باتری خودروهای سانگ یانگ

باتری تیوولی

باتری سانگ یانگ تیوولی

مشخصات باتری سانگ یانگ تیوولی

باتری تیوولی شما در حال از کار افتادن است؟ ممکن است با مشکلاتی مانند روشن نشدن وسیله نقلیه و برق رسانی ضعیف به لوازم جانبی الکتریکی در زمان غیر فعال بودن دینام مواجه شوید، شاید از خود بپرسید که چه چیزی باعث خراب شدن باتری سانگ یانگ تیوولی می شود؟ دلایل متعددی وجود دارد، مانند:

1. پایانه ها و کابل های باتری ممکن است شل، شکسته، خورده یا سولفاته شده باشند.
2. سطح مایع الکترولیت در باتری ممکن است خیلی کم باشد.
3. یک جریان الکتریکی از لوازم جانبی انرژی را از باتری می گیرد، حتی زمانی که خودرو خاموش است.
4. هوای بسیار گرم یا سرد اگر باتری شما در حال از بین رفتن باشد، برای باتری تیوولی کشنده است.

باتری 60 آمپر باتری فابریکی است که توسط شرکت سازنده در قالب L2 بر روی این خودرو نصب شده است. می توانید از باتری 60 آمپر سوزوکی بر روی خودرو خود استفاده کنید، این باتری را می توانید با قیمت بسیاز مناسب از امداد باتری کهن خریداری کرده و با ارسال و نصب رایگان در نقاط مختلف تهران از جمله شهران ، صادقیه ، خیابان دولت و چهار راه ولیعصر درب منزل تحویل بگیرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

02091401 : بهترین باتری برای ماشین کدام است؟
تناسب مناسب برای وسیله نقلیه شما به عوامل مختلفی بستگی دارد، برخی تحت کنترل شما، برخی دیگر اصلاً، از شرایط محیطی و آب و هوا گرفته تا عادات رانندگی و استفاده از لوازم جانبی برقی. در حالی که هر باتری خودرو برای چشمان آموزش ندیده کم و بیش یکسان به نظر می رسد، کارشناسان خودروی ما رازهای آنها را می دانند، شناسایی باتری بعدی شما از لیستی از سوالات واجد شرایط و نگاهی دقیق به ماشین شما. همان طور که گفته شد باتری فابریک تیوولی باتری 60 آمپر است (باتری 50 آمپر نیز برای تیوولی های تولید قبل از 2015 نیز مناسب است)، این باتری دارای ابعاد و مشخصات فنی ای است که مورد تائید کارشناسان خودروساز است.

 

فروش باتری اوربیتال سپاهان مناسب موهاوی

تست باتری تیوولی

تست باتری تیوولی در جهت کنترل سلامت آن در عملکرد بهتر باتری نقشی اساسی دارد. باتری خودرو به عنوان اصلی ترین منبع تامین جریان برق و دلیل روشن شدن موتور، همانند قلب برای خودرو عمل می کند، در نتیجه سلامت آن اهمیت بسیاری دارد. در هنگام رانندگی باتری در نقش پشتیبان را در حالیکه دینام به دلیل افت بار های الکتریکی کارایی درست خود را از دست داده است؛ عمل می کند. این عملکرد مثبت نشان از سلامت باتری تیوولی دارد و به این معناست که باتری به اندازه کافی شارژ شده است. در مقابل اگر باتری به اندازه کافی شارژ نشود لازم است آن را شارژ کرده و یا اگر این روش پاسخ نداد، آن را تعویض نماییم و باتری نو را جایگزین کنیم. اگر تست باتری تیوولی را انجام دادید و متوجه شدید نیاز به تعویض باتری دارید، بدانید که متخصصان سپاهان باتری در ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان هستند.

131001 ف :  برای انجام فرآیند تست باتری تیوولی برای اطمینان از سلامت آن می توانید آسان ترین روش، یعنی اندازه گیری ولتاژ آن با استفاده از مولتی متر را استفاده کنید. پس از خاموش کردن موتور خودرو ، سیم قرمز رنگ مولتی متر را به قطب مثبت باتری و سیم سیاه رنگ آن را به قطب منفی این قطعه وصل کنید. حالا به نمایشگر باتری نگاه کنید. این میزان باید 12.6 ولت باشد. حالا موتور خودرو را راه اندازی کنید؛ سپس دوباره ولتاژ آن را بررسی نمایید. این مقدار باید بین 13.4 تا 14.3 ولت باشد؛ این نشان می دهد که باتری خودروی شما شارژ کامل دارد و سالم می باشد. در صورتی که این مقادیر را مشاهده نکردید و پایین تر بود، نشان دهنده ی شارژ کم باتری و یا فرسودگی آن است

03.02.02 : پایانه ها و اتصالات باتری تیوولی می توانند در طول زمان به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت و آلاینده ها دچار خوردگی شوند. تعمیر و نگهداری منظم، مانند تمیز کردن پایانه ها و اعمال پوشش های مقاوم در برابر خوردگی، به جلوگیری از تجمع خوردگی کمک کرده و هدایت الکتریکی خوبی را تضمین می کند. باتری در سطح ولتاژ صحیح و اطمینان از شارژ مناسب به بهینه سازی عملکرد آن کمک می کند. این تضمین می‌کند که باتری می‌تواند انرژی ثابتی را به سیستم‌های الکتریکی و لوازم جانبی رسانده و از مشکلاتی مانند کم‌نور شدن چراغ‌ها یا عملکرد نامنظم جلوگیری کند. د شارژ یا کم شارژ شدن باتری می تواند منجر به آسیب و کاهش طول عمر آن شود. تعمیر و نگهداری منظم کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که باتری به درستی شارژ شده و سیستم شارژ به درستی کار می کند و از مشکلات شارژ بیش از حد یا کم شارژ شدن جلوگیری می کند.

 

خرید باتری سوزوکی فابریک تیوولی
ارسال و نصب رایگان باتری سپاهان مناسب تیوولی در تهران

قیمت باتری تیوولی

قیمت باتری تیوولی به عوامل بسیاری همچون مواد اولیه سازنده، نوع باتری، برند باتری، میزان آمپراژ باتری و …. بستگی دارد. ارزش باتری فرسوده نیز از قیمت باتری تیوولی کم شده است که در صورت نبود فرسوده لازم است مبلغی مضاف بر مبلغ اصلی پرداخت نمایید. از آنجایی که نمایندگی سپاهان باتری، ارسال و نصب باتری را برای شما بصورت رایگان انجام می دهد، شما لازم نیست بابت این موارد هزینه ای پرداخت نمایید در نتیجه خرید از این نمایندگی برای شما مقرون به صرفه است.

در انتها شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری تیوولی از میان برند های سپاهان باتری ، به سایت مراجعه کرده و یا با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید. به لحاظ علمی و فنی، از زمانی که الکترولیت بین پلیت های باتری قرار گیرد عملاً عمر مفید باتری آغاز می شود. به همین دلیل توجه به تاریخ تولید باتری اهمیت بسیاری دارد چرا که در سلامت و طول عمر باتری بسیا موثر است. و از آن جایی که سلامت باتری در قدرت و کیفیت آن تاثیر بسیاری دارد بهتر است هنگام خرید توجه داشته باشید که از تاریخ تولید باتری بیش از یکسال نگذشته باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

تعویض باتری تیوولی

یکی از نشانه های خرابی باتری استارت نخوردن خودرو است که نشان از این دارد که احتمالا عمر باتری به پایان رسیده است. اگر زمان استارت زدن با مشکل روبرو شدید احتمالا باتری شما نیاز به سرویس یا تعویض دارد. باتری سالم این توانایی را دارد که تمام تجهیزات برقی همچون کولر، چراغ ها و … را در زمان غیر فعال بودن دینام روشن کند. لازم است قبل از تعویض باتری تیوولی ابتدا باتری را تست کنید تا مطمئن شوید که ایراد از باتری است و هزینه اضافی بر گردنتان نیفتد. تعویض باتری تیوولی از کارهای آسان است اما هرگونه اشتباه ممکن است خسارت زیادی را به خود شما یا خودرو وارد کند. در نتیجه بهتر است این کار را به دست متخصص بسپارید.

امداد باتری کهن به عنوان نمایندگی سپاهان باتری در تهران متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن فرایند تعویض باتری تیوولی ، باتری را به محل خودرو فرستاده و تعویض را به صورت رایگان برای شما انجام می دهند.

 

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

 

 

باتری با کیفیتباتری تیوولی با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری تیوولی با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری تیوولی با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری تیوولی با خدمات پس از فروش

چه چیزی بر طول عمر باتری تیوولی تاثیر منفی دارد؟

طول عمر باتری تیوولی به ریزش مواد صفحات باتری که در زمان شارژ و دشارژ اتفاق می افتد، بستگی دارد. گرمای زیاد، تخلیه عمیق و لرزش باتری تیوولی فرایند کاهش طول عمر باتری در اثر ریزش صفحات سربی را تسریع می کند و موجب ایجاد اتصال کوتاه به علت تشکیل رسوب می شود.

از دلایل دیگر خرابی باتری تیوولی می توان به سولفاته شدن باتری اشاره کرد. زمانی که باتری تیوولی مدت زمان زیادی انبار شود و یا طول عمر مفیدش تمام شده باشد، سولفاته می زند و توانایی شارژ شدن باتری از بین می رود و باتری تیوولی از کار می افتد چرا که سولفاته ها مثل عایق عمل می کنند و مانع از تبادل جریان برق بین باتری و دینام می شوند.

برای جلوگیری از خرابی تیوولی ، باتری تمیز کردن سرباتری ها و پاک کردن آن ها از سولفاته را هر چند وقت یکبار در برنامه خود قرار دهید. سعی کنید در صورت امکان حتما از کاور مخصوص باتری جهت محافظت از گرما استفاده کنید. باتری تیوولی در صورت افزایش دما، آسیب پذیرتر می شود.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری دیگنیتی

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

 

تورم باتری تیوولی به چه دلیل است؟

نشانه ای که ممکن است در زیر درب موتور پیدا کنید و به شما می گوید که نیاز به تعویض باتری تیوولی دارید، باتری متورم یا ترک خورده است. در این صورت، سعی نکنید وسیله نقلیه را روشن کرده یا رانندگی کنید. یک باتری متورم می تواند هر لحظه به دلیل ترکیب گاز هیدروژن و فشار با دمای بالا، در داخل خودرو منفجر شود. علت تورم قاب باتری تیوولی اغلب شارژ بیش از حد است. ممکن است یک شارژر قطره ای معیوب داشته باشید یا سیستم شارژ خودرو دچار ایراد شده باشد.

290901 ف ف: باتری تیوولی تورم کرده را تعویض نمایید تا مشکلات جدی بر خودرو وارد نکند. باتری نیز ممکن است ترک خورده و یا سوراخ نیز بشود. این سبب نشت مواد داخل این قطعه همانند اسید آن خواهد شد. نشت اسید به بیرون باتری هم سبب ایجاد سولفاته شده و هم برای محیط زیست نیز خطر ساز خواهد شد. اسید می تواند به درون خاک نفوذ کرده و اثرات جبران ناپذیری را بر زندگی بشر بگذارد.

باتری سایر خودرو ها : قیمت باتری مگان

 

چگونه از طول عمر باتری تیوولی حفاظت کنیم؟

برای محافظت از خودروی خود در برابر گرمای بیش از حد در فصل تابستان، همیشه آن را در مکانی دارای سایه یا در پارکینگ پارک کنید. همیشه به دنبال درختی باشید که بتوانید ماشین خود را در طول روز زیر آن پارک کنید. اجازه ندهید کثیفی روی باتری تیوولی شما جمع شود، چرا که می تواند منجر به شارژ نامناسب باتری شود. پایانه های باتری تیوولی به مرور زمان خورده می شوند، بنابراین لازم است پایانه ها را با کمک آب جوش تمیز کنید تا خوردگی ناشی از آلودگی در آن ها کاهش یابد. این موارد تنها گوشه ای از روش های مناسب برای نگهداری از باتری هستند که در صورت توجه به آن ها، طول عمر باتری تیوولی شما حفظ می شود.

290601 ف ف: سعی کنید از سیستم های الکترونیکی نیز کمتر در زمان خاموشی موتور خودرو استفاده کنید. استفاده از چراغها و یا رادیو در زمان خاموشی موتور خودرو می تواند به تنهایی سبب تخلیه و یا دشارژ شدن باتری شود. دشارژ شدن مکرر باتری طول عمر آن را کاهش می دهد.

باتری سایر خودرو ها : آمپر باتری ساینا

 

توصیه شده است میزان شارژ باتری تیوولی خود را مرتباً تست کنیم، علت چیست؟

هنگام پارک کردن و خاموش کردن اتومبیل خود، هیچ چراغی را روشن نگذارید و وسایل برقی را به خودرو متصل نکنید، زیرا باتری تیوولی شما خالی می شود. با کاهش دما، هر روز حداقل 15 دقیقه برای شارژ باتری با خودرو خود کنید. از طرف دیگر، هنگام فرا رسیدن فصل بهار، هوشمندانه است باتری تیوولی خود را بررسی کنید که ببینید اگر در فصل زمستان  به آن صدمه ای وارد شده است آن را پیگیری و رفع کنید. پارک کردن ماشین در دمای خنک تر، حتی اگر این فقط به معنای انتخاب یک مکان با سایه بیشتر به ویژه در اوج تابستان باشد، برای باتری تیوولی بهتر است. باتری تیوولی در برابر گرما بیشتر مستعد خوردگی هستند، بنابراین عاقلانه است که قبل از هر سفر تابستانی طولانی، باتری خود را چک کنید.

باتری سایر خودرو ها : قیمت باتری تیبا

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

دلیل استارت نخوردن ماشین تیوولی من چیست؟ آیا باتری تیوولی دخیل است؟

14010818   :      دلایل زیادی وجود دارد که ماشین شما روشن نمی شود. قبل از درخواست کمک، مواردی وجود دارد که می توانید خودتان را بررسی کنید. برای شروع، مطمئن شوید که فرمان قفل نیست. اگر اینطور است، می‌توانید این مشکل رایج را با حرکت دادن فرمان از این طرف به سمت دیگر و در حین چرخاندن کلید در استارت، برطرف کنید. این تأیید می کند که قفل فرمان مانع از چرخش کامل احتراق به حالت شروع نمی شود.
خالی بودن باک بنزین یکی دیگر از دلایل ساده ای است که ماشین شما میلنگ می زند اما روشن نمی شود. اگر قبلا سوختتان کم بود (یا نشانگرتان خراب است)، ممکن است فقط روی «E» باشید و بنزین تمام شده باشد.
در نهایت می توانید به سلامت باتری تیوولی خود شک کنید، که این مورد هم کاملا بیانگر خرابی باتری نیست و نیاز است شما تست ولتاژ باتری و تست سلامت دینام انجام دهید، شاید باتری سالم است و فقط تخلیه شده است و نیاز به شارژ مجدد دارد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

271001 ف ف:   فرآیند شیمی باتری تیوولی به چه صورت است؟

در اینجا معادله ای وجود دارد که نشان می دهد چگونه این فرآیند اتفاق می افتد: به این گونه است که، وقتی الکترون های بار الکتریکی که از ترمینال باتری عبور می کند با دی اکسید سرب کاتد و اسید سولفوریک محلول شیمیایی بر هم کنش می کنند، سرب وجود دارد. سولفات و آب سنگین محصولات جانبی هستند. در سمت آند، سرب موجود در آند با اسید سولفوریک موجود در معادله شیمیایی واکنش می دهد. بر هم کنش این دو ماده شیمیایی باعث ایجاد سولفید سرب و الکترون می شود. الکترون ها در واکنش شیمیایی که در سمت کاتد اتفاق می افتد ضروری هستند. با این حال، الکترون ها نمی توانند از طریق فرمول شیمیایی به کاتد حرکت کنند. آنها در عوض باید از طریق مدار الکتریکی خارجی حرکت کنند و به کاتد برگردند.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

281201 ف:  باتری تیوولی پس از فرسودگی چه می شود؟

طبیعتا باتری خودروی شما پس از فرسوده شدن، دور انداخته نمی شود. نمی توان باتری ها را همانند سایر زباله های معمول به سطل زباله انداخت. در داخل ساختار باتری، مواد شیمیایی همچون اسید سولفوریک و سرب وجود دارند که همانطور که بسیاری می دانند، این مواد خطر زیادی برای نسل بشر خواهد داشت. به هنگام حمل زباله، آن ها به اطراف پرت می شوند و اگر باتری نیز همراه آن ها پرت شود می تواند باعث ترک این قطعه شده و مواد آن به بیرون نشت کنند. با نشت این مواد خطر زیادی جان حیات وحش و بشر را تهدید خواهد کرد. بنابراین شما برای جلوگیری از وقوع یک چنین رخدادی، باید باتری کهنه خود را به نمایندگی ها تحویل داده تا آن ها، این قطعه سمی را به کارخانه تحویل داده و بازیافت کنند.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

12 دیدگاه در “باتری تیوولی

 1. نیما گفت:

  سلام وقت شما بخیر ماشین تیوولی هستش و باتری تیوولی مناسب خودروی من چی میتونه باشه من میخام که ماشینم به نحو احسنت کار کنه واسه همینم نیاز
  به باتری تیوولی با کیفیت بالا هستش و میخام که شما راهنمایی کنید باتری مناسب تیوولی چی میتونه باشه ؟

 2. پدرام گفت:

  سلام وقت بخیر باتری تیوولی میخام از نمایندگی باتری سپاهان بخرم باید به چه شماره ای زنگ بزنم سفارش بدم

 3. کاظمی گفت:

  سلام آقا چند روزی هست که فن ماشین به درستی کار نمیکنه. من هیچ اطلاعات کاملی در مورد قطعات ماشین ندارم. چون سایت شما درمورد باتری تیوولی توضیح داده خواستم بپرسم که خرابی یا ضعیف شدن باتری ماشین هم میتونه روی عملکر فن خودرو تاثیر بذاره؟؟ شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید لطف کنید بهم بگید. و لطفا قیمت های برند سپاهان باتری رو هم بهم بگید بینهایت ممنون.

 4. admin گفت:

  سلام. در صورتی که فن خودروی شما در حالت خاموشی خودرو کار نکند ممکن است مشکل از باتری تیوولی خودروی شما باشد در غیر این صورت اگر فن خودرو در حالت روشن بودن خودرو عمل نکند مشکل از دینام خودرو می باشد. هنگامی که خواستید باتری خودروی خود را تعویض کنید می توانید با شماره گیری با شماره تلفن درج شده در سایت از قیمت های باتری های سپاهان باتری مطلع شوید.

 5. حقی گفت:

  میشه بگید باتری تیوولی چند آمپر هست؟ چه باتری فابریک این خودرو چه به جز فابریک، باتری های دیگه ای هم که می تونیم بر روش نصب کنیم رو میخوام بدونم. اون آمپر بالاتررو میخوام سفارش بدم.

 6. admin گفت:

  سلام دوست عزیز وقت شما بخیر، باتری فابریک تیوولی باطری ۶۰ آمپر پایه کوتاه هستش و متاسفانه شما امکان استفاده از باتری دیگری روی این خودرو را ندارید و فقط انتخاب شما میتونه همین باتری فابریک خودرو باشد . میتونید این باتری را از بین محصولات با کیفیت و متنوع سپاهان باتری خریداری کنید و از گارانتی های بلند مدت و خدمات پس از فروش سراسری این محصولات در سراسر ایران بهره مند بشید. در ضمن به یاد داشته باشید ارسال و نصب باطری برای مشتریان در سراسر تهران به صورت رایگان انجام خواهد شد.

 7. زاهد گفت:

  سلان ماشین من تیوولی هستش و دیروز که داشتم به باتری نگاه می کردم دیدم که باتری سولفات شده یه همون دلیل یک سوال برام پیش اومد.
  اگر باتری تیوولی سولفاته بشه چه تغییراتی در عمل شیمیایی داخل باتری صورت میگیره و چه تاثیر منفی ای داره ک منظورم اینه چرا باید تعویض شه؟

 8. admin گفت:

  وقتی باتری تیوولی شما دچار سولفات همیشه در واقع صفحات باتری درگیر رسوبات سربی شدن که باید طی فرآیندهای شیمیایی که در باتری اتفاق میافته مجدداً به الکترولیت برمی گشتند اما به دلایلی این اتفاق نیفتاده و سطح صفحات سربی باتری شمارا رسوبات پوشانده اند، به همین خاطر واکنش شیمیایی در باتری با اختلال مواجه میشه و طبیعتاً باتری نمیتونه عملکرد مفیدی رو از خودش نشون بده به همین خاطر باید اقدام به تعویض کردن باتری سولفات با یک باتری جدید کنید.

 9. شایان گفت:

  من میتونم تست باتری تیوولی رو خودم با کمک این دستگاه هایی که تو بازار هست حال دقیق نمیدونم اسمش چیه فکر می کنم مولتی متر باشه ، انجام بدم ؟ یعنی نتیجه اش دقیقه اونقدری که بتونم کامل بهش اعتماد کنم؟ می خوام یه چیزی باشه که خیالم راحت شه چون می خوام ماشین رو بفروشم و طرفی که داره ماشین رو میخره آشناست ، نمیخوام خدای نکرده بعداً دلخوری پیش بیاد بگه ماشین با باتری خراب به من فروخته واسه همین می خوام بدونم که از کجا باید بفهمم که دقیقاً باطری ماشینم چقدر سالمه چه تستی برام دقیق تره؟

 10. admin گفت:

  شما میتونید از مولتی متر برای تست باتری تیوولی استفاده کنید اما روش دقیق تر اینه که شما به نمایندگی های خدمات پس از فروش در سراسر کشور مراجعه کنید و ازشون بخواین که با استفاده از دستگاه های مخصوص که در اختیار دارند تست باتری ماشین رو براتون انجام بدن تا مشخص بشه که باتری شما در وضعیت خوبی به سر میبره و نیازی نیست که تعویض باتری انجام بدید یا اینکه باتری نیاز به تعویض دارد و باید فورا به فکر خرید جایگزین مناسب براش باشید.

 11. rezai گفت:

  هر بار که خواستم باتری تیوولی را برای تست نزد کارشناسان خبره یا نمایندگی های معتبر ببرم نمیدونستم اول باید سیم منفی را از باتری جدا کنم یا اینکه اول باید سیم مثبت را ازش جدا کنم و سر همین موضوع تا حالا یکی دو بار باطری ماشینم رو خراب کردم چون سیم را اشتباه باز کردم و اتصال کوتاه ایجاد شد و باتری خراب شد . میشه یکبار برای همیشه به من بگید اول کدام سیم رو باید از باتری جدا کنم وقتی قراره از ماشین جدا بشه؟

 12. admin گفت:

  هر زمانی که شما خواستید باتری تیوولی را از خود را جدا کنید یادتون باشه اول باید کابل منفی رو از باتری جدا کنید تا خطر اتصال کوتاه رفع بشه و بعد اقدام به باز کردن کابل دیگری کنید و همچنین هنگامی که قصد دارید باطری جدید روی خود را نصب کنید باید در آخرین مرحله اقدام به اتصال کابل منفی باطری کنید تا از خطر اتصال کوتاه جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *