باتری خودروهای هیوندا

باتری هیوندا ورنا

باتری هیوندا ورنا

مشخصات باتری هیوندا ورنا

نسل قدیم هیوندای اکسنت امروزی با نامهیوندای ورنا شناخته می شود. تولید این خودرو از سال  1994 تولید شده و تا 2011 ادامه داشته. هیوندای ورنا با موتور های متفاوتی تولید شده و در ایران نیز با دو موتور 1.6 و 1.5 لیتری و با دو جعبه دنده دستی و اتوماتیک نیز یافت می شود. از نظر ایمنی این خودرو موفق به دریافت 3 ستاره ایمنی از EuroNCAP و 4 ستاره از NHRSA شده است و دارای دو عدد کیسه هوای ایمنی ، سیستم ترمز ضد قفل ABS  است. همچنین قفل مرکزی ، سیستم صوتی با 4 بلندگو ، تنظیم دستی صندلی های جلو در 4 جهت و مه شکن عقب از آپشن های هیوندای ورنا به شمار می رود. نمونه فیس لیفت نسل دوم خودروی کره ای ورنا از سال 2003 در ایران و توسط کزمان موتور مونتاژ شد. این خودرو یکی از کم استهلاک‌ترین خودروهای موجود در بازار ایران بوده است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 55 آمپر باتری فابریکی است که کارخانه سازنده بر روی این خودرو در قالب L2 نصب کرده است. در این خودرو از باتری 60 آمپر قالب L2 نیز می توان استفاده کرد. برای تهیه باتری مناسب خودروی خود می توانید از میان باتری های متنوع سپاهان باتری و از میان برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم، باتری سوزوکی و باتری EFB عرضه شده، باتری با آمپر صحیح را انتخاب نموده و از طریق سایت و یا ارتباط با کارشناسان فروش خرید نمایید.

باتری مناسب هیوندا ورنا

در خودرو ها با توجه به طراحی محفظه باتری از قالب های مشخصی می توان استفاده کرد چراکه محفظه باتری مانند قالب ها ابعاد مشخصی دارد و چنانچه سایز قالب بزرگتر از سایز محفظه باشد، در آن جای نخواهد گرفت. به همین دلیل برای صرفه جوی در زمان و هزینه لازم است به ابعاد توجه داشته باشیم. حال این سوال پیش می آید که چرا برخی از باتری با آمپراژ بالا استفاده می کنند؟

درواقع بالا بودن آمپراژ آنطور که دیگران می گویند، تاثیر زیادی در عملکرد تجهیزات برقی نخواهد داشت. اگر بخواهیم در این باره توضیح دهیم باید بگوییم باتری ها وظیفه ی روشن کردن موتور و استارت زدن را دارند و ارتباطی با تجهیزات مگر در دو جا نخواهند داشت. دینام هنگامی که خودروی شما روشن است، وظیفه ی برق رسانی به خودرو و تجهیزات آن و همچنین شارژ باتری را دارد به همین دلیل است که می گویند از سفر های کوتاه بپرهیزید تا باتری بتواند در این مدت شارژ شود. اگر دینام شما خراب شود خودرو ناگزیر است از باتری برای برق رسانی استفاده کند و چنانچه باتری کامل شارژ نشده باشد، زود تخلیه شده و خودرو خاموش خواهد شد.

همچنین اگر از چراغ ها و رادیوی خودروی خود هنگامی که موتور خاموش است استفاده کنید، باتری تخلیه می شود. در چنین شرایطی باتری با آمپراژ بالا تنها به اندازه ی چند دقیقه ی کوتاهِ بیشتر می تواند خودرو را روشن نگه دارد به همین دلیل نمی توان تفاوت اساسی بین آمپراژ ها برای این منظور قائل شد. درضمن چنانچه شما از باتری با آمپراژ بالا استفاده کنید شاید در روند به کار انداختن موتور بهتر و با قدرت بیشتری عمل کند اما باید گفت از آنجایی که پشت انتخاب باتری های فابریک علم و دانش نهفته است بهترین انتخاب برای خودروی شما باتری فابریک خواهد بود.

تست باتری هیوندا ورنا

تست باتری خودرو بدلیل اهمیتی که در کنترل سلامت آن دارد بسیار حائز اهمیت است. باتری از منابع اصلی تولید برق و انرژی در خودرو محسوب می شود که توجه به سلامت آن باعث کارکرد هرچه بهتر خودرو و تجهیزات برقی آن خواهد شد. برای تست باتری یکسری اقدامات وجود دارد که اگر این اقدامات بصورت مداوم انجام گیرد از بروز مشکلات ناگهانی جلوگیری می کند. ترجیحا سلامت باتری های خودرویی بالای دو سال را سعی کنید هر 6 ماه چک کنید. بررسی وضعیت ولتاژ باتری، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. از جمله این اقدامات است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

اگر باتری شما دچار خوردگی شده باشد با کمی آب جوش می توانید آن ها را تمیز کنید و اینگونه باتری شما مدت بیشتری را کار خواهد کرد. چک کردن دینام نیز بسیار مهم است. اگر دینام خراب شود خودرو از انرژی باتری استفاده کرده و باتری سریعا تخلیه و خراب خواهد شد. همچنین تست ولتاژ باتری است که از راحت ترین تست هاست و خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید. از یک مولتی متر کمک بگیرید. مثبت ها را به یکدیگر و منفی ها را نیز به هم وصل کنید. خودرو را روشن کنید. چنانچه مولتی متر عددی بالای 10 را نشان داد باتری شما سالم خواهد بود. تست باتری به شما کمک می کند تاحدودی بدانید در چه زمانی باتری شما خراب خواهد شد.

نمایندگی سپاهان باتری قبل از تعویض باتری خودروی شما، کنترل های لازم را بصورت رایگان برای شما انجام می دهد تا هزینه های اضافی از روی دوش شما برداشته شود.

تعویض باتری هیوندا ورنا

آیا از تلاش برای پیدا کردن کابل های شارژ مجدد باتری در هر زمان که نیاز به راه اندازی ماشین است، خسته شده اید؟ هر چند وقت یکبار باید باتری خودرو را تعویض کنید؟

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این سوالی است که بسیاری از مالکان وسایل نقلیه می پرسند زیرا نگران گیر افتادن در پارکینگ یا کنار جاده هستند. باتری خالی یک ناراحتی ناامید کننده است که می توان از آن جلوگیری کرد. بهترین زمان برای تعویض باتری قبل از خاموش شدن آن است؛ اما چگونه می دانید که هر چند وقت یکبار باید باتری خودرو را تعویض کنید؟ چند علامت وجود دارد که نشان می دهد زمان تعویض باتری خودرو رسیده است، از جمله علامت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-موتور آهسته و کند تر از قبل شروع به کار می کند.

-چراغ چک روشن موتور: دلایل زیادی باعث روشن شدن این چراغ می شود که باتری می تواند یکی از آن ها باشد.

-قاب باتری متورم و بد شکل

-نشت مایع باتری: این مورد می تواند به موتور آسیب برساند به همین دلیل باید به سرعت تعویض گردد.

طول عمر معمولی باتری خودرو بین دو تا چهار سال است. بسته به آب و هوای محل زندگی و عادات رانندگی، ممکن است قبل از پایان سه سال به دنبال تعویض باتری خودرو باشید.

آب و هوا چگونه بر باتری شما تأثیر می گذارد؟

گرمای تابستان می تواند منجر به تبخیر آب در اسید باتری شود، در نتیجه باعث کاهش عملکرد، کاهش قدرت شروع به کار و کوتاه شدن طول عمر می شود. همچنین هنگامی که درجه حرارت در حال یخ زدن است، باتری شما باید بیشتر کار کند تا انرژی کافی را برای کارکردن همیشگی خودرو شما تولید کند. هوای سرد همچنین می تواند منجر به منجمد شدن روغن موتور شود که فشار بیشتری به باتری شما وارد می کند.

رانندگی چگونه بر طول عمر باتری شما تأثیر می گذارد؟

اگر به طور مداوم سفرهای کوتاهی مانند رفت و آمد کوتاه به دفتر و فروشگاه مواد غذایی انجام می دهید، باتری شما زمان کافی برای شارژ کامل بین ایستگاه ها را ندارد. همچنین، اگر ماشین شما برای مدت طولانی در گاراژ یا بزرگراه نشسته است، باتری همچنان در حال خالی شدن منفعلانه است حتی زمانی که موتور روشن نیست.

حتی بدون هیچ گونه علائم هشداردهنده، یک قانون کلی این است که شما باید هر سه سال یکبار باتری ماشین خود را تعویض کنید. نمایندگی سپاهان باتری این کار را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد. همچنین ارسال باتری به سراسر تهران مانند میدان قدس، دربند، تجریش و …. رایگان است.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین ورنا

گارانتی

باتری هیوندا ورنا با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری ورنا با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری ورنا با خدمات پس از فروش

باتری ورنا مقصر استارت نخوردن خودرو است؟

شما از خواب بیدار می شوید و مشتاق چند دقیقه خواب بیشتر هستید، پیش می روید و تمام آمادگی های لازم برای کار، مانند شستن دست و صورت، خوردن صبحانه و لباس پوشیدن را انجام می دهید. سپس، همانطور که در بیشتر مواقع اتفاق می افتد، شما به سرعت به سمت اتومبیل خود می روید، در آن می نشینید، سوییچ خود را می چرخانید یا دکمه استارت را فشار می دهید و … هیچ! بله، به احتمال زیاد باتری ورنا شما از کار افتاده است.

شارژ باتری ورنا شما ممکن است به این دلیل که چراغ های خودرو را از شب قبل روشن گذاشته اید، به پایان رسیده باشد و از این طریق به شما اطلاع می دهد که زمان رسیدگی به آن فرا رسیده است. با این حال، قبل از اینکه آن را به گردن باتری بیندازید، بررسی کنید که آیا قسمتی از وسایل الکترونیکی خودرو روشن است یا خیر، تا مطمئن شوید که سوئیچ یا اتصال معیوب، مشکل ساز نیست.

مشکل باتری ورنا می تواند ناتوانی آن در نگه داشتن شارژ یا عدم تامین برق کافی برای انجام کار باشد. اگر باتری هیوندا ورنا شما شارژ را نگه نمی دارد، زمان تعویض آن فرا رسیده است اما اگر برق کافی دریافت نمی کند، باید برای برسی دینام به مکانیک خود مراجعه کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری جک J3

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

با باتری ورنا که ظرفیت پایینی دارد به طور موقت چه کنیم؟

سولفاته شدن باتری ورنا، ظرفیت باتری را برای ذخیره و آزادسازی انرژی کاهش می دهد، بنابراین اگر قصد دارید باتری ورنا خود را برای طولانی مدت ذخیره کنید، برای نگه داشتن باتری در حالت ایده آل می توانید از شارژ مناسب باتری ورنا خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید، شارژری را تهیه کنید که به صورت خودکار در زمان نیاز باتری را شارژ می کند و بعد از اتمام شارژ شدن باتری، غیر فعال می شود. در این صورت اطمینان خاطر دارید که باتری ورنا شما با شارژ بیش از حد دست و پنجه نرم نمی کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری مورانو

میزان شارژ باتری ورنا نشانه ی چیست؟

شارژ باتری ورنا باید به طور مرتب چک شود و در صورت نیاز به شارژ مجدد، در اولین فرصت این کار انجام شود تا با مشکلات بزرگ تر مواجه نشوید. برای چک کردن میزان شارژ باتری خودرو ، باید از میزان ولتاژ آن آگاه باشید. برای این که ولتاژ یک باتری را اندازه گیری کنید، باید زمانی که خودرو خاموش است از مولتی متر استفاده کنید. یک باتری ورنا سالم باید 12.4 ولت، ولتاژ تولید کند. اگر ولتاژ باتری خودرو شما کمتر از این مقدار باشد، به این معناست که شارژ باتری تخلیه شده است. باتری های فرسوده نیز معمولا شارژ پذیری ندارند، بنابراین اگر باتری خودروی شما فرسوده شده باشد باید در اولین فرصت تعویض باتری را انجام دهید.

باتری سایر خودرو ها : باتری تیوولی

چگونه می توانیم باتری ورنا را از خوردگی دور نگه داریم؟

خوردگی باتری ورنا ، که به صورت ایجاد فازی رنگی به نظر می‌رسد، می‌تواند به این معنی باشد که شما نشتی دارید که می‌تواند به ضعیف شدن عملکرد باتری کمک کند. این به ویژه برای باتری های سیلد اسید مضر است و می تواند طول عمر آنها را کوتاه کند، زیرا خوردگی جریان الکترون ها را به کابل های ترمینال باتری مختل می کند. اگر بتوانید آنقدر خوردگی ببینید که به صورت لایه کوچکی از فاز سفید روی ترمینال باتری ظاهر شود، احتمالاً عواقب الکتریکی آن در حال ایجاد شدن است. ریشه کن کردن این خوردگی و جلوگیری از شیوع آن در آینده برای افزایش عمر باتری ورنا شما بسیار مهم است. تعمیر و نگهداری منظم باتری باید به کاهش ایجاد خوردگی کمک کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری پاجرو

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

1 دیدگاه در “باتری هیوندا ورنا

  1. ارشیا گفت:

    سلام خسته نباشید میگم به ادمین سایت از اینکه اطلاعات کاملی رو در اختیار ما گذاشتن. یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بنده رو بدید. ماشین کوییک دنده اتومات هست. میخواستم بپرسم از شما که اگر من از باتری هیوندا ورنا برای ماشینم استفاده کنم مشکلی به وجود نمیاد؟ آمپری که به ماشین کوییک دنده اتومات میخوره باید آمپرش 50 باشه درسته؟ ولی اینجا خوندم آمپر مورد استفاده برای باتری هیوندا ورنا 55 آمپر هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *