باتری خودروهای تویوتا

باتری تویوتا راو 4

باتری تویوتا راو 4

مشخصات باتری تویوتا راو 4

باتری 60 آمپر پایه بلند باتری فابریکی است که توسط شرکت سازنده در قالب D23 بر روی این خودرو نصب شده است.ابعاد جای باتری این خودرو طوری تنظیم شده است که می توان باتری با آمپر بالاتر را نیز در آن نصب کرد.باتری 70 آمپر پایه بلند در قالب D26 باتری دیگری است که می توان در این خودرو استفاده کرد.استفاده از باتری با آمپر بالاتر به کارایی بهتر خودرو کمک می کند و موجب می شود تجهیزات برقی با قدرت بیشتری کار کنند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

همچنین در فصل گرما که استفاده از کولر به حداکثر می رسد، استفاده از باتری با آمپراژ بالا کاربردی و کمک کننده است.از این رو بسیاری از افراد استفاده از باتری های آمپر بالا را ترجیح می دهند.در مقابل استفاده از باتری با آمپر پایین تر از باتری فابریک توصیه نمی شود.در انتها لازم است این نکته را ذکر کنیم که باتری فابریک خودرو ها به گونه ای طراحی و تعبیه شده اند که پاسخگوی نیاز های برقی خودرو باشند.

111001 ف ف:  شش سلول در داخل باتری تویوتا راو 4 همانند تمامی باتری های خودرویی وجود دارد. در هر سلول این باتری 12 ولتی، 2.2 ولت برق تولید می شود که جمعا این باتری در حالت شارژ شده 12.6 ولت خواهد بود. اسید سولوفوریک و آب مقطر که محلول الکترولیت نامیده می شوند با صفحات سربی موجود در باتری واکنش های شیمیایی انجام می دهند و انرژی شیمیایی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و در نهایت به وسیله ی تولید انرژی الکتروشیمایی، سیستم های الکترونیکی را راه اندازی می کنند. یک باتری خودرویی باید تمامی این ساختار ها را در خود داشته باشد تا بتواند نقش خود را به صورت عالی ایفا سازد. لازم به ذکر است که بدانید اگر تمایل به استفاده های بیشتر از لوازم برقی در خودروی خود دارید می توانید 70 آمپر که قدرت بیشتری دارد را بر روی خودرو نصب نمایید.

باتری مناسب تویوتا راو 4

برند های بسیاری وجود دارند که باتری مناسب این خودرو را تولید می کنند.اما شرکت سپاهان باتری به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های باتری سازی در خاورمیانه و از شرکت های صادر کننده باتری در ایران، باتری مناسب خودروی شما را در برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB تولید می نماید.از میان این برند ها، برند های سوزوکی و اوربیتال EFB از باتری های بروز است که بدلیل کیفیت بالایی که دارند به کشورهای همسایه صادر می شوند.

باتری سوزوکی طبق استاندارد های جهانی و توسط مهندسین خبره ایرانی و همچنین زیر نظر شرکت ژاپنی سوزوکی تولید شده است.باتری های EFB نیز به عنوان نسل جدید باتری های الکترولیت مایع، برای خودرو هایی که به عنوان راه حلی برای کاهش مصرف سوخت و انتشار دی اکسید کربن تولید شده اند؛ طراحی شده است.همچنین این باتری ها دارای طول عمر بالاتری نسبت به باتری های متداول هستند و برای مصرف الکتریکی بالای خودروها طراحی شده اند.در ادامه می توانید باتری مناسب خودروی خود را انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با مشاوران نمایندگی سپاهان باتری ارتباط برقرار نمایید.

تست باتری خودرو در جهت کنترل سلامت آن در عملکرد بهتر باتری نقشی اساسی دارد.باتری خودرو به عنوان اصلی ترین منبع تامین جریان برق و دلیل روشن شدن موتور، همانند قلب برای خودرو عمل می کند، در نتیجه سلامت آن اهمیت بسیاری دارد.در هنگام رانندگی باتری در نقش محافظت کننده را در حالیکه دینام به دلیل عفت بار های الکتریکی کارایی درست خود را از دست داده است؛ عمل می کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

این عملکرد مثبت نشان از سلامت باتری دارد و به این معناست که باتری به اندازه کافی شارژ شده است.در مقابل اگر باتری به اندازه کافی شارژ نشود لازم است آن را شارژ کرده و یا اگر این روش پاسخ نداد، آن را تعویض نماییم و باتری نو را جایگزین کنیم.

اندازه گیری ولتاژ باتری نیز جزء مواردی است که با دستگاهی مانند ولت متر یا مولتی متر قابل اندازه گیری است و اگر عددی پایین تر از 12 ولت را نمایش دهد نشان از تخلیه شارژ و خرابی باتری دارد.
اقدامات زیادی وجود دارد که می توان با انجام مداوم آن ها از بروز مشکلات ناگهانی جلوگیری کرد.

بررسی سطح الکترولیت، محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام و …. علاوه بر اقدامات قبلی ذکر شده، به تست سلامت باتری و جلوگیری از مشکلات کمک می کند.بهتر است برای جلوگیری از آسیب و خسارت دیدن خود و خودرو این امور را به دست متخصص آن بسپارید تا با تجهیزات مناسب اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه لازم است بگوییم که متخصصان سپاهان باتری در ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی و کمک به شما عزیزان هستند و قبل از تعویض باتری تست های لازم را برای شما انجام خواهند داد.

قیمت باتری تویوتا راو 4

قیمت باتری به عوامل بسیاری همچون مواد اولیه سازنده، نوع باتری، برند باتری، میزان آمپراژ باتری و …. بستگی دارد.نمایندگی های سپاهان باتری می توانند 12 درصد از قیمت اصلی را بر روی باتری ها اضافه کنند و در بازار به مشتری ها عرضه کنند.ارزش باتری فرسوده نیز از قیمت باتری ها کم شده است که در صورت نبود فرسوده لازم است مبلغی مضاف بر مبلغ اصلی پرداخت نمایید.

همچنین به دلیل اینکه باتری فرسوده از مشتری تحویل گرفته می شود، قیمت سرب استفاده شده در باتری از قیمت کل کم می شود.از آنجایی که نمایندگی سپاهان باتری، تست و نصب باتری را برای شما بصورت رایگان انجام می دهد، شما لازم نیست بابت این موارد هزینه ای پرداخت نمایید در نتیجه خرید از این نمایندگی برای ما مقرون به صرفه است.در انتها شما می توانید برای اطلاع از قیمت باتری های سپاهان باتری از میان برند های آن، به سایت مراجعه کرده و یا با پشتیبانی ارتباط برقرار نمایید.به لحاظ علمی و فنی، از زمانی که الکترولیت بین پلیت های باتری قرار گیرد عملاً عمر مفید باتری آغاز می شود.

به همین دلیل توجه به تاریخ تولید باتری اهمیت بسیاری دارد چرا که در سلامت و طول عمر باتری بسیا موثر است.و از آن جایی که سلامت باتری در قدرت و کیفیت آن تاثیر بسیاری دارد بهتر است هنگام خرید توجه داشته باشید که از تاریخ تولید باتری بیش از یکسال نگذشته باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

گارانتی خودرو ها بر اساس عواملی که به سیاست های کارخانه بستگی دارد تعیین مدت می شوند.این عوامل می تواند نوع برند، نوع خودرو و بسیاری دیگر از موارد باشد که در تعیین زمان گارانتی موثر اند.گارانتی باتری ها بسته به برندشان معمولا بین 12 تا 21 ماه تعیین می شوند.

این گارانتی مشمول باتری هایی می شود که در ساخت مشکل داشته و نمایندگی این باتری ها را تعویض می کند.همچنین لازم است بدانید که برای استفاده از خدمات گارانتی به نمایندگی های شرکت سپاهان باتری مراجعه نمایید.

برای فعال سازی گارانتی باتری خریداری شده می توانید بارکد موجود بر روی جعبه باتری را به شماره های درج شده در ضمانت نامه ارسال نمایید.چنانچه در فعالسازی گارانتی دچار مشکل شدید می توانید با پشتیبانی ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.نمایندگی سپاهان باتری، باتری خریداری شده توسط شما را به محل مورد نظرتان به صورت رایگان ارسال می نماید.همچنین در صورتی که تمایل داشته باشید متخصصان ما باتری را به صورت رایگان بر روی خودروی شما نصب می کنند.

طول عمر باتری تویوتا راو 4

از آن جایی که واردات باتری های خارجی بدلیل تحریم ها انجام نمی گیرد، باتری های خارجی که وارد می شود به صورت قاچاق است و از راه قانونی وارد نمی شود درنتیجه از زمان مناسب استفاده از این باتری ها می گذرد و باعث کاهش شدید طول عمر باتری ها می شود.همچنین این امر در قدرت باتری ها نیز تاثیر گذار است و باتری هایی که زمان زیادی از تولید آن ها می گذرد قدرت اولیه را ندارند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری ها به طور میانگین در حدود دو سال عمر می کنند که این طول عمر بسته به شرایط و نوع استفاده متغیر است.

عواملی مانند شدت گرما و سرما، نحوه استفاده از باتری، تعداد تجهیزات برقی نصب شده بر روی خودرو و استفاده بیش از حد از کولر و چراغ ها می تواند بر طول عمر باتری تاثیر گذار باشد.توجه داشته باشید که در صورت استاندارد نبودن هریک از این عوامل، عمر باتری شما کاهش خواهد یافت.

تعویض باتری تویوتا راو 4

یکی از نشانه های خرابی باتری استارت نخوردن خودرو است که نشان از این دارد که احتمالا عمر باتری به پایان رسیده است.اگر زمان استارت زدن با مشکل روبرو شدید احتمالا باتری شما نیاز به تعمیر یا تعویض دارد.باتری سالم این توانایی را دارد که تمام تجهیزات برقی همچون کولر، چراغ ها و … را روشن کند.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

لازم است قبل از تعویض ابتدا باتری را تست کنید تا مطمئن شوید که ایراد از باتری است و هزینه اضافی بر گردنتان نیفتد.تعویض باتری از کارهای آسان است اما هرگونه اشتباه ممکن است خسارت زیادی را به خود شما یا خودرو وارد کنددر نتیجه بهتر است این کار را به دست متخصص بسپارید.نمایندگی سپاهان باتری متخصصان خود را برای هرچه بهتر انجام شدن کار شما به محل خودرو فرستاده و تعویض به صورت رایگان برای شما انجام می دهد.

باتری با کیفیتباتری راو 4 با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری راو 4 با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری راو 4 با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری راو 4 با خدمات پس از فروش

برق دزدی در باتری راو 4 را چگونه تشخیص دهیم؟

برق دزدی از دیگر عوامل موثر بر دشارژ شدن باتری راو 4 است که به دلایل متعددی اتفاق می افتد. شایع ترین دلیل برق دزدی، وجود مشکل و اتصال در سیم کشی ضبط، رادیو، دزدگیر، قفل مرکزی و … است. برای تعیین این که برق دزدی مربوط به کدام بخش است می توانید از مولتی متر استفاده کنید.

قطب مثبت باتری راو 4 را از آن جدا کرده و در دست خود نگه دارید، سپس یک سیم مولتی متر را به قطب مثبت که در دست دارید متصل کنید و سیم دیگر را به جایی که قطب مثبت را از روی باتری راو 4 جدا کرده اید، وصل کنید.

اگر مولتی متر عدد صفر را نشان ندهد ، باید ولتاژ تغذیه ی مدار های الکتریکی را از طریق جدا کردن فیوز مربوطه به نوبت قطع کنید، هنگام قطع هر کدام از مدار ها، اگر عبور جریان قطع شد و مولتی متر عدد صفر را نشان داد، می فهمیم که آن مدار دچار برق دزدی می باشد.

251001 ف ف :  اجازه دادن به باتری راو4 برای چند روز استراحت، اعمال تکان دادن یا واژگونی دستگاه باعث اصلاح مشکل می شود. شارژ بالای باتری که توسط آن باتری 12 ولتی به مدت یک یا دو ساعت به 16 ولت می رسد نیز لایه بندی اسید را معکوس می کند. شارژ بی رویه همچنین سولفاتاسیون ناشی از غلظت اسید بالا را کاهش می دهد. توجه دقیق لازم است تا باتری از گرم شدن و از دست دادن الکترولیت بیش از حد از طریق گاز هیدروژن جلوگیری کند. همیشه باتری را در اتاقی با تهویه مناسب شارژ کنید. تجمع گاز هیدروزن می تواند منجر به انفجار شود. هیدروژن بی بو است و فقط با دستگاه های اندازه گیری قابل تشخیص است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری CHR

شماره تماس:79 28 51 88 – 021

آیا سال تولید خودرو راو4 بر باتری راو 4 تاثیر دارد؟

14010817      :     خیر، برخی از خودرو ها هستند که سال تولید آن ها در انتخاب باتری ماشین تاثیر گذار است، اما راو4 جزء آن دسته از ماشین ها نمی باشد و شما برای خودرو RAV4 خود باید از باتری 70 آمپر پایه بلند در قالب D26 و قطب چپ استفاده کنید.

به عنوان مثال سال تولید خودرو 206 بر باتری آن تاثیر دارد. این اتفاق از آن جایی نشات می گیرد که کارخانه خودرو ساز تصمیم می گیرد تا فضای کمتر و یا بیشتری را برای بتری خودرو در نظر بگیرد، در نتیجه با توجه به تغییر ابعاد سینی باتری خودرو، قالب باتری آن نیز تغییر می کند.

آیا باتری راو 4 هم می تواند تغییر شکل بدهد؟

29081401  : این سوال ممکن است این جایی نشات بگیرد که شما بدانید دمای محیط می تواند باعث این اتفاق ششود و چون دمای محیط باتری در راو 4 بالا نیست، پس باتری راو 4 آیا دچار تغییر شکل می شود یا خیر. اینکه شما می دانید گرمای بیش از اندازه ممکن است باتری را زشت کند، درست است و اینکه می دانید دمای محیط زیر کاپوت خودروتان بسیار زیاد نیست که بتواند قاب باتری تغییر شکل بدهد نیز درست است، اما لازم است به دانسته های خود اضافه کنید و بدانید که تغییر شکل قاب باتری فقط به دلیل گرمای بیش از حد نیست و اتفاقات دیگر مانند شارژ بیش از حد باتری که به اصطلاح Overcharge نیز می گویند، ممکن است قاب باتری را متورم کند.

180901 : باتری های مبا خطراتی که ممکن است وجود داشته باشد، چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل بزرگتری ایجاد نمی کنید؟ نقص سازنده چیزی است که نمی توانید از آن اجتناب کنید، اما طیف وسیعی از کارها وجود دارد که می توانید برای به حداقل رساندن مشکلات و افزایش عمر باتری خود انجام دهید. تورم، اگرچه معمول نیستند، اما خطر قابل توجهی هستند. آنها نتیجه جریان بیش از حد داخل سلول باتری راو4 هستند که باعث ایجاد گرما و گاز می شود. این می تواند ناشی از شارژ بیش از حد، نقص سازنده، تخلیه عمیق یا آسیب به باتری باشد. شما می توانید با رعایت نکات نگهداری، از تورم قاب باتری خودرو خود جلوگیری کنید.

 

270901 ف ف : تست باتری تویوتا راو 4 به چه صورت انجام می شود؟

گاهی شما از فرسودگی باتری خودروی خود اطمینان ندارید؛ از این جهت باید تست باتری انجام دهید. چگونگی انجام این فرایند به این گونه است:

1.تستر باتری را وصل کنید.

2.پوشش محافظ پلاستیکی قرمز را از ترمینال مثبت باتری خود بردارید.

3.گیره کابل قرمز تستر باتری خود را را ترمینال مثبت باتری اتصال دهید.

4.گیره کابل مشکلی را به ترمینال منفی اتصال داده سپس تستر را روشن کنید.

مطمئن شوید که تستر را در جایی قرار دهید که صاف باشد و بعدا هنگام انجام آزمایش های میل لنگ با خودرو در حال حرکت، به داخل موتور سقوط نکند.

باتری های خودرو ولتاژ کافی برای برق گرفتگی ندارند، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.

041201 ف:   برق دزدی چه زمانی در خودرو برای باتری راو 4 اتفاق می افتد؟

برق دزدی زمانی اتفاق می افتد که یک یا دو عدد از قطعات الکتریسیته خودرو روشن می مانند، این قطعات می توانند شامل چراغهای خودرو، سیستم پخش رادیو و موزیک، برف پاک کن ها، سیستم های کولر و بخاری می شود. تصور کنید زمانی که شما موتور خودرو را خاموش می کنید، یکی از این سیستم ها حتی چراغ کوچک داخلی اتاقک خودرو روشن می ماند. در این زمان دینام شما فعال نمی باشد تا بتواند باتری را شارژ مجدد کند، بنابراین باتری خودروی شما به مرور زمان به طور کامل شارژ خود را از دست می دهد و می تواند حتی با آمپر بالا نیز در طول شب تا صبح تخلیه گردد.

8 دیدگاه در “باتری تویوتا راو 4

 1. سلطانی گفت:

  سلام . اینکه میگن و حتی خودتون هم در مطالبتون نوشتید در باتری راو ۴ یک سری واکنش های شیمیایی انجام میشه یعنی چی؟ قضیه دقیقا چی هست میتونید یک توضیح مختصر و مفید در این باره بهم بدید؟ خطرناک نیست همچین قطعه ای رو در کنار موتور خودرو قرار بدیم و این واکنش ها انجام بشه؟ باتری یک موقع منفجر نشه؟ در این باره راهنماییم میکنید لطفا مرسی ممنونم.

 2. admin گفت:

  دوست عزیز شما برای اینکه بتونید یک باتری تویوتا راو ۴ قابل شارژ داشته باشید، باید این باتری دارای فعل و انفعالات شیمیایی باشه که این باتری بتونه انرژی را در خود تولید و ذخیره کند. این واکنش ها دست به دست هم میدن تا شما بتوانید با استفاده از نیروی باتری موتور خودرو را راه اندازی کنید و از طرفی دینام بتونه باتری شما را مجدداً شارژ کنه. خطری هم نداره ، اگر شما شرایط نگهداری باتری را کاملاً رعایت کنید هیچ مشکلی برای شما ایجاد نمیشه.

 3. حبیبی گفت:

  وقت شما بخیر باشه.
  من ماشین Rav 4 دارم . من نمیدونم باتری راو ۴ در خودروی من چند آمپر هست . چون وقتی فرسوده بشه باید بدونم تا تحویل بدم به شما. شما میتونید بهم بگید چطور میتونم چک کنم ببینم آمپر و برند باتری ماشینم چند و چی هست؟

 4. admin گفت:

  این برای خرید باتری مناسب تویوتا راو۴ شما مجاز هستید از باتری ۶۰ آمپر پایه بلند و باتری ۷۰ آمپر پایه بلند روی این خودرو استفاده کنید و اینکه کدام از این دو مورد را مناسب می‌دانید بستگی به خودتان دارد البته می توانید در زمینه انتخاب باتری مناسب از بین محصولات سپاهان باتری و تعیین آمپر مناسب برای خودرو با کارشناسان شرکت هم ارتباط برقرار کنید و از مشاوره رایگان ایشان بهره ببرید. میتونید به باتری که الان روی ماشین هست مراجعه کنید و ببینید روی برچسبش نوشته چند آمپر و همون رو مجددا برای ماشین خریداری کنید که قبلا استفاده کرده و رضایت داشتید.

 5. گرانقدر گفت:

  من دنبال این هستم که برای تعویض باتری تویوتا راو۴ باتری تهیه کنم که از نظر گارانتی بیشترین مدت گارانتی رو داشته باشه و از طرفی می خوام که این باتری را از محصولات سپاهان باطری بخرم چون تبلیغاتش رو توی تلویزیون خیلی دیدم و جذبش شدم و میخوام امتحانش کنم تا اگه راضی بودم ازش برای بقیه دوستان آشنایان هم توصیه کنم که این باتری رو برای ماشیناشون بخرن. به نظرتون کدوم مورد برای من مناسب تره آخه تو تبلیغات گفتند که گارانتی ۲۰ ماهه داره حالا می خوام بدونم کدوم از این باتری ها این گارانتی داره؟

 6. admin گفت:

  اگر دنبال باتری هستید که ۲۰ ماه گارانتی داشته باشه و میخواید از بهترین محصول ارائه شده توسط شرکت سپاهان باتری برای تعویض باتری تویوتا راو۴ استفاده کنید ، پیشنهاد ما به شما استفاده از باتری اوربیتال EFB هستش که دارای ۲۱ ماه گارانتی تعویض رسمی از شرکت سپاهان باتری می باشد و شما می توانید در صورت تمایل اقدام به خرید ۵ ماه گارانتی آزاد برای این باتری از شرکت سپاهان باتری کنید. خدمات پس از فروش مربوط به این برند در سراسر کشور در دسترس شما خواهد بود.

 7. احد گفت:

  دیروز من داشتم تو اینترنت در مورد نحوه نگهداری صحیح از خودرو تحقیق می کردم که به مطلبی برخوردم توش نوشته بود باید هر چند وقت یکبار باتری تویوتا راو۴ تست بشه ولی متوجه نشدم دقیقا چه چیزی باید تست بشه تو باتری، برای همین خواستم از شما بپرسم موقعی که باید باتری ماشین رو تست کنیم دقیقاً چه مواردی را باید بررسی کنیم تا خیالمون راحت بشه که باتری در سلامت کامل به سر می بره و مشکلی براش پیش نیومده؟

 8. admin گفت:

  شما در هنگامی که موعد مورد نظرتان برای تست باطری تویوتا راو۴ فرامی‌رسد باید هم وضعیت سلامت ظاهری باتری ماشین یعنی اتصالات باتری و ویژگی های ظاهری باتری را بررسی کنید و هم اقدام به تست ولتاژ باتری ماشین کنید تا ببینید همه چیز همانطور که باید پیش میرود یا اختلالی در این بین وجود دارد این کار بسیار شما را از مشکلاتی که ممکن است در اثر باتری خراب با آن مواجه شوید دور میکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *