باتری خودروهای هیوندا

باتری هیوندا i10

باتری i10

مشخصات باتری هیوندا i10

هیوندای i10 کوچک‌ترین هاچبک شرکت هیوندای است که اولین نسل آن در سال 2007 به تولید رسید. در سال 2011 نسل اول این خودرو تحت یک فیس‌لیفت قرار گرفت که تا حدودی چهره زیباتری را برای این هاچبک کوچک به همراه داشت. در تابستان سال 1395 کرمان موتور طی قراردادی با هیوندای موفق شد، مجوز مونتاژ هیوندای i10 را در کنار مونتاژ سایر محصولات این کمپانی کره‌ای اخذ نماید. اولین نمونه‌های مونتاژی کرمان موتور، از اوایل سال 1396 در اختیار خریداران قرار گرفت. هیوندای i10 به عنوان یک هاچبک کوچک شهری از سواری نرم و طراحی جذابی برخوردار است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 45 آمپر باتری فابریکی است که کارخانه سازنده بر روی این خودرو نصب کرده است. این باتری در قالب L1 تولید شده است. این باتری با باتری 45 آمپر قالب B24 متفاوت است. محفظه باتری این خودرو مناسب قالب L1 طراحی شده است، بنابراین از باتری 50 آمپر این قالب نیز می توان استفاده کرد. برای تهیه باتری مناسب هیوندا آی 10 می توانید از میان باتری های عرضه شده توسط سپاهان باتری، باتری مناسب خود را تهیه نمایید.

باتری مناسب هیوندا i10

برای تهیه باتری مناسب خودروی خود به موارد بسیاری باید توجه کرد. قالب باتری، ظرفیت آن، نوع باتری و برند باتری از مهمترین مواردی است که در تهیه باتری باید به آن توجه کرد. در قسمت قبل در رابطه با قالب و ظرفیت مناسب باتری هیوندا i10 صحبت کردیم. در ادامه چنانچه بخواهید بر حسیب نوع باتری، باتری مناسب خود را تهیه کنید، باید بدانید باتری ها از دو نوع اسیدی و سیلد اسید تشکیل شده اند. باتری های اسیدی باتری هایی هستند که درب آن ها باز است و هنگامی که سطح مایع الکترولیت در آن پایین می آید، لازم است به آن آب اضافه شود. باتری های سیلد اسید همچون نامشان درب مهر و موم شده دارند اما در صفحات آن ها کلسیم به کار رفته که باعث می شود باتری بتواند مایع را مدت زمان بیشتری در خود نگه دارد و به همین دلیل است که این باتری ها طول عمر بیشتری دارند. باتری های سیلد اسید را به عنوان باتری های بدون نیاز به مراقبت نیز می شناسند.

بعد از نوع باتری برند باتری است که در قیمت و گارانتی و همچنین در کیفیت باتری تاثیر گذار است. باتری های سپاهان در برند های مختلفی تولید می شود که باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم، باتری سوزوکی و باتری EFB از معروف ترین برند های این کارخانه است. باتری های اوربیتال سیلور و اوربیتال پریمیوم در کیفیت بالا تولید می شود در عین حال دارای قیمت مناسبی هستند به همین دلیل در بین مشتریان محبوب است چراکه باتری های مقرون به صرفه ای هستند.

معروف ترین و قدرتمند ترین برند ایرانی در میان تمام برند های باتری، باتری سوزوکی است. این باتری با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا و زیر نظر کارشناسان شرکت سوزوکی ژاپن تولید شده است. این باتری به دلیل کیفیت بالایی که در ساخت آن به کار گرفته شده است، با نمونه های خارجی، برابری و رقابت می کند و به کشور های همسایه صادر می شود. فناوری بکار رفته در این باتری از آخرین دانشی است که در کشور های پیشرفته استفاده می شود و طبق استاندارد های آلمان، انگلیس و استرالیا می باشد. برند efb از نسل جدید باتری الکترولیت مایع است که با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این باتری دارای تعداد بیشتری چرخه شارژ می باشد و در مقابل تخلیه عمیق مقاومت بیشتری دارد. علاوه بر این، با توجه به طول عمر بالاتر این باتری ها، برای خودروهای متداول که دارای مصرف کننده های الکتریکی زیاد و خودروهایی که نیاز به دفعات استارت بالا در طول روز دارند، مناسب هستند. تمامی موارد مورد ذکر در باتری ها در قیمت باتری ها تاثیر گذار است.

براساس توضیحات شما می توانید تمامی مواردی را که در تهیه باتری برای شما اهمیت دارد در انتخاب خود به کار گیرید و براین اساس باتری مناسب خودروی خود را از سایت سپاهان باتری تهیه نمایید.

طول عمر باتری هیوندا i10

چه عواملی بر طول عمر باتری خودرو تأثیر می گذارد؟

– درجه حرارت: دمای شدید می تواند بر عمر باتری شما تأثیر بگذارد. این بدان معناست که اگر در مکانی با زمستان های بسیار سرد یا تابستان های سوزان زندگی می کنید، احتمالاً باتری شما تحت تأثیر قرار می گیرد.

در دمای انجماد ، موتور خودرو به انرژی بیشتری برای حرکت نیاز دارد. چراکه روغن موتور منجمد شده و انرژی بیشتر برای چرخیدن و روشن کردن موتور نیاز است. باتری شما در این شرایط ضعیف می شود و باید بیشتر کار کند. همانطور که می توانید تصور کنید ، این موضوع برای باتری بسیار مضر است. از سوی دیگر، گرمای شدید نیز مشکلاتی را ایجاد می کند. دمای بسیار گرم، آب محلول الکترولیت را تبخیر می کند. این باعث خوردگی صفحات و خراب شدن باتری می شود. در دمای هوای خنک با آب و هوای معتدل، باتری خودرو به احتمال زیاد نزدیک به چهار سال کامل دوام می آورد. در مناطق گرم جنوبی ، متوسط ​​حدود دو سال است.

-چرخه های شارژ: اگر یک باتری به طور منظم چرخه های کامل شارژ را پشت سر بگذارد، به احتمال زیاد دوام بیشتری دارد. راه اندازی ماشین نیاز به انرژی زیادی دارد. اگر به طور منظم ماشین خود را فقط برای رانندگی در مسافت بسیار کوتاه راه می اندازید، دینام احتمالاً زمان کافی برای شارژ مجدد باتری قبل از خاموش کردن ماشین را نخواهد داشت. اگر رفت و آمد شما بسیار کوتاه است، سعی کنید هر چند وقت یکبار (20 تا 30 دقیقه) ماشین خود را به مسافرت طولانی تری برده تا باتری کامل شارژ شود.

-سیستم الکتریکی: برای اینکه باتری ماشین شما بدون مشکل کار کند، تمام سیستم الکتریکی خودرو شما باید بدون مشکل کار کند. به عنوان مثال، مشکلی در دینام می تواند بر طول عمر باتری شما تأثیر بگذارد.

-همه باتری ها یکسان نیستند: آیا هنوز در فکر این هستید که باتری خودرو چقدر دوام می آورد؟ به یاد داشته باشید، همه باتری ها متفاوت هستند. شما باید اندازه فیزیکی، سن و …. را در نظر بگیرید. مهم تر از همه، باتری باید کاملاً مناسب خودرو باشد. هنگام دریافت باتری جایگزین، مطمئن شوید که همان باتری اصلی کارخانه است. مواردی وجود دارد که می توانید با در نظر گرفتن آن ها مانند دما و چرخه شارژ ، طول عمر باتری را افزایش دهید.

تعویض باتری هیوندا i10

زمان مناسب تعویض باتری خودرو چه زمانی است؟

آیا وضعیت زیر برای شما آشنا به نظر می رسد؟

شما از خواب بیدار می شوید و مشتاق چند دقیقه خواب بیشتر هستید، پیش می روید و تمام آمادگی های لازم برای کار، مانند شستن دست و صورت، خوردن صبحانه و لباس پوشیدن را انجام می دهید. سپس، همانطور که در بیشتر مواقع اتفاق می افتد، شما به سرعت به سمت اتومبیل خود می روید، در آن می نشینید، کلید خود را می چرخانید یا دکمه استارت را فشار می دهید و … هیچ! بله، به احتمال زیاد باتری شما از کار افتاده است، باتری شما به شرط آنکه چراغ ها را از شب قبل روشن نگذاشته باشید، به پایان رسیده است و به شما اطلاع می دهد که زمان تعویض آن فرا رسیده است. با این حال، قبل از اینکه آن را به گردن باتری بیندازید، بررسی کنید که آیا بخشی از وسایل الکترونیکی روشن است یا خیر، تا مطمئن شوید که سوئیچ یا اتصال معیوب، مشکل ساز نیست. مشکل باتری می تواند ناتوانی آن در نگه داشتن شارژ یا عدم تامین برق کافی برای انجام کار باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

اگر باتری شارژ نگه نمی دارد، زمان تعویض آن فرا رسیده است اما اگر برق کافی دریافت نمی کند، باید برای تعویض دینام به مکانیک خود مراجعه کنید. دینام وسیله ایست که وظفه شارژ باتری را برعهده دارد. حتماً پایانه های باتری را از نظر خوردگی بررسی کنید و در صورت خوردگی آن ها را با کمی آب تمیز کنید، زیرا خوردگی بر جریان الکترون به کابل ها تأثیر می گذارد و سپس باتری را شارژ کرده و بررسی کنید که آیا شارژ را نگه می دارد یا خیر زیرا اگر چنین نشد، به این معنی است که زمان تعویض آن فرا رسیده است.

همچنین ممکن است هنگام روشن شدن موتور هیچ نشانه ای از زندگی وجود نداشته باشد و حتی روشن کردن چراغ ها غیرممکن باشد. اگر هنگام روشن شدن موتور هیچ اتفاقی نیفتد و چراغ ها روشن نشوند، همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، “مظنون اصلی” باتری است. چرا؟ زیرا برق تمام لوازم الکترونیکی و چراغ ها را تامین می کند، به ویژه هنگامی که دینام فعال نشده است. اگر هنگام روشن شدن موتور هیچ اتفاقی نیفتد، اما چراغ ها به درستی کار می کنند، می توان علاوه بر باتری به استارت یا مکانیک موتور نیز مظنون شد و دریافت که ممکن است مشکل از قسمت دیگری باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

به هر حال چنانچه علائمی برای تعویض باتری وجود نداشت، به شما توصیه می شود که هر 2 یا 3 سال یکبار باتری ماشین خود را قبل از مواجهه با هرگونه مشکل تعویض کنید، زیرا تا آن زمان ممکن است خیلی دیر شده باشد و آخرین چیزی که می خواهید تجربه کنید این است که باتری ماشین شما را در لحظاتی مهم یا زمانی که خسته اید مانند رفتن به یک سفر خانوادگی یا شتابزدن به یک جلسه کاری مهم یا خصوصی معطل کند.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین هیوندا i10

گارانتی

باتری هیوندا i10 با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری هیوندا i10 با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری هیوندا i10 با خدمات پس از فروش

بوی بد ساطع شده از باتری هیوندا I10 چه دلیلی دارد؟

بوی بد می تواند چیزهای زیادی باشد، مانند خرابی مبدل کاتالیزوری یا بوی جاده ای که در جایی در ماشین شما گیر کرده است. با این حال، اگر متوجه بوی تخم مرغ گندیده یا بوی گوگرد از باتری هیوندا I10 خود شدید، باتری شما ممکن است گازهای سمی و حتی احتمالاً اسید را از خود منتشر کند.در بسیاری از موارد، این بو بوجود می آید زیرا باتری هیوندا I10 به شدت در حال شارژ شدن است. در این صورت توصیه می کنیم ولتاژ باتری و خروجی دینام را بررسی کنید. اگر متوجه شدید که دینام باتری هیوندا I10 شما را با نرخ بسیار بیشتری از میزان استاندارد شارژ می کند، باید در اسرع وقت سیستم شارژ خود را توسط یک تکنسین معتبر و مطلع بررسی کنید.

در صورت خرابی باتری هیوندا I10 و نیاز به باتری جایگزین، می توانید با کارشناسان امداد باتری کهن تماس بگیرید و باتری مناسب خود را به صورت رایگان در سراسر تهران دریافت نمایید. همچنین نصب باتری هیوندا I10 برای شما به صورت رایگان انجام می گیرد.

باتری سایر خودرو ها : باتری بسترن B30

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

ضعیف شدن باتری هیوندا I10 در خودرو چگونه آشکار می شود؟

برای اینکه بتوانید ماشین خود را روشن کنید به باتری هیوندا I10 نیاز دارید. این هدف اصلی نصب باتری هیوندا I10 بر روی ماشین است و تامین نیرو برای قطعات الکترونیکی در سرتاسر وسیله نقلیه مثل استریو، چراغ‌ها، پنجره‌ها و درب‌های برقی، فرمان برقی و … زمانیکه موتور خاموش است، از وظایف باتری هیوندا I10 به حساب می آید. اگر باتری از بین برود یا در حال ضعیف‌تر شدن باشد، احتمالاً متوجه برخی نشانه‌های آشکار در ضعیف شدن عملکرد این قطعات در خودرو خواهید شد.

باتری سایر خودرو ها : باتری دنا

چه زمانی باتری هیوندا I10 تحت فشار قرار میگیرد؟

در حالی که در زمان روشن بودن موتور خودرو دینام انرژی الکتریکی مورد نیاز خودرو را تامین می کند، زمانی که موتور غیرفعال دارید و در حال استفاده از تجهیزات الکترونیکی خودرو هستید مستقیماً از باتری هیوندا I10 انرژی می گیرید و با انجام این کار در بلند مدت، احتمالا زمان مناسب برای خرید باتری هیوندا I10 را به خود نزدیک تر می کنید. هنگامی که ماشین روشن است، دینام ماشین برق تولید می کند و باتری هیوندا I10 شما را شارژ می کند، اما اگر ماشین روشن نیست و از وسایل الکترونیکی ماشین استفاده می کنید، فقط به باتری ماشین برای تامین انرژی آن تکیه می کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری برلیانس

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چه زمانی نیاز است باتری هیوندا i10 خود را به یک متخصص نشان دهید؟

ممکن است متوجه شوید باتری هیوندا i10 شما دارای بوی بد است که اغلب به تخم مرغ فاسد تشبیه می شود. این احتمالاً به دلیل شارژ بیش از حد باتری هیوندا i10 شما است و اغلب در نتیجه یک نقص در سیستم شارژ خودرو است که باید برطرف شود، در غیر این صورت احتمالاً همان اتفاق برای یک باتری هیوندا i10 کاملاً جدید نیز رخ می دهد. این را می توان به صورت بصری نیز تشخیص داد، زیرا در برخی موارد می تواند باعث برآمدگی قاب خود باتری هیوندا i10 شود. در این شرایط اکیداً توصیه می شود که خودروی خود را نزد یک متخصص واجد شرایط ببرید.

باتری سایر خودرو ها : باتری هوندا سیویک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *