باتری خودروهای کیا

باتری کیا سورنتو

باتری کیا سورنتو

مشخصات باتری کیا سورنتو

باتری فابریک این خودرو به سال تولید آن بستگی دارد:

از سال 2007-2009 : باتری 70 آمپر پایه بلند قطب راست

از سال 2009-2015 : باتری 70 آمپر پایه بلند قطب چپ

از سال 2015 به بعد : باتری 100 آمپر قطب چپ

ابعاد جای باتری این خودرو مشخص است و بر اساس سال تولید باتری های مناسب در آن جای می گیرد.جای باتری در خودرو ها غالبا برای ابعاد یک قالب طراحی می شوند و می توانند تمام آمپراژ های آن قالب را در خود جای دهند.گاهی هم این فضا بزرگتر طراحی می شود که در این صورت می توان باتری های سایر قالب ها را که در آن جای می گیرند بر روی خودرو نصب کرد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

استفاده از باتری هایی با آمپراژ بالاتر از باتری فابریک در خودرو به شرط مناسب بودن ابعاد امکان پذیر است و این کار موجب پر قدرت کار کردن خودرو و تجهیزات آن می شود.همچنین در فصل گرما که استفاده از کولر به حداکثر مقدار خود می رسد، استفاده از باتری با آمپراژ بالا کاربردی و کمک کننده است.از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری هایی با آمپر بالا را ترجیح می دهند.در مقابل استفاده از باتری با آمپر پایین تر از باتری فابریک توصیه نمی شود.همچنین خوب است بدانید که باتری فابریک خودرو ها به گونه ای طراحی و تعبیه شده اند که پاسخگوی نیاز های برقی خودرو باشند و استفاده از آن برای خودروی شما کافی است.

باتری مناسب کیا سورنتو

هر کدام از کارخانجات باتری سازی، برند هایی را بر اساس نیاز مشتری و کارکرد خودرو ها تولید می کند.این برند ها از نظر مواد سازنده و قدرت با هم متفاوتند.شرکت سپاهان باتری، باتری های خود را در 4 برند باتری اوربیتال سورنتور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید می کند.برند هایی مانند سوزوکی و اوربیتال EFB برند هایی هستند که بدلیل کیفیت بالایی که دارند به کشور های همسایه صادر می شوند.باتری سوزوکی محصول مشترک ایران و ژاپن است که طبق استاندارد های جهانی تولد شده شده است.همچنین باتری های اوربیتال EFB که نسل جدید باتری های الکترولیت مایع هستند و غالبا در خودرو های برقی استفاده می شوند نیز، از جمله باتری های صادراتی اند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این باتری ها طول عمر بالاتری نسبت به دیگر برند ها دارند و برای مصرف الکتریکی بالای خودرو ها طراحی شده است.شما می توانید از میان برند های سپاهان باتری، باتری مناسب خودروی خود را انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران ما در نمایندگی سپاهان باتری ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری کی سورنتو

باتری خودرو در واقع قلب و روح خودروی شماست.باتری اتومبیل برق لازم جهت تامین نیروی مورد نیاز برای تامین قطعات الکتریکی خودرو را فراهم می کند.در واقع درباره ی مسئولیت بسیار بزرگی صحبت می کنیم. بدون قدرت باتری، اتومبیل شما، روشن نمی شود.باتری خودرو ممکن است کوچک باشد ، اما قدرت آن بسیار زیاد است.در حقیقت باتری انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی لازم برای تغذیه ماشین تبدیل می کند و ولتاژ را به استارت می رساند.در نهایت باتری شما نه تنها انرژی مورد نیاز برای راه اندازی ماشین را تامین می کند، بلکه باعث تثبیت ولتاژ می شود تا موتور شما در حال کار باشد.از آن جایی که باتری مهمترین بخش خودرو است، تست باتری خودرو در جهت کنترل سلامت آن در عملکرد بهتر باتری نقشی اساسی دارد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

هنگام رانندگی که دینام بدلیل افت بار های الکتریکی کارایی خود را از دست می دهد، به عنوان محافظ عمل می کند و این نشان از سلامت باتری و شارژ شدن آن دارد.در مقابل هنگامی که باتری به اندازه کافی شارژ نشود باید آن را شارژ کنیم و اگر این روش پاسخ نداد مجبور به تعمیر یا تعویض آن هستیم.یکی از ساده ترین روش های تست باتری اندازه گیری ولتاژ باتری است که بوسیله ولت متر قابل اندازه گیری است و در صورتیکه مقدار آن کمتر از 12 ولت باش نشان از خرابی باتری دارد.علاوه بر تست با ولت متر می توانید با بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. باتری را کنترل کنید.این کار موجب می شود از مشکلات ناگهانی که ممکن است برای باتری رخ دهد جلوگیری شود.اما باید توجه داشته باشید که این قبیل از تست ها تخصصی است و نیاز به تجهیزات و فرد خبره در این کار دارد تا به خودروی شما آسیب وارد نشود.در ادامه لازم است بگوییم که متخصصان سپاهان باتری در ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان هستند و قبل از تعویض باتری تست های لازم را برای شما انجام خواهند داد.

قیمت باتری کیا سورنتو

کارخانه های تولید کننده باتری بر اساس عواملی همچون نوع باتری، برند آن، میزان آمپر، مواد اولیه و بسیاری از عوامل تاثیر گذار قیمت باتری را تعیین می کنند.همچنین هزینه دریافت باتری فرسوده را از این قیمت نهایی کسر کرده و در اختیار نمایندگی ها قرار می دهند.نمایندگی ها براساس سیاست خود تا حداکثر 12 درصد از قیمت اصلی باتری را می توانند بر روی قیمت اضافه کنند و در بازار عرضه کنند.

گاهی برخی نمایندگی ها هزینه ارسال و نصب باتری را نیز به این قیمت اضافه می کنند.نمایندگی سپاهان باتری در جهت حفظ حقوق مشتری ارسال و نصب باتری را به صورت رایگان انجام می دهد و شما لازم نیست هزینه ای را بابت این مورد پرداخت نمایید.شما می توانید با مراجعه به سایت و یا تماس با پشتیبانی از قیمت محصولات سپاهان باتری اطلاع پیدا کنید.

به لحاظ علمی و فنی، از زمانی که الکترولیت بین پلیت های باتری قرار گیرد عملاً عمر مفید باتری آغاز می شود.تاریخ تولید باتری ارتباط مستقیم با طول عمر باتری و سلامت آن دارد.درنتیجه توجه به تاریخ تولید در هنگام خرید از اهمیت بسیاری برخوردار است و قدرت و سلامت باتری به آن وابسته است؛ پس باید از خرید باتری هایی که بیش از یکسال از عمر آن ها گذشته باشد خودداری گارانتی خودرو ها بر اساس عواملی که به سیاست های کارخانه بستگی دارد تعیین مدت می شونداین عوامل می تواند نوع برند، نوع خودرو و بسیاری دیگر از موارد باشد که در تعیین زمان گارانتی موثر اند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

گارانتی باتری ها بسته به برندشان معمولا بین 12 تا 21 ماه تعیین می شوند.این گارانتی مشمول باتری هایی می شود که در ساخت مشکل داشته و نمایندگی این باتری ها را تعویض می کند.همچنین لازم است بدانید که برای استفاده از خدمات گارانتی به نمایندگی های شرکت سپاهان باتری مراجعه نمایید.برای فعال سازی گارانتی باتری خریداری شده می توانید بارکد موجود بر روی جعبه باتری را به شماره های درج شده در ضمانت نامه ارسال نمایید.چنانچه در فعالسازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ارسال و نصب باتری کیا سورنتو

نمایندگی سپاهان باتری، باتری خریداری شده توسط شما را به محل مورد نظرتان به صورت رایگان ارسال می نماید.همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید متخصصان ما باتری را به صورت رایگان بر روی خودروی شما نصب می کنند.همانطور که قبلا گفته شد عمر مفید باتری از زمان قرار گرفتن الکترولیت در باتری آغاز می شود.

از آن جایی که به دلیل تحریم واردات باتری خارجی به صورت قانونی انجام نمی گیرد، درنتیجه باتری هایی که غیر قانونی وارد کشور می شوند ممکن است زمان زیادی را سپری کنند که این امر باعث کاهش عمر باتری و قدرت اولیه آن می شود.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

در شرایط معمول باتری ها در حدود دو سال عمر می کنند اما شرایط مختلف می تواند در تغییر این امر موثر باشد.عواملی همچون ترافیک زیاد، شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از خودرو، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از اندازه از کولر و چراغ ها بر طول عمر باتری تاثیر می گذارد.توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری کیا سورنتو

باتری سالم این توانایی را دارد که تمامی تجهیزات برقی مانند چراغ ها، کولر و… را روشن کند.یکی از نشانه های اتمام طول عمر باتری استارت نخوردن ماشین است.

هرچند لازم است یکسری اقدامات و تست ها بر روی باتری انجام گیرد تا از این امر مطمئن شوید.تعویض باتری به طول معمول کار ساده ای است اما یکسری جزئیات مهمی دارد که اگر انجام نگیرد به شما و خودروی شما آسیب جدی وارد می کند.درنتیجه بهتر است این کار به دست متخصص سپرده شود تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود.نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل خودرو فرستاده و تعویض باتری را به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری سورنتو با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری سورنتو با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری سورنتو با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری سورنتو با خدمات پس از فروش

چگونه از شارژ کامل باتری سورنتو اطمینان حاصل کنیم؟

حداقل هفته ای یک بار به مدت طولانی تر از حالت عادی با اتومبیل خود رانندگی کنید، این سفرها به شما کمک می کند تا باتری سورنتو خود را به طور کامل شارژ کنید. یک شارژر تهیه کنید، این یک قدم مثبت است که می توانید با استفاده از آن مقدار کمی شارژ را در صورت نیاز به باتری سورنتو خود برگردانید، فقط مطمئن شوید که نوع مناسب شارژر را برای خودرو خود تهیه کرده اید.

اگر از ماشین خود به طور منظم استفاده نمی کنید، باتری سورنتو شما به مرور زمان خالی می شود. یک راه عالی برای پی بردن به سلامت باتری این است که توسط یک مکانیک حرفه ای آزمایش شود. ما تست باتری سورنتو را به شما پیشنهاد می کنیم، اگر که در نتیجه ی این تست باتری سورنتو شما به پایان عمر خود نزدیک است، تعویض باتری را باید در برنامه خود قرار دهید.

چه شما یک سورنتو قدیمی داشته باشید و چه با خودرو خود زیاد رانندگی نکرده باشید، ما آماده ایم تا به شما کمک کنیم. کافی است همین امروز با کارشناسان امداد باتری کهن تماس بگیرید، ما به شما کمک می کنیم تا برای آزمایش باتری یا نصب باتری جدید اقدام کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چگونه از دشارژ شدن باتری سورنتو جلوگیری کنیم؟

باتری سورنتو ی مرده می تواند نتیجه چندین عامل باشد. ممکن است فقط پیری، فرسودگی و شکستگی باشد، یا ممکن است یکی از در های خودرو را باز گذاشته و چراغ کابین را روشن گذاشته باشید. برخی از رانندگان حتی باتری سورنتو خود را با راه اندازی جریان ثابتی از وسایل الکتریکی در داخل، از شارژر تلفن گرفته تا دستگاه های GPS، خالی می کنند.

برای این که طول عمر مفیدی را از باتری سورنتو دریافت کنید در واقع نیاز است پشت فرمان بنشینید و با خودرو خود رانندگی کنید. اگر بیش از یک وسیله نقلیه دارید، یا یک راننده مکرر نیستید، ممکن است بیشتر از آنچه ترجیح می دهید با باتری های مرده مواجه شوید و این به این دلیل است که پارک و خاموش کردن ماشین برای مدت طولانی می تواند باتری سورنتو شما را خالی کند. راه اندازی موتور به دینام شما زمان می دهد تا باتری را دوباره شارژ کند، بنابراین دفعه بعد که سعی می کنید خودرو را روشن کنید، با مشکل مواجه نخواهید شد.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری اکسنت

چگونه باتری سورنتو را در شرایط ایده آل نگهداری کنیم؟

درجه حرارت نامناسب می تواند باعث تجمع بلورهای سولفات سرب بر روی صفحات باتری سورنتو شود. اگر خودرو شما برای مدت طولانی در چنین شرایطی بماند، تجمع سولفات می تواند به طول عمر طولانی و مناسب باتری آسیب برساند. همچنین ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا باتری شما در این شرایط شارژ شود، به خصوص اگر فقط در مسافت های کوتاه رانندگی می کنید. این سولفاته ها همچون عایقی عمل کرده و انتقال جریان بین باتری سورنتو و دینام را با مشکل مواجه می کند. برای جلوگیری از این اتفاق، باتری خودروتان را در شرایط ایده آل نگهداری کنید و سعی کنید نحوه استفاده از خودرو را اصلاح کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *