باتری خودروهای کیا

باتری اسپورتیج

باتری کیا اسپورتیج

باتری مناسب اسپورتیج

باتری اسپورتیج شما ممکن است خراب باشد و نیاز به تعویض داشته باشید، اما چگونه متوجه این موضوع می شوید ؟ یکی از راه‌هایی که می‌توانید باتری خراب را تشخیص دهید، بروز خوردگی یا ایجاد لایه‌ای از سولفاته روی باتری زیر کاپوت است. اگر متوجه شدید که ماشین شما به این راحتی روشن نمی شود، باید زیر کاپوت را چک کنید و به دنبال این علامت بر روی باتری باشید!

علامت رایج خوردگی، تشکیل لایه آبی یا سفید رنگ روی باتری است. اگر روی باتری خود خوردگی یا آلودگی بیش از حد داشته باشید، کارایی آن به مرور زمان کاهش می یابد. اگر متوجه شدید که این مشکل برای خودروی شماست، مطمئن شوید که باتری خود را تمیز کرده و هرگونه نشتی در اسید باتری خود را بررسی کنید و تا حد امکان باتری را از این آسیب ها دور نگه دارید، اگر دیر شده است و باتری در اثر قرار گرفتن در مجاورت این سولفاته ها ضعیف و فرسوده شده است، می توانید با کارشناسان امداد باتری کهن مشورت کرده و باتری مناسب کیا اسپورتیج را با ارسال رایگان در تهران پارس ، منیریه ، بلوار تعاون و سایر مناطق شهر تهران تحویل بگیرید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

باتری مناسب این خودرو باتری 70 آمپر پایه بلند است که می توانید از میان برند های باتری اوربیتال سیلور، باتری اوربیتال پریمیوم و باتری سوزوکی و باتری EFB سپاهان باتری انتخاب شوند.  باتری سوزوکی چون زیر نظر شرکت ژاپنی سوزوکی ساخته شده اند از کیفیت بسیار بالایی بر خوردارند و از تکنولوژی های روز دنیا در ساخت آن ها استفاده شده است. باتری EFB نیز نسل جدید باتری هاست که برای مصارف بالای الکتریکی استفاده شده و معمولا در خودرو های هیبریدی استفاده می شود. شما می توانید باتری مناسب خودروی خود را از میان باتری های موجود در سایت انتخاب نموده و در صورت نیاز به راهنمایی با پشتیبانی سایت ارتباط برقرار نمایید.

 

تست باتری کیا اسپورتیج

باتری ماشین شما منبع تغذیه سیستم احتراق است تا موتور بتواند روشن شود. بدون آن ، ماشین نمی تواند روشن شود و شما را سرگردان می کند. معمولاً باتری قبل از نیاز به تعویض حدود سه سال دوام می آورد. اگر فکر می کنید ممکن است زمان مناسب برای تعویض باتری در حال نزدیک شدن باشد، خوب است اقدام به تست باتری کیا اسپورتیج کنید. یک باتری سالم باید در حدود 12.6 ولت ولتاژ داشته باشد. یکی از راه های آزمایش ولتاژ باتری خودرو استفاده از مولتی متر است.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

مولتی متر را روی 20 DC تنظیم کنید تا ولتاژ باتری بین 0 تا 20 ولت اندازه گیری شود. ترمینال باتری منفی (سیاه) را به پروب متر منفی (سیاه) متصل کنید. ترمینال مثبت (قرمز) را به پروب مثبت (قرمز) متصل نمایید. استارت بزنید. عدد لحظه ی استارت مولتی متر را بررسی کنید. اگر ولتاژ آن 10 ولت به بالا باشد، باتری سالم است. در غیر اینصورت، باتری را برای برسی دقیق تر باید به نمایندگی های مجاز ببرید. اگر باتری کم شارژ است، می توانید بلافاصله با کمک متخصص در مرکز خدمات آن را شارژ کنید و اگر نیاز به تعویض داشتید، اقدام به خرید باتری از امداد باتری کهن کنید.

 

خرید باتری اوربیتال وان قرمز اسپورتیج
فروش باتری سوزوکی مناسب کیا اسپورتیج

خرید باتری اسپورتیج

عمر باتری خودرو چقدر است؟ چه زمانی باید به فکر خرید باتری اسپورتیج جدید باشیم؟

باتری خودرو می تواند تا 4 سال دوام بیاورد، اما این مورد نادر است و به طور متوسط، باتری خودرو بین 2 تا 3 سال عمر می کنند. باتری ماشین معمولاً حداقل 2 سال دوام بیاورد. با افزایش سن، باتری شروع به تغییر شکل می کند. هوای سرد و گرم می تواند به طور قابل توجهی به طی شدن روند پیری باتری کمک کند و با عث شود زودتر از زمان مقرر نیاز به خرید باتری اسپورتیج پیدا کنید.

اگر هنگام شروع به کار یا بازکردن کاپوت خودرو بوی گوگردی از آن خارج می شود، احتمالاً نشتی باتری دارید. نشتی باتری ها ناشی از افزایش سن و در برخی موارد اتصال کوتاه داخلی است. باتری که دچار مشکل نشتی به هر دلیلی شده است، با بوی تخم مرغ گندیده یا گوگرد این موضوع را با شما مطرح می کند. نشتی باتری دارای خطرات ایمنی است و در صورت مواجه شدن با آن باید فورا اقدام به خرید باتری اسپورتیج جدید کنید.

 

خرید باتری تویوتا chr شرکت سپاهان باتری

تعویض باتری کیا اسپورتیج

عمر باتری خودرو به عوامل مختلفی بستگی دارد. سن، گرمای اطراف و ارتعاشات و نحوه مراقبت از آن همه بر طول عمر باتری خودرو تأثیر می گذارد. برای اطلاع از زمان تعویض باتری کیا اسپورتیج ، به خواندن ادامه دهید!

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

چه چیزی بر طول عمر باتری خودرو تأثیر می گذارد؟

اولین و اصلی ترین عامل تعیین کننده در زمان مناسب برای تعویض باتری اسپورتیج، سن است. به طور معمول، باتری خودروها حدود سه سال دوام می آورند. در حالی که برخی ممکن است به چهار هم برسند، اما ممکن است عملکرد آن به شدت کاهش یابد.

گرما و ارتعاشات ماشین در حال اجرا می تواند بر باتری شما تأثیر بگذارد. گرمای شدید می تواند باعث خرابی سریع باتری شود، برخی از تولید کنندگان با نصب محافظ حرارتی با این مشکل مبارزه می کنند. ارتعاشات می تواند به طور فیزیکی به باتری آسیب برساند و طول عمر باتری شما را کوتاه کند و باعث شود نیاز به تعویض باتری کیا اسپورتیج پیدا کنید. در حالی که هیچ کاری نمی توانید برای جلوگیری از این امر انجام دهید، گاهی اوقات باید بررسی کنید که قطعات نگهدارنده باتری سالم هستند.

در نهایت، عادات رانندگی شما و نوع وسیله نقلیه ای که رانندگی می کنید می تواند بر طول عمر باتری تأثیر بگذارد. باتری ها به طور طبیعی تخلیه می شوند حتی اگر از آن استفاده نمی کنید. با این حال، شما باید ماشین خود را روشن کرده و برای شارژ مجدد باتری آن را به رانندگی برسانید. خوب است که هر چند وقت یکبار آن را برای رانندگی طولانی بیرون بیاورید یا رانندگی های کوتاه مکرر را انجام دهید تا به باتری کمک کند تا قدرت را حفظ کند.

 

باتری با کیفیتباتری اسپورتیج با کیفیت بالا

گارانتی باتریباتری اسپورتیج با گارانتی

ارسال باتری به صورت شبانه روزی در تهرانباتری اسپورتیج با ارسال شبانه روزی

خدمات پس از فروش باتریباتری اسپورتیج با خدمات پس از فروش

زمان مناسب برای تعویض باتری اسپورتیج چه زمانی است؟

هیچ کس نمی خواهد با باتری اسپورتیج مرده که ماشین را روشن نمی کند گرفتار شود. این اتفاق برای روز شما بسیار ناخوشایند است و احتمالاً شما را در شرایط سخت قرار می دهد.خوشبختانه، باتری اسپورتیج وقتی در حال از بین رفتن است علائم هشدار دهنده ای را از خود نشان می دهد و خیلی کم پیش می آید که به طور ناگهانی شما را در شرایط سخت قرار بدهد. باتری اسپورتیج معمولاً بدون علائم قبلی شما را ترک نمی کند، بنابراین قبل از اینکه در جایی با ماشینی که روشن نمی‌شود سرگردان شوید، حتماً به فریادهای کمک‌ باتری اسپورتیج خود گوش دهید.

شما می خواهید باتری اسپورتیج خود را قبل از اینکه شما را سرگردان کند تعویض کنید، اما همچنین می خواهید نهایت استفاده مفید را از باتری که در حال حاظر بر روی خودرو دارید ببرید و تا آخرین نفس از آن استفاده کنید. با این تفاسیر چگونه متوجه می شوید که زمان مناسب برای تعویض باتری اسپورتیج کی است؟ برای این که بتوانید به هر دو خواسته خود به صورت معقولانه برسید و تعویض باتری اسپورتیج را در بهترین زمان انجام دهید، می توانید ولتاژ باتری را با استفاده از یک مولتی متر تست کنید و به نشانه های بد بودن باتری توجه کنید.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

تعویض باتری اسپورتیج را چند وقت یکبار باید انجام دهیم؟

آخرین باری که باتری اسپورتیج خود را تعویض کردید چه زمانی بود؟ اگر بیش از 2 سال است که از آن استفاده می کنید، محتمل ترین علت خالی شدن باتری اسپورتیج شما هنگام خاموش بودن خودرو، سن بالای باتری اسپورتیج است چرا که باتری در اثر کهولت سن دیگر نمی تواند مانند گذشته شارژ کامل را در خود نگه دارد. به طور معمول ، شما باید بین هر 2 تا 3 سال استفاده از باتری، باتری اسپورتیج خود را تعویض کنید.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری مزدا 2

14010824 : لازم به ذکر است، زمان تعویض باتری اسپورتیج وابسته به نوع رفتار شما با باتری است، به عبارت دیگر اگر بتوانید به درستی از آن نگهداری کنید، می توانید به طور کامل از عمر استاندارد باتری که در بالا توضیح داده ایم (دو الی سه سال و نیم) با خیال راحت استفاده کنید، اما اگر رفتار نا خوشایند با آن داشته باشید و به درستی از آن نگهداری نکنید، ممکن است کمتر یک سال، ملزم به تعویض باتری شوید. در نتیجه به شما توصیه می کنیم از باتری خودر به درستی نگهداری کنید، یکی از رفتار های مناسب با باتری، تمیز نگهداشتن آن است.

 

باتری اسپورتیج چگونه آسیب میبیند؟

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند باعث از بین رفتن یا دشارژ شدن باتری اسپورتیج شما شود. از علل شایع باتری مرده می‌توان به روشن ماندن چراغ‌های جلو یا چراغ‌های داخلی، خرابی سیستم شارژ، خوردگی یا فقط پارک کردن خودرو برای مدت طولانی اشاره کرد. هنگامی که موتور خودرو خود را از طریق کلید یا استارت فشاری روشن می کنید، به باتری اسپورتیج سیگنال می دهد که یک واکنش شیمیایی سرب-اسید را آغاز کند. این یک انرژی الکتریکی ایجاد می کند که استارت را قادر می سازد تا موتور را راه اندازی کند. مقدار پتانسیل الکتریکی در باتری اسپورتیج شما ولتاژ نامیده می شود و اکثر وسایل نقلیه از باتری 12 ولتی استفاده می کنند. حتی یک کاهش کوچک در ولتاژ تاثیر زیادی بر عملکرد باتری اسپورتیج شما خواهد داشت.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

090901 : یکی از عادت‌های بد رانندگی که معمولا انجام می‌دهیم این است که هنگام پارک کردن، چراغ‌ها، تهویه مطبوع یا سایر لوازم جانبی ماشین وابسته به برق را باز بگذاریم. این در واقع برای باتری اسپورتیج شما مضر است زیرا سریعتر از حد معمول تخلیه می شود. بنابراین به یاد داشته باشید که وقتی در حال بیکاری هستید، تمام لوازم جانبی وابسته به برق ماشین خود را خاموش کنید. سیم‌کشی‌های برق معیوب، تسمه‌های زمینی که شل هستند یا هر جریان باز یا جریان دیگری می‌تواند باعث تخلیه باتری شما شود. شما می توانید با انجام یک بررسی منظم تعمیر و نگهداری از این امر جلوگیری کنید. معاینه منظم نه تنها اطمینان حاصل می کند که باتری شما حفظ شده است، بلکه از ایمنی شما نیز مطمئن می شود زیرا از آتش سوزی ناخواسته جلوگیری می کند.

 

 

چگونه برق دزدی در باتری اسپورتیج  اتفاق می افتد؟

برق دزدی باتری ، جریان الکتریکی است که در هنگام ایست و پس از خاموش شدن موتور از یک وسیله نقلیه گرفته می شود. آیا می دانید اگر شما فراموش کنید چراغ های جلو خودرو خود را خاموش کنید، ممکن است ماشین شما روز بعد روشن نشود؟ خوب ، این یک نمونه برق دزدی باتری اسپورتیج است. اتومبیل های مدرن می توانند به راحتی مجهز به تعداد زیادی رایانه داخلی باشند که در یک سیستم به یکدیگر متصل شده اند. این بدان معناست که عملیات متعددی با استفاده از برق در وسایل نقلیه وجود دارد، حتی زمانی که موتور کار نمی کند. پس از خاموش شدن موتور ، اکثر سیستم های رایانه ای خودروها وارد حالت خواب می شوند و میزان برق دزدی را به کمتر میزان کاهش می دهند. زنگ هشدار ، سیستم های استریو ، ساعت ، چراغ های داخلی ، کامپیوترهای مدیریت موتور ، GPS ، ماژول های گرمایش صندلی و موارد دیگر تنها چند مورد است که می تواند باعث برق دزدی باتری اسپورتیج در حالی که موتور خاموش است شود. اگر یک یا چند سیستم نتوانند بخوابند، از برق باتری استفاده کرده و باتری خودرو را در طول شب تخلیه می کنند، در این حالت اصطلاحاً می گویند برق دزدی اتفاق افتاده است.

باتری سایر خودرو ها : خرید باتری کایرون

 

برای باتری اسپورتیج که دچار سولفاته شده است، چه باید کرد؟ این موضوع نگران کننده است؟

اصلا نگران نباشید،این یک مشکل رایج است که خوردگی روی قطب ها و سر باتری های باتری‌ اسپورتیج ایجاد می‌شود. حتی اگر باتری خودروی شما سالم باشد، وجود سولفاته ها تأثیر واضحی در محدود کردن جریان برق دارد. خوشبختانه، خوردگی را می توان با استفاده از آب جوش و اسفنج، به راحتی از بین برد. موارد خفیف و متوسط ​​را می توان در خانه درمان کرد، اما برای از بین بردن  تجمعات جدی تر ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشد. تمیز نگه داشتن باتری اسپورتیج مهم است، اگر با ماشین رانندگی نمی کنید یا از شارژر مناسب برای باتری خودرو خود استفاده نمی کنید، باتری اسپورتیج شما شارژ کافی را دریافت نخواهد کرد.

230901 ف ف: از آنجایی که این سولفاته ها به مرور زمان سبب کاهش عملکرد باتری اسپورتیج و محدود کردن عمر آن خواهد کرد، به محض مشاهده ی آن ها سعی بر تمیز کردن آن ها داشته باشید. می توانید از جوش شیرین برای شست و شوی خوردگی ها و یا آب داغ استفاده کنید و نگران این نباشید که آب باتری را بسوزاند یا به آن هر گونه آسیبی وارد نماید. اینکه سولفاته ها را تمیز کنید عملکرد مثبتی است که برای باتری خودرو انجام داده اید. سولفاته شدن زمانی اتفاق می افتد که باتری از شارژ کامل محروم شود، جمع شده و روی صفحات باتری باقی می ماند. این معمولا زمانی رخ می دهد که از عمر باتری خودروی شما نیز سه سالی گذشته باشد.

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

071001 ف ف:  از عمده مشکلاتی که برای باتری اسپورتیج به وجود خواهد آمد؟

خالی بودن باتری یکی از شایع ترین دلایل خرابی خودرو است که اغلب منجر به ماندن در جاده و کمک از امداد های بین جاده ای می شود. در اینجا برخی دلایل خرابی باتری ذکر شده است :

 • آسیب رسیدن به قالب باتری
 • شکستگی اتصالات داخلی در نتیجه خوردگی
 • خورده شدن یا آسیب به پایانه های مثبت و منفی
 • سولفاته شدن قطب های باتری
 • شکسته شدن صفحات داخلی باتری در اثر خوردگی و لرزش

شماره تماس: 79 28 51 88 – 021

031201 ف ف:   چرا باتری اسپورتیج فرسوده شده باید بازیافت شود؟

امروزه دانشمندان در تلاش برای حفظ کره زمین از هرگونه خطرات و تبدیل آن به محلی امن برای انسان ها می باشند، از این رو تحقیقات زیادی در این باره که چه موادی می توانند آینده این خاک را نابود کنند، انجام می دهند. باتری های خودرویی از مواد شیمیایی تشکیل شده اند که برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشند. این مواد شامل اسید و سرب هستند که با قرار گرفتن در خاک کره زمین می توانند آن را نابود کنند. پس ضروری است زمانی که باتری خودروی شما فرسوده می شود، آن را به نمایندگی های رسمی تحویل داده تا به کارخانه ها برای انجام فرآیند بازیافت ارسال شوند. با بازیافت آن می توانند از قطعات باقی مانده اش در ساخت باتری های جدید استفاده کنند.

12 دیدگاه در “باتری اسپورتیج

 1. غلامی گفت:

  سلام وقت و روز شما بخیر و به سلامتی ان شالله . من ماشینم اسپورتیج هستش و باتری اسپورتیج 70 امپر پایه بلند میخام از شما بخرم میخام بدونم نظر شما رو چند امپر هستش ؟

 2. ساناز گفت:

  سلام وقت بخیر باتری اسپورتیج میخام عوض کنم ماشین موقع روشن شدن ازش دود عجیبی بلند شد منم ترسیدم دیگه تکونش ندادم حدس می‌زنم از باتری اسپورتیج باشه به نظر شما حق با من هستش یا خیر ؟

 3. جوادی گفت:

  سلام. من همیشه باتری ماشین رو تمیز میکنم. وقتی روی باتری اسپورتیج پر از گرد و خاک میشه و کثیف هست من با دستمال خیس تمیزش میکنم که گرد و خاک مشکلی برای باتری پیش نیارن. شما میتونید بگید که دستمال خیس به باتری ضرری میرسونه؟

 4. admin گفت:

  سلام. خیر هیچ مشکلی برای باتری اسپورتیج به وجود نمی آید . تمیز کردن باتری خودرو باعث جلوگیری از سولفاته شدن آن می شود. پس هر از چند گاهی باتری خودرو را تمییز کنید.

 5. قربانی گفت:

  سلام امروز میخواستم برم جایی و سوار ماشینم که اسپورتیج هست شدم و متوجه شدم که ماشین من به راحتی استارت نمی خوره . بنابراین رفتم زیر کاپوت ماشینو چک کنم ببینم چیزی سر در میارم یا نه. نگاهم که به باتری اسپورتیج افتاد ، دیدم دورش حالت شوره مانند بسته . اومدم سایت شما و تو کامنت ها ازتون در این باره سوال کنم و ببینم آیا شما میدونید علت این رنگ گچ مانندی که دور باتری در اومده چی میتونه باشه؟ لطفا اگر اطلاع دارید راهنماییم کنید ممنونم.

 6. admin گفت:

  دوست عزیز خوردگی ها و سولفات هایی که دور باتری شما تشکیل شده دلایل مختلفی میتونه داشته باشه اما این رو بدونید که در کنار طبیعی بودن این اتفاق ، برای باتری اسپورتیج شما مضر است. بنابراین باید فوراً آنها را برطرف کنید و بعدش سریعاً اقدام به تست باتری کنید تا ببینید که وضعیت سلامت باتری به چه صورته، ممکن نیاز داشته باشید یک باتری جدید تهیه کنید و جایگزین باتری فعلی کنید، ممکن هم هست باتری مدت دیگه به شما خدمت کنه و نیازی نباشه همین حالا باتری و تعویض کنید اما در هر صورت تکلیف شما را معلوم میکنه.

 7. گل محمدی گفت:

  ماشین من اسپورتیج هست و واقعا از نظر خودم خیلی خوبه. من نهایت سعیم رو میکنن از این خودرو و قطعاتش محافظت کنم ولی مشکلی که هست اینه متاسفانه جاده ما به شهرستانمون ناهمواری و چاله چوله زیاد داره‌ . دو ماه یکبار هم میرم به شهرستان و بر میگردم. میخواستم فقط در مورد باتری اسپورتیج از سایت شما سوال کنم. آیا جاده های ناهموار که به خودرو ضربه وارد می‌کنند باعث فرسودگی زودرس باتری خودرو هم میشوند؟

 8. admin گفت:

  رانندگی کردن در جاده ناهموار اصلاً مورد علاقه باطری کیا اسپورتیج شما نیست چرا که ممکنه باعث شل شدن اتصالات باتری یا حتی قطع شدن این اتصالات بشه و اگر بست نگهدارنده باطری به اندازه کافی محکم نباشه میتونه باعث بروز مشکلات و آسیب های فیزیکی برای باتری شما هم بشه. برای جلوگیری از ایجاد آسیب در باتری در چنین شرایطی باید حتماً تست باتری رو از نظر فیزیکی قبل و بعد از رانندگی در چنین جاده هایی انجام بدید و اگر اتصالات شل بودن یا بست نگهدارنده شل بود با محکم کردن آنها از ایجاد مشکل جلوگیری کنید.

 9. حمیده گفت:

  نوشته طول عمر باتری اسپورتیج به عوامل مختلفی بستگی دارد ، می خوام بدونم طول عمر باتری آمپرش هم بستگی داره ؟ یعنی من اگه به جای باتری ۷۰ آمپر که باتری فابریک ماشینم هست از باتری ۹۰ آمپر روی ماشین استفاده کنم میتونم طول عمر بیشتری از این باتری روی ماشین دریافت کنم یا ن چون به نظرم وقتی آمپر باتری بیشتره یعنی اون باتری انرژیش بیشتره و طبیعتاً در برابر عوامل مخرب بیرونی مقاومت بیشتری از خودش نشون میده ، حالا این طرز فکر منه می خوام بدونم درست هست از نظر شما یا نه؟؟

 10. admin گفت:

  این طرز فکر شما صحیح نیست و اشتباه فکر میکنید که اگر آمپر باتری اسپورتیج را افزایش دهید باید انتظار داشته باشید که طول عمر باتری هم افزایش پیدا کنه. اولا این که شما نمیتونید از باتری ۹۰ آمپر روی این خودرو استفاده کنید و امکان نصب این باتری بر روی ماشین شما وجود ندارد، دوما اینکه حتی اگر امکان نصب این باتری روی ماشین هم وجود داشت این رو بدونید که باتری فابریک همیشه طول عمر بیشتری نسبت به باتری های آمپر بالاتر یا پایین تر روی خودرو شما خواهد داشت.

 11. sajad گفت:

  من برای تعویض باتری کیا اسپورتیج میخام از باتری اوربیتال قرمز استفاده کنم ولی نمیدونم این باتری چه مدت گارانتی داره فقط چون تعریف کیفیت این باتری خیلی شنیدم دست دارم که این باتری رو برای ماشین تهیه کنم هرچند خیلی مدت زمان گارانتی برام اهمیت نداره اما بلاخره نمیخوام که گارانتی خیلی هم کم باشه مثلاً کمتر از یکسال گارانتی داشته باشه من این باتری رو نمی خرم.

 12. admin گفت:

  اگر قصد دارید باتری اسپورتیج از برند اوربیتال قرمز شرکت سپاهان باتری خریداری کنید لازم است بدانید این باتری دارای ۱۵ ماه گارانتی تعویض رسمی از شرکت سپاهان باتری هستش و همچنین می توانید خدمات پس از فروش عالی این محصول را در سراسر کشور دریافت کنید و تنها کافیست پیامکی که حاوی کد گارانتی باتری شما هست را در گوشی نگه دارید و هر زمان که نیاز به استفاده از این خدمات داشتید آن را به کارشناس ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *