باتری خودروهای سانگ یانگ

باتری سانگ یانگ موسو

باتری سانگ یانگ موسو

مشخصات باتری موسو

باتری 90 آمپر پایه بلند باتری اصلی ماشین موسو است که در قالب L5 در بازار وجود دارد.

حداکثر آمپر مورد استفاده سانگ یانگ موسو

ابعاد محفظه باتری این خودرو مشخص است و بیش از قالب 90 آمپر را نمی تواند در خود جای دهد. البته که باتری 90 آمپر قدرت بالایی دارد و می تواند پاسخگوی تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو شود. اصولا محفظه باتری در خودرو ها به گونه ای طراحی می شوند که یک نوع قالب با آمپراژ های متفاوت را در خود جای دهد. چراکه باتری های هم قالب ابعاد یکسانی دارند و می توانند به جای هم استفاده شوند. هم چنین در برخی خودرو ها محفظه باتری با ابعادی بزرگتر از باتری فابریک ساخته می شود که در اینصورت می توان از باتری هایی با قالب های متفاوت نیز استفاده کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

میتوان از باتری با آمپر بالاتر از باتری فابریک در خودرو استفاده کرد که این امر موجب کارکرد بهتر تجهیزات برقی خودرو می شود؛ از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری با آمپر بالاتر را ترجیح می دهند. البته این کار را فقط به شرط مناسب بودن ابعاد می توان انجام داد. درضمن بهتر است از باتری با آمپر کمتر از باتری فابریک استفاده نکرد. در انتها ذکر این نکته ضروری است که باتری های فابریک خودرو ها به گونه ای طراحی شده اند که پاسخگوی نیاز برقی خودرو باشند. درنتیجه از اینکه باتری فابریک را بر روی خودروی خود نصب کنید نگران نباشید.

باتری مناسب سانگ یانگ موسو

شرکت سپاهان باتری از معتبر ترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه است. این کارخانه برحسب نیاز مشتری و کارکرد خودرو ها برند های را تولید کرده است که تفاوت اصلی شان در مواد سازنده و قدرتشان است. 4 برند باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB برند هایی هستند که این شرکت تولید کرده است. باتری اوربیتال سیلور و اوربیتال پرمیوم از باتری های مقرون به صرفه برای مشتریان است. باتری سوزوکی، محصول با کیفیت شرکت سپاهان باتری است که زیر نظر شرکت ژاپنی تولید شده است و به کشور های همسایه صادر می شود.

همچنین باتری اوربیتال EFB که از جدیدترین نسل باتری های الکترولیت مایع است. این باتری ها غالبا در خودرو های الکتریکی استفاده می شوند و نسبت به باتری های دیگر طول عمر بالاتری دارند و همچنین برای مصرف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده
است. در ادامه می توانید از میان برند های مختلف سپاهان باتری، باتری موردنظر خود را انتخاب نمایید. همچنین در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید با بخش پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری سانگ یانگ موسو

باتری اتومبیل اصلی ترین بخش تامین کننده برق خودرو است و درواقع مانند قلب و روح ماشین است و درصورت خرابی آن حتی موتور خودرو نیز کار نخواهد کرد. باتری خودرو شاید از نظر اندازه کوچک باشد اما قدرت آ بسیار بالا است و مسئولیت بزرگی را در خودرو برعهده دارد. بدون قدرت باتری اتومبیل شما روشن نخواهد شد. هدف اولیه باتری، استارت زدن، تثبیت انرژی و تهیه نیروی کافی جهت راه افتادن مصرف کننده ها است. هنگامی که خودرو را روشن می کنید درواقع انرژی شیمیایی به الکتریکی تبدیل شده و ولتاژ را به استارت می رساند و این امر موجب می شود باتری شما انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین را تامین کند تا موتور کار کند. در چنین شرایطی که روشن شدن ماشین بستگی به کارکرد باتری دارد، پرواضح است که باید بصورت مداوم اقامات و تست هایی بر روی باتری انجام گیرد تا از بوجود آمدن مشکلات ناگهانی جلوگیری شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

موارد بسیاری وجود دارد که سبب خرابی باتری می شود و از جمله آن می توان به شدت گرما، سولفاته شدن و…. اشاره کرد. برای جلوگیری از مشکلات کارهایی از جمله اندازه گیری ولتاژ، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. را می توان انجام داد. تست ولتاژ ساده ترین روش تست باتری است که با استفاده از ولت متر یا مولتی متر اجام می گیرد. درصورتی که ولت متر عدد بالای 12 را نشان دهد معلوم می شود باتری سالم است. در هرصورت باید توجه داشته باشید که تست باتری با استفاده از ابزار مخصوص انجام می گیرد و چون کار تخصصی است باید توسط متخصص این کار انجام شود. شرکت سپاهان باتری تست باتری خودرو را به صورت رایگان و قبل از تعویض باتری انجام می دهد تا درصورتی که مشکل خودروی شما از قسمتی به جز باتری باشد متحمل هزینه اضافی نشوید.

قیمت باتری موسو

هزینه نهایی یک باتری توسط کارخانه سازنده برحسب عواملی مانند نوع و برند باتری، میزان آمپر آن، مواد اولیه به کار برده شده در باتری و مواردی از این دست تعیین می شود. در مرحله آخر هزینه باتری فرسوده ای که از مشتری دریافت می شود از مبلغ کل کم می شود. کم کردن این مبلغ بدلیل وجود سرب در باتری هاست که قیمت جهانی و متغیر دارد و نمیتوان قیمت پایه و مصوب برای آن تعیین کرد. پس از خروج از کارخانه نمایندگی ها می توانند 12 درصد مبلغ اصلی را به هزینه باتری اضافه کرده و به خریدار بفروشند. برخی نمایندگی ها نیز هزینه ارسال و نصب را از مشتری دریات می کنند. نمایندگی سپاهان باتری در جهت حفظ منافع مشتری، باتری را به صورت رایگان ارسال و برای مشتری نصب می نماید.برای اطلاع از قیمت باتری های سپاهان باتری می توانید به سایت مراجعه کرده و یا با همکاران فروش ارتباط برقرار نمایید.

باتری سانگ یانگ موسو با تاریخ جدید

تاریخ تولید باتری ها از موارد حائز اهمیتی است که در سلامت و قدرت باتری تاثیر داشته و حتی طول عمر باتری را تعیین می کند. باتری ها در اثر انبار کردن به صورت خود به خود دچار دشارژ یا تراوش الکترو شیمیائی و سولفاته شدن می شوند. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است باتری ها کامل شارژ شده و سپس در محیطی با دمای سرد و بالای دمای انجماد قرار گیرند. به لحاظ علمی عمر مفید باتری ها از زمان تولید آ ن ها و قرار گرفتن الکترولیت ما بین صفحات آغاز می گردد. پر واضح است که در چنین شرایطی چنانچه مدت زیادی از زمان تولید باتری گذشته باشد باتری کارایی و قدرت اولیه را برای ما نخواهد داشت. درنتیجه باید در هنگام خرید به تاریخ تولید باتری ها توجه نماییم و از خرید باتری هایی که بیش از یک سال از تاریخ تولید آن ها گذشته است خودداری نماییم.

گارانتی باتری خودرو

مدت زمان گارانتی باتری های سپاهان بین 12 تا 21 ماه تعیین شده است. این مقدار بر اساس عواملی که به تشخیص متخصصان کارخانه مهم است تعیین شده است. نوع برند و خودرو می تواند از جمله عوامل تاثیر گذار در این امر باشد. همچنین گارانتی شامل مواردی می شود که مشخص شود باتری به دلیل مشکلات در ساخت دچار خرابی شده است که در این صورت توسط شرکت تعویض می گردد.

در ضمن باتری ها اسرانی دارای گارانتی های شرکتی هستند و شما لازم است برای استفاده از خدمات آن به نمایندگی ها مراجعه نمایید. برای فعال سازی گارانتی باتری خریداری شده می توانید بارکد موجود بر روی جعبه باتری را به شماره های درج شده در ضمانت نامه ارسال نمایید. چنانچه در فعالسازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ارسال و نصب باتری سانگ یانگ موسو

ارسال باتری خریداری شده توسط مشتری در شهر تهران توسط نمایندگی سپاهان باتری اصفهان به صورت رایگان انجام می گیرد. همچنین نصب باتری برای بر روی خودروی شما توسط کارشناسان ما به صورت رایگان انجام می پذیرد.

طول عمر باتری سانگ یانگ موسو

میانگین طول عمر باتری ها در حدود 2 سال است.

همانطور که قبلا گفته شد عمر مفید باتری از زمان قرار گرفتن الکترولیت در باتری آغاز می شود. بهترین راه جهت افزایش طول عمر باتری ها نگهداری و مراقبت مستمر از آن هاست. همانطور که قبلا گفته شد نگهداری اشتباه باتری ها در انبار سبب کاهش عمر و حتی خرابی باتری می شود، چراکه باتری ها بصورت خود به خودی دشارژ و سولفاته می شوند. درنتیجه باتری های خارجی که به دلیل تحریم به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند، تا زمان رسیدن به دست مشتری به صورت نادرست نیز نگهداری می شوند. شدت گرما نیز می تواند طول عمر باتری را کم کند که به همین منظور محافظ هایی ساخته شده اند تا از باتری نگهداری کنند و روند سرعت خرابی باتری را کاهش دهند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

از عوامل دیگری که در این امر تاثیر می گذارند می توان به ترافیک زیاد، طرز استفاده کردن از خودرو، تعداد تجهیزات برقی و میزان استفاده از کولر ها و چراغ ها اشاره کرد. توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری سانگ یانگ موسو

از نشانه های خرابی باتری استارت نخوردن آن است. باتری سالم برق مورد نیاز برای روشن شدن خودرو و تجهیزات برقی را فراهم می کند. هرچند اگر خودروی شما استارت نخورد و روشن نشد لازم است یکسری کنترل ها را انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل از باتری خودرو است. تعویض باتری کار آسانی است اما ریزه کاری هایی در انجام این کار وجود دارد که درصورتیکه انجام نشود موجب خسارت دیدن خودرو می شود. از این رو بهتر است کار تعویض را به دست متخصص این کار بسپارید تا از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری شود. نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

برای موسو باتری سیلد اسید بهتر است یا باتری اسیدی؟

باتری های سیلد اسید باتری هایی هستند که امروزه کارخانجات به سمت تولید انبوه آن ها رفته اند. این باتری ها از آن جایی که نیاز به مراقبت و نگهداری ندارند، از نظر مشتریان باتری های بهتری هستند. همچنین این باتری ها آلودگی کمتری دارند و به محیط زیست نیز آسیب کمتری وارد می کنند. شما می توانید بر اساس دلخواه خود و نیاز خودروی خود باتری مورد نظرتان را تهیه نمایید.

آیا تحویل داغی باتری فرسوده ضروری است؟

بله قیمت باتری ها با احتساب تحویل داغی باتری است و در صورت نبود باتری فرسوده، به ازای هر آمپر هزینه ای را باید پرداخت نمایید. با توجه به نوسان قیمت به صورت روزانه ، نمیتوان قیمت مصوب و پایه ای اعلام نمود. این نوسان قیمت هم به دلیل چند پارامتر اساسی است که مهمترین آن ها قیمت جهانی سرب و دلیل دیگر، قیمت خروجی کارخانه های تولید باتری ماشین است.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین موسو

گارانتی

باتری سانگ یانگ موسو با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری موسو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری موسو با خدمات پس از فروش

آیا تورم باتری موسو خطرناک است؟

باد کردن باتری موسو بسیار خطرناک است. اگر کاپوت خود را باز کردید و مشاهده کردید که باتری موسو شما دچار بادکردگی شده است، فوراً با کارشناسان امداد باتری کهن تماس بگیرید و از ایشان در خواست راهنمایی و کمک کنید.

تورم باتری موسو معمولا زمانی اتفاق می افتد که باتری بیش از حد شارژ شود. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، گرما و گاز هیدروژن سریع‌تر از آن چیزی که باتری می‌تواند به آنها اجازه دهد پخش می‌شود و باعث می‌شود که پوشش بیرونی منحرف و منبسط شود.

اگر باتری موسو شما متورم شده است، سعی نکنید ماشین خود را برانید یا باتری را بیرون بیاورید. باتری بادکرده اساساً یک بمب ساعتی است و در صورت انفجار می تواند آسیب جدی به شما یا وسیله نقلیه شما وارد کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری دیگنیتی

سولفاته چگونه باعث خرابی باتری موسو می شود؟

بزرگترین عامل خرابی باتری موسو به دلیل سولفاته شدن است. این زمانی است که کریستال های سولفات سرب روی صفحات سرب تشکیل می شوند و در نهایت جریان درون الکترولیت باتری موسو را کاهش می دهند. زمانی که باتری ها بدون شارژ می ماند، شروع به سولفاته شدن می کنند. هر چه باتری موسو مدت طولانی تری با تخلیه عمیق بماند، سولفاتاسیون بدتر می شود. در برخی موارد پیشرفته باتری موسو ککه دچار سولفته شده ممکن است قابل بازیابی نباشد و تنها راه چاره تعویض باتری است.

باتری سایر خودرو ها : باتری رکستون

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021