باتری خودروهای تویوتا

باتری پریوس

باتری تویوتا پریوس

مشخصات باتری تویوتا پریوس

در این خودرو باتری 50 آمپر با قالب L1 به عنوان باتری فابریک توسط شرکت سازنده نصب شده است.ابعاد جای باتری این خودرو مشخص است و تنها همین باتری را می توان در آن نصب کرد.جای باتری در خودرو ها غالبا برای ابعاد یک قالب طراحی می شوند و می توانند تمام آمپراژ های آن قالب را در خود جای دهند.

گاهی هم این فضا بزرگتر طراحی می شود که در این صورت می توان باتری های سایر قالب ها را که در آن جای می گیرند بر روی خودرو نصب کرد.استفاده از باتری هایی با آمپراژ بالاتر از باتری فابریک در خودرو به شرط مناسب بودن ابعاد امکان پذیر است و این کار موجب پر قدرت کار کردن خودرو و تجهیزات آن می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین در فصل گرما که استفاده از کولر به حداکثر مقدار خود می رسد، استفاده از باتری با آمپراژ بالا کاربردی و کمک کننده است.از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری هایی با آمپر بالا را ترجیح می دهند.در مقابل استفاده از باتری با آمپر پایین تر از باتری فابریک توصیه نمی شود.همچنین خوب است بدانید که باتری فابریک خودرو ها به گونه ای طراحی و تعبیه شده اند که پاسخگوی نیاز های برقی خودرو باشند و استفاده از آن برای خودروی شما کافی است.

باتری مناسب تویوتا پریوس

هر کدام از کارخانجات باتری سازی، برند هایی را بر اساس نیاز مشتری و کارکرد خودرو ها تولید می کند.این برند ها از نظر مواد سازنده و قدرت با هم متفاوتند.شرکت سپاهان باتری، باتری های خود را در 4 برند باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید می کند.برند هایی مانند سوزوکی و اوربیتال EFB برند هایی هستند که بدلیل کیفیت بالایی که دارند به کشور های همسایه صادر می شوند.باتری سوزوکی محصول مشترک ایران و ژاپن است که طبق استاندارد های جهانی تولد شده شده است.

همچنین باتری های اوربیتال EFB که نسل جدید باتری های الکترولیت مایع هستند و غالبا در خودرو های برقی استفاده می شوند نیز، از جمله باتری های صادراتی اند.این باتری ها طول عمر بالاتری نسبت به دیگر برند ها دارند و برای مصرف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده است.

شما می توانید از میان برند های سپاهان باتری، باتری مناسب خودروی خود را انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران ما در نمایندگی سپاهان باتری ارتباط برقرار نمایید.

باتری خودرو در واقع قلب و روح خودروی شماست.باتری اتومبیل برق لازم جهت تامین نیروی مورد نیاز برای تامین قطعات الکتریکی خودرو را فراهم می کند.در واقع درباره ی مسئولیت بسیار بزرگی صحبت می کنیم. بدون قدرت باتری، اتومبیل شما، روشن نمی شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری خودرو ممکن است کوچک باشد ، اما قدرت آن بسیار زیاد است.در حقیقت باتری انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی لازم برای تغذیه ماشین تبدیل می کند و ولتاژ را به استارت می رساند.در نهایت باتری شما نه تنها انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین را تامین می کند، بلکه باعث تثبیت ولتاژ می شود تا موتور شما در حال کار باشد.از آن جایی که باتری مهمترین بخش خودرو است، تست باتری خودرو در جهت کنترل سلامت آن در عملکرد بهتر باتری نقشی اساسی دارد.

هنگام رانندگی که دینام بدلیل افت بار های الکتریکی کارایی خود را از دست می دهد، به عنوان محافظ عمل می کند و این نشان از سلامت باتری و شارژ شدن آن دارد.در مقابل هنگامی که باتری به اندازه کافی شارژ نشود باید آن را شارژ کنیم و اگر این روش پاسخ نداد مجبور به تعمیر یا تعویض آن هستیم.

یکی از ساده ترین روش های تست باتری اندازه گیری ولتاژ باتری است که بوسیله ولت متر قابل اندازه گیری است و در صورتیکه مقدار آن کمتر از 12 ولت باش نشان از خرابی باتری دارد.

علاوه بر تست با ولت متر می توانید با بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. باتری را کنترل کنید.

این کار موجب می شود از مشکلات ناگهانی که ممکن است برای باتری رخ دهد جلوگیری شود.اما باید توجه داشته باشید که این قبیل از تست ها تخصصی است و نیاز به تجهیزات و فرد خبره در این کار دارد تا به خودروی شما آسیب وارد نشود.

در ادامه لازم است بگوییم که متخصصان سپاهان باتری در ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان هستند و قبل از تعویض باتری تست های لازم را برای شما انجام خواهند داد.

قیمت باتری تویوتا پریوس

کارخانه های تولید کننده باتری بر اساس عواملی همچون نوع باتری، برند آن، میزان آمپر، مواد اولیه و بسیاری از عوامل تاثیر گذار قیمت باتری را تعیین می کنند.همچنین هزینه دریافت باتری فرسوده را از این قیمت نهایی کسر کرده و در اختیار نمایندگی ها قرار می دهند.

نمایندگی ها براساس سیاست خود تا حداکثر 12 درصد از قیمت اصلی باتری را می توانند بر روی قیمت اضافه کنند و در بازار عرضه کنند.گاهی برخی نمایندگی ها هزینه ارسال و نصب باتری را نیز به این قیمت اضافه می کنند.

نمایندگی سپاهان باتری در جهت حفظ حقوق مشتری ارسال و نصب باتری را به صورت رایگان انجام می دهد و شما لازم نیست هزینه ای را بابت این مورد پرداخت نمایید.

شما می توانید با مراجعه به سایت و یا تماس با پشتیبانی از قیمت محصولات سپاهان باتری اطلاع پیدا کنید.به لحاظ علمی و فنی، از زمانی که الکترولیت بین پلیت های باتری قرار گیرد عملاً عمر مفید باتری آغاز می شود.تاریخ تولید باتری ارتباط مستقیم با طول عمر باتری و سلامت آن دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

درنتیجه توجه به تاریخ تولید در هنگام خرید از اهمیت بسیاری برخوردار است و قدرت و سلامت باتری به آن وابسته است؛ پس باید از خرید باتری هایی که بیش از یکسال از عمر آن ها گذشته باشد خودداری شود.گارانتی خودرو ها بر اساس عواملی که به سیاست های کارخانه بستگی دارد تعیین مدت می شوند.

این عوامل می تواند نوع برند، نوع خودرو و بسیاری دیگر از موارد باشد که در تعیین زمان گارانتی موثر اند.گارانتی باتری ها بسته به برندشان معمولا بین 12 تا 21 ماه تعیین می شوند.این گارانتی مشمول باتری هایی می شود که در ساخت مشکل داشته و نمایندگی این باتری ها را تعویض می کند.همچنین لازم است بدانید که برای استفاده از خدمات گارانتی به نمایندگی های شرکت سپاهان باتری مراجعه نمایید.

برای فعال سازی گارانتی باتری خریداری شده می توانید بارکد موجود بر روی جعبه باتری را به شماره های درج شده در ضمانت نامه ارسال نمایید.چنانچه در فعالسازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.نمایندگی سپاهان باتری، باتری خریداری شده توسط شما را به محل مورد نظرتان به صورت رایگان ارسال می نماید.همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید متخصصان ما باتری را به صورت رایگان بر روی خودروی شما نصب می کنند.

طول عمر باتری تویوتا پریوس

همانطور که قبلا گفته شد عمر مفید باتری از زمان قرار گرفتن الکترولیت در باتری آغاز می شود.

از آن جایی که به دلیل تحریم واردات باتری خارجی به صورت قانونی انجام نمی گیرد، درنتیجه باتری هایی که غیر قانونی وارد کشور می شوند ممکن است زمان زیادی را سپری کنند که این امر باعث کاهش عمر باتری و قدرت اولیه آن می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

در شرایط معمول باتری ها در حدود دو سال عمر می کنند اما شرایط مختلف می تواند در تغییر این امر موثر باشد.

عواملی همچون ترافیک زیاد، شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از خودرو، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از اندازه از کولر و چراغ ها بر طول عمر باتری تاثیر می گذارد.توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری تویوتا پریوس

باتری سالم این توانایی را دارد که تمامی تجهیزات برقی مانند چراغ ها، کولر و… را روشن کند.یکی از نشانه های اتمام طول عمر باتری استارت نخوردن ماشین است.هرچند لازم است یکسری اقدامات و تست ها بر روی باتری انجام گیرد تا از این امر مطمئن شوید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تعویض باتری به طول معمول کار ساده ای است اما یکسری جزئیات مهمی دارد که اگر انجام نگیرد به شما و خودروی شما آسیب جدی وارد می کند.درنتیجه بهتر است این کار به دست متخصص سپرده شود تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری پریوس با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری پریوس با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری پریوس با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری پریوس با خدمات پس از فروش

باتری پریوس را چگونه از گرما حفظ کنیم؟

برای محافظت از باتری پریوس خود در برابر آسیب های ناشی از هوای گرم تابستان یا سرمای شدید زمستان، به غیر از قرار دادن خودرو در پارکینگ خانه یا محل کار به منظور دور نگه داشتن باتری پریوس از گرما و سرما، کار زیادی نمی توانید انجام دهید.

فقدان نوسانات شدید دما ممکن است به باتری پریوس شما کمک کند که بیشتر از آنچه که در غیر این صورت بود، دوام بیاورد. با این حال، بهترین راه برای جلوگیری از سرد یا گرم شدن باتری پریوس این است که مطمئن شوید که همیشه در بهترین شرایط ممکن است. این بدان معناست که باتری ای که به درستی نگهداری می شود و برای مقابله با انواع نوسانات شدید دما که می توانند مشکلاتی ایجاد کنند، مجهزتر است. می توانید برای مقابله با تغییرات دما از عایق برای باتری پریوس استفاده کنید و از این طریق طول عمر باتری خود را افزایش دهید و باتری از آسیب به دور نگه دارید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

شارژ نصفه چه تاثیری بر باتری پریوس خواهد داشت؟

چون تعویض باتری پریوس در نهایت باید اتفاق بیفتد، این بدان معنا نیست که نمی توانید با مراقبت مناسب باتری خودرو را بیشتر از حد معمول حفظ کنید. سفرهای کوتاه مکرر می تواند به کوتاه شدن طول عمر باتری خودرو شما کمک کند. باتری پریوس مدت زمان مشخصی را نیاز دارد تا شارژ شود، اگر باتری شارژ کامل دریافت نکند، رسوبات کریستالی قوی روی صفحات منفی تشکیل می شود و در واقع می تواند از دریافت شارژ مناسب باتری جلوگیری کند. اکنون این بدان معنا نیست که باید ساعت ها با خودرو رانندگی کنید، بلکه به این معنی است که باید مراقب باشید که طول عمر باتری پریوس خود را با شارژ نصفه و نیمه ی باتری تحت تاثیر قرار ندهید.

باتری سایر خودرو ها : باتری CHR

داشتن باتری پریوس خراب بسیار ناپسند است، برای جلوگیری از این اتفاق چه پیشنهادی دارید؟

داشتن باتری معیوب شایع ترین دلیل خرابی خودرو است. برخلاف تصور رایج، دمای بالای تابستان نسبت به دمای پایین در فصل زمستان خطر بیشتری برای طول عمر باتری به همراه دارد. این به این دلیل است که در حالی که ظرفیت باتری در گرما بیشتر است، دمای بالا عمر کلی باتری پریوس شما را کوتاه می کند. در اینجا دلایل اصلی وجود دارد:

تبخیر: در زیر کاپوت، باتری خودرو می تواند به دمای داخلی 140 درجه یا بالاتر برسد. این باعث تبخیر آب مایع باتری می شود که به ساختار داخلی باتری آسیب می رساند.
شارژ بیش از حد : گرمای زیاد همچنین می تواند باعث اختلال در عملکرد رگولاتور ولتاژ یا دیگر اجزای سیستم شارژ و در نتیجه شارژ بیش از حد باتری پریوس شود. این منجر به مرگ آهسته اما اجتناب ناپذیر باتری ماشین شما می شود.

خوردگی: دمای زیاد باعث می شود صفحات سربی داخل باتری خورده و خراب شوند.

ارسال و نصب رایگان باتری در گاندی و میرداماد به صورت شبانه روزی

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری راو4

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *