باتری خودروهای هیوندا

باتری هیوندا اکسنت

باتری هیوندا اکسنت

مشخصات باتری هیوندا اکسنت

سدان جمع و جور هیوندای اکسنت، توسط کرمان‌ موتور مونتاژ و عرضه می‌شود. بدون شک، برند هیوندای کره جنوبی، نه‌تنها در دنیا شناخته شده و دارای کلاس جهانی است، در کشور ما هم دارای محبوبیت و اصالت ارزیابی می‌شود. هیوندای اکسنت یک سدان اقتصادی و جمع و جور از شرکت هیوندای است. تاکنون پنج نسل از این خودرو به بازار جهانی عرضه شده که نسل دوم آن تحت عنوان هیوندای ورنا و نسل چهارم آن با نام هیوندای اکسنت در بازار کشورمان موجود هستند. هیوندای اکسنت در بازار خودرو ایران در دو نمونه مونتاژی و وارداتی عرضه شده است.

باتری این خودرو در تمامی رنگ ها باتری 50 آمپر قالب L1 استفاده شده است اما در اکسنت blue باتری 60 آمپر قالب L2 نصب شده است. این باتری ها به صورت فابریک توسط کارخانه سازنده خودرو بر روی آن نصب شده است. سپاهان باتری، باتری های مناسب این خودرو را در قالب های مناسب آن برای شما تولید کرده است.

باتری مناسب هیوندا اکسنت

کارخانه سپاهان باتری از جمله کارخانجات تولید باتری است که تلاش کرده برای تمامی انواع خودرو و سلایق، باتری مناسب تولید کند. این کارخانه برند های مختلفی را تولید کرده است و از معروف ترین برند های تولیدی این شرکت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

باتری اوربیتال سیلور و باتری اوربیتال پریمیوم باتری هایی هستند که در بازار فروش باتری، به عنوان باتری های مقرون به صرفه شناخته شده اند. این باتری ها ذر عین مناسب بودن قیمت از کیفیت بالایی نیز برخوردارند. این باتری ها بدلیل قیمت مناسبی که دارند، برای افرادی که نمی توانند هزینه زیادی را صرف باتری کنند و در عین حال به دنبال باتری با کیفیت هستند بسیار مناسب است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

برند باتری سوزوکی یکی از شناخته شده ترین برند های سپاهان است که تحت نظر شرکت سوزوکی ژاپن در ایران تولید شده و نسبت به سایر باتری ها دارای طول عمر بالاییست. همچنین به این دلیل که در ساخت آن استاندارد های جهانی رعایت شده است، به بسیاری از کشور های همسایه صادر می شود. آخرین برند باتری EFB است که نسبتا قیمت بالاتری دارد اما هم به لحاظ زمان گارانتی، مدت زمان بیشتری دارد و هم طول عمر آن بیشتر است. این باتری ها برای خودروهایی با مصارف الکتریکی بالا تهیه شده و در خودرو های هیبریدی قابل استفاده است. در انتها می توانید باتوجه به توضیحات داده شده درباره ی برند ها، برند مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

تست باتری هیوندا اکسنت

وقتی ماشین شما روشن نمی شود ، اغلب باتری خالی مقصر است. آزمایش منظم وضعیت باتری می تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند. بسیاری از رانندگان هنگام تلاش برای راه اندازی اتومبیل خود، با سکوت که نشانگر خالی شدن باتری است روبرو می شوند. صدای کلیک نیز قابل شنیدن است زیرا ممکن است یک باتری اتومبیل خالی دارای قدرت کافی برای عملکرد استارت زدن و راه اندازی موتور نباشد. باتری خالی یک ناراحتی بزرگ است. وقتی خودرو به دلیل خرابی باتری روشن نمی شود، برنامه رفت و آمد یا سفر شما به حالت تعلیق در می آید. اگر باتری شما در جاده تمام شده باشد چاره ای ندارید جز این که با امداد باتری تماس بگیرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تست مداوم باتری موجب می شود شما اندکی خیالتان از این بابت آسوده گردد. اگر باتری شما بیش از دو سال سن دارد بهتر است هر 6 ماه تست های لازم را جهت سلامت باتری انجام دهید. تست های زیادی وجود دارد که می توانید یک روز که برای چکاب خودرو و تعویض روغن به مکانیکی می روید بگویید که باتری شما را نیز تست نماید. تست مایع الکترولیت، تست سلامت دینام و تست سلامت باتری از مهمترین گزینه هاست.

تست باتری با استفاده از مولتی متر یکی از کارهای ساده ایست که هر فرد به تنهایی در پارکینگ خانه نیز می تواند انجام دهد. ابتدا لازم است یک مولتی متر ترجیحا دیجیتال تهیه نمایید. خواندم ولتاژ از روی دستگاه دیجیتال بسیار ساده تر است. سپس تنظیمات آن را بر روی DC و بین صفر تا بیست قرار دهید. پروب مثبت را به پایانه مثبت و پروب منفی را به پایانه منفی متصل نمایید. توجه داشته باشید که خودرو خاموش باشد و ترجیحا صبح زود و بعد از استراحت کافی خودرو این تست را انجام دهید. بعد از اتصال خودرو را روشن نمایید و عدد لحظه ی استارت را بخوانید. در صورتی که این عد بیشتر از 10 ولت باشد باتری شما سالم است.

نمایندگی سپاهان باتری، باتری مناسب خودروی شما را به صورت رایگان به سراسر تهران از جمله حسین آباد، شیان، نیاوران و …. ارسال و نصب کرده و همچنین هنگام تعویض باتری و دینام شما را تست خواهد کرد.

طول عمر باتری هیوندا اکسنت

عمر باتری ها معمولاً بین دو تا چهار سال است، اما این فقط یک پیش بینی بر اساس تجربه ​​است.  برخی از باتری ها سریع تر شکست می خورند و برخی دیگر ممکن است بسیار بیشتر دوام آورند.  همه چیز به نوع باتری، برند تجاری و میزان مراقبت شما بستگی دارد.  درست مانند سایر قسمت های خودروی شما، تعمیر و نگهداری می تواند تأثیر زیادی بر عمر باتری داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که تمام مراقبت های توصیه شده مانند اطمینان از سطح مایعات کافی، تمیز نگه داشتن پایانه ها و …. روی باتری خود را دنبال می کنید. عوامل دیگری همچون آب و هوا نیز در این امر دخیل است اما شما نمی توانید در این مورد کار خاصی انجام دهید و تنها می توانید از ابزار هایی برای مراقبت از این گرما استفاده کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

در واقع در هوای خیلی گرم مایع باتری تبخیر شده و باعث می شود صفحات باتری زودتر خراب شوند. همچنین در آب و هوای سرد بدلیل انجماد روغن موتور، باتری باید انرژی بیشتری را برای روشن کردن خودرو صرف کند و در اینصورت است که باتری شما زودتر فرسوده خواهد شد. تنها می توانید با مراقبت از باتری از حداکثر عمر مفید آن بهره ببرید.

کیفیت بالا

کیفیت بالا برای باتری ماشین اکسنت

گارانتی

باتری هیوندا اکسنت با گارانتی معتبر

 ارسال شبانه روزی

باتری اکسنت با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش

باتری اکسنت با خدمات پس از فروش

روشن نشدن موتور خودرو همیشه به دلیل مشکل باتری اکسنت است؟

استارت خودرو شما مسئول راه اندازی وسیله نقلیه شما است. اگر مشکلی در استارت شما وجود داشته باشد، خودرو شما حتی با یک باتری اکسنت کاملاً جدید نیز حرکت نمی کند. شروع آزمایشات و تشخیص مشکلات خودرو را می توان تکمیل کرد تا منبع مشکل وسیله نقلیه شما مشخص شود. سپس یک مکانیک با شما همکاری می کند تا یک برنامه تعمیر ایجاد کند تا ماشین شما دوباره کار کند.

عواملی همچون آب و هوا و سولفاته شدن از مواردی است که در تعویض باتری اکسنت تاثیر گذار است. اگر هوای محل زندگی شما خیلی سرد باشد، سفت شدن روغن موتور باعث می شود باتری اکسنت به انرژی بیشتری برای راه اندازی خودرو نیاز دارد.

همچنین در گرمای زیاد آب مایع الکترولیت تبخیر شده و سبب آسیب دیدن صفحات داخلی باتری اکسنت شما می شود. در صورت ایجاد سولفاته بر روی پایانه های باتری می توان موقتاً با آب جوش آن ها را تمیز کرد اما در نهایت باتری اکسنت شما خراب خواهد شد. همگی این موارد باتری را فرسوده کرده و موجب می شود باتری اکسنت شما به تعویض احتیاج پیدا کند.

باتری سایر خودرو ها : باتری کولیوس

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

عوامل موثر بر فرسودگی باتری اکسنت کدام اند؟

اگر سفرهای کوتاه انجام می دهید، توصیه می کنیم یک روز در هفته وسیله نقلیه خود را حداقل 30 دقیقه از پارکینگ بیرون آورده و به پیوسته با آن رانندگی کنید، از این طریق باتری اکسنت شارژ کامل دریافت می کند.

یکی از بزرگترین عواملی که بر باتری اکسنت تأثیر می گذارد هوای گرم یا سرد است. دوره های طولانی هوای سرد می تواند باعث شود که باتری اکسنت شما برای روشن شدن موتور خودرو انرژی بیشتری مصرف کند، در حالی که دمای گرم باعث از دست رفتن آب محلول الکترولیت ، سولفاته شدن و خوردگی در باتری اکسنت می شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری رانا

کامپیوتر باتری اکسنت را چگونه تخلیه می کند؟

کامپیوتر خودرو شما می تواند زمانی که خودرو غیر فعال است، انرژی را از باتری اکسنت شما با سرعتی آهسته و ثابت دریافت کند و به مرور زمان آن را فرسوده کند، پس این موضوع که باتری مناسب اکسنت را تهیه کنید و بر روی خودرو نصب کنید، بسیار حائز اهمیت است. اگرچه شارژی که هر کامپیوتر می کشد ناچیز است، اما اثر تجمعی می تواند باتری خودرو شما را در زمانی که برای مدت طولانی بدون استفاده بماند، دشارژ کند. اگر به‌ ندرت از خودروی خود استفاده می‌کنید، از تخلیه باتری آن توسط سیستم‌های کامپیوتری روی خودرو جلوگیری کنید و آن را برای رانندگی مفید و کافی یک یا دو بار در هفته به  اطراف خانه ببرید تا باتری اکسنت شما به طور کامل شارژ شود.

باتری سایر خودرو ها : باتری دنا

وظیفه ی باتری اکسنت در خودرو چیست؟

آیا می‌دانستید که عملکردهای باتری اکسنت بسیار بیشتر از روشن کردن ماشین شما است؟ درک نحوه عملکرد باتری خودرو به دلایل زیادی می تواند مهم باشد. باتری ماشین شما بخشی از یک سیستم یکپارچه تنظیم شده است که از فرآیندهای ماشین شما پشتیبانی می کند. اگر فکر می کردید که این فقط یک قسمت ساده از تجهیزات خودرو است، سخت در اشتباه بودید. باتری اکسنت در واقع پاوربانک ماشین است. باتری مستطیلی و جعبه‌ای شکل، محل ذخیره انرژی مورد نیاز وسیله نقلیه شما برای راه‌اندازی موتور و پشتیبانی از اجزاء الکترونیکی خودرو در زمان غیر فعال بودن دینام است.

باتری سایر خودرو ها : باتری کپچر

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *