باتری خودروهای سایپا

باتری شاهین

باتری شاهین

مشخصات باتری شاهین

باتری شاهین، باتری 60 آمپر قالب L2 است، ابعاد باتری در این خودرو مشخص است و باتری بزرگ تر از این ابعاد را نمی توان در آن جای داد. ابعاد قالب های مختلف باتری ها با هم متفاوت اند؛ درنتیجه بیش از ابعاد جای باتری نمی توان در آن قرار داد. اگر با هر کدام از موارد زیر مواجه شدید، سریعاً به فکر خرید باتری 60 آمپر سوزوکی برای خودرو خود از امداد باتری کهن باشید تا باتری را با ارسال و نصب رایگان در اقصی نقاط تهران از جمله بلوار دریا ، امانیه ، دروس و قلهک ، دریافت کنید.

1. آسیب به باتری یا اتصال کوتاه داخلی می تواند باعث نشت گاز باتری شود. اگر وقتی کاپوت را باز می‌کنید بوی تخم‌مرغ فاسد به مشام می‌رسد، ممکن است نشتی باتری شاهین مقصر باشد. برای بررسی آن نزد کارشناس ببرید. مکانیک به شما اطلاع می دهد که آیا باتری نیاز به تعویض دارد و مراحل بعدی چه خواهد بود.

2. آب و هوای نامساعد می تواند تاثیر زیادی بر طول عمر باتری خودرو شاهین شما داشته باشد. قرار گرفتن در معرض گرما و سرمای شدید در واقع می تواند باعث متورم شدن و ترک خوردن کیس باتری شود. اگر باتری شما چیزی جز مستطیل شکل است، به احتمال زیاد به درستی کار نمی کند و نیاز به جایگزینی دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

100901 : از بیرون، باتری شاهین فقط شبیه یک بلوک پلاستیکی خسته کننده با چند اتصال دهنده در بالا به نظر می رسد. اما این پوسته خارجی پلاستیکی کاملاً بادوام و معمولاً مقاوم در برابر اسید است تا از اجزای داخلی پیچیده و مواد داخل آن محافظت کند که جادویی را انجام می دهند. داخل باتری محلول شیمیایی (معمولا اسید سولفوریک) و لایه هایی از صفحات سرب و دی اکسید سرب است که با اسید واکنش می دهند و انرژی ایجاد می کنند. سطوح ولتاژ متفاوتی برای باتری خودرو وجود دارد که رایج ترین آنها 12 ولت است. یک باتری استاندارد 12 ولتی خودرو دارای شش سلول است که هر کدام 2.1 ولت در حالت شارژ کامل تولید می کنند. هر کاهش 0.2 ولتی در شارژ باتری تقریباً معادل 25 درصد از دست دادن برق است. بنابراین، حفظ شارژ مناسب باتری همیشه ضروری است.

 

 

برند باتری مناسب شاهین

کارخانه سپاهان باتری از با کیفیت ترین کارخانه های باتری سازی در خاورمیانه است.این کارخانه باتری خود را در برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید و در بازار عرضه کرده است.این برند ها از نظر قدرت و مواد اولیه سازنده با هم متفاوت اند.همچنین این باتری ها بدلیل کیفیت بالایی که دارند علاوه بر فروش بالا در بازار ایران، به کشور های همسایه صادر می شوند. در ادامه می توانید از میان باتری های عرضه شده مناسب خودروی خود، باتری مورد نظرتان را انتخاب نموده و در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

14010824 :  برای انتخاب باتری مناسب شاهین خود، برند خاصی در نظر گرفته نشده است و ابعاد و قالب باتری است که اهمیت فراوانی دارد تا بتواند به درستی در سینی خودرو قرار بگیرد و برند باتری از این جهت اهمیت دارد که مشهور باشد و قابل اعتماد باشد، که برند های کارخانه سپاهان باتری، همگی مشهور و قابل اعتماد هستند و تمامی آنها مورد تائید کارشناسان فنی هستند.

برای آنکه بتوانید برند دلخواه خود را پیدا کنید، پیشنهاد می کنیم مشخصات برند های کارخانه سپاهان باتری را در ایت ما مطالعه کنید و آنچه را که مطابق خواسته شما است را انتخاب کنید.

 

تست باتری شاهین

تست باتری خودرو بدلیل اهمیتی که در کنترل سلامت آن دارد بسیار حائز اهمیت است.باتری از منابع اصلی تولید برق و انرژی در خودرو محسوب می شود که توجه به سلامت آن باعث کارکرد هرچه بهتر خودرو و تجهیزات برقی آن خواهد شد.برای تست باتری یکسری اقدامات وجود دارد که اگر این اقدامات بصورت مداوم انجام گیرد از بروز مشکلات ناگهانی جلوگیری می کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

بررسی وضعیت ولتاژ باتری، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. از جمله این اقدامات است. انجام این کار ها نیاز به تجهیزات مناسب دارد و بهتر است بدست متخصص این کار سپرده شود.نمایندگی سپاهان باتری قبل از تعویض باتری خودروی شما، کنترل های لازم را بصورت رایگان برای شما انجام می دهد تا هزینه های اضافی از روی دوش شما برداشته شود.

221001 ف ف :   آسان ترین روش برای تست باتری شاهین، تست به وسیله ی مولتی متر است که مقدار ولتاژ باتری شما را نشان می دهد. خودتان نیز می توانید این عمل را انجام دهید. برای انجام این فرآیند ابتدا دستگاه را تهیه کنید. اول پایانه قرمز رنگ را به قطب مثبت باتری و بعد از آن پایانه ی مشکی رنگ را به قطب مشکی باتری متصل کنید. به نمایشگر مولتی متر در حالت خاموش بودن موتورتان نگاه کنید. مقدار ولتاژی که به شما نشان می دهد باید 12.6 ولت باشد که این نشان می دهد باتری شما شارژ شده است. پس از آن موتور خودرو را که راه اندازی کردید دوباره به صفحه نمایشگر نگاه کنید، این مقدار باید بین 13.6 تا 14.6 ولت باشد تا نشان دهد باتری شما از سلامت کامل برخوردار است.

قیمت باتری شاهین

قیمت باتری ها به عوامل بسیاری بستگی دارد که براساس این عوامل توسط کارخانه سازنده باتری قیمت گذاری می شود.نوع برند باتری، میزان آمپراژ، نوع خودرو و …. از عواملی است که در ان امر دخیل است.عوامل دیگری مانند انبارداری، حمل و نقل و … نیز می تواند در قیمت نهایی خودرو موثر باشد.در انتها لازم است این نکته را ذکر کنیم که قیمت نهایی باتری با احتساب دریافت باتری فرسوده محاسبه شده است و در صورت نبود باتری فرسوده هزینه باتری افزایش می یابد.برای اطلاع از قیمت باتری های سپاهان باتری می توانید به سایت مراجعه کرده و یا با شماره های نمایندگی سپاهان باتری تماس بگیرید.تاریخ تولید باتری تاثیر بسیاری در سلامت باتری خودرو دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری هایی که بیش از یکسال از تاریخ تولید آن ها گذشته باشد قدرت و کارایی اولیه را نخواهند داشت.همچنین در هنگام تهیه باتری باید به زمان شروع گارانتی آن نیز توجه کرد که این موضوع نیز به تاریخ تولید باتری وابسته است.پس در نظر داشته باشید که باتری خودرو با تاریخ جدید در سلامت و قدرت باتری تاثیر گذار است و در هنگام خرید باید به آن توجه شود.کارخانه سپاهان باتری همچون سایر کارخانه های تولید محصول، مدت زمانی را برای گارانتی محصول خود در نظر می گیرد.گارانتی شامل محصولاتی می شود که از طرف کارخانه مشکل تولید داشته باشند و در شرایط مناسب کارکرد باتری عمر کمتری کرده باشند.در اینصورت کارخانه باتری شما را با باتری نو تعویض خواهد کرد اما تعمیر بر روی محصول صورت نمی گیرد.نوع باتری، برند آن، نوع خودرو و … از عواملی است که بر روی مدت زمان گارانتی تاثیر می گذارد.مدت زمان گارانتی باتری های سپاهان باتری بین 12 تا 21 ماه است.شما می توانید برای فعالسازی گارانتی باتری خود، بارکد روی جعبه محصول را به شماره های درج شده بر روی برگه گارانتی ارسال نمایید.همچنین لازم است هنگام خرید به تاریخ شروع گارانتی توجه نمایید.تمامی باتری های سپاهان باتری برای شما به صورت رایگان ارسال می گردد و توسط کارشناسان این شرکت بر روی خودروی شما نصب می شود.

طول عمر باتری شاهین

در حالت عادی باتری ها به طور متوسط حدود 1 الی 3 سال عمر می کنند.البته با توجه به شرایط تغییر این مدت زمان ممکن است.هرچند طول عمر باتری ها علاوه بر نوع و کیفیت ساخت به مصرف کننده نیز بستگی دارد.عواملی مانند شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از باتری، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از حد از کولر و چراغ ها می تواند بر عمر باتری تاثیر گذار باشد.توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

240901 ف ف: ممکن است در اینجا سوالی برای شما پیش بیاید که آیا ممکن است باتری شاهین بیش از سه سال نیز عمر کند یا خیر. در پاسخ به شما می بایست بگوییم بله. طول عمر باتری شما با توجه به نحوه رانندگی، نگهداری و استفاده از خودروی شما می تواند افزایش و یا کاهش نیز یابد. برای اینکه باتری خودروی شما بیشتر عمر کند و نیازی به تعویض سریع آن نداشته باشید باید روش هایی را رعایت کنند. یکی از این روش ها این است که کاملا توجه داشته باشید هنگامی که خودروی خود را ترک می کنید تمامی چراغهای خودرو و لوازم جانبی، خاموش باشند که نتوانند در حالت خاموشی موتور خودرو باتری را تخلیه سازند. چرا که در این حالت قطعه ای فعال نیست که بتواند باتری را شارژ کند، در نهایت باتری دشارژ می شود. دشارژ شدن های مکرر باتری سبب کاهش طول عمر آن خواهد شد.

03.01.28 : مهمترین کاری که باتری شاهین انجام می دهد ، کمک به راه اندازی موتور بوده و پس از راه اندازی موتور، دینام انرژی مورد نیاز اجزاء الکترونیکی خودرو را تولید و باتری خودرو را شارژ می کند اما چون دینام در زمانی که موتور خودرو خاموش است کار نمی کند، سیستم استارت از نیرویی که در باتری ذخیره شده استفاده می کند.

در حالی که موتور خاموش است، نیروی ذخیره شده در باتری خودرو ،برای تامین انرژی برق مورد نیاز تجهیزات برقی ماشین شما از جمله رادیو، بالابر برقی شیشه ها یا چراغ های داخلی و خارجی، استفاده می شود، اما نباید برای راه اندازی سیستم های الکتریکی در ماشین خود برای مدت طولانی در حالی که موتور کار نمی کند، اقدام کنید چرا که شما در معرض خطر خالی شدن شارژ باتری و سپس نداشتن قدرت کافی برای روشن کردن مجدد موتور مواجه هستید.

تعویض باتری شاهین

اگر زمان استارت خودرو با مشکل روبرو شده‌اید، احتمالا عمر باتری اتومبیل شما رو به پایان است و نیاز به تعمیر و تعویض باتری ماشین دارید.نشانه باتری سالم این است که تمام قطعات برقی ماشین از جمله چراغ‌های اتومبیل، کولر و بخاری را روشن کند.تعویض باتری خودرو کار ساده و آسانی است اما بهتر است برای جلوگیری از بروز خسارت از متخصص استفاده شود.همچنین بهتر است ابتدا مطمئن شوید که مشکل خودروی شما از باتری است تا هزینه اضافی بر گردن شما نیفتد.کارشناسان متخصص شرکت سپاهان باتری، کنترل های لازم را به صورت رایگان برای شما انجام داده و در صورت نیاز اقدام به تعویض رایگان باتری شما می کنند.

081001 ف :  زمانی که باتری شاهین فرسوده شود نوبت به تعویض آن فرا می رسد. در این زمان می بایست سعی کنید هر چه زودتر تعویض را انجام دهید تا به قطعات دیگر آسیب وارد نشود. در طول رانندگی اگر باتری رو به فرسودگی باشد می تواند به دنیام و موتور نیز فشار وارد کند. برای تعویض این قطعه در خودروی خود، توجه داشته باشید که آمپر و قالب مناسب آن را تهیه کنید. تنها باتری ای که برای این خودرو مناسب است و هیچگونه آسیبی به آن وارد نمی کند همان 50 آمپر بوده که فابریک این خودرو است. می توانید برای تعویض، با شماره تلفن زیر تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت باتری برای خودروی شما ارسال شود.

باتری با کیفیتباتری شاهین با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری شاهین با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری شاهین با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری شاهین با خدمات پس از فروش

 

آیا باتری شاهین همیشه علائم خرابی را از خود بروز می دهد؟

باتری شاهین زندگی مرموزی دارد. در حالی که در برخی موارد باتری سرنخ هایی را ارائه می دهد که خرابی در راه است، در بسیاری دیگر از موارد چنین نیست. در حالی که همه ما دوست داریم مجموعه‌ ای از هشدارهای مبنی بر اینکه خرابی باتری در راه است داشته باشیم تا بتوانیم به موقع اقدام به تعویض باتری شاهین کنیم، خوب است ابتدا از برخی از مشکلات بزرگی که باعث خرابی باتری می‌شوند جلوگیری کنیم و در مرحله بعد، زمانی که سرنخ‌هایی نشان از این که ممکن است مشکلی در باتری شاهین وجود داشته باشد مشاهده کردیم، به سرعت واکنش نشان دهیم و در صورت نیاز به تعویض باتری خودرو در اولین فرصت اقدام به این فرایند کنیم.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری شاهین

در چه شرایطی می توانیم از باتری شاهین خود نهایت استفاده را داشته باشیم ؟

جهت افزایش طول عمر باتری شاهین به یاد داشته باشید در زمان بیکار بودن خودرو از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید. به طور معمول، ما تمایل داریم از چراغ های جلو، سیستم صوتی و تهویه مطبوع در حین دور آرام موتور یا پس از خاموش کردن موتور استفاده کنیم یا احتمالاً موتور خودرو را زمانی که در ترافیک گیر کرده ایم، روشن نگه می داریم. مطمئناً این کار ضرر بیشتری بر باتری شاهین وارد می‌کند، بنابراین بهتر است از انجام هر کدام از این موارد و نمونه های مشابه خودداری کنید.

سطح الکترولیت باتری شاهین خود را در صورتی که باتری اسیدی دارید هر سه ماه یکبار آزمایش کنید. سطح الکترولیت باتری شاهین بسته به نوع استفاده تغییر می کند، به عنوان مثال، گاهی اوقات شما به طور مکرر از ماشین خود استفاده می کنید، یا ممکن است آن را برای مدتی در حالت استراحت قرار دهید که در حال سفر به جای دیگری هستید یا برای چند روز اصلاً از ماشین خود استفاده نمی کنید. بنابراین، همیشه بهتر است سطح الکترولیت باتری شاهین خود را هر سه ماه یک بار بررسی کنید تا آن را در حد مطلوب خود نگه دارید.

شرکت امداد باتری کهن در تمامی مناطق تهران از جمله میرداماد ، شریعتی و تهرانپارس خدمات رسانی انجام می دهد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

031201 ف ف:  باتری شاهین بدون شارژ چقدر دوام می آورد؟

این سوال بیشتر درمورد باتری خودروهایی که زیاد استفاده نمی شوند صدق می کند. گاهی رانندگان خودروی خود را مدت طولانی رها کرده و به مسافرت می روند، غافل از اینکه باتری خودرو همواره فعال است و شارژ آن در حال کم شدن می باشد زیرا از دینام شارژی دریافت نمی کند. در این زمان علاوه بر دشارژ شدن، باتری شروع به سولفاته شدن نیز می کند. باتری سولفاته شده ناشی از محروم ماندن آن از شارژ به وجود می آید. در این مواقع شما می بایست سعی کنید که برای محافظت از باتری خودرو، از یک آشنا بخواهید تا خودروی شما را حداقل در هفته دوبار به مدت 20 دقیقه براند.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

 

251201 ف:  رانندگی در جاده های ناهموار چگونه می تواند به باتری شاهین صدمه وارد کند؟

زمانی که شما در این جاده ها رانندگی می کنید، وسیله نقلیه دچار تکان های شدیدی می شود و هر چه سرعت شما بیشتر باشد، صدمات بیشتری نیز به آن وارد خواهد شد. به این دلیل است که، ساختار درونی باتی برهم می ریزد. باتری دارای محلول الکترولیت و صفحات سربی است که درون این محلول غوطه ور هستند. این مواد هستند که با یکدیگر واکنش های شیمیایی انجام می دهند و انرژی الکتروشیمیایی را در خودرو برای راه اندازی موتور و سیستم های برقی تولید می کند. حال در صورتی که اختلالی در این ساختار ایجاد شود، باتری دیگر نمی تواند عملکرد درستی از خود ارائه دهد و در نهایت رو به فرسودگی می رود؛ بنابراین ما باید تا حد امکان از رانندگی در این جاده ها جلوگیری کنیم. اگر مجبور به رانندگی در جاده های ناهموار شدیم، برای تامین سلامت باتری، می توانیم پایانه های آن را بررسی کرده و از محکم بودن آن ها مطمئن شویم.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

9 دیدگاه در “باتری شاهین

 1. mahsa گفت:

  سلام من ماشینم شاهین هستش باتری فابریک روش هست ۶۰ امپر صبا روش نصب شده است و همه جوره به ماشینم میرسیدم تست باتری خودرویی که
  رفتم گفتم همه چی ردیفه ولی یه هفته دیگ باتری فابریکی شاهین به مشکل برخورد چون کولر کار نمیکنه هوای گرم امون مارو بریده اقا جوری شده که کارمو ول
  کردم افتادم دنبال کارای ماشین یا ماشینو میزارم کنار با تاکسی میرم شما وارد تری اقا بهم بگید ایا مشکل میتونه از باتری شاهین باشه یعنی حل میشه با این نظریه
  مشکل ماشینم با باتری شاهین عوض کردن یا پیشنهاد شما چیز دیگه ای هست ؟

 2. خادمی گفت:

  سلام این روز ها که هوا هی سرد میشه و بعد گرم میشه نمیدونم چه آسیب هایی قرار هست به ماشین برسه و خیلی نگرانم چون ما پارکینگ نداریم و من ماشین رو بیرون تو کوچه پارک می کنم. من دیروز کاپوت ماشین رو باز کردم دیدم باتری شاهین حالت عجیبی پیدا کرده و کیس باتری ماشین ترک خورده و حتی سر باتری هم بنظرم کج شدن. نمیدونم این تغییرات ظاهری برای چی هستن و چه تاثیری در عملکرد خودرو اینجاد می‌کنند. میشه راهنماییم کنید؟

 3. admin گفت:

  به محض این که با تغییرات ظاهری در باتری شاهین مواجه شدید فوراً باید به یک متخصص مراجعه کنید و وضعیت سلامت باتری رو بررسی کنید. شاید باتری شما نیاز به تعویض داشته باشه در این صورت می‌توانید باتری مدنظرتون رو از بین محصولات سپاهان باتری انتخاب کنید و در هر کجای شهر تهران که هستید با ارسال و نصب رایگان درب منزل تحویل بگیرید و مشکلتون را حل کنید.

 4. پرویز گفت:

  سلام من هر زمان در راه و جاده هستم، مثلا در صورتی که به مسافرت می روم همیشه نگران این هستم که خودرو خاموش شه یا دچار مشکل شه و من گیر کنم، حالا در سایت شما میخوام در مورد نگرانیم درباره باتری ماشینم بگم. خواستم ازتون بپرسم که ممکن هست یک موقعی باتری شاهین بدون هیچ نشونه ای که از قبل از خودش نشون بده ، دشارژ یا فرسوده بشه و ما رو غافلگیر کنه؟

 5. admin گفت:

  معمولا اینجوری نیست که باتری شاهین شما بدون هیچ هشداری یهو از کار بیفته و شما را در عمل انجام شده قرار بده، مگر اینکه ایرادی در باتری یا سیستم شارژ خودرو شما به صورت ناگهانی ایجاد بشه که باتری از کار بیفته. مثلاً اگر دینام شما خراب بشه باتری تا زمانی که انرژی دارد به شما خدمت میکنه و جای دینام را پر میکنه ولی وقتی انرژیش تموم بشه یهو خودرو خاموش میشه و از حرکت وای میسته. اگر همیشه سلامت باتری و دینام رو تست کنید این مشکل براتون پیش نمیاد و میتونید خودتون رو برای زمانی که نیاز به تعویض باتری پیدا میکنید آماده کنید.

 6. زرین گفت:

  باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه برای نصب روی خودرو مناسب هستش یا اینکه این باتری انتخاب خوبی برای تعویض باتری شاهین نیست؟ راستش من خودسرانه رفتم باتری رو خریدم و از مغازه که اومدم بیرون یهو شک کردم گفتم نکنه این باتری برام مناسب نباشه ؟ دیگه فروشنده باتریو از من تحویل نگرفت چون که گفت فاکتور زدم و از سیستم خارج شده این باتری و نمیتونم دوباره مرجوع کنم . حالا آوردم خونه ولی دو دلم نمیدونم میشه روی ماشین نصبش کرد یا نه، به نظرتون چیکار کنم؟

 7. admin گفت:

  باتری ۶۰ آمپر پایه کوتاه برای نصب روی خودرو شاهین مناسب هستش و نیاز نیست که شما باتری را تحویل بدید اما همیشه یادتون باشه قبل از اینکه اقدام به خرید باتری برای ماشین کنید بهتره که اول تحقیق کنید ببینید باتری مناسب ماشین شما باید چه ویژگی هایی داشته باشه و طبق اون ویژگی‌ها باتری ماشین را انتخاب کنید تا بعد از اون مشکل پیش نیاد که به خاطر شما رو پشیمون کنه و آزرده خاطر بشید.

 8. خلیفه گفت:

  جدیدا وقتی از سیستم صوتی ماشین استفاده می کنم احساس می کنم صداش حالت خفگی داره انگار یه چیزی جلوی خروج صدا از ضبط و سیستم صوتی رو میگیره این موضوع رو با برادر زادم در میان گذاشتم و ایشون بهم گفت فکر می‌کنم باید باتری شاهین را عوض کنی چون احتمال داره باتری ضعیف شده باشه که نمیتونه صدا را به خوبی منتقل کنه. گفتم ازتون بپرسم ببینم شما هم با ایشون موافق هستید و به من پیشنهاد تعویض باتری میدید یا نه؟

 9. admin گفت:

  ضعیف شدن صدای باند سیستم صوتی خودرو شماره ارتباطی با میزان سلامت باتری شاهین ندارد در واقع این یک ایراد فنی هست که در سیستم صوتی به وجود آمده و نمی‌توان گفت مقصر در این اتفاق باتری ماشین هست اما اگر به سلامت باتری ماشین شک پیدا کرده اید و نیاز دارید بدانید باتری سالم هست یا نه باید باتری را تست کنید و برای انجام تست باطری ماشین هم می‌توانید به آدرسی که در سایت قرار دارد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *