باتری خودروهای هیوندا

باتری هیوندا ولاستر

باتری هیوندا ولاستر

مشخصات باتری هیوندا ولاستر

هیوندای ولوستر  Hyundai Velsoter یک خودروی کوپه سه در است. از ابتدای عرضه ی این خودرو به بازار کشور، ظاهر جذاب و خاص آن باعث شد تا به سرعت در میان مردم شناخته شود. ابعاد و طراحی ولستر آن را یک خودرو ی شهری جوان پسند معرفی می کند در حالی پیشرانه ی 1.6 لیتری تنفس طبیعی مورد استفاده در ولاستر، تا حدی دور از ذات این خودرو عمل می کند. البته موتور 1.6 لیتری توربو شارژ نیز برای این خودرو ارائه شده است که حدود 200 اسب بخار قدرت تولید می کند که در بازار ایران وجود ندارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 50 آمپر باتری فابریکی است که کارخانه سازنده بر روی این خودرو نصب کرده است. این باتری در قالب L1 تولید شده است. برای تهیه باتری مناسب خودروی خود می توانید از طریق سایت سپاهان باتری و یا از طریق کارشناسان فروش اقدام نمایید.

باتری مناسب هیوندا ولاستر

در تهیه باتری مناسب خودرو به مواردی باید توجه کنیم تا باتری با کیفیتی را برای خودروی خود تهیه نماییم. نوع باتری و برند آ از موارد مهم در رابطه با این موضوع است.  باتری های خودرویی به دو دسته سیلد اسید و اسیدی تقسیم بندی می شوند. هردو نوع باتری های اسیدی و سیلد اسید باتری های مناسبی هستند که بر روی خودروی شما قابل نصب است اما امروزه مسیر باتری سازی به سمت ساخت باتری های سیلد اسید رفته است. چراکه این باتری ها آلودگی کمتری دارند و به مراقبت و نگهداری نیاز ندارند.

همچنین برند های متفاوت باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB توسط شرکت سپاهان باتری اصفهان تولید شده است که این باتری ها از نظر مواد اولیه و قدرت با هم متفاوتند. سپاهان باتری از معتبر ترین شرکت های باتری سازی است که علاوه بر بازار ایران، باتری های خود را به کشور های همسایه نیز صادر می کند.

باتری اوربیتال سیلور و اوربیتال پرمیوم از باتری های مقرون به صرفه برای مشتریان است چراکه این باتری ها در عین هزینه پایینی که نسبت به دیگر باتری ها دارند از کیفیت بالایی برخوردارند.  باتری سوزوکی، محصول با کیفیت شرکت سپاهان باتری است که زیر نظر شرکت ژاپنی تولید شده است و بدلیل کیفیت بالای آن به کشور های همسایه صادر می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

در ساخت این باتری از فناوری های روز دنیا استفاده و مطابق استاندارد های اروپایی تولید شده است. باتری اوربیتال EFB نیز از جدیدترین نسل باتری های الکترولیت مایع است. این باتری ها غالبا در خودرو های الکتریکی استفاده می شوند و نسبت به باتری های دیگر طول عمر بالاتری دارند و همچنین برای مصارف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده است. شما می توانید از میان باتری های عرضه شده ی مناسب خودروی خود و باتوجه به نوع و برند باتری، باتری مورد نظر را انتخاب نموده و درصورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

باتری هیوندا ولاستر با تاریخ جدید

درنظر داشته باشید که تاریخ تولید باتری در سلامت باتری بسیار تاثیر گذار است. از آنجایی که می دانیم سلامت باتری در کارکرد خودرو نیز تاثیر دارد؛ پس لازم است هنگام خرید به تاریخ تولید باتری توجه کنیم و از خرید باتری های که بیش از یک سال از تاریخ آن گذشته است خودداری کنیم. باتری های اینچنینی قدرت و کیفیت اولیه را ندارند و در کارکرد خودرو تاثیر منفی می گذارند.

همچنین خوب است بدانید که باتری هایی که زمان زیادی از تولید آن ها گذشته است در زمان گارانتی آن ها نیز تاثیر گذار است. کارخانه های تولید کننده باتری مانند سایر تولید کنندگان برای محصولات خود مدت زمانی را برای گارانتی در نظر می گیرند. این مدت زمان برای تعویض محصولاتی است که از طرف کارخانه مشکل تولید داشته باشند و در شرایط کارکرد صحیح از عمر کمتری برخوردار باشند.

گارانتی باتری شامل تعویض باتری با باتری نو بوده و تعمیری روی محصول صورت نمی گیرد. گارانتی باتری ها بر اساس عوامل متفاوتی توسط کارخانه سازنده تعیین می گردد. از جمله عوامل تاثیر گذار در مدت گارانتی برند باتری،نوع خودرو و باتری می باشد. گارانتی باتری های سپاهان باتری بین 12 تا 21 ماه است. برای فعال سازی گارانتی بارکد مربوط به محصول را به شماره تماس های درج شده بر روی ضمانت نامه ارسال فرمایید. این امر ضمن فعال کردن گارانتی، این وظیفه را بر دوش شرکت سازنده می افتد که در صورت بروز هر مشکلی، طبق قوانین ضمانت نامه، در صدد رفع آن برآید. مشتریان گرامی هنگام خرید باتری به تاریخ شروع ضمانت دقت فرمایید و از فروشگاه های معتبر خرید خود را انجام دهید

طول عمر باتری هیوندا ولاستر

کشف اینکه یک باتری خالی دارید پس از چرخاندن کلید در احتراق یکی از ناخوشایندترین و در عین حال رایج ترین اتفاقات برای رانندگان است. طول عمر باتری خودرو معمولاً بین دو تا چهار سال است. عوامل متعددی طول عمر باتری شما را تعیین می کنند، برای مثال شرایط آب و هوایی، نوع خودرو و عادات رانندگی. با این حال، چندین نکته کلیدی وجود دارد که می توانید برای افزایش طول عمر باتری خودرو استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که تمام اتصالات الکتریکی را بررسی کرده و مطمئن شوید که باتری تمیز و خشک است. اگر خوردگی در طول زمان افزایش یافته باشد، جوش شیرین در محلول آب و مسواک قدیمی، ایده آل برای تمیز کردن پایانه های باتری است. فقط مطمئن شوید که ابتدا ترمینال منفی را بردارید. هنگام استفاده مجدد از پایانه ها، ابتدا پایانه مثبت را وصل کنید.

سفر های مکرر و کوتاه اتومبیل عمر باتری شما را کوتاه می کند. برای شارژ کامل باتری تقریباً هشت ساعت رانندگی مداوم طول می کشد. اگر باتری به ندرت شارژ کامل دریافت می کند، رسوبات کریستالی قوی روی صفحات منفی ایجاد می شود و در نتیجه مانع از شارژ صحیح باتری می شود به آن سولفاته می گویند. اگر سفر های کوتاه اتومبیل بخشی از برنامه روزانه شما هستند، از استفاده بی رویه از کنترل های کمکی برقی خودداری کنید این امر باعث افزایش طول عمر باتری و همچنین صرفه جویی در سوخت می شود. هوای سرد، شارژ باتری را که قبلاً ضعیف شده است ، دشوارتر می کند.

نگهداری خودرو در گاراژ در مواقع سردی هوا باعث می شود تا باتری گرم تر شده و بنابراین راحت تر شارژ شود. اگر ماشین شما برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار نمی گیرد، حذف اتصال منفی باتری در دوره های عدم استفاده طول عمر باتری شما را کم می کند. فقط مطمئن شوید که قبل از اقدام به راه اندازی ماشین، ترمینال را دوباره وصل کنید. سطح محلول الکترولیت (اسید/آب) نیز ممکن است کم باشد. اگر باتری شما بدون تعمیر و نگهداری نیست، ممکن است نیاز به تنظیم سطح محلول داشته باشید. اگر سطوح پایین است، هنگام کار با اسید باتری، حتماً از اقدامات احتیاطی لازم استفاده کنید. فقط از آب مقطر استفاده کنید وگرنه به باتری آسیب می رسانید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری خود را شارژ کنید. نوع شارژر شما در ایمنی شارژ خودرو مهم است. مطمئن شوید که یک شارژر مخصوص نیازهای خودروی خود را انتخاب کرده اید. هنگام شارژ اتومبیل، نه تنها ایمن تر است، بلکه بهتر است باتری شما روش شارژ کند را انتخاب کند.

شارژ سریع پتانسیل بیش از حد شارژ باتری را افزایش می دهد و می تواند آسیب دائمی ایجاد کند. دور انداختن باتری خودرو به همراه زباله های خانگی به دلیل سمی بودن آن غیرقانونی است. اگر باتری هنوز در وضعیت معقولی قرار دارد، ممکن است برای استفاده مجدد تعمیر شود، یا اجزای آن استخراج شده و برای استفاده در آینده ذوب شوند. به همین دلیل نمایندگی ها داغی یا فرسوده باتری را از شما تحویل می گیرند. صبر کردن تا خرابی قبل از تعویض باتری ماشین اجتناب ناپذیر است. از آنجا که باتری ها می توانند خطرات متعددی را به همراه داشته باشند، توصیه می شود قبل از هرگونه تعمیر خود، از متخصص باتری کمک بگیرید.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین هیوندا ولستر

گارانتی

باتری هیوندا ولاستر با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری ولاستر با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری هیوندا ولستر با خدمات پس از فروش

نگهداری از باتری ولاستر به چه صورت است؟

کار اصلی باتری ولاستر تامین الکتریسیته ی لازم برای استارت خوردن ماشین است. به طور معمول، شروع به کار میزان کمی از ظرفیت باتری را مصرف می کند. هرچند اصلی ترین بخش تامین برق خودرو دینام است اما اگر باتری ولاستر نباشد خودرو و موتور آن شروع به کار نخواهند کرد و در واقع کارکرد دیگر اعضا در گرو سلامت باتری خودرو است.

از این رو توجه به سلامت باتری ولاستر و تست و کنترل آن از نکات حائز اهمیتی است که باید بسیار به آن توجه شود. از آنجایی که باتری ماشین از اصلی ترین اجزای بکار انداختن آن است بهتر است هر چند وقت یکبار برای جلوگیری از اتفاقات ناگهانی چک شود.

اقدامات بسیاری در این مورد وجود دارد که اندازه گیری ولتاژ، بررسی سطح الکترولیت باتری ولاستر ، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. از جمله آن هاست. علاوه بر این کنترل ها، توجه به اینکه باتری هیوندا ولاستر دچار ضربه ناگهانی نشود، برای مدت طولانی ساکن نماند، حرارت بسیار زیاد به آن وارد نشود و عواملی از این دست نیز برای جلوگیری از خرابی لازم است.

باتری سایر خودرو ها : باتری لیفان X60

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

1 دیدگاه در “باتری هیوندا ولاستر

  1. رضا گفت:

    سلام و خسته نباشید خدمت شما. ماشین من هیوندا ولاستر هست پسر من عادت داره همیشه تو ماشین چراغ داخل ماشین رو باید روشن کنه. اینکار باعث ایجاد مشکل تو باتری هیوندا ولاستر میشه؟ اگر اره بنظر شما آمپر باتری هیوندا ولاستر که 50 هست فابریکش میتونم از آمپر بالاتر استفاده کنم که بتونه انرژی کافی برای چراغ روشن کردن رو هم فراهم کنه ؟ پیشنهاد شما چه باتری و چه آمپری هست؟*

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *