باتری خودروهای تویوتا

باتری تویوتا هایلوکس

باتری تویوتا هایلوکس

مشخصات باتری تویوتا هایلوکس

تویوتا هایلوکس یک سری وانت است که توسط شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا تولید و روانه بازار می شود.اکثر این خودروها به عنوان انواع شاسی بلند و یا شاسی کابین به فروش می رسند، اگرچه می توانند در انواع مختلف بدنه پیکربندی شوند.باتری 60 آمپر پایه بلند D23 باتری فابریک این خودرو است و توسط کارخانه بر روی این خودرو نصب شده است.باتری 70 آمپر پایه بلند D26 نیز باتری ای است که قابل استفاده در این خودرو است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

افرادی که علاقه به آفرود سواری دارند نیز می توانند از باتری 90 آمپر پایه بلند D31 استفاده نمایند اما در خودرو های عادی توصیه نمی شود.حداکثر آمپر مورد استفاده در این ماشین باتری های 90 آمپر است که البته ذکر کردیم بهتر است فقط به منظور آفرود سواری استفاده شود.باتری های آمپر بالا برای استفاده زیاد از خودرو و یا وجود تجهیزات برقی زیاد مناسب است چرا که باتری زودتر از بین می رود.ولی اگر خودروی شما یک خودروی معمولی است بهتر است از باتری فابریک استفاده نمایید.باتری های فابریک به تنهایی پاسخگوی نیاز خودرو هستند چون به همین منظور طراحی شده اند.

تست باتری تویوتا هایلوکس

باتری خودرو جزء ضروری خودرو است.باتری ها باعث می شوند تا وسیله نقلیه شما برای چرخاندن ادامه یابد.به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید چه موقع باید تعویض باتری خودرو را در نظر بگیرید و همچنین چه کاری می توانید برای افزایش طول عمر آن انجام دهید.عمر باتری خودرو به طور متوسط ​​بین 2 تا 5 سال است.عوامل بسیاری در این عدد موثر است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تست و کنترل باتری به صورت مداوم یکی از این امور است.وقتی می خواهید عمر باتری خودرو را افزایش دهید ، آگاهی از وضعیت باتری خودرو مهم است.برای این کار می توانید از یک ولت متر استفاده کرده و میزان ولتاژ را اندازه بگیرید.در صورتیکه بیشتر از 12 ولت است هنوز باتری شما کار می کند.

خوردگی را کنترل کنید.پایانه های باتری به مرور زمان دچار خوردگی می شوند اما تمیز نگه داشتن آنها از تجمع ، راهی عالی برای افزایش طول عمر باتری خودرو است.بسیاری از موارد دیگر برای تست باتری وجود دارد که اگر به دست متخصص آن سپرده شود نتیجه بهتری خواهد داشت.

قیمت باتری تویوتا هایلوکس

موارد زیادی وجود دارد که در قیمت تاثیر گذار است.اگر بخواهیم چند مورد از آن ها را نام ببریم به شرح زیر است:نوع و برند باتری که به دلیل مواد سازنده آن ها قیمت متفاوتی پیدا می کنند.

قیمت جهانی سرب: سرب همچون طلا قیمت جهانی و غیر مصوبی دارد که به دلیل بکار رفتن آن در باتری ها موجب تفاوت در قیمت می شود.

وزن باتری: هرچه وزن باتری بیشتر باشد به این معنی است که سرب به کار رفته در آن بیشتر است و قیمت بالاتری خواهد داشت.و….

بر این اساس کارخانه های باتری سازی باتری های تولیدی خود را قیمت گذاری می کنند.اگر بین تاریخ باتری ماشین تا زمان نصب باتری بر روی ماشین، مدت زمان زیادی می گذرد، نشان دهنده ی این است که این باتری مدت طولانی را در انبار گذرانده یاشد.این امر ممکن است تحت تاثیر عواملی قرار گیرد که میتوانند بر روی عمر باتری ماشین تاثیر گذاشته باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

حتی اگر باتری ماشین تحت شرایط مطلوب نگهداری شوند چون باتری یک محصول مصرفی میباشد و مواد داخل آن در اسید شناور هستند باید توجه داشته باشید باتری که مدت زمان زیادی از تاریخ تولید آن گذشته تهیه نکنید.چرا که تاریخ تولید بر سلامت باتری نیز تاثیر می گذارد.تاریخ باتری بر روی بدنه باتری به صورت سریالی از اعداد انگلیسی درج شده است.

بهتر است باتری هایی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولیدشان گذشته است را تهیه ننمایید چرا که عمر مفید باتری از زمان ساخت آن شروع می شود و این امر در سلامتش تاثیر گذار است.

نمایندگی سپاهان باتری همواره در تلاش است باتری ها را به سرعت پس از تولید در اختیار مشتریان قرار دهد تا آن ها بهترین استفاده را از باتری خود ببرند.

ارسال باتری در شهر تهران به صورت رایگان برای شما انجام می گیرد.همچنین بعد از تست باتری و دینام نصب آن نیز برای شما رایگان است.

طول عمر باتری تویوتا هایلوکس

عمر باتری خودرو تا زمانی که باتری خراب نشود و خودرو را بی حرکت کند، از توجه صاحب خودرو دور می ماند.غالباً ، این امر در نامناسب ترین زمان اتفاق می افتد و نیاز به تماس با امداد جاده و یا بکسل کردن خودرو تا یک تعمیرگاه دارد.و البته که این امر هزینه زیادی را برای صاحب خودرو به همراه خواهد داشت.هنگام تعویض ، لازم است به خاطر داشته باشید که اکثر باتری های خودرو برای مدت سه تا پنج سال مفید هستند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

و این عمر مفید از زمان مونتاژ آن ها شروع می گردد.عوامل بسیاری نیز در کاهش طول عمر تاثیر می گذارد.گرما عمده ترین دلیل کاهش طول عمر باتری خودرو است.عایق باتری از جدید ترین محصولاتی است که برای محافظت از گرما استفاده می شود.این محصول از جنس pvc و پشم شیشه است.ترافیک و ارتعاش باتری در محفظه و ضربه خوردن آن نیز می تواند از عوامل تاثیر گذار باشد.

تعویض باتری تویوتا هایلوکس

رایج ترین علامتی که نشان می دهد باتری ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد، هنگام تلاش برای راه اندازی موتور، کندتر از حالت عادی حرکت موتور است.

به نظر می رسد که موتور برای راه اندازی مشکل دارد.اگر متوجه این موضوع شدید، می توانید باتری را با روشن کردن چراغ های جلو هنگام خاموش بودن خودرو بررسی کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چراغ های کم نور نشان دهنده این است که باتری به پایان عمر خود نزدیک می شود.با این حال ، مواقعی وجود دارد که باتری به دلیل سرمای زیاد از کار می افتد یا اگر به مدت طولانی با ماشین رانندگی نمی کنید.اینها لزوماً نشانگر خالی شدن باتری نیستند.شروع پرش می تواند باتری را جوان کرده و در آن موارد به سطح قدرت معمول خود بازگرداند.

اما اگر باتری قدیمی و ضعیف باشد ، راه اندازی سریع راه حل نیست.ممکن است برای لحظه ای خودرو را روشن کند ، اما احتمالا به زودی باتری دوباره خراب می شود.تعویض باتری توسط نمایندگی سپاهان برای شما به صورت رایگان صورت می پذیرد.

باتری با کیفیتباتری هایلوکس با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری هایلوکس با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری هایلوکس با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری هایلوکس با خدمات پس از فروش

از انرژی باتری هایلوکس در خودرو چه استفاده ای می شود؟

چراغ‌های جلو زمانی که قدرت لازم را برای درخشش آنچنان که باید را ندارند، کم نور می‌شوند. اگر چراغ‌های جلوی شما زمانی که دینام غیر فعال است آنقدر که باید روشن نیستند، ممکن است بخواهید باتری هایلوکس خود را بررسی کنید. شاید باتری هایلوکس شما انرژی کافی برای تامین چراغ ها را در اختیار ندارد و نیاز است که تعویض یا شارژ شود.

اکثر خودروهای مدرن دارای لوازم جانبی الکترونیکی زیادی مانند صندلی های برقی، شیشه های برقی، رادیو، چراغ های داشبورد، چراغ های جلو، برف پاک کن ها و غیره هستند. هر یک از این موارد برای کار کردن در زمان خاموش بودن خودرو به برقی که از باتری تویوتا هایلوکس شما می آید نیاز دارد. اگر این قطعات در زمان خاموش بودن موتور خودرو با مشکل شروع به کار کردند، باید باتری هایلوکس خود را بررسی کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری موهاوی

میزان رانندگی چگونه بر سلامت باتری هایلوکس شما تاثیر منفی می گذارد؟

یکی از عواملی که تاثیر منفی بر طول عمر باتری هایلوکس شما دارد، سبک رانندگی شما است. راه‌اندازی ماشین باعث مصرف شدن مقدار نسبتاً زیادی از انرژی باتری هایلوکس شما می‌شود، بنابراین سیستم شارژ باید برای پر کردن مجدد شارژ باتری وارد عمل شود. اگر علاقه به رانندگی در مسافت های کوتاه دارید، باتری هایلوکس شما هرگز به طور کامل شارژ نمی شود. این حالت ثابت کم شارژ باعث لایه بندی اسیدی باتری هایلوکس شما می شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری دنا

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چه مواردی بر طول عمر باتری هایلوکس موثر اند؟

برای حفظ طول عمر باتری هایلوکس لازم است در مورد دمای محل نگهداری باتری حساس باشید. گرمای بیش از حد می تواند به همان اندازه که سرما برای باتری بد است، مضر باشد. به همین دلیل است که بسیاری از رانندگان در اطراف باتری های خود، عایق را اضافه می کنند تا بتوانند طول عمر باتری هایلوکس را افزایش دهند.

نوع سفرهایی که انجام می دهید طول عمر باتری هایلوکس را تعیین می کند. فرض کنید به طور منظم سفرهای کوتاه انجام می دهید، در این صور دستگاه به سرعت از کار می افتد زیرا این عادت انرژی زیادی را از باتری تخلیه می کند و حتی اگر باتری مناسب را تهیه کرده و بر روی خودرو نصب کنید، از این قضیه مستثنی نخواهید بود. علاوه بر این، با روشن و خاموش کردن موتور در فواصل زمانی کوتاه، دینام خودرو نمی تواند باتری مناسب هایلوکس را به اندازه کافی شارژ کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری جک J5

میزان و نحوه ی استفاده از انرژی باتری هایلوکس چه تاثیری بر طول عمر دارد؟

مقدار انرژی گرفته شده از باتری طول عمر آن را تعیین می کند و از این طریق شما را از زمان مناسب برای تعویض باتری هایلوکس آگاه می کند. فرض کنید شما AC را در زمان خاموش بودن موتور در خودرو روشن کرده اید و انرژی باتری را مصرف می کنید، در این شرایط اگر DVD، استریو و سایر دستگاه های الکترونیکی را اضافه کنید، باتری انرژی بیشتری را به دلیل بار اضافی از دست می دهد. بنابراین به عنوان یک قاعده کلی، هر چه جلوی تخلیه ی انرژی بیشتری در صورت استفاده بی رویه از باتری بگیرید، طول عمر آن بیشتر می شود و دیرتر نیاز به تعویض باتری هایلوکس پیدا می کنید. باتری خودرو تعداد زیادی چرخه استفاده دارد اما اگر باتری را خالی کنید یا به عبارتی باتری هایلوکس را دشارژ عمیق کنید، مهلت کمتری برای استفاده از باتری خواهید داشت.

باتری سایر خودرو ها : باتری سمند

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *