باتری خودرو های رنو

باتری مگان

باتری مگان

مشخصات باتری مگان

باتری 70 آمپر قالب L3 باتری فابریکی است که توسط کارخانه سازنده بر روی این خودرو نصب شده است اما امروزه از این باتری در خودروی مگان استفاده نمی شود. امروزه حداکثر آمپر مورد استفاده در ماشین مگان باتری 74 آمپر قالب L3 است. قالب های هم آمپر را بدلیل یکسان بودن ابعاد می توان به جای هم استفاده نمود. برخی کارخانه های خودرو سازی محفظه باتری را از ابعاد باتری فابریک بزرگتر می سازند؛ در اینصورت می توان از باتری هایی با قالب بزرگتر نیز استفاده کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این امر برای افرادی مناسب است که علاقه دارند باتری هایی با آمپراژ بالاتر را در خودروی خود نصب نمایند. نصب باتری با آمپراژ بالاتر برای خودرو هایی که تجهیزات برقی اضافه علاوه بر تجهیزات خود خودرو بر روی آن ها نصب شده است، مناسب است. چرا که این امر موجب کارکرد هرچه بهتر تجهیزات و حتی خود خودرو می شود. بر خلاف این موضوع استفاده از باتری با آمپراژ پایین تر از باتری فابریک را به شما توصیه نمی کنیم. در انتها لازم است این موضوع را بدانید که باتری های فابریک به گونه ای طراحی شده اند که پاسخگوی نیاز برقی خودرو ها باشند و استفاده از آن برای خودرو کافی است و از این نظر هیچ نگرانی وجود ندارد.

گارانتی رسمی باتری سپاهان مناسب النترا

باتری مناسب مگان

همانطور که گفته شد باتری مناسب قابل استفاده در خودروی مگان باتری 74 آمپر قالب L3 است. این باتری توسط شرکت سپاهان باتری اصفهان در 4 برند باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید می شود. برند های سپاهان باتری بر اساس نیاز خودرو ها و با مواد اولیه متفاوت ساخته می شود که این امر در قدرت باتری ها نیز تاثیر گذار است. برند های اوربیتال سیلور و اوربیتال پریمیوم برند هایی هستند که به لحاظ اقتصادی برای مشتریان مقرون به صرفه است و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار است. باتری سوزوکی از برند های مشهور سپاهان باتری است که در ایران توسط مهندسین خبره ایرانی و زیر نظر شرکت سوزوکی ژاپن ساخته می شود. صفحات این باتری از بهترین جنس صفحات سربی ساخته شده که باعث بالا بودن طول عمر این باتری نسبت به باتری های مشابه دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این برند به دلیل کیفیت بالایی که دارد به کشور های همسایه صادر می شود. همچنین باتری های اوربیتال EFB است که نسل جدید باتری های سپاهان باتری با الکترولیت مایع است. این باتری ها به این دلیل که برای مصارف الکتریکی بالا ساخته شده اند، عموما در خودرو های هیبریدی استفاده می شوند. باتری های اوربیتال EFB طول عمر بالاتری دارند و مدت زمان گارانتی آن ها نیز بیشتر است. رعایت استاندارد های جهانی و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در محصولات سپاهان باتری باعث شده است که این شرکت از بهترین شرکت های باتری سازی ایران باشد. به این دلیل ضمن محبوبیت در میان مصرف کنندگان داخلی به کشور های همسایه نیز صادر می شود. در ادامه می توانید از میان محصولات سپاهان باتری و برند های متفاوت باتری مناسب خودروی خود را انتخاب نمایید. همچنین در صورت نیاز به راهنمایی با تماس با پشتیبانی از مشاوران ما در نمایندگی سپاهان باتری کمک بگیرید.

خرید باتری رنو مگان با تاریخ جدید
خرید باتری اوربیتال سیلور مناسب رنو مگان

تست باتری مگان

باتری خودرو از قطعات مهمی است که در صورت خرابی مشکلات زیادی رابری صاحب خودرو ایجاد می کند. باتری ماشین از مهمترین بخش های خودرو است که طیف وسیعی از کارها و دستگاه ها از زمان شروع کارکرد موتور تا برق کامپیوتر خودرو توسط آن مدیریت می شود. درواقع از آنجایی که تامین انرژی لازم برای استارت زدن و بکار انداختن خودرو بر عهده باتری است، درصورت خرابی آن، خودروی شما روشن نخواهد شد. درنتیجه توجه به سلامت باتری و تست و کنترل آن از امور مهمی است که باید به صورت مداوم برای خودرو انجام گیرد. اندازه گیری ولتاژ، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. اقداماتی است که برای تست باتری جهت پیشگیری از خرابی های احتمالی لازم است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

ساده ترین راه تست باتری، اندازه گیری ولتاژ است که با استفاده از ولت متر یا مولتی متر انجام می گیرد. چنانچه ولت متر عدد 12.6 را نشان دهد سالم بود باتری معلوم می شود. البته به صورت کلی عدد بالای 12 در ولت متر نشان دهنده سلامت باتری است اما چنانچه این عدد کاهش یابد بای باتری را تعمیر یا تعویض کرد. به طور معمول باتری ماشین نباید تحت حرارت خیلی بالا یا پایین و تکان و ضربه زیاد باشد. همچنین ساکن ماندن زیاد باتری ها نیز موجب سولفاته شدن آن ها می شود. باید در نظر داشته باشید در صورت مراقبت اصولی از باتری و تست و کنترل مداوم سلامت آن، ممکن باتری 5 سال عمر کند اما عمر باتری ها معمولا 3 سال است و بعد از آن باید تعویض گردد. نمایندگی شرکت سپاهان باتری، سلامت باتری شما را به صورت رایگان کنترل می کند تا متحمل هزینه اضافی نشوید. همچنین سلامت سیستم برقی و دینام خودروی شما را نیز به صورت رایگان تست می کند.

قیمت باتری مگان

باتری های ایرانی به دلیل عدم وجود واسطه و هزینه های گزاف گمرک و انبارداری از قیمت مناسبتری برخوردارند. اما تعیین قیمت به عواملی نیز وابسته است که از جمله آن ها می توان نوع برند باتری و مواد اولیه آن، میزان آمپراژ باتری و … را نام برد. همچنین بعد از تعیین قیمت نهایی مبلغ باتری فرسوده از قیمت کل کسر می شود که این کار در صورت دریافت داغی است. باتری ها از سرب ساخته شده اند که قیمت سرب همچون طلا قیمت مصوبی ندارد و بر اساس بازار جهانی قیمت گذاری می شود. در صورت نبود داغی لازم است به ازای هر آمپر مبلغی براساس قیمت روز سرب پرداخت شود. نمایندگی های سپاهان باتری می توانند 12 درصد قیمت اصلی را بر روی مبلغ نهایی باتری اضافه کنند. همچنین بسیاری از نمایندگی ها هزینه ارسال و نصب را نیز از مشتریان دریافت می کنند. نمایندگی سپاهان باتری اصفهان مفتخر است باتری های خود را به قیمت کارخانه و با ارسال و نصب رایگان در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری ها به سایت مراجعه کرده و یا با همکاران واحد فروش تماس بگیرید. باتری های ماشین نیز مانند بسیاری از محصولات دارای تاریخ انقضاء هستند. عمر مفید باتری ها به لحاظ علمی و فنی از زمان مونتاژ و قرار گرفتن الکترولیت میان صفحاتش آغاز می گردد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین بر اثز ساکن ماندمن و نگهداری بیش از حد باتری ها در انبار ها از عمر آن ها کاسته شده و سولفاته نیز می شوند. در نتیجه در هنگام خرید باید به تاریخ تولید باتری ها توجه نمود. چراکه باتری هایی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولیدشان گذشته باشد قدرت و کیفیت اولیه را نخواهند داشت. همچنین تاریخ تولید باتری ها بر روی بدنه باتری و به صورت سریالی و با اعداد انگلیسی حک شده است که با توجه به آن می توانید باتری خود را خریداری نمایید. نمایندگی سپاهان باتری مفتخر است باتری های خود را با تاریخ جدید در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. گارانتی باتری ها توسط کارخانه سازنده آن ها تعیین می شود. مدت زمان گارانتی علاوه بر سیاست گذاری های کارخانه به عواملی مانند نوع برند باتری، نوع خودرو و بسیاری از عوامل دیگر وابسته است. گارانتی باتری در جایی قابل استفاده است که مشکل و خرابی باتری از ساخت آن بوده باشد که در اینصورت باتری باید توسط رکت تعویض گردد. همچنین لازم است بدانید که گارانتی باتری های شرکت سپاهان باتری به صورت شرکتی است یعنی برای استفاده از خدمات آن لازم است به نمایندگی ها مراجعه نمایید.علاوه بر آن برای فعالسازی باتری های خود لازم است بارکد موجود بر روی بدنه باتری را به شماره های موجود در ضمانت نامه ارسال نمایید. چنانچه در فعال سازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. نمایندگی سپاهان باتری اصفهان در راستای حفظ حقوق مشتری باتری های خریداری شده را به محل موردنظر در تهران به صورت رایگان ارسال می نماید. همچنین نصب باتری نیز برای خودرو شما رایگان است.

طول عمر باتری مگان

عمر مفید باتری های خودرویی از زمان مونتاژ آن در کارخانه شروع می گردد. میانگین عمر باتری های خودرویی در حدود 2 سال است. اما نگهداری صحیح از باتری ها می تواند موجب شود عمرشان به سه تا پنج سال نیز برسد. از آنجایی که باتری ها قابلیت دشارژ و سولفاته شدن خود به خودی را دارند، ساکن ماندنشان در فضای انبار می تواند موجب کاهش عمرشان شود. همچنین ضربه و تکان شدید باتری ها نیز باعث کاهش عمرشان می شود. به همین دلیل باتری های ایرانی که بلافاصله بعد از تولید در بازار عرضه شده و در اختیار مشتری قرار می گیرد از باتری های خارجی که مشکلات نگهداری دارند شرایط بهتری دارند و برای خرید مناسب ترند. عوامل دیگری مانند شدت گرما و سرما، میزان ترافیک، استفاده مناسب از خودرو، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و… نیز در طول عمر باتری تاثیر گذار است. در صورت غیر استاندارد بودن هریک از این موارد طول عمر باتری کاهش می یابد. هر دو سال یکبار تعویض باتری ضروری است. این امر باعث می شود از خراب شدن ناگهانی ماشین جلوگیری شود و این امر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه فرد می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین نگرانی های ناشی از خرابی ناگهانی خودرو در جاده نیز کاهش می یابد. اطلاع از شرایط باتری و توجه به زمان مناسب برای تعویض آن از موارد حائز اهمیت است که صاحب خودرو باید از آن مطلع باشد. البته تست باتری نیز در این مورد به ما کمک خواهد کرد. همچنین قبل از تعویض باتری باید توجه کرد که مشکل بوجود آمده از باتری باشد تا هزینه اضافی شامل حال مشتری نشود. تعویض باتری با اینکه کار آسانی است اما برای جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات و خسارات بهتر است بدست متخصص آن انجام گیرد تا از مواردی چون اتصال کوتاه جلوگیری شود. نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن تعویض باتری خودروی شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری مگان با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری مگان با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری مگان با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری مگان با خدمات پس از فروش

تست و برسی باتری مگان چه کمکی به شما می کند؟

گاهی اوقات، باتری مگان شما به طور ناگهانی دشارژ می شود. گاهی اوقات به تدریج شروع به ضعیف شدن می کند و علائمی دارد که به شما هشدار می دهد باتری در حال ضعیف شدن است. بازرسی باتری مگان می تواند به شما کمک کند تا از وضعیت آن مطلع شوید، به این ترتیب می توانید از خراب شدن باتری مگان در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید، جلوگیری کنید.

اگر باتری مگان شما شروع به از دست دادن انرژی می کند، ممکن است به دلایل مختلفی باشد. مهم است که به طور منظم به چکاب های برنامه ریزی شده بروید تا بتوانید آن را بررسی کنید. در بین بازدیدها، ممکن است متوجه نحوه عملکرد یا صداهای غیر عادی وسیله نقلیه خود هنگام استارت شوید.

هنگامی که باتری مگان به درستی وصل شود، می تواند در حین استفاده از خودرو شارژ شود. دینام وسیله ای است که برای شارژ باتری مگان در حالی که موتور هنوز کار می کند استفاده می شود. اگر دینام دست از کار کردن بکشد، باتری مگان خالی می شود. برای اطمینان از اینکه دینام به درستی کار می کند، مهم است که مطمئن شوید اتصال بین باتری و دینام ایمن و تمیز است.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

برسی بصری باتری مگان چه مزیتی دارد و چگونه است؟

اولین نکته برای کمک به افزایش عمر باتری مگان ، انجام بازرسی معمولی روی محفظه باتری مگان است. می‌توانید این فرایند را دو بار در ماه انجام دهید و به یاد داشته باشید این کار به افزایش عمر باتری مگان کمک می‌کند. پایانه های باتری اغلب با گذر زمان دچار سولفاته می شوند که می تواند بر روی طول عمر باتری مگان شما تاثیر گذار باشد. برای حل یا جلوگیری از این اتفاق، لطفاً با استفاده از آب جوش ترمینال‌های منفی و مثبت را پاکسازی کنید. باتری ماشین شما اکنون تمیز و تقریبا نو به نظر می رسد .علاوه بر این، یک گریس بگیرید و آن را در اطراف پایانه ها بمالید که به جلوگیری از خوردگی در آینده کمک می کند. چک کردن باتری مگان و اطمینان از عاری بودن آن از هر گونه خوردگی حداقل دو بار در ماه، به افزایش عمر باتری خودرو کمک می کند و این باعث صرفه جویی در هزینه و زمان شما می شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری ورنا

چه عواملی بر طول عمر باتری مگان تاثیر گذار اند؟

باتری مگان مدرن به گونه ای آب بندی شده است که نیازی به پر کردن با آب مقطر مانند گذشته ندارند و وظیفه صاحب خودرو محدود به نگهداری بیرونی پایانه ها و نگهداری مداوم شارژ باتری است. در صورت عدم استفاده منظم، عناصر داخلی باتری خودرو می توانند تحت سولفاته شدن قرار گیرند که به عملکرد آنها آسیب جبران ناپذیری می رساند. بنابراین اولین قانون این است که شما باید به صورت دوره ای باتری مگان را شارژ کنید. اگر استفاده از خودرو محدود است، این کار باید با استفاده از یک شارژر الکترونیکی خوب باتری خودرو انجام شود که جریان شارژ را با توجه به نیاز خود باتری تامین می کند.

14010819   :   به طور کلی اگر اجازه دهید باتری مگان شما به صورت مدام و پیوسته د شارژ شود و نیاز باشد تا شما شارژ مجدد انجام دهید، باعث کاهش طول عمر باتری خودرو شما می شود.

مورد دیگری که بر طول عمر باتری خودرو شما تاثیر می گذارد، تعداد استارت هایی است که در طی روز به خودرو خود می زنید و مسافتی که در پی هر استارت میپیمایید. شاید تعجب آور باشد اما کاملا منطقی است، تصور کنید شما به خودرو خود استارت می زنید و انرژی زیادی را از آن می گیرید اما مسافت کوتاهی را طی می کنید در حدی که دینم فرصت کافی برای شارژ کردن باتری خودرو شما را نداشته باشد، مجدد به خودرو خود استارت می زنید و همین اتفاق تکرار می شود، تا جایی که دیگر باتری توان روشن کردن خودرو شما را ندارد.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

چرا باتری مگان در اثر روشن ماندن چراغ های خودرو خاموش می شود؟

باتری مگان توانایی تامین انرژی چراغ های جلو، چراغ های گنبدی و لوازم جانبی مختلف در زمان خاموش بودن موتور را دارد، اما ظرفیتش برای انجام این کار بسیار محدود است. این بدان معناست که اگر پس از خاموش شدن موتور چیزی روشن بماند، تقریباً به طور قطع باتری شما از بین خواهد رفت. روشن گذاشتن چراغ‌های جلو می‌تواند باتری ماشین ضعیف را در مدت زمانی که برای انجام یک کار کوتاه مانند خرید مواد غذایی خودرو را ترک می کنید، خالی کند، حتی یک چراغ سقفی داخلی کوچک نیز می‌تواند باتری مگان شما را در طول شب خالی کند. بنابراین، اگر با باتری‌ای سر و کار دارید که بارها و بارها دشارژ می شود، ارزش آن را دارد که  باتری خود را برسی کنید و برای بهبود این شرایط راه حلی پیدا کنید.

باتری سایر خودرو ها : باتری هوندا آکورد

آیا باتری فابریک مگان ، 70 آمپر قالب L3 است؟

پاسخ این سوال به طور قطعی بله است، اما لازم است بدانید که به دلیل قدیمی بودن خودرو مگان و تولید نشدن این خودرو در ایران، باتری 70 آمپر قالب L3 به طور انبوه تولید نمی شود و خودرو مگان دارای سینی باتری ای است که می توان به جای استفاده از باتری 70 آمپر پایه کوتاه، از باتری 66 آمپر و یا 74 آمپر استفاده کرد، که توصیه کارشناسان ما استفاده از باتری 74 آمپر است، زیرا دارای آمپر کمتر از باتری فابریک نمی باشد. قالب باتری مگان در آمپر های 66 و 74 نیز L3 می باشد.

چرا باتری مگان من زود به زود د شارژ می شود؟

02091401 : حتما حتما بلافاصله به تعمیرگاه بروید و تست سلامت دینام انجام دهید. همان طور که گفته شد باتری مگان شما توسط دینام شارژ می شود و اگر باتری شما زود به زود د شارژ می شود یعنی دینام شما توانایی شارژ کامل باتری شما را ندارد و یا هنگامی که خودروتان خاموش است، برق دزدی رخ می دهد، به این معنا که تمامی قطعات الکتریکی خودرو خاموش است و اما یکی یا چند تا از آنها برق مصرف می کنند و برق خود را از باتری می گیرند و با توجه به اینکه باتری منبع انرژی محدود است، تخلیه می شود و دیگر توانایی راه اندازی خودروتان را نخواهد داشت. بنابراین هم تست برق دزدی و هم تست دینام را انجام دهید، تا باتری سالم شما دچار مرگ زودرس نشود، زیرا تعداد چرخه شارژ و د شارژ باتری، با طول عمر باتری رابطه مستقیم  دارد.

300901 ف ف: البته ممکن است پس از گذشت دو سال از طول عمر باتری مگان ، این مشکلات پدیدار شوند چرا که پس از این مدت زمان به احتمال زیاد باتری خودرو فرسوده خواهد شد. در صورتی که باتری در حین رانندگی دشارژ شود و یا نور چراغهای جلویی در حال رانندگی کم شود می بایست تست دینام صورت بگیرد، شاید این دینام است که نمی تواند به درستی باتری را شارژ کند. اگر این دو مورد در حین خاموش بودن موتور خودرو پدیدار شوند، تست باتری لازم است. دشارژ شدن باتری یعنی تخلیه ی شارژ آن به صورت کامل، ممکن است اکر باتری سالم باشد بتوان آن را از طریق فرآیند باتری به باتری شارژ کرد.

141001 ف ف:  آیا اندازه اشتباه یا ضعیف بودن باتری مگان می تواند به دینام آسیب برساند؟

این یک سوال بسیار جالب است و پاسخ به این سوال خیر است. باتری بی کیفیت، باتری ضعیف یا باتری با اندازه نامناسب نمی تواند تاثیری بر دینام داشته باشد. دینام یک چیز خاص و بسیار مهم در خودرو است. باتری ضعیف نمی تواند هیچ تاثیری روی دینام داشته باشد، اما یک دینام ضعیف می تواند باتری را سریعا خراب و دشارژ کند. خرابی باتری بر روی دینام نیز تاثیر می گذارد زیرا در حین کار فشار و استرس بیشتری به دینام وارد می کند. و گاهی نیز دینام را از بین می برد.

 

281001 ف ف:   چگونه متوجه می شوید که به یک باتری مگان جدید نیاز دارید؟

خوشبختانه باتری و خودرو همیشه در بیشتر مواقع قبل از اینکه سرگردان شوید به شما اطلاع می دهند که زمان تعویض آن فرا رسیده است. اولین علامت آن زمان راه اندازی خودرو است که می شنوید موتور برای شروع و استارت خوردن تقلا می کند. روی داشبورد خودروی شما، چراغ چک با استارت آهسته نیز هشدار دیگری است، نماد باتری بر روی دسته داشبورد به معنای سیستم شارژ یعنی دینام است نه باتری. اما اگر نادیده گرفته شود احتمالا باتری نیز آسیب خواهد دید. در نهایت، بازرسی از باتری شما ممکن است نشانه هایی از الکترولیت کم و خوردگی را نشان می دهد.

11 دیدگاه در “باتری مگان

 1. میلاد گفت:

  سلام . ماشین من مگان هست رنگ مشکی. باتری مگان چند آمپر هست؟ میخوام بخاطر گرما و اینکه رنگ ماشین من هم که مشکی هست تاثیری رو داغ کردن ماشین نداشته باشه باتری مگان رو با آمپر بالاتری تعویض کنم که شاید فشار کمتری وارد شه. و لطف کنید عمر مفید باتری مگان رو هم بگید بهم . سپاس فراوان.

 2. علی گفت:

  من یک مگان دارم و دخترم تازه گواهینامه گرفته و چند وقت یکبار با ماشین با دوستاش میره بیرون و الان میگه میخواد سیستم برای ماشین وصل کنه. قبل اینکه بخواد بخره و نصب کنه میخواستم از شما یک سوال کلی بپرسم. آیا استفاده از تجهیزات برقی اضافی برای باتری مگان ضرر داره؟ اگر باتری با آمپر بالاتر بخرم و نصبش کنم جوابگو هست؟

 3. admin گفت:

  سلام. شما می توانید برای استفاده های اضافی از سیستم های الکتریکی مثل سیستم از باتری با آمپر بالاتر برای خودروی خود استفاده کنید. ولی تنها برای برخی خودروها این امر قابل اجراست. قالب باتری مگان با آمپر 74 l3 می باشد و بزرگتر از آن بر روی سینی خودروی شما قرار نمی گیرد. پس باتری فابریک مگان مناسب تر می باشد.

 4. انسیه گفت:

  سلام خدمت شما. من شش ماه پیش یک باتری مگان خریداری کردم ولی چون استفاده نشد موند تو انباری تا الان. بخاطر اینکه اون زمان من فکر می کردم باتری خودروم فرسوده شده و یک باتری جدید خریدم ، ولی بعد از خریداری متوجه شدم باتری ماشینم مشکلی نداشته و سالم بوده. اینطوری شد که من تصمیم گرفتم باتری جدید رو بذارم انباری تا وقتی لازمم بشه. الان بعد از شش ماهی که گفتم، باتری خودروی من فرسوده شد و نیاز به باتری جدید داره. بنظرتون اون باتری جدید که شش ماه پیش خریدم رو الان میتونم ازش استفاده کنم یا خراب شده؟

 5. admin گفت:

  با توجه به اینکه این باتری که شما برای تعویض باطری مگان خرید بودید و تو انبار گذاشتید و ۶ماه بلا استفاده بوده، امکان داره دیگه قابل استفاده نباشد. سعی کنید در اولین فرصت باتری ماشین را تست کنید تا بتونید از وضعیت سلامت باتری تون مطلع بشید، اگر باتری فرسوده شده باشه که باید یه باطری دیگه بخریم اما اگر باتری هنوز سالم باشه این را بدانید که طول عمر چندانی برای شما نخواهد داشت و شما به زودی باز هم نیاز به خرید باتری پیدا خواهد کرد، اما شاید برای چند وقتی، اگر سالم باشه ،کارتون رو راه بندازه.

 6. موحد گفت:

  وقت بخیر
  ماشین من مگان هست و باتری فابریک خودش رو داره. من اونروز میخواستم گرد و خاک داخل کاپوت رو تمیز کنم . دیدم باتری مگان سولفاته شده. اگر من بخوام با آب جوش سولفاته هارو بشوره بره و تمیزش کنم آسیبی به باتری این ماشین وارد نمیکنه؟

 7. admin گفت:

  نه، آسیبی به باطری مگان شما وارد نمیشه. در واقع بهترین روش برای از بین بردن سولفاته های روی باتری استفاده از آب جوش هستش البته شما میتونید از مخلوط آب و جوش شیرین هم برای از بین بردن سولفات ها استفاده کنید اما استفاده از آب جوش دردسرش کمتر و همون نتیجه رو هم داره. درضمن بهتره باتری ماشین رو به نمایندگی ببرید تا براتون تست بشه چون باتری که سولفات میزنه ممکنه هر لحظه شما را در شرایط نامناسبی قرار بده و اصلا قابل اعتماد نیست. یک تست باتری انجام بدید تا هم خیالتون راحت بشه و هم از دردسرهایی که ممکنه براتون اتفاق بیفته جلوگیری کنید.

 8. حلیمه گفت:

  شما نوشتید باتری فابریک مگان باتری ۷۰ آمپر هستش اما توی قسمت خرید باتری که میری تو گزینه ها باطری ۷۴ آمپر را نوشتید و اصلاً باتری ۷۰ آمپر تو گزینه های انتخابی نیست ! چه جوریه پس یعنی شما میگید باطری ۷۴ آمپر از باتری فابریک ماشین بهتر کار میکنه یا اینکه این باتری را موجود ندارید که نوشتید ۷۴ آمپر بخرید؟ آخه دیدم تو باتریاتون که ۷۰ آمپر موجود دارید ولی تعجب کردم از اینکه اجازه انتخاب این باتری برای این ماشین رو ندادید گفتم سوال کنم.

 9. admin گفت:

  بله دوست عزیز باتری فابریک مگان باطری ۷۰ آمپر هستش اما این باتری متاسفانه وارد بازار نمیشه و شما برای تعویض باتری این خودرو باید باتری ۷۴ آمپر که در ابعاد قالب باتری فابریک خودرو شما تولید میشه بر روی خودرو استفاده کنید. این باتری رو میتونید از بین محصولات سپاهان باتری با گارانتی تعویض رسمی بلند مدت از شرکت سپاهان و ارسال و نصب رایگان در اقصا نقاط تهران درب منزل خریداری کنید.

 10. طلا گفت:

  باتری ۷۴ آمپر اوربیتال قرمز برای تعویض باطری مگان انتخاب کردم ولی هنوز ثبت سفارش را انجام ندادم چون نگران این بودم که باتری که در نظر گرفتم برای مناسب نباشه واسه همین خواستم اول با یک کارشناس مشورت کنم اگر ایشان تایید کرد که این باتری، باتری با کیفیتی هست و نیازی نیست بابت خرید آن برای خودرو نگرانی داشته باشم و ثبت سفارش انجام بدم باید گزینه دیگری را انتخاب کنم به حرف ایشان گوش بدم.

 11. admin گفت:

  باتری ۷۴ آمپر که برای تعویض باطری مگان انتخاب کرده اید گزینه بسیار مناسبی برای تعویض باتری خودرو شما هستش و نیازی برای نگرانی نیست و این باتری که شما انتخاب کردید دارای ۱۵ ماه گارانتی تعویض رسمی از شرکت سپاهان باتری هستش و به هیچ عنوان شما از خرید این باطری پشیمان نمی شوید و حتی می‌توانم به شما قول بدهم که بعد از خرید این باتری تا آخرین روزی که ماشین دارید باتری آن را از همین برند انتخاب میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *