموش نکنید زیرا برای شارژ مجدد باتری هایما S5 به زمان مشخصی نیاز داریم. با روشن خاموش کردن زیاد ماشین، این فرصت در اختیار دینام ماشین قرار نمیگیرد تا شارژ مجدد باتری هایما S5 را به طور کامل انجام دهد.

به همین دلیل برقی که از باتری هایما S5 گرفته می شود کامل جایگزین نمی شود و در صورتی که این فرایند مدام تکرار شود، باعث کاهش طول عمر باتری باتری خودرو  در طولانی مدت میشود. برای این که از این اتفاق پیش گیری کنید سعی کنید بعد از پیش آمدن چنین شرایطی برای باتری هایما S5 یک رانندگی بلند مدت را در برنامه خود قرار دهید تا بتوانید نیروی از دست رفته ی باتری جبران کنید. اینگونه به راحتی از مرگ زودرس باتری باتری هایما S5 جلوگیری خواهید کرد.

210901 ف ف : به محض اینکه شما استارت خودرو را می زنید، دینام شروع به چرخش می کند. حین اینکه دینام می چرخد برق تولید می کند. برق برای تغذیه ی باتری هایما s5 تولید می کند. شما نباید در توقف های کوتاه مدت به طور مثال، می خواهید پیاده شوید و یک آدرس را از کسی بپرسید، موتور خودرو را خاموش کنید. با این کار شارژ باتری نیز متوقف خواهد شد. افزایش این روند سبب کاسته شدن عمر باتری خودروی شما می شود. همچنین این نکته را در نظر بگیرید که سفر های طولانی بیشتر به نفع باتری خودروی شما می باشد و از آن محافظت می کند تا سفر های کوتاه.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری مگان

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

عملکرد باتری هایما S5 چگونه است؟

14010824  : دانستن اینکه قطعات داخلی باتری هایما اس 5  دقیقا چگونه کار می کنند ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که انرژی توسط باتری چگونه تولید می شود.

باتری ماشین کاملاً متفاوت از باتری معمولی است که در کنترل از راه دور و حتی در ساعت های دیواری استفاده می شود. باتری ها برای دومی، برای ساعت دیواری و کنترل از راه دور را می توان به عنوان سلول در نظر گرفت زیرا آنها کوچکترین واحدی هستند که نمی توانند به عنوان واحدهای الکتروشیمی جدا شوند.

با این حال، باتری خودرو ترکیبی از شش سلول مشابه است که به صورت سریال چیده شده اند و ولتاژ هر کدام اضافه می شود و به ولتاژ کل بیشتر کمک می کند.14010824

باتری هایما S5 شامل صفحات سربی است که در محلولی از آب و اسید سولفوریک معلق هستند. با تخلیه انرژی باتری ، به دنبال واکنش های شیمیایی که درون باتری صورت می گیرد صفحات سربی با سولفات سرب پوشانده می شوند.

این یک فرآیند برگشت پذیر است، به همین دلیل است که می توان باتری سیلد اسیدی را شارژ و تخلیه کرد. هنگامی که شارژر را به باتری هایما S5 وصل می‌کنید، یا زمانی که دینام جریان را در هنگام کار کردن موتور به باتری هایما S5 شما می‌رساند، بیشتر پوشش سولفات سرب روی صفحات سرب به الکترولیت مایع باز می‌گردد و در همان زمان، هیدروژن نیز آزاد می شود.

در حالی که این فرآیند برگشت پذیر است، تعداد شارژها و چرخه های تخلیه و حتی تعداد دفعاتی که باتری هایما S5 می تواند دشارژ عمیق شود، محدود است. بنابراین به مرور زمان باتری هایما S5 شما تحلیل رفته و نیاز به تعویض پیدا می کند.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

منظور از باتری 70 آمپر قطب چپ برای باتری هایما اس 5 چیست؟

14010815      :    باتری های خودرویی در تمامی کارخانه های تولید کننده، طبق استاندارد های جهانی تولید می شوند تا بتواند به درستی در سینی باتری های خودرو قرار بگیرند. باتری 70 آمپر نیز طبق استاندارد های جهانی در کارخانه سپاهان باتری در قالب D23 تولید می شود و دارای دو قطب چپ و راست است که در ادامه شما را با این مفاهیم آشنا خواهیم کرد.

هنگامی باتری هایما اس 5 را مقابل خود قرار می دهید، قطب های باتری از یک سمت فاصله بیشتری با بدنه کناری باتری دارد، از همان سمت باتری را مقابل خود قرار دهید، اکنون مشاهده می کنید که قطب مثبت باتری در سمت چپ شما قرار گرفته است، اگر همین کار را با باتری قطب راست انجام دهید، متوجه می شوید که قطب مثبت باتری سمت راست شما قرار گرفته است که به این باتری 70 آمپر پایه بلند قطب راست و یا 7024 و یا D23R می گویند و هرگز قابل نصب بر روی خودرو هایما اس 5 شما نمی باشد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

191001 ف ف:  روند شارژ باتری هایما اس 5 به چه صورت است؟

اول از همه آماده سازی قبل از شروع شارژ مهم است. شارژ باتری در وسیله نقلیه ساده تر است و به دلایل ایمنی نسبت به باقی روش ها ترجیح داده می شود، اگرچه همیشه این امکان وجود ندارد. به هنگام شارژ در فضاهای بسته از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید. اگر باتری برای شارژ از محفظه موتور خارج شود، به دلیل وزن زیاد، می بایست نفر دومی نیز کمک کند. در باتری های سیلد اسیدی باید انتظار داشت که در طول شارژ شدن، هیدروژن انفجاری و گاز زدایی ایجاد شود. در موارد شدید، غلظت بالای هیدروژن ممکن است منجر به انفجار با صدمات و آسیب جدی شود. همچنین باید به عیوب باتری اشاره کرد. ممکن است از باتری های آسیب دیده اسید نشت کند. تماس فیزیکی با اسید باتری می تواند باعث سوختگی جدی شود.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

221201 ف:   علت متورم شدن باتری هایما S5 چیست؟

باتری های متورم معمول نیستند و خطر قابل توجهی را برای ماشین و حتی راننده در پی دارند. آن ها نتیجه جریان بیش از حد در داخل سلول های باتری هستند که باعث ایجاد گرما و گاز می شوند. این می تواند ناشی از شارژ بیش از حد، نقص سازنده (که بسیار نادر است)، تخلیه عمیق یا آسیب به باتری باشد. در این شرایط ممکن است باتری سیلد اسید متورم شده باعث داغ شدن بیش از حد و در نهایت شعله ور شدن خود شود. زمانی که در این موقعیت قرار گرفتید، به هیچ عنوان اقدام به روشن کردن موتور وسیله نقلیه نکنید و اگر می توانید سریعا باتری را به آرامی از خودرو خارج کرده و بیرون از آن قرار دهید، در صورتی که از عهده این کار بر نخواهید آمد حتما بگذارید یک مکانیک متخصص این کار را انجام دهد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

8 دیدگاه در “باتری هایما S5

 1. خراطه گفت:

  سلام یک مدتی هست که یک فکری سراغم اومده، در واقعا باید بگم یک سوالی به شدت ذهنم رو مشغول کرده و برای رفع این کنجکاوی میخوام از سایت شما بپرسم. سوال در مورد باتری ماشین هست. میخوان بدونم که اگر احیانا یک موقعی باتری ماشین من خراب یا همون فرسوده بشه، آیا میتونیم از یک خودرو بدون باتری هایما s5 استفاده کنیم؟ یعنی خودرو کار میکنه و استارت میخوره که ازش استفاده کنیم.

 2. admin گفت:

  بدون باتری هایما s۵ خودرو شما اصلاً روشن نمیشه که بخواد ازش استفاده کنید. باطری قلب ماشین و شما برای راه اندازی خود را حتماً بهش نیاز دارید و هیچ وقت نمی توانید بدون باتری ماشینتون رو روشن کنید. اگر باتری فرسوده شد و وقت کافی برای تعویضش نداشتید می تونید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید و باتری مناسب ماشین رو در نقاط مختلف تهران از جمله میرداماد و پاسداران، با ارسال و نصب رایگان در محل تحویل بگیرید.

 3. آبتین گفت:

  سلام . اینطور که من میدونم در باتری هایما s5 یک مقدار آب و یک مقدار اسید سولفوریک وجود دارد. حالا می خواستم در مورد اون مقدار آب مقطری که در باتری خودرو وجود داره از شما یک سوالی بپرسم، آیا ممکن هست در تابستان آب باتری تبخیر بشه یا اینکه در فصل زمستان آب مقطر باتری منجمد بشه؟؟
  لطفا جواب سوال بنده رو بدید ممنونم از شما.

 4. admin گفت:

  اتفاقی که برای باتری هایما اس ۵ شما در تابستان میوفته این هست که در اثر گرما مقداری از آب الکترولیت باتری خودرو شما تبخیر میشه و اگر باتری شما از نوع اسیدی باشه میتونید با باز کردن دریچه های مخصوصی که روی باتری تعبیه شده به این الکترولیت دسترسی پیدا کنید و با اضافه کردن آب مقطر آن را احیا کنید اما میزان تبخیر در باتری های مهر و موم شده خیلی کمتره و این امکان وجود ندارد که شما بخواهید بهش آب مقطر استفاده کنید. به همین خاطر هستش که مردم برای اینکه بتونن استفاده مفیدتر از باتری داشته باشند به سراغ باتری مهروموم شده میرن تا میزان تبخیر کمتر باشد.

 5. شهرزاد گفت:

  بین محصولات سپاهان باتری پیشنهاد شما برای تعویض باتری هایما اس ۵ کدوم برند هستش؟ راستش من نمیدونم هر کدوم از این برند هایی که شما تو شرکت دارید چه ویژگی هایی دارند که بخوام تصمیم بگیرم کدومش برام مناسبتره و انتخاب کنم، برای همین می خوام شما من و تو این زمینه راهنمایی کنید که بدونم کدوم باتری برام مناسبتره، درضمن قیمتش هم برام مهمه نمیتونم خیلی برای خرید باتری هزینه کنم لطفاً گزینه ای که بهم معرفی میکنید از نظر قیمتی مناسب باشه.

 6. admin گفت:

  این کاملا سلیقه ای هستش که شما کدام یک از برندهای شرکت سپاهان باتری را برای تعویض باتری هایما S5 انتخاب کنید ، اما راهنمایی که میشه به شما کرد این هستش که اگر می خواهید با توجه به گارانتی، باتری مورد نظر را انتخاب کنید در نظر داشته باشید که باتری اوربیتال سیلور ۱۵ ماه گارانتی، اوربیتال پریمیوم ۱۸ ماه گارانتی، اوربیتال efb ۲۱ ماه گارانتی و سوزوکی ۱۶ ماه گارانتی دارد و اگر می‌خواهید باتری رو با توجه به قیمتش انتخاب کنید باید با کارشناسان فروش تماس بگیرید تا شما را در این مورد راهنمایی کنند.

 7. esmaili گفت:

  آخرین باری که تعویض باتری هایما s۵ انجام دادم ۵ ماه پیش بود و توی این تعویض باتری من از کارشناس خواستم که از باتری با آمپر بالاتر از باتری فابریک روی ماشین من استفاده کنه اما این کار را نکرد و به گفته نمیشه باتری با آمپر بالاتر روی ماشین نصب کرد، خلاصه کلی باهاش بحث کردم آخر سر هم همون باتری فابریک رو ماشین انداختم ولی الان احساس می کنم خیلی عملکرد ماشین ضعیفه و می خوام دوباره باتری عوض کنم . میتونم از باتری ۹۰ آمپر ماشین استفاده کنم؟

 8. admin گفت:

  استفاده از باتری ۹۰ آمپر برای تعویض باتری خودرو شما امکان پذیر نیست چون این باتری از نظر آمپر و از نظر ابعاد اصلاً برای نصب روی خودرو شما مناسب نیست و اگر قصد دارید تعویض باتری برای خودرو انجام دهید باید حتما اقدام به خرید باتری فابریک هایما اس ۵ کنید در غیر این صورت باتری دیگری قابل نصب روی خودرو شما نیست و هیچ کارشناسی استفاده از باتری به جز باتری فابریک را به شما پیشنهاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *