باتری خودروهای سایپا

باتری سیتروئن c3

باتری سیتروئن c3

مشخصات باتری سیتروئن c3

باتری سیتروئن c3 چند آمپر است؟

سیتروئن سی 3 یک خودروی سوپر مینی و اولین محصول مشترک سایپا و سیتروئن است.  این خودرو در خط تولید سایپا – سیتروئن واقع در شهر کاشان به تولید می رسد. در تابستان سال 97، 2000 دستگاه از این خودرو به بازار عرضه شد اما با تحریم صنعت خودرو سازی کشور تولید این خودرو به حالت تعلیق درآمد و آینده ی عرضه آن در هاله ای از ابهام ماند. سیتروئن c3 در دو تیپ نیمه فول و فول به بازار وارد شد که تفاوت این دو تیپ، تنها در آپشن گرمکن صندلی های جلو و رینگ های نقره ای و مشکی است. سیتروئن c3 می‌توانست یکی از پدیده‌های بازار شود. هاچ‌بکی کامپکت و باکیفیت، که به‌راحتی می‌توانست سبک و سیاق مشتریان را دستخوش تغییر کند؛ اما سی3 در بدترین زمان ممکن و هنگام تحریم به بازار کشورمان عرضه شد و با بدشانسی، کارش را شروع کرد. این فرانسوی نیز در ادامه علاقه نوظهور مشتریان ایرانی به محصولات جدید فرانسوی، آمده بود تا ضرب شصتی به هم‌قطاران چینی‌اش نشان دهد و برود. سیتروئن برای مشتریان ایرانی، برند تازه‌واردی نیست.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری 60 آمپر، باتری فابریک سیتروئن سی 3  است که توسط شرکت سازنده بر روی آن سوار شده است. قالب این باتری، قالب L2 است. ابعاد باتری مشخص است و فقط قالب L2 در آن جای می گیرد. محفظه باتری در خودرو ها طوری ساخته می شوند که قالب باتری در آن جای گیرد. حال برخی کارخانه های خودرو سازی طوری این محفظه را طراحی می کنند که چند نوع قالب در آن جای گیرد و برخی دیگر از محفظه ها مانند محفظه سیتروئن سی 3 طوری تعبیه می شوند که تنها یک قالب در آن قرار می گیرد.

استفاده از باتری های آمپر بالا برعکس تصور برخی از افراد تنها زمانی مفید است که موتور خاموش بوده و بخواهید از رادیو یا چراغ ها استفاده کنید که البته این کار آسیب جدی به باتری سیتروئن c3 وارد خواهد کرد. این نکته قابل ذکر است که این بالا بودن آمپر تنها به اندازه چند دقیقه می تواند برای شما مفید باشد پس استفاده از آمپر بالا هزینه بیشتری بر گردن شما می اندازد. به صورت کلی باتری فابریک مناسب ترین باتری است.

تست باتری سیتروئن سی 3

تست کنترل سلامت باتری در عملکرد باتری خودرو بسیار تاثیر گذار است به همین دلیل لازم است هر چند مدت یکبار با استفاده از دستگاه های مخصوص، باتری خودرو تست شود. برق دزدی یکی از اتفاقاتی است که در خودرو رخ می دهد. برق دزدی به این معناست که تجهیزات به صورت آهسته هنگام خاموش بودن ماشین از باتری استفاده می کنند. این اتفاق باعث می شود که به ندرت باتری شما تخلیه شود. شاید تشخیص برق دزدی کار ساده ای باشد اما رفع آن کار آسانی نیست. برای اطلاع از رخ دادن این موضوع کافیست هنگامی که خودرو خاموش است با استفاده از ولت متر یا مولتی متر میزان ولت آن را اندازه بگیرید. مقدار استاندارد ولتاژ یک باتری سالم بالای 12 ولت است و اگر مقدار نشان داده شده کمتر باشد به این معناست که باتری سیتروئن c3 تخلیه شده است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

برای جلوگیری از ایجاد مشکلات ناگهانی در خودرو بهتر است اقدامات پیشگیرانه ای در این زمینه انجام شود. بعد از بررسی وضعیت ولتاژ باتری، بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری‌های پیشگیرانه یک باتری لازم است. بهتر است این تست ها را به دست متخصص این کار با تجهیزات لازم بسپارید تا به درستی انجام گیرد.

از آن جایی که باتری خودرو عضو اساسی روشن شدن خودرو است، برای تامین برق مورد نیاز آن لازم است به سلامت باتری ها توجه نماییم. سلامت باتری سیتروئن c3 بسیار اهمیت دارد و کیفیت و قدرت باتری را بالا می برد. همچنین باتری در مناطق گرمسیر و پر ترافیک زودتر کیفیت خود را از دست می دهد که باید به این موضوع توجه کرد.

تست باتری و دینام قبل از تعویض باتری سیتروئن سی 3 توسط متخصصان سپاهان باتری و با استفاده از دستگاه های مخصوص به صورت رایگان انجام می گیرد.

باتری سیتروئن c3 با تاریخ جدید

باتری سیتروئن سی 3 مهمترین بخش تامین کننده انرژی و روشن کننده ماشین است. تاریخ تولید باتری از مواردی است که در سلامت و قدرت باتری بسیار موثر است. حتما توجه داشته باشد که باتری هایی که بیش از 6 ماه از تاریخ تولیدشان می گذرد را خریداری نکنید چرا که اصولا عمر مفید باتری ها در حدود 2 سال است.

اصولا باتری های داخلی پس از تولید به دست نمایندگان فروش می رسد و زمان بسیار کمتری را نسبت به باتری های وارداتی در انبار ها نگهداری می شوند. بر این اساس از نظر کیفیت و قدرت، وضعیت بهتری دارند. باتری های خارجی به این دلیل که باید در گمرک و در انبار ها منتظر بمانند زمان زیادی از عمرشان می گذرد. در حال حاضر که ارز دولتی به باتری تعلق نگرفته و باتری های خارجی وارد نمی شود، علاوه بر نگهداری غیر اصولی در انبار های غیر استاندارد، در اثر حمل اشتباه ممکن است ضربه های زیادی به آن ها وارد شده و باتری ها را با مشکل روبرو کند. ضربه خوردن باتری باعث کاهش عمر آن می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این موضوع به این دلیل مهم است که عمر مفید باتری سیتروئن سی 3 از زمان مونتاژ آن ها و قرار گزفتن مایع الکترولیت در بین صفحات آغاز می شود. معمولا باتری هایی که دو سال از عمرشان گذشته است، یا مایع آن ها تبخیر شده است که اگر باتری سیلد اسید باشد دیگر قابل استفاده نیست و در غیر این صورت صفحات باتری خراب شده که باز هم قابل استفاده نخواهد بود. به همین منظور لازم است حتما در هنگام خرید باتری خودرو به تاریخ آن توجه نمایید تا خودروی شما دچار مشکل نشود. تاریخ تولید به صورت کد و بر روی باتری سیتروئن c3 حک شده است.

ارسال باتری سیتروئن سی 3 به تمام نقاط شهر تهران مانند استخر، دیباجی، قلهک و … به صورت رایگان ارسال می شود.

تعویض باتری سیتروئن c3

زمان مناسب برای تعویض باتری سیتروئن سی 3 چیست؟

باتری خودرو یکی از موارد ضروری خودرو است که نادیده گرفته می شود. تعداد کمی از ما به آن توجه می کنیم و برنامه نگهداری خوبی را برای آن دنبال می کنیم. خب، این باتری است که موتور را فعال می کند و منبع اصلی روشن شدن خودروی شماست؛ پس به توجه نیاز دارد. مانند تعویض روغن موتور ، همه فیلترها و سایر خدمات عمومی ، مراقبت از باتری خودرو باعث می شود ماشین شما بدون مشکل و بدون مشکل کار کند.

پس از تعمیر و نگهداری مناسب، این سوال پیش می آید که زمان مناسب برای تعویض باتری سیتروئن سی 3 چه زمانی است؟

به عبارت ساده ، بهترین زمان برای تعویض باتری قبل از نیاز به تعویض است. روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید بفهمید باتری در حال شل شدن است یا خیر. از آنجا که باتری خراب ضعیف می شود و دیگر نمی تواند شارژ را نگه دارد، ممکن است به موارد زیر توجه کنید:

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

یا موتور برای راه اندازی زمان می برد یا حتی روشن نمی شود. باتری قادر به تولید نیروی کافی برای راه اندازی موتور نیست. هنگام چرخاندن سوییچ، چراغ خط چشمک می زند یا کم نورتر از حد معمول است. اگر دینام شما خراب باشد و خودرو از برق باتری استفاده کند، شارژ باتری تمام می شود و موتور ناگهان در حین کار با پنجره های برقی خاموش می شود یا شیشه ها با سرعتی بسیار کندتر از حالت عادی کار می کنند. یکی دیگر از نشانه هایی که ممکن است متوجه آن شوید چراغ های کم نور در مواقع خاموش بودن موتور است و با چرخاندن سوییچ و روشن کردن موتور آن ها روشن تر می شوند.

خوردگی زیاد یا سولفاته ی روی پایانه های باتری نیز نشانه مهمی است که نشان می دهد باتری خودرو در حال کم شدن است. اگر می توانید هر یک از مشکلات ذکر شده را مشاهده کنید زمان تعویض باتری سیتروئن c3 قبل از گیر افتادن باتری قدیمی است. نمایندگی سپاهان باتری کارشناسان متخصص خود را جهت تعویض رایگان باتری خودرو به محل مورد نظر شما اعزام می کند.

شما می توانید باتری مناسب خودروی خود را از میان باتری های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB انتخاب نمایید.

باتری با کیفیتباتری سیتروئن c3 با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری سیتروئن c3 با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سیتروئن c3 با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سیتروئن c3 با خدمات پس از فروش

چگونه از سولفاته باتری سیتروئن سی 3 جلوگیری کنیم؟

سولفاته باتری اتفاقی طبیعی و غیر قابل جلوگیری است و شما به هیچ وجه نمی توانید از رخ دادن این اتقاف جلوگیری کنید، زیرا هنگامی که واکنش های شیمیایی در باتری سیتروئن سی 3 انجام می شود، به صورت طبیعی سولفاته ایجاد می شود اما می توانید آن را تمیز کنید و یا  از سرعت تشکیل آنها بکاهید.

با استفاده از مقداری آب جوش می توانید سولفاته های ایجاد شده را از بین ببرید و با مالیدن مقداری گیریس به سر باتری ها از سرعت تشکیل آنها کم کنید. توجه داشته باشید اگر از عمر باتری سیتروئن سی 3 شما بیش از 2 سال گذشته باشد، نیازی نیست سولفاته های ایحاد شده را تمیز کنید و باید اقدام به تعویض باتری کنید اما اگر از طول عمر باتری سیتروئن c3 شما کمتر از دو سال گذشته باشد، می توانید با تمیز کردن آنها، عملکرد صحیح را به باتری خودرو خود بازگردانید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

اهمیت ابعاد باتری سیتروئن C3 در هنگام تعویض باتری چیست؟

داشتن اطلاعات مناسب و کافی در رابطه با باتری‌ سیتروئن C3 قبل از خرید مهم است، زیرا باتری های خودرویی در اندازه‌های مختلفی برای قرار دادن در سینی مخصوص به باتری در خودرو های متفاوت موجود هستند و برای این که در خرید باتری سیتروئن C3 اشتباه نکنید باید با ابعاد و قالب باتری متناسب با خودرو آشنا باشید.

یک باتری سیتروئن C3 مناسب باید به گونه ای در فضای تعبیه شده برای باتری در خودرو قرار گیرد که جایی برای جابجایی وجود نداشته باشد. خرید باتری با اندازه نادرست فقط هدر دادن پول نیست، بلکه خطر آسیب رسیدن به خودِ باتری سیتروئن C3 و اجزا مجاور در خودرو را نیز در پی دارد.

برای اطلاع از اندازه گروه باتری مناسب سیتروئن C3 خود به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید یا برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع باتری های ارائه شده توسط امداد باتری کهن که مناسب سیتروئن C3 هستند، با شماره تلفن زیر تماس حاصل کنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری آزرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *