باتری خودروهای هیوندا

باتری هیوندا سوناتا

باتری هیوندا سوناتا

مشخصات باتری هیوندا سوناتا

201001 ف ف:  باتری هیوندا سوناتا نیز همانند دیگر باتری های خودرویی، دارای ساختار درونی یکسان است. این قطعه ی خودرویی شش سلول دارد. در هرکدام از آن ها حدود 2.2 ولت برق تولید می شود. این قطعه ی خودرویی محلول الکترولیت دارد که در آن صفحاتی از سرب موجود هستند. لازم به ذکر است که محلول الکترولیت دارای اسید سولفوریک و آب مقطر می باشد. این ها با یکدیگر می توانند انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریسیته تبدیل کنند. از این رو با تولید انرژی الکتروشیمیایی، قادر به روشن کردن سیستم هایی همچون چراغ های داخلی و جلویی خودرو، سیستم پخش خودروی شما و سیستم های گرمایشی و سرمایشی می شوند.

باتری سوناتا شما یک قطعه قابل تعویض است و باید به طور مرتب برسی شود. طول عمر باتری خودرو کاملاً به وضعیت خودرو و نحوه مراقبت از باتری بستگی دارد، اما پس از یک برنامه تعمیر و نگهداری به طور متوسط، باتری حدود 2-3 سال دوام می آورد. برای خودرو در مناطق با آب و هوای نامساعد، طول عمر می تواند کمی کمتر باشد. توصیه می شود پس از گذشت 2 سال از عمر باتری به علائم  هشدار باتری در خودرو توجه کنید. اگر هر یک از علائم ظاهر شد، قبل از اینکه بر روی برق وسیله نقلیه شما تأثیر بگذارد، باتری هیوندا سوناتا را تست کرده و در صو.رت نیاز آن را تعویض کنید. متأسفانه، هیچ جایگزین دیگری برای جلوگیری از تعویض باتری سوناتا YF شما وجود ندارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 70 آمپر پایه بلند اوربیتال پریمیوم که در قالب D26 تولید می شود، باتری مناسبی برای هیوندا سوناتا شماست که می توانید آن را از امداد باتری کهن خریداری کنید و با ارسال و نصب رایگان در نقاط مختلف تهران از جمله سوهانک ، گاندی ، خانی آباد و هروی درب منزل تحویل بگیرید.

25081401 : خودرو سوناتا در دو مدل YF و هیبریدی تولید می شود، که باتری این دو خودرو با یکدیگر متفاوت است. باتری سوناتا YF دارای مشخصاتی است که در بالا گفته شده است، اما باتری سوناتا هبریدی، باتری 70 آمپر پایه کوتاه قطب راست است که بسیار تولید کمی دارد، زیرا برای تعداد بسیار کمی از خودرو ها مناسب است. ابعاد این دو باتری با یک دیگر متفاوت است و جا به جا بودن قطب مثبت این دو باتری باعث شده است تا نتوانید از این باتری ها به جای یکدیگر استفاده کنید. بنابراین به هنگام خرید باتری سوناتا خود، مدل آن را به کارشناسان ما اطلاع دهید تا در خرید خود اشتباه نکنید.

 

تست باتری سوناتا

خودرو هنگام راه اندازی موتور به کندی کار می کند و به راه اندازی مکرر نیاز دارد، چراغ ها کم نور هستند یا ماشین روشن نمی شود ، اسن ها شایع ترین علائم ناشی از خرابی احتمالی باتری خودرو و نیاز به تست باتری سوناتا هستند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

یکی از روش های مرسوم تست باتری هیوندا سوناتا استفاده از مولتی متر است. یک مولتی متر ولتاژ باتری ماشین شما را اندازه گیری می کند و به شما اطلاع می دهد که در حال حاضر چه مقدار از انرژی در باتری ذخیره شده است. برای انجام این تست ، ابتدا باتری را به طور کامل شارژ کنید و سپس چراغ های جلو را به مدت دو دقیقه روشن کنید تا از شر شارژ سطحی باتری خلاص شوید.

مولتی متر را روی DC و  15-20 ولت تنظیم کنید، چراغ ها رو خاموش کنید. مولتی متر را به پایانه های مثبت و منفی باتری وصل کنید. اگر ولتاژ شما در حدود 12.5 ولت است باتری شما شارژ کافی برای ارائه را دارد و میتوان گفت از سلامت بالایی بر خوردار است. حالا ماشین را روشن کرده و به دنبال ولتاژ تجدید نظر شده بالای 10 باشید. اگر هنگام کارکردن خودرو ولتاژ شما به زیر 8 برسد، بد است و باید فوراً تست باتری هیوندا سوناتا انجام شود تا در صوت نیاز اقدام به تعویض باتری سوناتا کنید.  موارد دیگری نیز برای تست باتری وجود دارد که بهتر است به دست متخصص آن سپرده شود. تست دینام توسط کارشناس سپاهان باتری به صورت رایگان در هنگام تعویض باتری برای مشتریان محترم انجام می گیرد.

 

خرید باتری مناسب سوناتا yf
خرید باتری اوربیتال سیلور مناسب سوناتا

خرید باتری سوناتا

باتری ها به مرور زمان از بین می روند، اما مسائلی مانند اتصالات نامناسب، دمای بالا و پایین می تواند منجر به خرابی باتری سوناتا شود. یک موضوع مهم این است که سن باتری ماشین خود را بدانید. اکثر خودروها به باتری های 12 ولت نیاز دارند که از سه تا چهار سال دوام می آورند. بنابراین، باید بدانید عمر باتری چقدر است تا بتوانید قبل از خرابی آن را تعویض کنید. اکثر خودرو ها به صورت متوسط بین 2 تا 4 سال عمر می کند. البته بسته به شرایط این موضوع قابل تغییر است. عوامل بسیاری هم در این طول عمر تاثیر گذار است. آب و هوا، عادات رانندگی، طرز نصب باتری، وضعیت دینام و …. همگی بر کارکرد باتری و طول عمر آن تاثیر می گذارند و تاریخی که باید اقدام به خرید باتری سوناتا جدید کنید را تعیین می کند.

220901 ف ف : سعی کنید برای خرید باتری سوناتا مواردی را در نظر بگیرید تا از خرید خود پشیمان نشوید.

مواردی از جمله تاریخ تولید این قطعه بسیار مهم است. دقت کنید تا که تاریخ تولید آن حتما بروز باشد تا حداقل مدت زمانی که انتظار می رود، باتری در خودرو دوام بیاورد.

حتما از یک برند با کیفیت این قطعه را خریداری نمایید. پیشنهاد ما به شما از محصولات کارخانه ی سپاهان باتری می باشد که جزو با کیفیت ترین و محبوب ترین برند ها محسوب می شوند .

و در آخر به گارانتی نیز توجه زیادی داشته باشید. برخی باتری ها دارای گارانتی می باشند ولی برخی فاقد آن هستند. گارانتی یک بحث اطمینان بخش برای خریدار است. برند سپاهان باتری نیز دارای گارانتی طولانی مدت است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

فروش باتری سمند سورن سپاهان باتری

تعویض باتری هیوندا سوناتا

واضح ترین علت باتری ماشین خراب و نیاز به تعویض باتری هیوندا سوناتا، خطای ساده کاربر است؛ یا ناخواسته چراغ سقفی را زمانی که موتور خودرو غیر فعال است روشن گذاشته اید، چیزی در منبع تغذیه لوازم جانبی در زمان خاموش بودن دینام شارژ شده است، یا زمانی که فقط مقدار کمی رانندگی کرده اید، از برق اضافی بیش از حد استفاده کرده اید. این بدان معناست که مقدار زیادی از شارژ باتری شما هنگام راه اندازی خودرو استفاده شده است ، اما دینام شما  که قدرت را به باتری شما برمی گرداند، زمان کافی برای شارژ کامل باتری شما را نداشت.

سن باتری نیز از عوامل تاثیرگذار است که می تواند تعویض باتری سوناتا شما را موجب شود. اگر باتری ماشین شما بین 2 تا 4 سال سن دارد، این می تواند مقصر باشد و ممکن است زمان تعویض باتری سوناتا YF فرا رسیده باشد. سرانجام، یک باتری ماشین خراب شده می تواند نشان دهنده خوردگی پایانه های باتری یا سولفاته شدن شما باشد. بر این اساس لازم است هرچند وقت یکبار باتری توسط یک متخصص و با تجهیزات لازم تست و کنترل شود تا از بوجود آمدن مشکلات ناگهانی جلوگیری شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین سوناتا

گارانتی

باتری هیوندا سوناتا با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری هیوندا سوناتا با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری سوناتا با خدمات پس از فروش

چه عواملی بر طول عمر باتری سوناتا تاثیر دارند؟

دمای شدید می تواند بر عمر باتری سوناتا ی شما تأثیر بگذارد. این بدان معناست که اگر در مکانی با زمستان های بسیار سرد یا تابستان های سوزان زندگی می کنید، احتمالاً باتری شما تحت تأثیر قرار می گیرد و طول عمر کمتری نسبت به حالت عادی خواهد داشت.

در آب و هوای بسیار سرد، موتور خودرو به انرژی بیشتری برای حرکت نیاز دارد چراکه روغن موتور سفت شده و انرژی بیشتر برای راه اندازی و روشن کردن موتور نیاز است. باتری هیوندا سوناتا شما در این شرایط باید انرژی بیشتری را به استارت برساند تا بتواند موتور خودرو را راه اندازی کند. این موضوع برای باتری سوناتا شما بسیار مضر است.

از سوی دیگر، گرمای شدید نیز مشکلاتی را برای باتری سوناتا ایجاد می کند. دمای بسیار گرم، آب محلول الکترولیت را تبخیر می کند. این باعث خوردگی صفحات و خراب شدن باتری سوناتا می شود. در دمای هوای خنک با آب و هوای معتدل، باتری خودرو به احتمال زیاد نزدیک به چهار سال دوام می آورد در صورتی که در مناطق گرم ، به طور متوسط ​​حدود دو سال دوام خواهد آورد.

باتری سایر خودرو ها : باتری جک J3

 

تاثیر سرما بر باتری سوناتا چیست؟

در فصل زمستان به دلیل سرد بودن روغن موتور، وسیله نقلیه شما برای راه اندازی به دریافت انرژی بیشتری از باتری سوناتا نیاز دارد. درواقع، باتری سوناتا شما از نظر ساختاری تحت تأثیر سرما قرار نمی گیرد و یک باتری سالم می تواند به راحتی با این چالش ها مقابله کند. بنابراین حتی اگر باتری سوناتا شما در طول تابستان دوام بیاورد، باتری آسیب دیده از گرما احتمالاً هنگام مواجهه با چالش های فصل زمستان از کار می افتد.

021201ف ف:   در زمستان که دمای هوا کاهش می یابد سرما می تواند از سرعت عمل قدرت باتری سوناتا خودرو بکاهد. غلظت روغن موتور افزایش می یابد و به کندی در موتور می چرخد. این باعث می شود که به باتری در فرآیند راه اندازی کردن خودرو فشار زیادی وارد شود. در این صورت است که سرما می تواند با تاثیر منفی بر روی سایر اجزای خودرو سرعت عمل باتری را کند کرده و فشار زیادی بر روی آن وارد کند. یک باتری جدید به راحتی می تواند از این مرحله عبور کند. اما باتری ای که مدت زمان زیادی از طول عمر آن می گذرد دیگر قادر به تحمل این فشار نخواهد بود و می تواند در همین فصل توانایی خود را از دست داده و تخریب شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری شاهین

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

ظرفیت ذخیره باتری سوناتا به چه معنی است؟

زمانی که باتری سوناتا به درستی شارژ شود و در وضعیت خوبی کار کند، معمولاً ولتاژ 12.4 تا 12.6 ولت را نشان می دهد. باتری‌ها جداگانه برای نشان دادن مدت زمانی که می‌توانند انرژی یک بار خاص را قبل از کاهش ولتاژ بحرانی تامین کنند، رتبه‌بندی می‌شوند، این را ظرفیت ذخیره ی باتری می نامند که در هنگام تعویض باتری سوناتا بسیار حائز اهمیت است. اگر باتری سوناتا را بیش از حد خالی کنید، در واقع می توانید به توانایی آن برای نگه داشتن شارژ در آینده آسیب بزنید. هنگام خرید باتری حتما از کارشناسان برای انتخاب باتری مناسب خودرو خود کمک بگیرید.

باتری سایر خودرو ها : باتری سانتافه

 

چه کاری انجام دهیم تا مجبور نشویم تعویض باتری سوناتا را زودتر از موعد انجام دهیم؟

باتری سوناتا شما حتی زمانی که ماشین خاموش است خالی می شود. به همین دلیل است که مردم زمانی که از تعطیلات طولانی به خانه می آیند و متوجه می شوند که باتری ماشینشان خالی است. شارژرهای باتری خودرو ، سطح شارژ بهینه باتری خودروی شما را زمانی که خودرو در حال استفاده نیست حفظ می کند. مهمترین چیز برای این که مجبور به تعویض باتری سوناتا زودتر از موعد مقرر نشوید، این است که مطمئن شوید حداقل هفته ای یک بار باتری ماشین خود را از طریق رانندگی طولانی مدت به طور کامل شارژ کنید زیرا عمر باتری شما را بسیار افزایش می دهد و باعث می شود باتری روند طبیعی خود را طی کند و دچار مرگ زودرس نشود.

باتری سایر خودرو ها : باتری سوناتا

 

باتری سوناتا که دچار فرسودگی می شود، از خود علائم ظاهری بروز می دهد؟

برخی فکر می کنند باتری خراب حتماً باید دچار نشتی باشد یا یک نشانه ی ظاهری از خود نشان دهد که متوجه شوید خراب است، اما واقعیت این است هنگامی که باتری سوناتا فرسوده می شود ممکن است هیچ علامت ظاهری نداشته باشد، اما متوجه می شوید قادر به تأمین ظرفیت کافی برای اعمال وظایف مورد نظر خود مثل راه اندازی موتور نیست. عوامل اصلی تخریب باتری سوناتا سیلد اسیدی شامل خوردگی، از دست دادن مواد فعال یعنی همان جایی که سرب فعال روی صفحات تخلیه می شود و سولفاته شدن می باشند. در حالی که همه این فرایندها به طور طبیعی به عنوان بخشی از شیمی درون باتری های سیلد اسیدی اتفاق می افتند، اغلب با مسائل مربوط به سرویس نامناسب باتری سوناتا تقویت می شوند که در نهایت منجر به کاهش طول عمر باتری شما می شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری آوانته

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

آیا محلول الکترولیت باتری سوناتا آسیب رسان است؟

14010815    :    30 درصد از محلول الکترولیت باتری تشکیل شده است از اسید سولفوریک و مابقی آن از آب مقطر تشکیل شده است. همان طور که همه ما می دانیم، اسید نوعی ماده خورنده است و می تواند به راحتی به پوست بدن شما آسیب برساند که این نوع آسیب جبران ناپذیر است. در نتیجه توصیه می کنیم اگر با نشتی اسید باتری سوناتا خود مواجه شدید و یا مشاهده کردید که باتری خودروتان شکسته است، حتما با استفاده از یک دستکش پلاستیکی مقاوم به اسید، باتری را جا به جا کنید.

اسید باتری خودرو نه تنها برای سلامتی جسم شما دشمنی حریص است، بلکه با رها کردن باری خودرو در محیط زیست نیز می تواند آسیب فراوانی به آن برساند. به همین دلیل است که باتری های فرسوده توسط کارخانه سپاهان باتری بازیافت می شود تا علاوه بر اسید باتری، سایر اجزای آن مانند پلاستیک بدنه، سرب صفحات و … نیز به درستی بازیافت شوند.

باتری سوناتا چگونه خودرو را روشن می کند؟

080901 : باتری سوناتا در قسمت موتور خودرو یافت می شود. باتری ابتدا برای راه اندازی موتور استفاده می شود و این کار را با تامین برق یک موتور الکتریکی کوچک به نام موتور استارت انجام می دهد. همچنین برای شروع احتراق سوخت، برق را به سیستم جرقه زنی می دهد. موتور استارت یک دنده کوچک را روی فلایویل موتور درگیر می کند. این کار را انجام می دهد تا میل لنگ را بچرخاند که موتور احتراق را روشن می کند، دنده کوچک سپس جدا می شود و موتور خود به خود کار می کند. موتور استارتر برای اینکه بتواند فلایویل را بچرخاند به نیروی عظیمی نیاز دارد، بنابراین موتور استارت جریان بسیار زیادی را، احتمالاً صدها آمپر، فقط برای چند ثانیه می کشد. این جریان زیاد انرژی ذخیره شده در باتری را کاهش می دهد. بنابراین باید آن را پشتیبان گیری کنیم.

 

10 دیدگاه در “باتری هیوندا سوناتا

 1. خاتمی گفت:

  سلام خسته نباشید. ماشین من سوناتا هست و من تصمیم دارم ماشینم رو به شوهر خواهرم بفروشم. آخرین باری که باتری سوناتا رو عوض کردم ۳ سال پیش بود. بنظر شما عمرش تموم شده و باید باتری رو هم عوض کنم؟؟ میخوام وقتی ماشینو میفروشم ، بعدا هیچ مشکلی برای ماشین به وجود نیاد که دلخوری پیش بیاد. شما که اطلاعات کامل از باتری خودرو ها دارید لطفا من رو هم راهنمایی کنید مرسی.

 2. admin گفت:

  سلام ممنون. هنگامی که متوجه دیر استارت خوردن خودرو یا ضعیفی نور چراغهای خودرو شدید ، بدانید که عمر باتری سوناتا رو به پایان می باشد و باید به فکر تعویض آن بیفتید. عمر یک باتری خودرو بسته به نحوه ی استفاده شما از خودرو و مراقبت هایتان ، از 2 تا 5 سال و شاید بیشتر ، تغییر می یابد. قبل از فروش خودروی خود آن را به یک مکانیک متخصص نشان دهید تا از نظر فنی خودرو را به صورت کامل چک کند.

 3. اسرا گفت:

  سلام خدمت شما.
  من یک ماشین سوناتا دارم که دو سال پیش خریدمش.
  ماشین من جدیدا دیر استارت میخوره و وقتی میخوام برم دنده ۴ خیلی اذیت میکنه متاسفانه.
  من میخوام باتری سوناتا رو عوض کنم تا بلکه این مشکل حل شه ولی قبلش باید یک سوالی از شما بپرسم.
  آمپر باتری فابریک سوناتا چقدر هست؟ میخوان از طریق سایت به صورت آنلاین سفارش بدم ولی اشتباه نشه. لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

 4. admin گفت:

  دوست عزیز بهتره قبل از اینکه اقدام به خرید باطری سوناتا کنید ، تست باطری ماشین رو انجام بدید تا اطمینان خاطر حاصل کنید که مشکلی که پیش آمده با تعویض باتری حل میشه. ممکنه این مشکل اصلا ارتباطی با باتری خودرو تو نداشته باشه و با تعویض باتری همچنان این مشکل رو داشته باشید. اگر تست باتری انجام دادید و متوجه شدید که مشکل از باطری و باید عوض بشه ، به دنبال خرید باطری ۷۰ آمپر پایه بلند باشید، چرا که این باتری فابریک خودرو شماست و میتونه عملکرد و طول عمر مفیدی رو به شما ارائه بدهد.

 5. داور گفت:

  ماشین من بنزین سوز هست و تصمیم دارم که این خودرو رو گاز سوز هم بکنم. راهی که به شهرستان ما میرسه خیلی طولانیه و حدود ۱۴ ساعت ما توراهیم، چون زود به زود مجبورم برم اونجا میخوام ماشین رو که سوناتا هست گاز سوز هم بکنم. میشه بهم بگید اگر بخوام این کار رو بکنم باید باتری سوناتا رو هم عوض کنم و نو و آمپر بالاتر بخرم یا نه؟؟

 6. admin گفت:

  نه دوست عزیز بنزین سوز بودن یا گاز سوز بودن خودرو شما ارتباطی با باطری سوناتا نداره و نیازی نیست که چون می خواهید ماشین رو از حالت بنزین سوز به حالت گاز سوز تبدیل کنید حتماً باطری ماشین رو هم عوض کنید و باتری نو با آمپر بالاتر روی ماشین نصب کنید. میتونید از همین باتری با نگهداری در شرایط مناسب، طول عمر مناسبی را دریافت کنید. نگهداری در شرایط مناسب یعنی از اینکه باتری را در آب و هوای نامساعد قرار بدید دوری کنید و تا جایی که میشه باتری را با شارژ کامل ذخیره کنید و از دشارژ شدنش تا حد امکان جلوگیری کنید.

 7. محمد گفت:

  قبل از اینکه به فکر تعویض باطری سوناتا باشم میخواستم بدونم امکانش هست بهم بگید چه جوری میتونم مطمئن شم که تنها راه چاره ای که بتونم ماشینم رو راه بندازم تعویض باتری هستش و نمیتونم همین باتریو دوباره شارژ کنم و ازش استفاده کنم ؟ راستش الان سه ساله باتری رو دارم و الان تقریباً دو روزه که واسه استارت زدن با مشکل مواجه شدم و اولین چیزی که به ذهنم رسید باتری بود و تصمیم دارم تعویض باطری انجام بدم اما قبلش می خوام مطمئن شم که باتری در این اتفاق مقصره، حالا چه جوری میتونم این اطمینان خاطر رو کسب کنم؟

 8. admin گفت:

  برای اینکه اطمینان خاطر حاصل کنید که باطری سوناتا شما از بین رفته و به جز تعویض باتری و خرید باتری جایگزین مناسب برای خودرو راه دیگه ای ندارید باید باتری را به نمایندگی‌های معتبر در سراسر کشور ببرید و درخواست کنید که تست باتری ماشین را براتون انجام بدهند تا مشخص بشه که باتری شما از سلامت کافی برخوردار است یا نه و اگر نیاز به تعویض باتری باشه کارشناسان شما را در این مورد آگاه می‌کند تا بتوانید مشکل پیش آمده را رفع کنید.

 9. jalil گفت:

  من تقریباً هر سال ماشین روی چکاب کلی می برم تا اگر مشکلی چیزی توش به وجود آمده رفع کنم و برام دردسر ساز نشه. امسال که برای بررسی وضعیت سلامت ماشین رفته بودم مکانیکی که همیشه ماشین رو برام بررسی میکرد، بهم گفت بهتره در اولین فرصت یه باطری سوناتا جدید بخری بیاری من برات رو ماشین نصب کنم ، چون احتمال داره باطری ماشین همین روزا خراب بشه . برای تعویض باتری شما پیشنهاد می کنید من چه باطری رو بخرم؟

 10. admin گفت:

  برای تعویض باطری سوناتا بهتره باطری ۷۰ آمپر پایه بلند را از بین محصولات سپاهان انتخاب کنید، شما می توانید از باتری های اوربیتال سیلور ، اوربیتال پریمیوم، اربیتال efb و سوزوکی روی ماشین استفاده کنید و طول عمر کافی را از این باتری روی خود را دریافت کنید. همچنین ارسال و نصب باطری برای مناطق مختلف تهران رایگان انجام میشود و شما می توانید باتری مد نظر را درب منزل در سریع ترین زمان تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *