باتری خودروهای بهمن موتور

باتری فیدلیتی

باتری فیدلیتی

مشخصات باتری فیدلیتی

باتری 70 آمپر پایه بلند، باتری فابریک نصب شده بر روی ایدو است.این باتری در قالب D26 تولید می شود.باتری 70 آمپر پایه بلند با قالب D26، حداکثر آمپراژی است که می توان بر روی این خودرو نصب کرد.در سال های اخیر کمپانی های خودرو سازی تلاش کرده اند تا جایگاه باتری ها را طوری طراحی کنند که از ظرفیت ها و ابعاد مختلف باتری بتوان در آن استفاده کرد.باتری های بالاتر از آمپراژ فابریک، برای خودروهایی که دارای تجهیزات اضافی مانند سیستم های صوتی هستند، باعث برق رسانی و کارکرد بهتر خودرو می شوند.همچنین بهتر است از باتری با آمپراژ پایین تر نیز استفاده نکرد.اما در کل باتری های فابریک انتخاب استانداردی برای باتری خودرو هستند و پاسخگوی نیاز باتری هستند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همانطور که پیش تر گفتیم باتری مناسب فیدیلیتی باتری 70 آمپر پایه بلند است.این باتری توسط شرکت سپاهان و در برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید می شود.برند های اوربیتال سیلور و اوربیتال پریمیوم از باتری های قیمت مناسب سپاهان هستند که بسیار مقرون به صرفه است و از کیفیت بالایی نیز برخوردار استباتری سوزوکی همانطور که از نامش پیداست محصول مشترک ایران و شرکت سوزوک ژاپن است.این باتری زیر نظر شرکت ژاپنی و به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است.باتری های EFB نیز باتری های نسل جدید هستند که بیشتر در خودرو های هیبریدی به کار می روند اما به طور کلی برای تجهیزات برقی خودرو بسیار مناسب است.تفاوت عمده این برند ها در مواد اولیه سازنده آن هاست که البته در طول عمر باتری ها نیز تاثیر می گذارد.شما می توانید با مراجعه به باتری های عرضه شده توسط شرکت سپاهان باتری، باتری مورد نظر خود را تهیه نمایید.

قیمت باتری فیدلیتی

باتری ها در سپاهان باتری بر اساس نوع برند و میزان آمپراژ قیمت گذاری می شوند.باتری های ایرانی بدلیل اینکه بلافاصله بعد از تولید و بدون واسطه به دست نمایندگی ها و سپس مشتری می رسد و هزینه انبار داری شامل حالشان نمی شود، قیمت مناسب تری دارد.همچنین از آن جایی که باتری ها قابل بازیافت هستند، سرب موجود در باتری های فرسوده قابل استفاده مجدد اند.به همین دلیل شرکت با دریافت باتری فرسوده شما قیمت کمتری را از شما دریافت خواهد کرد.اما در صورت نبود باتری فرسوده لازم است بر اساس قیمت جهانی سرب به ازای هر آمپر مبلغی دریافت شود.شما می توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت و مشاوره با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.باتری خودرو از مهم ترین قسمت های آن است که سلامت آن بسیار حائز اهمیت است.برای حفظ سلامت آن و جلوگیری از مشکلات ناگهانی لازم است اقداماتی صورت گیرد.بررسی ولتاژ باتری، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتری ها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری‌ های پیشگیرانه یک باتری لازم است.علاوه بر این کنترل ها، توجه به اینکه باتری دچار ضربه ناگهانی نشود، برای مدت طولانی ساکن نماند، حرارت بسیار زیاد به آن وارد نشود و عواملی از این دست نیز برای جلوگیری از خرابی لازم است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین برای بررسی این موارد لازم است به یک متخصص مراجعه کنیم تا با تجهیزات مناسب سلامت باتری ما را کنترل کند.متخصصان نمایندگی شرکت سپاهان باتری با استفاده از دستگاه هایکنترل تست سلامت، پیش از تعویض باتری، سلامت دینام و باتری را چک می کنندتست کنترل سلامت باتری توسط کارشناسان شرکت سپاهان باتری به صورت رایگان انجام می گیرد.یکی از دغدغه های مشتریان، گارانتی محصول استمحصولات سپاهان باتری، همگی دارای گارانتی 12 تا 21 ماهه است؛ که این مدت زمان بر اساس نوع برند و مواد سازنده و همچنین آمپراژ باتری تعیین شده است.برای استفاده از این گارانتی ها لازم است به نمایندگی های شرکت سپاهان باتری مراجعه نمایید.شما می توانید با فعال سازی گارانتی طبق قوانین موجود در ضمانت نامه، از خدمات استفاده کنید.لازم است بدانید گارانتی شامل محصولاتی می شود که در ساخت آن ها مشکلی وجود داشته است.برای فعال سازی گارانتی باتری خود، بارکد آن را از طریق شماره های قرار داده شده بر روی برگه ضمانت نامه به شرکت سپاهان باتری ارائه دهید.

باتری فیدلیتی با تاریخ جدید

یکی از قسمت های مهم تامین انرژی اولیه در خودرو باتری است.میزان سلامتی باتری بر کیفیت راندمان خودرو تاثیر بسیاری داردتاریخ تولید علاوه بر کیفیت، تاثیر بسیاری بر سلامت خودرو دارد.هرچه تاریخ باتری جدید تر باشد قدرت آن نیز بیشتر خواهد بود.در هنگام خرید باتری باید دقت کنید که از انتخاب باتری هایی که از تولید آن ها بیش از 6 ماه گذشته است اجتناب کنید.چراکه این باتری قدرت اولیه خود را از دست داده اند.نمایندگی سپاهان باتری در جهت حفظ حقوق مشتری باتری های خود را با جدیدترین تاریخ برای شما ارسال می نماید.

ارسال باتری های خودرویی شرکت سپاهان باتری توسط کارشناسان با تجربه به صورت رایگان برای مشتریان انجام می گیرد. همچنین نصب این باتری ها نیز رایگان است و بدست کارشناس ماهر انجام می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

بعد از قیمت باتری، کیفیت و طول عمر آن از عوامل مهمی است که برای افراد اهمیت بسیاری دارد.طول عمر استاندارد باتری ها در حدود دو سال استاما آنچه این دوسال را تضمین می کند، عملکرد باتری و عواملی تاثیر گذار در آن است.عواملی چون لرزش، استفاده مداوم از سیستم صوتی و GPS باعث کاهش طول عمر باتری ماشین می‌شونداز دیگر عوامل می‌توان به گرمای شدید اشاره کرد که باعث افزایش سرعت واکنش شیمیایی می‌شود و عمر باتری را کاهش می‌دهدنوع رانندگی نیز بر عمر باتری تاثیرگذار است؛ زمانی که خودروی خود را روشن می‌کنید مقدار زیادی برق از باتری گرفته می‌شود، بنابراین برای پر شدن مجدد، باتری نیاز به زمان دارد.همچنین باتری هایی که مدت زیادی در انبار ها نگهداری می شوند، قدرت اولیه خود را از دست می دهند.به این دلیل که مدت طولانی در یک حالت باقی مانده اند مقدار زیادی آب از دست داده و دشارژ می شوند.در نتیجه در هنگام خرید توجه داشته باشید که از تاریخ تولید باتری بیشتر از 6 ماه نگذشته باشد تا عملکرد بهتری را از باتری ببینید.

تعویض باتری فیدلیتی

باتری ماشین در شرایط نرمال در حدود 4 تا 5 سال عمر می کند.از آنجایی که معمولا شرایط برای خودرو ها نرمال نیست، لازم است تا مواردی را در جهت عدم کاهش طول عمر باتری انجام دهید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

به دلیل اینکه باتری ها در شرایط هوایی سرد و گرم قرار دارند و یا بدلیل حرکت زیاد مدام تحت ضربه خوردن و تکان شدید اند، عمرشان کاهش می یابد.به همین دلیل نهایتا تا 3 سال عمر مفید باتری است.تعویض باتری از اموری است که بسیار ساده است اما درصورتی که توسط فرد متخصص انجام نگیرد موجب ایجاد خسارت می شود.این کار توسط متخصصان شرکت سپاهان باتری و به صورت رایگان برای مشتریان انجام می گیرد.

28081401 : برای تعویض باتری فیدلیتی خود، نباید هرگز عجله کنید! زیرا ممکن است مشکل از باتری خودرو شما نباشد و باید قطعات دیگری را تعویض کنید. استارت خودرو وابسته به چندین بخش است، مانند سوخت، سیستم استارت و سوئیچ و در نهایت باتری. بنابراین بهتر است قبل از آنکه اقدام به تعویض باتری کنید، تست باتری را انجام دهید و مطمئن شوید که ایراد از باتری خودروتان است یا خیر. حتی گاهی ممکن است باتری د شارژ شده باشد و با یک شارژ کردن مجدد ساده توسط دستگاه شارژر باتری خودرو و یا باتری به باتری کردن، باتری خودرو خود را احیاء کنید. برای تست باتری نیز می توانید به کارشناسان امداد باتری اعتماد کنید، آنها می توانند قبل از انجام تعویض باتری خودرو، تست باتری را انجام دهند و از هزینه های خرید باتری برای شما، جلوگیری کنند.

باتری با کیفیتباتری فیدلیتی با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری فیدلیتی با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری فیدلیتی با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری فیدلیتی با خدمات پس از فروش

دوام باتری فیدلیتی بدون رانندگی با خودرو چقدر است؟

هر زمان که برای تعطیلات یا یک سفر کاری برنامه ریزی می کنید، یکی از مواردی که به آن فکر می کنید این است که ایمنی وسیله نقلیه شما چقدر است. شما مطمئناً می خواهید باتری فیدلیتی شما وقتی از تعطیلات خود برگشته اید بدون نیاز به خرید یک باتری دیگر در خدمت شما باشد اما لازم است بدانید این موضوع ارتباط مستقیم با سن باتری فیدلیتی و نحوه نگهداری از آن دارد.

در صورت جدا کردن باتری فیدلیتی از خودرو، چقدر دوام می آورد؟ باتری جدید و کاملاً شارژ اتومبیل می تواند حدود دو هفته بدون نیاز به شارژ مجدد باقی بماند. این باتری پس از تقریباً دو تا سه ماه به طور کامل تخلیه می شود. اگر باتری فیدلیتی را تقریباً دو ماه و نیم در این شرایط بگذارید، نمی توانید موتور خودرو را روشن کنید.

طول عمر باتری فیدلیتی جدید بستگی به دستگاه هایی دارد که در هنگام حرکت در خودرو کار می کنند. برخی از این دستگاه ها شامل سیستم های رادیویی، چراغ های جلو و سیستم های هشدار دهنده است. این امر به این دلیل است که این دستگاه ها حتی در زمان خاموش بودن خودرو به انرژی نیاز دارند و آن را از باتری فیدلیتی دریافت می کنند. شرایط اقلیمی نیز در طول عمر باتری تاثیر گذار است. هوای خیلی گرم و خیلی سرد باعث می شود باتری شما سریعتر خراب شود.

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

آیا می توان از باتری پایه کوتاه به عنوان باتری فیدلیتی استفاده کرد؟

14010817    :   همان طور که در ابتدا گفته ایم، باتری خودرو فیدلیتی در قالب D26 است، یعنی باتری 70 آمپر پایه بلند، در نتیجه شما نمی توانید از باتری پایه کوتاه استفاده کنید زیرا به هنگام نصب باتری دچار مشکل می شوید زیرا نوع قرار گیری قطب در باتری پایه کوتاه و پایه بلند و ارتفاع این دو باتری با یکدیگر متفاوت است.

باتری دیگری که از نظر ابعاد تقریبا مشابه با باتری D26 است، باتری قالب D23  است که فقط از نظر طول با یکدیگر متفاوت هستند، در واقع شما می توانید از باتری D23 برای خودرو فیدلیتی خود استفاده کنید اما انجام این کار توسط کارشناسان فنی توصیه نمی شود، زیرا باتری قالب D23 باتری 60 آمپر است و بهتر است از باتری 60 آمپر که دارای آمپر کمتر از باتری فابریک این ماشین است استفاده نکنید.

چرا از فولاد برای ساخت قطب باتری فیدلیتی استفاده می شود؟

120901 : نقطه ضعف استفاده از پایانه های باتری فولادی این است که فولاد بسیار سریعتر از پایانه های سربی اکسید می شود. این یک پودر سبز رنگ بر روی پایه باتری باقی می گذارد که نیاز به تمیز کردن مکرر دارد. اکسیداسیون به باتری آسیبی نمی رساند، اما برای پایانه ها مشکل ایجاد می کند. احتمال اینکه فولاد در اثر اکسیداسیون حل شود و سیستم الکتریکی خودرو بدون اطلاع قبلی از کار بیفتد بسیار بیشتر است. تمیز کردن پایانه ها با برس سیمی در فواصل زمانی تعویض روغن از ایجاد مشکل در این اکسیداسیون خورنده جلوگیری می کند. در تلاشی برای جلوگیری از گیرکردن خوردگی در ترمینال باتری فیدلیتی ، بسیاری از دارندگان خودرو یک گریس دی الکتریک را روی پایه باتری و همچنین روی پایانه ها اعمال می کنند. گریس اجازه می دهد تا جریان الکتریسیته بدون وقفه از طریق اتصال حرکت کند و همچنین تشکیل عناصر خورنده را متوقف می کند. این گریس باید پاک شود و هر شش ماه یک بار یک لایه جدید اعمال شود. تمیز کردن چربی قدیمی از تبدیل شدن آلودگی و زباله به خطری برای باتری جلوگیری می کند زیرا در گریس جمع می شود.

260901 ف ف:  اگر خودرو به مدت طولانی پارک شود، چه عواقبی بر روی باتری فیدلیتی خواهد داشت؟

ممکن است شما به یک سفر طولانی مدت بروید و زمانی که بر میگردید متوجه شوید که خودروی شما دیگر روشن نمی شود. از آنجایی که باتری وظیفه ی استارت زدن را بر عهده دارد، ممکن است به احتمال زیاد این مشکل سرچشمه از باتری باشد. به هنگام خاموشی خودروی شما، باتری روشن است و نیاز به شارژ شدن دارد (همانطور که تلفن همراه شما با وجود استفاده نکردن از آن باتری اش به مرور کاهش می یابد). باتری خودرو تنها در حین رانندگی می تواند شارژ شود آن هم با وجود یک دینام سالم که با روشن شدن موتور خودرو فعال می شود. قبل از اینکه بخواهید به چنین مسافرتی بروید، به یک دوست یا آشنا بسپارید که خودروی شما را حداقل دوبار در هفته به مدت چهل دقیقه براند تا باتری آن شارژ شود.

101001 ف ف:  خوردگی در باتری فیدلیتی چگونه و به چه شکل است؟

اتصلات باتری خورده یا شل می تواند باعث از کار افتادن باتری شما شود. باتری را بررسی کنید، به پایانه های باتری، کابل ها و کانکتور ها دقت کنید. ابتدا مطمئن شوید که کابل ها به طور ایمن وصل شده اند. اگر کابل های شل شده را مشاهده کردید، به احتمال زیاد منبع مشکل خودرو را یافته اید. بعد به دنبال خوردگی باشید که می تواند به صورت شکوفه های سفید، سبز یا آبی ظاهر شود. اگر خوردگی وجود داشته باشد، می تواند مانع از گرفتن انرژی استارت از باتری شود. می توانید خوردگی کابل ها و کانکتور ها را با مخلوطی از جوش شیرین و آب پاک کنید. از یک برس سیمی برای تمیز کردن خوردگی استفاده کنید.

011201 ف ف:  چگونه متوجه شویم که باتری فیدلیتی نیاز به تعویض دارد؟

یکی از روشن ترین نشانه ها این است که چراغ چک موتور خودرو بر روی داشبورد شما روشن می شود. چراغ چک نشان می دهد که باتری یک از قطعات مهم خودروی شما ئچار مشکل شده است. پس گاهی اوقات ممکن است باتری ضعیف منجر به روشن شدن چراغ چک شود. از نشانه های دیگری که ممکن است ناشی از ضعیفی باتری خودرو باشند و در خودرو پدیدار شوند این است که بر روی سطح باتری شما سولفاته هایی تجمع یافته اند که به شکل رسوبات سفید رنگ می باشند. این رسوبات نشان دهنده ی آن هستند که طول عمر باتری شما رو به پایان است. علاوه بر این ها ممکن است گاهی بوی بسیار بدی همانند تخم مرغ گندیده از کاپوت خودرو به مشام شما برسد که این هم می تواند نشانه ای از وجود باتری معیوب باشد.

8 دیدگاه در “باتری فیدلیتی

 1. امیر گفت:

  سلام آیا شما فروش باتری فیدلیتی به صورت چندتایی هم دارید؟ من میخواستم سفارش دو تا باتری خودروی فیدلیتی با آمپر ۶۰ بدم ولی اطلاع ندارم دو عدد باتری رو به یک نفر می فروشید یا خیر.

 2. admin گفت:

  بله دوست عزیز اگر شما نیاز به دو عدد باتری فیدلیتی داشته باشید براتون ارسال میشه و مشکلی نداره فقط در زمان ثبت سفارش حتماً به کارشناس بگید که دو عدد می خواهید. در ضمن نمیدونم اطلاع دارید یا نه ولی هزینه ارسال و نصب باطری برای نقاط مختلف تهران از جمله پونک و صادقیه از شما دریافت نمیشه و رایگان براتون انجام میشه.این امتیازی هستش که شرکت سپاهان باتری برای مشتریان خود در نظر گرفته تا رضایت خاطر ایشان را جلب کند.

 3. نقیب زاده گفت:

  سلام من سایت شمارو در گوگل دیدم و سرچ کردم در رابطه با باتری خودروی فیدلیتی و سایت شما اومد. میخواستم بگم من همیشه از اینکه ناگهانی ماشینم از کار بیفته می ترسم. چون امکان داره یک موقع جای ضروری بخوام برم و ماشین مانع رسیدن به کارهام شه. سوالم ازتون اینه که اگر یک زمان باتری فیدلیتی از کار بیفته و استارت نخوره و مثلا ساعت ۱ نصف شب باشه، شما با باز هم ارسال دگو نصب رایگان در محل دارید؟

 4. admin گفت:

  دوست عزیز شما برای اینکه از قرار گرفتن در چنین شرایطی جلوگیری کنید باید تست باتری فیدلیتی رو به صورت مرتب حداقل ماهی یکبار خصوصاً بعد از اینکه باتری خودرو به سن دو یا سه سالگی رسید انجام بدید . اینجوری می تونید خودتون رو برای مواقعی که ممکنه نیاز به تعویض باتری پیدا کنید آماده کنید و از قرار گرفتن در شرایط این چنینی که ممکنه براتون دردسر ساز بشه جلوگیری کنید. ارسال و نصب باتری در بازه‌های زمانی ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب انجام میشه و بین این ساعت ها شما میتونید باتری را ثبت سفارش کنید تا با ارسال سریع درب منزل تحویل بگیرید.

 5. شانتیا گفت:

  من هرچی دنبال باتری فیدلیتی میگردم پیدا نمیکنم ، به هرکی میگم برای این ماشین باطری می خوام یه سریا که کلاً هنوز آشنایی با این ماشین ندارند و میگن باید پاشی بیای اینجا ببینیم چه باطری به ماشینت میخوره تا ببینیم موجود هست یا نه ، یه سری هم میگن که باطریش رو نمیتونی به این راحتی پیدا کنی باید حتماً بری از خود نمایندگی های بهمن موتور این باتری را خریداری کنید ولی من احساس کردم شما این رو موجود دارید چون اطلاعاتتون کامله و میدونید که چه باتری به ماشین میخوره. اگه میشه به من بگید این باتری رو موجود دارید یا نه که من سفارش بدم.

 6. admin گفت:

  بله دوست عزیز ما باتری فیدلیتی رو موجود داریم، باتری فابریک خودرو شما باتری ۷۰ آمپر پایه بلند قطب راست هستش که شما میتونید این باتری را از بین محصولات متنوع سپاهان باتری با قیمت های متفاوت و گارانتی های متنوع خریداری کنید و با ارسال و نصب رایگان در سراسر تهران و در کوتاه‌ترین بازه زمانی درب منزل دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با برند های شرکت سپاهان باتری با کارشناسان فروش ارتباط برقرار کنید.

 7. ثریایی گفت:

  خواهرم بهم پیشنهاد کرد برای تعویض باتری فیدلیتی حتما از محصولات سپاهان باتری استفاده کنم من بعد از کلی تحقیق تصمیم گرفتم باتری ۷۰ آمپر اوربیتال پریمیوم را برای تعویض باتری فیدلیتی انتخاب کنم چون این باتری ۱۸ ماه گارانتی داره و خیلی ایده آل هست از نظر من بنابراین بهترین گزینه برای من انتخاب همین باتری هست فقط می خوام بدونم برای سعادت آباد هم باتری را ارسال می کنید؟

 8. admin گفت:

  ارسال و نصب باتری فابریک فیدلیتی برای نقاط مختلف شهر تهران مثل سعادت آباد به صورت رایگان انجام می‌شود و تنها کافیست با مراجعه به صفحه مربوط به باتری مورد نظر یا تماس با شماره تلفن درج شده در سایت سفارش خود را ثبت کنید تا باتری مورد نظر شما با ارسال و نصب رایگان و در سریعترین زمان درب منزل به دستتان برسد و در صورت نیاز تست دینام هم به صورت رایگان برای شما انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *